Zawartość dodana przez mokrii
-
[E87] 116i 122KM
> Masz wersję z silnikiem 1599cm3? Czy dwulitrówkę? > Nie wiem czy zepfers jest obiektywny, ale nie jest zbyt łaskawy dla wersji 1.6, w porównaniach np.: > bmw116i vs alfa 147 1.6TS 70kg roznicy i straty napędu > nie wspominając już o: 116i vs bravo porownujesz NA z turbotaczką > skrzynia ma nieodpowiednie przełożenia? Naprawdę tak kiepsko z elastycznością na trasie? Czy > zepfers ma skopane dane? w przypadku TS roznice nie sa jakies duze
-
Fotoradar - obowiązkowe oznaczenie miejsca?
> na pewno dostałeś za 60 ??? do 60 nie wystawiają strasz gminna wiejska potrafi wystawic za 52 na 50
-
Organizacja ruchu - rondo
> Mowa o tym rondku, odkąd tam jest to są korki. > W praktyce, jest to wylot z A1 i A2 na południe Polski. > Pozdrawiam BAS i korki sa tylko dlatego ze po drogach jezdza melepety przeciez to ma dwa pasy kazdy wyjazd ma dwa pasy ciezko takie cos zakorkowac no chyba ze sie trafi kilka melepet
-
Nowe Twingo - pan gwóźdź
> a w tym tej atrakcyjności nie > widzę. po raz kolejny zauważ że każda podana przez Ciebie teza konczy sie jak powyzej nie jestes pępkiem swiata i nie Ty tylko ktos inny projektował twingo ( na szczescie )
-
Nowe Twingo - pan gwóźdź
Quote: > Brawo, wygrałeś talon na balon czepiając się mojej wypowiedzi. Napisałem też: > Quote: > Ja nie twierdzę, że silnik z tyłu zawsze jest gorszy, bo nie jest. Porażką jest natomiast > stosowanie go w samochodzie o typowej konstrukcji 4-5 osobowej plus wymagany bagażnik. > naprawdę nie zrozumiałeś, że chodzi o wszystkich liczących się producentów takich samochodów Quote: oraz o > beznadziejne rozmieszenie silnika przy założeniu takiego a nie innego pojazdu? a ja po raz kolejny napisze to czego Ty nie rozumiesz to powyzej to jesty tylko twoje zdanie o czym swiadczy nowe twingo howgh
-
Swift czy 207
> Why?? przy 100kmph masz cos okolo 3krpm na 5biegu - 6 nie ma to nie jest auto na trasy
-
Swift czy 207
> Witam interesuja mnie te 2 aut. Maja byc uzywane glownie na dojazdy do pracy.Co wybrac? jezeli dojazd do pracy po kretych drogach to swift jezeli 20km autostradą to pug stopniowanie skrzyni w SSS jest idiotyczne
-
Nowe Twingo - pan gwóźdź
> a jakie jest Twoje, tak z ciekawości? Przypominam, rozmawiamy o zwykłym miejskim toczydełku. napisałeś " od ktorego już wszyscy odeszli bo był beznadziejny" nie wszyscy i nie jest beznadziejny
-
premiera rynkowa: najtańszy rodzinny z automatem
> He he, zmienili kryteria i teraz Meganka tez ma *** Europa absurdów phi.......... co tam megane wangling tfu.... przepraszam MG3 to dopiero niebezpieczne auto tylko 3 gwiazdki dostalo
-
Nowe Twingo - pan gwóźdź
> od którego wszyscy już odeszli, bo był beznadziejny. to jest tylko Twoje zdanie
-
71. Rajd Polski
> Sołowowa --- kilka słów > Quote: > Nie zmieściliśmy się w zakręcie. Było trochę za szybko - powiedział były wicemistrz Europy. To już > drugie dachowanie polskiego kierowcy podczas tegorocznego rajdu. W czwartek podobną "przygodę" > miał Kubica, ale on stracił tylko 27,5 s, a samochód szybko na koła postawili kibice. > http://www.rmf24.pl/raport-na-rajdowym-s...e-ogier-liderem,nId,1449511 tym razem Hołowczyc
-
2015 Ford Focus ST ... miod na przod przypelz ....
> dlatego wolałem się upewnić gdzie wykres ?
