Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

kjk

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez kjk

  1. kjk odpowiedział przemty na temat - Motokącik
    > miałem kiedyś wersję +60% i juz z tego byłem zadowolony > a z 90% to tym bardziej chyba powinienem być Potwierdzam to co piszą poprzednicy - mam od paru miesięcy Tungsramy +90% (tyle że H7). Świecą nie gorzej niż najtbrejkery, są znacznie trwalsze (nie wiem ile jeszcze wytrzymają ale już przeżyły znacznie dłużej niż osramy) i tańsze. Osramy były wyjątkowo nietrwałe (2 razy dałem im szansę). Do tego dość szybko bańka pokrywała się nalotem z wolframu, co na pewno znacznie zmniejszało ilość światła. Może plusy teraz są lepsze (moje były bez plusa), ale zraziłem się. k.
  2. Oplowski (w artykule wymieniany jako problemowy) Z14XEP jest powszechnie uważany za dobry do gazu....
  3. > Spoko, spoko - będą montować te urządzenia w samochodach, sprzedadzą systemy IT do kontroli, będą > je serwisować i utrzymywać, będą robić obowiązkowe przeglądy urządzeń w samochodach - dadzą > sobie radę. Korzyści są dwie: 1. Walka z bezrobociem - dużo ludzi znajdzie zatrudnienie przy obsłudze. 2. System będzie tak skonstruowany, że szybko się zwróci i będzie przynosił zyski. k.
  4. > Mozesz spac wiec spokojnie, dojdzie i do PL, jedyne pytanie to tylko KIEDY? ? ? Czytałeś Rok 1985 Orwella? Mnóstwo rzeczy gość trafnie przewidział, myląc się tylko może o kilka-kilkanaście lat. Ale wdarzyło się też parę rzeczy, na które nawet on nie wpadł.... k.
  5. > Myśle że dla budżetu było by dobrze jakby przekroczenie prędkości o 5km/h kosztowało 10.000. A > potem 1000 za każdy kilometr. Nie, to się nie sprawdzi. Ludzie zbankrutują lub zrezygnują z samochodów i przestaną płacić. A chodzi o to, żeby budżet był stale zasilany, więc nie można przesadzić z restrykcjami. Jak się np. okazało że zbyt dużo ludzi traci pj z powodu punktów, to nieco złagodzono zasady, żeby wrócili na drogi i dalej mogli opłacać "składki". k.
  6. Jest jeszcze jedna kwestia. Załóżmy, że mam samochód który kupiłem przed zawarciem małżeństwa, a więc nie jest on częścią majątku wspólnego. Jeżeli w takim razie pożyczam go żonie, to powinien zostać od tego odprowadzony podatek (np. w oparciu o średnią cenę wypożyczenia samochodu w okolicy). Tym bardziej jeżeli pożyczę samochód znajomemu. Taki zeszyt ułatwi urzędowi skarbowemu ściąganie należnych podatków. k. k.
  7. Bardzo dobry pomysł - kolejny krok w dobrym kierunku. Później wyposaży się wszystkich ludzi w GPSy (wszczepiane pod skórę tuż po urodzeniu) z rejestracją ścieżki i przesyłaniem danych do centralnego systemu (dostępnego dla policji, straży miejskiej, służby ochrony kolei, insp. transportu drogowego, sanepidu, służby zdrowia, straży pożarnej i leśnej, pracodawców danej osoby, urzędu skarbowego, banku w którym mamy kredyt, ubazpieczyciela, ...). Przecież każdy może popełnić przestępstwo. Analiza logów pozwoli stwierdzić czy np. podejrzany w chwili popełnienia przestępstwa był w danym miejscu. k.
  8. > Poprawiam się: hyundai, kia, fiat i chyba ople tak mają Do opla takich nie spotkałem. k.
  9. Używane na Allegro kupiłbym tylko mając pewność, że nie pochodzą od złodzieja. A znalezienie takich jest mało realne....
  10. > Znajdz mi coś, czego żółte rączki nie produkują...Niczego "Made in China" nie kupujesz? Obejrzyj > sobie metki ciuchów to zobaczysz... Ale tu nie o to chodzi. Chińczyk wyprodukuje wszystko, za co mu zapłacisz: od tandetnych, rozpadających się podrób, po markowe produkty high tech, legalnie zamówione przez właścicieli prestiżowych marek. Mając do wyboru podróbę i w zbliżonej cenie oryginalny produkt jakiejś budżetowej marki zawsze wybiorę to drugie (z Chin albo i nie). A jeżeli ma być totalnie tanio, to wybieram produkt bezmarkowy. k.
  11. kjk odpowiedział 9442 na temat - Motokącik
    > Mnie uczyli, żeby na postoju zaciągać ręczny i przy odpalaniu wciskać pedał sprzęgła. Eee, ręczny zaciągam tylko jak parkuję na stromym pagórku albo otwieram/zamykam garaż. Poza tym nie, bo jak jest mróz to może przymarznąć, a po dłuższym postoju i wilgotnej pogodzie - "przyrdzewieć". > O trzymaniu nogi na pedale hamulca w czasie odpalania pierwsze słyszę- więc pytam? Ręcznego zaciągać do zapalania mi się nie chce (w starych maluchach z rozrusznikiem na linkę faktycznie dźwignia rozrusznika była po sąsiedzku z ręcznym ). Wciskając sprzęgło wciskam hamulec, żeby samochód się nie ruszył na jakiejś nierówności. Proste? k.
