Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

mokrii

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez mokrii

  1. mokrii odpowiedział Guiness na temat - BMW
    > Masz wersję z silnikiem 1599cm3? Czy dwulitrówkę? > Nie wiem czy zepfers jest obiektywny, ale nie jest zbyt łaskawy dla wersji 1.6, w porównaniach np.: > bmw116i vs alfa 147 1.6TS 70kg roznicy i straty napędu > nie wspominając już o: 116i vs bravo porownujesz NA z turbotaczką > skrzynia ma nieodpowiednie przełożenia? Naprawdę tak kiepsko z elastycznością na trasie? Czy > zepfers ma skopane dane? w przypadku TS roznice nie sa jakies duze
  2. > na pewno dostałeś za 60 ??? do 60 nie wystawiają strasz gminna wiejska potrafi wystawic za 52 na 50
  3. mokrii odpowiedział bas na temat - Motokącik
    > Mowa o tym rondku, odkąd tam jest to są korki. > W praktyce, jest to wylot z A1 i A2 na południe Polski. > Pozdrawiam BAS i korki sa tylko dlatego ze po drogach jezdza melepety przeciez to ma dwa pasy kazdy wyjazd ma dwa pasy ciezko takie cos zakorkowac no chyba ze sie trafi kilka melepet
  4. > a w tym tej atrakcyjności nie > widzę. po raz kolejny zauważ że każda podana przez Ciebie teza konczy sie jak powyzej nie jestes pępkiem swiata i nie Ty tylko ktos inny projektował twingo ( na szczescie )
  5. Quote: > Brawo, wygrałeś talon na balon czepiając się mojej wypowiedzi. Napisałem też: > Quote: > Ja nie twierdzę, że silnik z tyłu zawsze jest gorszy, bo nie jest. Porażką jest natomiast > stosowanie go w samochodzie o typowej konstrukcji 4-5 osobowej plus wymagany bagażnik. > naprawdę nie zrozumiałeś, że chodzi o wszystkich liczących się producentów takich samochodów Quote: oraz o > beznadziejne rozmieszenie silnika przy założeniu takiego a nie innego pojazdu? a ja po raz kolejny napisze to czego Ty nie rozumiesz to powyzej to jesty tylko twoje zdanie o czym swiadczy nowe twingo howgh
  6. mokrii odpowiedział LukaszWro na temat - Motokącik
    > Why?? przy 100kmph masz cos okolo 3krpm na 5biegu - 6 nie ma to nie jest auto na trasy
  7. mokrii odpowiedział LukaszWro na temat - Motokącik
    > Witam interesuja mnie te 2 aut. Maja byc uzywane glownie na dojazdy do pracy.Co wybrac? jezeli dojazd do pracy po kretych drogach to swift jezeli 20km autostradą to pug stopniowanie skrzyni w SSS jest idiotyczne
  8. > a jakie jest Twoje, tak z ciekawości? Przypominam, rozmawiamy o zwykłym miejskim toczydełku. napisałeś " od ktorego już wszyscy odeszli bo był beznadziejny" nie wszyscy i nie jest beznadziejny
  9. > He he, zmienili kryteria i teraz Meganka tez ma *** Europa absurdów phi.......... co tam megane wangling tfu.... przepraszam MG3 to dopiero niebezpieczne auto tylko 3 gwiazdki dostalo
  10. > od którego wszyscy już odeszli, bo był beznadziejny. to jest tylko Twoje zdanie
  11. mokrii odpowiedział Qubczyk na temat - MotoSport
    > Sołowowa --- kilka słów > Quote: > Nie zmieściliśmy się w zakręcie. Było trochę za szybko - powiedział były wicemistrz Europy. To już > drugie dachowanie polskiego kierowcy podczas tegorocznego rajdu. W czwartek podobną "przygodę" > miał Kubica, ale on stracił tylko 27,5 s, a samochód szybko na koła postawili kibice. > http://www.rmf24.pl/raport-na-rajdowym-s...e-ogier-liderem,nId,1449511 tym razem Hołowczyc
  12. > dlatego wolałem się upewnić gdzie wykres ?