-
71. Rajd Polski
Sołowowa --- kilka słów Quote: Nie zmieściliśmy się w zakręcie. Było trochę za szybko - powiedział były wicemistrz Europy. To już drugie dachowanie polskiego kierowcy podczas tegorocznego rajdu. W czwartek podobną "przygodę" miał Kubica, ale on stracił tylko 27,5 s, a samochód szybko na koła postawili kibice. http://www.rmf24.pl/raport-na-rajdowym-s...e-ogier-liderem,nId,1449511
-
Nowe Twingo - pan gwóźdź
> nie przesadzaj, 126 z przodu wielowahacza nie mial, eyyyyeeeee wychodze z zalozenia ze to Twingo bedzie "skręcać" a nie tylko jechac we wskazanym kierunku
-
Nowe Twingo - pan gwóźdź
> Jest, moim zdaniem, bardzo ładny. moim tez >Tylko skoro ma miażdżyć 500 to czemu tak bardzo ją przypomina. w ktorym miejscu ? widziales to auto ma taki wyciagniety przod bo nad osia ma silnik, skroc mu maske o te kilkadziesiat centymetrow i sie robi nowe twingo przeciez w tym segmencie nie ma miejsca na to by wymyslec cos odmiennego > A jak się skończy pomysł nowego Twingo pokaże rynek. Podejrzewam, że powstanie najmocniejsza > wersja, która dostanie silnik centralnie i to dopiero zacznie być ciekawe ale drogie i po > części niedostępne dla typowego użytkownika. I powołując się na osiągi tej wersji, Renault > będzie sprzedawało Twingo, o którym rozmawiamy a kupować to będą odmieńcy szukający czegoś > nietuzinkowego. własnie >A głównym klientem mogłaby być osoba szukająca niskiej ceny w stosunku do > możliwości i ten nabywca Twingo odrzuci, tego jestem pewien Quote: A jak się skończy pomysł nowego Twingo pokaże rynek. ze sobie pozwole zacytatowac
-
Nowe Twingo - pan gwóźdź
> Tak samo jak w aucie przednionapędowym - zawieszenie tylne nie jest częścią "pakietu" montowanego > z przodu. no tak > Ogólnie zasadniczej trudności dopatrywałbym się głównie w fakcie, że jest to koncepcja zarzucona > dawno temu, więc trudno jest skorzystać z rozwiązań stosowanych w innych modelach - dlatego > taki pojedynczy rodzynek w ofercie może przysporzyć producentowi więcej kłopotu (i kosztów) > niż adaptacja, jaka miała miejsce np. w przypadku przywoływanego w tym wątku wielokrotnie > Fiata 500. pewnie masz racje > Dlaczego? jakoś cieżko mi sobie wyobrazic inny zestaw > Wystarczy belka skrętna. Samochody z silnikiem z tyłu i napędem na tylne koła jeździły po świecie > gdy jeszcze nikt o kolumnach MacPhersona nie słyszał. niby tak - ale wczesniej w watku jest zdjecie tego pozatym wiesz dobrze ze do niedawna w aucie sportowym był stosowany sztywny most ale chyba nie o to chodzi
-
2015 Ford Focus ST ... miod na przod przypelz ....
> to jakaś licytacja? dajesz wykres dawno nie widzielismy
-
Nowe Twingo - pan gwóźdź
> Podsumowując, co zatem przesądzi o sukcesie Twingo na miarę Fiata 500? Jakie konkretnie korzyści są > widoczne w tym samochodzie? widzisz ja nie twierdze ze to sie bedzie lepiej sprzedawac bo to naprawde nie do przewidzenia widze ze auto jest calkiem ładne podoba Ci sie ? wystarczy zeby kobietom sie spodobalo tak samo jak im sie panda/500/picanto podoba urzyszkodnicy 500 essesse jak beda miec wybor z Twingo RS to mysle ze tez wybiora twingo >Ale takie wymierne a nie puste hasła o pójściu konstruktorów pod > prąd czy mnieszym o pół metra promieniu zawracania. eh
-
Nowe Twingo - pan gwóźdź
> Ale to w porównaniu do rozwiązania z silnikiem z przodu i napędem na tył. A przy silniku z tyłu i > napędzie z tyłu całość (silnik, skrzynia, półosie i zawieszenie) też może być traktowana > modułowo. tak, ale zawieszenie tego i zawieszenie przodu juz nie prawda dodatkowo jesli sie nie myle w przypadku auta z silnikiem z tylu masz z przodu wielowachacz a z tylu minimum to mcpherson, a nie jak z silnikiem z przodu tył tania belka wleczona
