Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Piterus_123

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Piterus_123

  1. Ponieważ Ozi dawno nie testował żadnego samochodu, więc pomyślałem że podzielę się z Wami swoimi odczuciami z użytkowania dość nietypowego samochodu jakim jest renault Vel Satis. na początek suche fakty: Tłukli go od 2001 do 2009 w łącznej liczbie 62201szt. silniki od 115 do 241KM. cztery poziomy wyposarzenia Initiale Privilege Expression Authentique Było dość sporo silników do wyboru, ale żaden nie zapewniał dobrych osiągów temu kolosowi, waga waha się 1640 - 1810 kg na pusto. Najmocniejsze 3.5 v6 o mocy 241KM był sprzęgnięty z automatem co zapewniało skromne 8,5 do setki co na tle konkurentów wypadało blado. Ja skusiłem się na oszczędnego dizla 2.2 o mocy 150KM z manualną skrzynią. Średnie spalanie w trasie to około 5,5l w mieście ze względu na masę samochodu jest trochę gorzej bo 8-9l. Wnętrze jest wykonane słabo jak na tę klasę. Tam coś za skrzypi tu już coś wytarte, ale też nie ma co się dziwić Velka jest z 2003r. i ma już 170kkm. Wyciszenie zasługuje na pochwałę jest naprawdę cichutko jedynie można narzekać na głośną pracę zawieszenia. Dodajmy że całkiem niezłego zawieszenia, prowadzi się dobrze, ale zastrzeżenie można mieć do zbyt dużej siły wspomagania(hydraulicznego). Przednie zawieszenie przejęte zostało z laguny, tylne jest specjalnie zaprojektowanie pod Velkę i niestety drogie w naprawach, brak zamienników na rynku, ale można trochę pooszukiwać i założyć poliuretan (200zl/kpl.) zamiast nowych wahaczy z tulejami pływającymi (koszt jedyne 1500zl/kpl dwóch szt.) Co do wielkości wnętrza, jest ono olbrzymie, a fotele mega wygodne jednak nie zapewniające trzymania bocznego. Zresztą Velka nie lubi dynamicznej jazdy i skakania z pasa na pas. Jest stworzona do dostojnego przemieszczania się. Chociaż potrafi na autostradzie zamienić się w małe TGV i optymalną prędkością dla niej jest 140km/h. Widać że w tych warunkach czuje się najlepiej. Miejsca na nogi na tylnej kanapie jest naprawdę sporo, widać to doskonale ile jest jeszcze miejsca (fotel pasażera odsunięty na maxa). Takiej ilości miejsca nie maja konkurenci. Niestety kosztem bagażnika bo wchodzi tylko 460l, ale co ważne jak wchodzi. Mamy dużą wygodną klapę z elektrycznym domykaniem (nie trzeba trzaskać), dodatkowo można złożyć fotele i uzyskamy przyzwoite 1470l (bez problemu wchodzi europaleta). Wyposażenie jest dość bogate, mam prawie podstawową wersje Expression, ale jest automatyczna (bardzo cicha) 3 strefowa klima (na tylnej kanapie dość uproszczona reg. ale jest!), elektryczne szyby i lusterka, podgrzewane oczywiście. w pełni regulowane fotele ze zintegrowanymi pasami. Tu ciekawostka bo mają dodatkową regulacje pochylenia górnej części pleców. Dalej mamy chłodzony schowek, nawigacje, xenony, automatyczne światła i wycieraczki, komputer i stylowy zegarek, niestety podstawowe audio jest ledwo takie sobie. Koszty utrzymania, nie są przesadnie wielkie jeśli się poszuka w necie informacji można sporo zaoszczędzić, zwłaszcza że większość części pochodzi z innych modeli Renault Pewnie nie napisałem wszystkiego, ale jak coś to pytać.
  2. > Maybach 62S > Warszawa, 09.2014r. to jego drugi maybach
  3. Dziękuję jutro potestuje
  4. nie ma mimo ze auto bardzo malo jezdrzone
  5. nie wywala plynu testowalem tak