  13. mokrii odpowiedział Qubczyk na temat - MotoSport
    Sołowowa --- kilka słów Quote: Nie zmieściliśmy się w zakręcie. Było trochę za szybko - powiedział były wicemistrz Europy. To już drugie dachowanie polskiego kierowcy podczas tegorocznego rajdu. W czwartek podobną "przygodę" miał Kubica, ale on stracił tylko 27,5 s, a samochód szybko na koła postawili kibice. http://www.rmf24.pl/raport-na-rajdowym-s...e-ogier-liderem,nId,1449511
  14. > nie przesadzaj, 126 z przodu wielowahacza nie mial, eyyyyeeeee wychodze z zalozenia ze to Twingo bedzie "skręcać" a nie tylko jechac we wskazanym kierunku
  15. > Jest, moim zdaniem, bardzo ładny. moim tez >Tylko skoro ma miażdżyć 500 to czemu tak bardzo ją przypomina. w ktorym miejscu ? widziales to auto ma taki wyciagniety przod bo nad osia ma silnik, skroc mu maske o te kilkadziesiat centymetrow i sie robi nowe twingo przeciez w tym segmencie nie ma miejsca na to by wymyslec cos odmiennego > A jak się skończy pomysł nowego Twingo pokaże rynek. Podejrzewam, że powstanie najmocniejsza > wersja, która dostanie silnik centralnie i to dopiero zacznie być ciekawe ale drogie i po > części niedostępne dla typowego użytkownika. I powołując się na osiągi tej wersji, Renault > będzie sprzedawało Twingo, o którym rozmawiamy a kupować to będą odmieńcy szukający czegoś > nietuzinkowego. własnie >A głównym klientem mogłaby być osoba szukająca niskiej ceny w stosunku do > możliwości i ten nabywca Twingo odrzuci, tego jestem pewien Quote: A jak się skończy pomysł nowego Twingo pokaże rynek. ze sobie pozwole zacytatowac
  16. > Tak samo jak w aucie przednionapędowym - zawieszenie tylne nie jest częścią "pakietu" montowanego > z przodu. no tak > Ogólnie zasadniczej trudności dopatrywałbym się głównie w fakcie, że jest to koncepcja zarzucona > dawno temu, więc trudno jest skorzystać z rozwiązań stosowanych w innych modelach - dlatego > taki pojedynczy rodzynek w ofercie może przysporzyć producentowi więcej kłopotu (i kosztów) > niż adaptacja, jaka miała miejsce np. w przypadku przywoływanego w tym wątku wielokrotnie > Fiata 500. pewnie masz racje > Dlaczego? jakoś cieżko mi sobie wyobrazic inny zestaw > Wystarczy belka skrętna. Samochody z silnikiem z tyłu i napędem na tylne koła jeździły po świecie > gdy jeszcze nikt o kolumnach MacPhersona nie słyszał. niby tak - ale wczesniej w watku jest zdjecie tego pozatym wiesz dobrze ze do niedawna w aucie sportowym był stosowany sztywny most ale chyba nie o to chodzi
  17. > to jakaś licytacja? dajesz wykres dawno nie widzielismy
  18. > Podsumowując, co zatem przesądzi o sukcesie Twingo na miarę Fiata 500? Jakie konkretnie korzyści są > widoczne w tym samochodzie? widzisz ja nie twierdze ze to sie bedzie lepiej sprzedawac bo to naprawde nie do przewidzenia widze ze auto jest calkiem ładne podoba Ci sie ? wystarczy zeby kobietom sie spodobalo tak samo jak im sie panda/500/picanto podoba urzyszkodnicy 500 essesse jak beda miec wybor z Twingo RS to mysle ze tez wybiora twingo >Ale takie wymierne a nie puste hasła o pójściu konstruktorów pod > prąd czy mnieszym o pół metra promieniu zawracania. eh
  19. > Ale to w porównaniu do rozwiązania z silnikiem z przodu i napędem na tył. A przy silniku z tyłu i > napędzie z tyłu całość (silnik, skrzynia, półosie i zawieszenie) też może być traktowana > modułowo. tak, ale zawieszenie tego i zawieszenie przodu juz nie prawda dodatkowo jesli sie nie myle w przypadku auta z silnikiem z tylu masz z przodu wielowachacz a z tylu minimum to mcpherson, a nie jak z silnikiem z przodu tył tania belka wleczona