-
Nowe Twingo - pan gwóźdź
> Stary, przy dzisiejszej elektronice Twoja zona nawet by nie zauwazyla, ze naped jest na tyl podobno polowa uzyszkodnikow bmw seri1 mysli ze ma przednionapedowe auto reszty ten temat nie interesuje
-
Nowe Twingo - pan gwóźdź
> Klient najczęściej wybierze to, co jest lepsze a lepszy jest bagażnik z tyłu a silnik z przodu. W > innej konfiguracji nie jest tak korzystnie zauważ prosze ze to auto ma bagażnik z tylu > Czy zabranie silnika z przodu i upychanie go w tyle pod podłogą bagażnika polepszy bezpieczeństwo > takiego pojazdu? a czy pogorszy ? > Czy to, że coś jest tańsze może pozostać bez znaczenia? Ten samochód ma konkurować niską ceną a > wsadza mu się droższe rozwiązania. Oczywiście pewnie ktoś to kupi ale nie tędy droga, ostatnie > kilka lat to intensywne zdobywanie rynku przez samochody tanie a nie skomplikowane. eh - cena koncowa to wypadkowa wielu czynnikow - a jakbyś niezauwazył obecnie samochody sa "tanie" i coraz bardziej skomplikowane > Dobrze, skoro nie wierzysz, że ktoś wyjedzie nim poza miasto, to nazywając ten pojazd przysłowiowym > wózkiem na zakupy, niech się ten wózek zepsuje gdy się wraca z marketu z całotygodniowymi > zakupami jaka jest roznica jesli sie zepsuje auto z silnikiem z przodu ? > Fajnie, że umiesz wszystko przewidzieć i zawsze jesteś zadowolony z własnego wyboru wiec pozostaw sobie wybor i nie kupuj Twingo > Trzymaj się rzeczowych argumentów. Ja piszę, że bezsensem jest umieszczać wszystko w tyle, to jest twoje zdanie - jak widac na zalaczonym przykladzie inzynierowie renault maja zdanie odmienne > zwłaszcza w tak ciasnym samochodzie a Ty mi wyskakujesz, że montowanie silnika centralnie też > nie ma sensu. Ma sens, w samochodach, które bardzo dużo zawdzięczają takiemu umieszczeniu ale > Twingo takim samochodem nie jest i nie ma sensu przenoszenie silnika z klasycznego miejsca, jak wyzej > jeszcze do tyłu, gdzie pogorsza to tylko trakcję. a to ciekawe, silnik jest na tylnej osi/centralnie, ztcw to na dobra trakcje sklada sie wiele rzeczy a najlepiej skrecajace auta maja silnik centralnie > rozumiem, że Twingo to potrafi? nie wiem, ale moge zgadywac ze przy tej wielkosci i dzieki napedowi na tyl bedzie zawracał lepiej niz to co ma przedni naped > Nie rozumiem o co Ci chodzi. Akurat BMW jest dobrym przykładem jeśli chodzi o sensowną konstrukcję > i idący za tym rozkład mas, który jest naprawdę istotny w marce o sportowym zacięciu. > Przeszkadza Ci akumulator w bagażniku? Ile razy istnieje potrzeba sprawdzenia poziomu > elektrolitu, jego dolania i wymiany w ciągu roku a ile razy oleju w przypadku silnika? to jest Twoj przyklad - jedziesz sobie Twingo z zakupami i nagle musisz rozładowac bagaznik ile razy potrzebujesz zajrzec pod maske w ciagu roku ? ja zeby nie sklamac 3 razy 2 razy zeby dolac plynu i raz na serwisie jak olej wymieniam reszta tylko i wylacznie zwiazana z awariami a moje auto ma lat 15 > I ile > jest jeszcze takich rzeczy, do których warto raz na jakiś czas zajrzeć podnosząc jedynie maskę > a nie wypakowując bagażnik? w tym autku to wszystko robisz z przodu >Maluch został zastąpiony CC, Dawne Skody Favoritką. Nawet tak > kultowy pojazd jak garbus dostał silnik w mądrzejszym miejscu a Ty uważasz, że silnik z tyłu > jest lepszy? a jest gorszy? >Teraz wsadzają pod podłogę i jak myślisz, dlaczego? pewnie dlatego ze ktos wykoncypował ze auto z wiekszym bagaznikiem bedzie bardziej ale co to zmienia ? twingo ma silnik z tylu i mikry bagaznik czyli nie potrzebujesz miec w mikrym aucie bagaznika kupujesz