  6. > Węże twarde? Nagle tak stało się samo z siebie, czy zmieniany był płyn albo coś grzebane? auto od niedawna
  7. tak niby wyglada na zapowietrzony, ale samochodem zrobilem kilka tys. km. i chyba nawet jak by byl zapowietrzony to by sie sam odpowietrzyl
  8. Witajcie, mam problem silnik 1.9dci megane II mianowicie bulgocze cos z nagrzewnicy tak jak by sie przelewalo, plynu nie ubywa, jest wysokie cisnienie w zbiorniczku bo przez korek syczy ale nie widac bombelkow od spalin, zreszta tez nie widac oleju w plynie ani plynu w oleju, aha nie przegrzewa sie, a i z nagrzewnicy leci zimne powietrze ale do pewnego momentu po jakims czasie normalnie grzeje
  9. bo to tylko lift jest a w tranzicie nowa gen
  10. > Ale tu piszą, że ma wygodne fotele. Ciężko mi się z tym zgodzić. IMO ma jedne z gorszych foteli w > jakich dane mi było jeździć. Przejechanie 500 km ciągiem mało realne. laweczka owszem ale na fotelu kierowcy bylo mi bardzo wygodnie, kwestia tylka
  11. > http://otomoto.pl/renault-trafic-T4544921.html > A taki? i to jest to
  12. > ale nowa seria ducato/boxer/jumper to mnie się nawet widzi mam takiego w robocie ale zapewniam tak atrakcyjnie nie wyglada
  13. nie mam porownania do vito, ale mam do fiata i fiat duzo lepiej sie prowadzi od t5
  14. > a moze taki: jakiś tekst jak dla mnie ideal, jest kibel jest prysznic a i 170bez problemu poleci (ostatnio testowalem ile wyciaga takie 2.3 )
  15. jesli ktos sprzedaje z czesciami do naprawy to znaczy ze sie przeliczyl i trzeba jeszcze duuuzo wlozyc
  16. > na kempingu! ale nie na kazdym wiec jak juz mial bym szukac to czegos z kiblem i prysznicem
  17. a gdzie kibiel i prysznic?
  18. czyli nie musze w ciagu tych 30dni wypowiadac moge np za 60?
  19. Poprawcie mnie jesli sie myle. Po zakupie samochodu dostajemy ubezpieczenie gratis na min 30dni lub wiecej, a co jesli nie zadowala nas rekalkulacja ubezpieczyciela i chcieli bysmy zrezygnowac z jego uslug, wciagu ilu dni nalezy zlozyc rezygnacje (tych 30?) i jak ona ma wygladac?
  20. Piterus_123 odpowiedział Slawcio na temat - Zrób to sam
    Zdecydowanie nie beta. Jakość jest niestety słaba co chwile musze coś wymieniac
  21. Niech zdemontuja i zobaczą prowadnice bo one mogą blokować klocki. Mam to u siebie.
  22. Na pewno nie spełnia wymagań tanie naprawy. Dużo części ma typowych dla siebie. Ale ogólnie bardzo wygodne i duże auto ale jak dla rodziny polecał bym jednak espace
  23. > Z tym spokojnie moze rzeczywiscie ktos zabarwil ale ad. dynamiki podobno nie ma tragedii wiesz u nas w miescie do sprawnego poruszania sie wysarczal w zupelnosci, na trasie emeryt mode i tyle, wymienilem tylko termostat i zawieszenie z przodu i troche nia przejezdzilem.
  24. taaa spokojnie 160 juz to widze chyba nie wierzysz we wszystko co pisza w necie
  25. > dzięki za opinie, tylko widzę, że może być już trochę za słaby: > 65 KM (48) /4600 > 119 N•m /2000 > 0-100 17,3 s > v-max 155 > Toyota: > Maksymalna moc : 72 PS (71 bhp) (53 kW) @ 4600 rpm > Maksymalny moment obrotowy : 131 Nm (96 lb.ft) @ 2500 rpm > Przyspieszenie 0 - 100 km/h (0 - 62 mph) : 14.1 s > Prędkość maksymalna : 165 km/h (102 Mph) > Ciekawe skąd wynika tak różnica 0-100 no demonem to nie byl i w trasie to tak max 110, a roznica z przyspieszeniem moze byc z tego ze fiat osiaga 100 na 3 biegu a toyota na 2

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.