  20. > Stary, przy dzisiejszej elektronice Twoja zona nawet by nie zauwazyla, ze naped jest na tyl podobno polowa uzyszkodnikow bmw seri1 mysli ze ma przednionapedowe auto reszty ten temat nie interesuje
  21. > Klient najczęściej wybierze to, co jest lepsze a lepszy jest bagażnik z tyłu a silnik z przodu. W > innej konfiguracji nie jest tak korzystnie zauważ prosze ze to auto ma bagażnik z tylu > Czy zabranie silnika z przodu i upychanie go w tyle pod podłogą bagażnika polepszy bezpieczeństwo > takiego pojazdu? a czy pogorszy ? > Czy to, że coś jest tańsze może pozostać bez znaczenia? Ten samochód ma konkurować niską ceną a > wsadza mu się droższe rozwiązania. Oczywiście pewnie ktoś to kupi ale nie tędy droga, ostatnie > kilka lat to intensywne zdobywanie rynku przez samochody tanie a nie skomplikowane. eh - cena koncowa to wypadkowa wielu czynnikow - a jakbyś niezauwazył obecnie samochody sa "tanie" i coraz bardziej skomplikowane > Dobrze, skoro nie wierzysz, że ktoś wyjedzie nim poza miasto, to nazywając ten pojazd przysłowiowym > wózkiem na zakupy, niech się ten wózek zepsuje gdy się wraca z marketu z całotygodniowymi > zakupami jaka jest roznica jesli sie zepsuje auto z silnikiem z przodu ? > Fajnie, że umiesz wszystko przewidzieć i zawsze jesteś zadowolony z własnego wyboru wiec pozostaw sobie wybor i nie kupuj Twingo > Trzymaj się rzeczowych argumentów. Ja piszę, że bezsensem jest umieszczać wszystko w tyle, to jest twoje zdanie - jak widac na zalaczonym przykladzie inzynierowie renault maja zdanie odmienne > zwłaszcza w tak ciasnym samochodzie a Ty mi wyskakujesz, że montowanie silnika centralnie też > nie ma sensu. Ma sens, w samochodach, które bardzo dużo zawdzięczają takiemu umieszczeniu ale > Twingo takim samochodem nie jest i nie ma sensu przenoszenie silnika z klasycznego miejsca, jak wyzej > jeszcze do tyłu, gdzie pogorsza to tylko trakcję. a to ciekawe, silnik jest na tylnej osi/centralnie, ztcw to na dobra trakcje sklada sie wiele rzeczy a najlepiej skrecajace auta maja silnik centralnie > rozumiem, że Twingo to potrafi? nie wiem, ale moge zgadywac ze przy tej wielkosci i dzieki napedowi na tyl bedzie zawracał lepiej niz to co ma przedni naped > Nie rozumiem o co Ci chodzi. Akurat BMW jest dobrym przykładem jeśli chodzi o sensowną konstrukcję > i idący za tym rozkład mas, który jest naprawdę istotny w marce o sportowym zacięciu. > Przeszkadza Ci akumulator w bagażniku? Ile razy istnieje potrzeba sprawdzenia poziomu > elektrolitu, jego dolania i wymiany w ciągu roku a ile razy oleju w przypadku silnika? to jest Twoj przyklad - jedziesz sobie Twingo z zakupami i nagle musisz rozładowac bagaznik ile razy potrzebujesz zajrzec pod maske w ciagu roku ? ja zeby nie sklamac 3 razy 2 razy zeby dolac plynu i raz na serwisie jak olej wymieniam reszta tylko i wylacznie zwiazana z awariami a moje auto ma lat 15 > I ile > jest jeszcze takich rzeczy, do których warto raz na jakiś czas zajrzeć podnosząc jedynie maskę > a nie wypakowując bagażnik? w tym autku to wszystko robisz z przodu >Maluch został zastąpiony CC, Dawne Skody Favoritką. Nawet tak > kultowy pojazd jak garbus dostał silnik w mądrzejszym miejscu a Ty uważasz, że silnik z tyłu > jest lepszy? a jest gorszy? >Teraz wsadzają pod podłogę i jak myślisz, dlaczego? pewnie dlatego ze ktos wykoncypował ze auto z wiekszym bagaznikiem bedzie bardziej ale co to zmienia ? twingo ma silnik z tylu i mikry bagaznik czyli nie potrzebujesz miec w mikrym aucie bagaznika kupujesz Twingo > idąc Twoim tokiem argumentacji, nie ma podstaw do twierdzenia, że niektóre diesle Renault