Twingo > idąc Twoim tokiem argumentacji, nie ma podstaw do twierdzenia, że niektóre diesle Renault są > nieudane bo działające na tej samej zasadzie silniki japońskiego konkurenta mają się dobrze? tok mojego rozumowania jest inny niz Twoj i dlatego tez wg Ciebie nie mam racji? diesle reno sa montowane w nissanie i jakos tez dzialaja poprawnie ( na tyle na ile poprawnie moze dzialac silnik z zaplonem samoczynnym ) > Eee, ja tylko stwierdziłem, że dziwactwem jest to co zostało zaprezentowane. Ty zacząłeś zadawać > pytania, więc ja podpieram argumentami to co wiem na temat budowy samochodów. no patrz tyle ze ja nie neguje tego ze wg Ciebie to jest dziwactwo a Ty mi zarzucasz ze sie nie znam a inzyniery w reno to sie szaleju najedli to jak czyja jest racja? ktos kiedys calkiem niedawno powiedział ze racja lezy tam gdzie lezy
-
Nowe Twingo - pan gwóźdź
> a jakies argumenty dlaczego jest tansze? caly uklad napedowy/jezdny jest jako całość wykoncypowanie tego i upchniecie pod maske jest tansze
-
Nowe Twingo - pan gwóźdź
> tak bardzo zyskuje na zwrotności? Ile? Warto takim kosztem? > bagażnik (przy danym nadwoziu) ma pomieścić jak najwięcej, zawsze. Jeśli tak nie jest to > konkurencja zrobi podobne autko z lepszym bagażnikiem i zgadnij co wybierze klient? klient wybierze to na co bedzie go stać oraz co bedzie chciał mieć to ze Ja czy Ty mamy kilkulatki swiadczy tylko o tym ze albo umiemy liczyc albo jestesmy biedakami > Wspominałem o optymalnym projektowaniu. Czyli chodzi o taką konstrukcję, która sprawdzi się > najlepiej w jak największej ilości sytuacji. Weź pod uwagę najczęściej występujący typ > uszkodzenia samochodu tego typu i powiedz czy jest aż taka różnica. w autach miejskich ? zgaduje ze bedzie to najechanie na tył - tylko wytłumacz mnie jak 4latkowi co to zmienia ? > Albo inaczej: dlaczego > absolutna większość samochodów mających kiedyś silnik z tyłu wyginęła śmiercią naturalną? bo rozwiazanie silnik z przodu i naped na przod jest tańsze - tylko dlatego i az dlatego > Mamy kilkulatki, załadowaliśmy bagażnik do połowy i wyjechaliśmy za miasto. Obaj stajemy na > poboczu bo coś zaczyna hałasować w okolicach silnika. Ja zaglądam pod maskę, Ty mówisz do > samochodu "po co" i cieszysz się, że masz serwis? auto miejskie taaaak ? > powtórzę się. Sztuką jest takie zorganizowanie miejsca aby zyskać uznanie klienta co przekłada się > na sukces modelu. Tobie dany bagażnik może wystarczać tysiąc razy ale tysiąc pierwszy nie > wystarczy i poprosisz o pomoc kogoś, kto ma taki sam samochód ale podłogę na normalnym > poziomie. Zapewne wyciągniesz wtedy wniosek, że udziwnienia są niepotrzebne zapewne tylko ze ja logicznie myslac wiem ze decydujac sie na takie auto bede mial tyle i tylko tyle miejsca > Porsche ma swoją filozofię, która ubóstwia dane rozwiązania i inżynierowie stają na głowie aby > rozwiązania te nadążały za współczesnością. To, że Porsche tak robi nie oznacza, że to jest > najdoskonalsze. nie to fakt pozostali producenci ktorzy to montuja do swioch pojazdow silnik centralnie tez nie maja racji > Po prostu w okolicy wyniku 10 metrów problem zawracania przestaje istnieć, nie ma > sensu walczyć o lepszy wynik zawrocisz na raz na waskiej drodze ? > Przy silniku z przodu część podzespołów może pozostać z tyłu wpływając na właściwy rozkład mas i > sensownie zaplanowaną konstrukcję. tak BMW ma to opanowane do perfekcji - np akumulator ładuja do bagażnika (wypad za miasto nagle auto gasnie nie wiadomo co jest bagażnik na full załadowany, a to tylko akumulator padł ) wiecej inzynierowie BMW opanowali to tak dobrze ze i naped na tyl przeniesli >Umieszczając