są > nieudane bo działające na tej samej zasadzie silniki japońskiego konkurenta mają się dobrze? tok mojego rozumowania jest inny niz Twoj i dlatego tez wg Ciebie nie mam racji? diesle reno sa montowane w nissanie i jakos tez dzialaja poprawnie ( na tyle na ile poprawnie moze dzialac silnik z zaplonem samoczynnym ) > Eee, ja tylko stwierdziłem, że dziwactwem jest to co zostało zaprezentowane. Ty zacząłeś zadawać > pytania, więc ja podpieram argumentami to co wiem na temat budowy samochodów. no patrz tyle ze ja nie neguje tego ze wg Ciebie to jest dziwactwo a Ty mi zarzucasz ze sie nie znam a inzyniery w reno to sie szaleju najedli to jak czyja jest racja? ktos kiedys calkiem niedawno powiedział ze racja lezy tam gdzie lezy
  22. > a jakies argumenty dlaczego jest tansze? caly uklad napedowy/jezdny jest jako całość wykoncypowanie tego i upchniecie pod maske jest tansze
  23. > tak bardzo zyskuje na zwrotności? Ile? Warto takim kosztem? > bagażnik (przy danym nadwoziu) ma pomieścić jak najwięcej, zawsze. Jeśli tak nie jest to > konkurencja zrobi podobne autko z lepszym bagażnikiem i zgadnij co wybierze klient? klient wybierze to na co bedzie go stać oraz co bedzie chciał mieć to ze Ja czy Ty mamy kilkulatki swiadczy tylko o tym ze albo umiemy liczyc albo jestesmy biedakami > Wspominałem o optymalnym projektowaniu. Czyli chodzi o taką konstrukcję, która sprawdzi się > najlepiej w jak największej ilości sytuacji. Weź pod uwagę najczęściej występujący typ > uszkodzenia samochodu tego typu i powiedz czy jest aż taka różnica. w autach miejskich ? zgaduje ze bedzie to najechanie na tył - tylko wytłumacz mnie jak 4latkowi co to zmienia ? > Albo inaczej: dlaczego > absolutna większość samochodów mających kiedyś silnik z tyłu wyginęła śmiercią naturalną? bo rozwiazanie silnik z przodu i naped na przod jest tańsze - tylko dlatego i az dlatego > Mamy kilkulatki, załadowaliśmy bagażnik do połowy i wyjechaliśmy za miasto. Obaj stajemy na > poboczu bo coś zaczyna hałasować w okolicach silnika. Ja zaglądam pod maskę, Ty mówisz do > samochodu "po co" i cieszysz się, że masz serwis? auto miejskie taaaak ? > powtórzę się. Sztuką jest takie zorganizowanie miejsca aby zyskać uznanie klienta co przekłada się > na sukces modelu. Tobie dany bagażnik może wystarczać tysiąc razy ale tysiąc pierwszy nie > wystarczy i poprosisz o pomoc kogoś, kto ma taki sam samochód ale podłogę na normalnym > poziomie. Zapewne wyciągniesz wtedy wniosek, że udziwnienia są niepotrzebne zapewne tylko ze ja logicznie myslac wiem ze decydujac sie na takie auto bede mial tyle i tylko tyle miejsca > Porsche ma swoją filozofię, która ubóstwia dane rozwiązania i inżynierowie stają na głowie aby > rozwiązania te nadążały za współczesnością. To, że Porsche tak robi nie oznacza, że to jest > najdoskonalsze. nie to fakt pozostali producenci ktorzy to montuja do swioch pojazdow silnik centralnie tez nie maja racji > Po prostu w okolicy wyniku 10 metrów problem zawracania przestaje istnieć, nie ma > sensu walczyć o lepszy wynik zawrocisz na raz na waskiej drodze ? > Przy silniku z przodu część podzespołów może pozostać z tyłu wpływając na właściwy rozkład mas i > sensownie zaplanowaną konstrukcję. tak BMW ma to opanowane do perfekcji - np akumulator ładuja do bagażnika (wypad za miasto nagle auto gasnie nie wiadomo co jest bagażnik na full załadowany, a to tylko akumulator padł ) wiecej inzynierowie BMW opanowali to tak dobrze ze i naped na tyl przeniesli >Umieszczając silnik z tyłu nie da się odwrócić sytuacji i > przenieść rzeczy z tyłu na przód, takich jak