silnik z tyłu nie da się odwrócić sytuacji i > przenieść rzeczy z tyłu na przód, takich jak wydech, zbiornik paliwa czy napęd. Zatem wszystko > się ścieśnia w tyle utrudniając czynności serwisowe w imię czego? włosi i francuzi kiedys ładowali zapas pod maske > Nie wiem co ma Suzuki do tematu innowacyjnego a nietrwałego sterowania kartą w Renault. Natomiast w > odpowiedzi do tego drugiego wykazałeś się dyplomacją, co nie znaczy, że problem nie istnieje. to ze w Suzuki od lat jest system bezkluczykowy - dziala na tej samej zasadzie jak karta w reno wiesz mam takie dziwne wrazenie ze cala ta dyskusja z Twojej strony jest na zasadzie "moja racja jest bardziej Mojsza niz Twojsza"
-
Nowe Twingo - pan gwóźdź
> klasyczny samochód składa się z komory silnika z przodu o dobrym do niej dostępie i bagażnika z > tyłu o możliwie największej pojemności. Nie widzisz niedogodności wynikających z > niepotrzebnego pomieszania? w tym przypadku nie to jest z zalozenia auto miejskie ma byc krotkie i zwrotne a bagaznik ma pomiescic zakupy btw w lanosie zawsze ukladam zakupy na siedzeniach z tylu ( choc mam duzy bagaznik) > bo kabina pasażerska potrzebuje strefy zgniotu przed sobą, trzochę przestrzeni, która w razie > najbardziej prawdopodobnego uderzenia przodem, ochroni pasażerów. calkowicie sie zgadzam ale - wrocmy do wymiarow, to jest auto miejskie > I bardzo fajnie jest gdy to > silnik umieszcza się w tej przestrzeni (nie pomniejszając tym samym bagażnika) i w przypadku wypadku ten silnik miażdzy nogi kierujacego i pasazera z przodu ( bo przeciez magicznie nie zniknie - a nie jest to pudelko klasy merca168 ) > a nie umieszcza > go tam, gdzie w razie uderzenia pchał będzie jeszcze całą budę mocniej w przód a ten zaladowany ( w klasycznie wykonanym wozie bagaznik? ) > Dobrze. Ja nie wymyślam udziwnień, Ty chyba jesteś za przekombinowanym Twingo. Obaj będziemy > potrzebowali zerknąć pod maskę po co ? wszystko co potrzebujesz masz z przodu auta reszta serwis >Będziemy potrzebować pojemnego > bagażnika- w sensie głębokiego. No i co? w miejskim aucie ? w swifcie mialem 250l na 3 dnowa wycieczke pasazerow juz brac nie mogłem > Druga rzecz to rozkład mas, czyli wpływ na > prowadzenie przekaż to inżynierom porsche > wiele razy pojawił się argument promienia skrętu i śmieszy mnie to, bo w takim autku i tak się nic > dużo lepszego nie osiągnie poza tym co jest. dalej alfą jeździsz ? uwierz sa auta ktore skrecaja lepiej - powody sa dwa albo naped na tył albo konstrukcja zawieszenia z przodu jak w fiacie uno >No ale przy braku konkretnych argumentów trzeba > się chwytać jakichkolwiek. Powiedz mi, co tak bardzo się poprawi i o ile gdyby zmalał promień > skrętu i czy ta zmiana jest warta udziwnionego montowania silnika z tyłu pod podłogą > bagażnika? nie wiem jak sadze masz lepsza wiedze wiec sie pochwal wiem natomiast ze taka konstrukcja to znacznie mniej czesci ktore sei moga zepsuc > Moim zdaniem 2kpln to za mało za takie udziwnienie, samochód jest nieoptymalnie zaprojektowany i > ludzie się będą tego obawiać. Ale to tylko moje zdanie. masz całkowita racje - to Twoje zdanie, a poniewaz ja mmam inne to wdaje sie w niepotrzebną polemike > Nie jestem fanem Fiata. Ale podyskutujmy, temat nr 1: oszałamiające rozwiązanie z otwieraniem > samochodu kartą. Powiedz mi jak to się sprawdziło na przestrzeni czasu? zaden ze znajomych z klubu suzuki nie ma z tym systemem problemow te zpod znaku renault ktore znam tez żaden nie mial problemu
-
71. Rajd Polski
> Sorry za pytanie laika ale dlaczego ten pomarańcz zabrał mu ten zderzak? zdobycz i to nie był zderzak tylko lotka z klapy