wydech, zbiornik paliwa czy napęd. Zatem wszystko > się ścieśnia w tyle utrudniając czynności serwisowe w imię czego? włosi i francuzi kiedys ładowali zapas pod maske > Nie wiem co ma Suzuki do tematu innowacyjnego a nietrwałego sterowania kartą w Renault. Natomiast w > odpowiedzi do tego drugiego wykazałeś się dyplomacją, co nie znaczy, że problem nie istnieje. to ze w Suzuki od lat jest system bezkluczykowy - dziala na tej samej zasadzie jak karta w reno wiesz mam takie dziwne wrazenie ze cala ta dyskusja z Twojej strony jest na zasadzie "moja racja jest bardziej Mojsza niz Twojsza"
  24. > klasyczny samochód składa się z komory silnika z przodu o dobrym do niej dostępie i bagażnika z > tyłu o możliwie największej pojemności. Nie widzisz niedogodności wynikających z > niepotrzebnego pomieszania? w tym przypadku nie to jest z zalozenia auto miejskie ma byc krotkie i zwrotne a bagaznik ma pomiescic zakupy btw w lanosie zawsze ukladam zakupy na siedzeniach z tylu ( choc mam duzy bagaznik) > bo kabina pasażerska potrzebuje strefy zgniotu przed sobą, trzochę przestrzeni, która w razie > najbardziej prawdopodobnego uderzenia przodem, ochroni pasażerów. calkowicie sie zgadzam ale - wrocmy do wymiarow, to jest auto miejskie > I bardzo fajnie jest gdy to > silnik umieszcza się w tej przestrzeni (nie pomniejszając tym samym bagażnika) i w przypadku wypadku ten silnik miażdzy nogi kierujacego i pasazera z przodu ( bo przeciez magicznie nie zniknie - a nie jest to pudelko klasy merca168 ) > a nie umieszcza > go tam, gdzie w razie uderzenia pchał będzie jeszcze całą budę mocniej w przód a ten zaladowany ( w klasycznie wykonanym wozie bagaznik? ) > Dobrze. Ja nie wymyślam udziwnień, Ty chyba jesteś za przekombinowanym Twingo. Obaj będziemy > potrzebowali zerknąć pod maskę po co ? wszystko co potrzebujesz masz z przodu auta reszta serwis >Będziemy potrzebować pojemnego > bagażnika- w sensie głębokiego. No i co? w miejskim aucie ? w swifcie mialem 250l na 3 dnowa wycieczke pasazerow juz brac nie mogłem > Druga rzecz to rozkład mas, czyli wpływ na > prowadzenie przekaż to inżynierom porsche > wiele razy pojawił się argument promienia skrętu i śmieszy mnie to, bo w takim autku i tak się nic > dużo lepszego nie osiągnie poza tym co jest. dalej alfą jeździsz ? uwierz sa auta ktore skrecaja lepiej - powody sa dwa albo naped na tył albo konstrukcja zawieszenia z przodu jak w fiacie uno >No ale przy braku konkretnych argumentów trzeba > się chwytać jakichkolwiek. Powiedz mi, co tak bardzo się poprawi i o ile gdyby zmalał promień > skrętu i czy ta zmiana jest warta udziwnionego montowania silnika z tyłu pod podłogą > bagażnika? nie wiem jak sadze masz lepsza wiedze wiec sie pochwal wiem natomiast ze taka konstrukcja to znacznie mniej czesci ktore sei moga zepsuc > Moim zdaniem 2kpln to za mało za takie udziwnienie, samochód jest nieoptymalnie zaprojektowany i > ludzie się będą tego obawiać. Ale to tylko moje zdanie. masz całkowita racje - to Twoje zdanie, a poniewaz ja mmam inne to wdaje sie w niepotrzebną polemike > Nie jestem fanem Fiata. Ale podyskutujmy, temat nr 1: oszałamiające rozwiązanie z otwieraniem > samochodu kartą. Powiedz mi jak to się sprawdziło na przestrzeni czasu? zaden ze znajomych z klubu suzuki nie ma z tym systemem problemow te zpod znaku renault ktore znam tez żaden nie mial problemu
  25. mokrii odpowiedział Qubczyk na temat - MotoSport
    > Sorry za pytanie laika ale dlaczego ten pomarańcz zabrał mu ten zderzak? zdobycz i to nie był zderzak tylko lotka z klapy

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.