  12. kjk odpowiedział 9442 na temat - Motokącik
    > BTW, jeśli skrzynia nieautomatyczna i sprawny ręczny, to po co trzymać nogę na pedale hamulca? Tak samo można zapytać: po co zaciągać ręczny? > Ja wciskam pedał sprzęgła. Jak ktoś ma dwie nogi, to w miarę łatwo można wcisnąć oba pedały k.
  13. kjk odpowiedział CiniO na temat - Motokącik
    > a jaka to jest kategoria prawa jazdy ?!? > w sumie dobre pytanie Tak mi się skojarzyło - teraz jak złapią Cię po 2 piwach na rowerze na polnej drodze (o statusie publicznej), mogą Ci odebrać: - PJ wszystkich kategorii (mimo że nie jest wymagane do jazdy rowerem), - patent sternika jachtowego, - licencję pilota i jeszcze parę innych rzeczy. A wszystko zależy od widzimisię sądu. W tej sytuacji nie wierzę, ze nasi ustawodawcy są w stanie stworzyć dobre prawo, które faktycznie wyeliminuję chociaż część pijaków z dróg i poprawi bezpieczeństwo. k.
  14. kjk odpowiedział CiniO na temat - Motokącik
    To byłaby kolejna komplikacja już i tak nadmiernie rozrośniętego prawa, co z kolei stwarza nowe okazje do nadużyć. Z resztą nie od dziś wiadomo że w tym całym systemie nie chodzi o poprawę bezpieczeństwa na drogach tylko o źródło _stałych_ dochodów budżetu państwa i (a może przede wszystkim) wszelkiego rodzaju bandytów w garniturach i białych koszulach.
  15. kjk odpowiedział el_guapo na temat - Motokącik
    > ZAP Piastów wytrzymał 8 lat bez doładowan.Produkują je jeszcze bo w sklepach nie widzę. Czy ktoś widzi jakąś logikę w drugim zdaniu powyżej? k.
  16. > nie ma - metalowy dekielek jest i owszem na tyle, a na przodzie jest goła piasta. Nie wiem, z > czego to wynika, ale kiedyś się temu specjalnie przyglądałem, bo zainteresowało mnie czemu u > mnie takie coś jest tylko z tyłu - i w sumie wciąż nie wiem, dlaczego tak jest... Nie pamiętam szczegółów ale to wynika z różnej konstrukcji piasty. Jeżeli z przodu nie było dekielka od początku, to znaczy że jest zbędny, chociaż nie zaszkodzi go założyć - być może kiedyś trochą łatwiej będzie odkręcić śrubę. Co do kołpaków na zimę - moim zdaniem jedyna sensowna odpowiedź brzmi: "rób jak chcesz"
  17. > i zapalniczek Porządne zapalniczki są na benzynę
  18. kjk odpowiedział lelek na temat - Opel
    A ja jeżdżę od jakiegoś czasu na MIDLAND (dawniej Quaker State) Avanza 5W-40, który spełnia m.in. wymagania GM-LL-B 025 Problemów nie odnotowałem. k.
  19. kjk odpowiedział lelek na temat - Opel
    > Co proponujecie - wymianę co 30kkm na mobila 0w40, czy na ten przykład skrócic okres między > wymianami co np. 15kkm na inny olej np. półsyntetyk. Czy wlejesz mobila czy innego producenta to sprawa drugorzędna, ale przechodzenie na półsyntetyk przy zdrowym silniku nie ma sensu. k.
  20. kjk odpowiedział Ariibyd na temat - Opel
    > co źle napisał, bo nie załapałem? A czy sugerowanie pozbycia się poduszki ze względów estetycznych nie jest szalone samo w sobie?
  21. kjk odpowiedział lelek na temat - Opel
    > Zalewam takim od 3 lat i jest OK. Wymiana co 10 tys. Na tych tanich olejach GM są zazwyczaj metki > po litewsku, estońsku lub w innym barbarzyńskim języku, może dlatego taki tani? Raz zdarzyło mi się wlać kupiony na Allegro olej GM z pięknymi greckimi napisami. Żadnych anomalii nie zaobserwowałem (co oczywiście niewiele znaczy). k.
  22. kjk odpowiedział lelek na temat - Opel
    > Czy ten z allegro to napewno oryginał. Nie. Ale w przypadku pozostałych źródeł też nie ma 100% pewności. Są na Allegro sprzedawcy uważani za wiarygodnych (pewnie znajdziesz nawet w tym wątku) ale były też głosy, ze olej od nich też nie jest całkiem ok. > Gdzie teraz kupić, żeby był pewny? W rafinerii?
  23. kjk odpowiedział lelek na temat - Opel
    Skuszony dobrą ceną (40 zł z wysyłką za 2 sztuki) kupiłem jakiś czas temu żarówki Osram NightBreaker. Założyłem kilka tygodni temu i jeszcze nawet nie miałem okazji przetestować w nocy na trasie. Zauważyłem, że bańka żarówki jest już mocno "okopcona" od środka, co na pewno znacząco osłabia światło. Trochę żarówek już zużyłem, ale taką ilość wolframu na ściankach żarówki widywałem tylko tuż przed albo już po przepaleniu.
  24. kjk odpowiedział lelek na temat - Opel
    > a te wotan z lidla to swieca na bialo jak tesla blue czy na zolto jak zwykle zarowki? Zdaje się, że były do wyboru z niebieskim filtrem oraz +50% z przezroczystą bańką. k.
  25. kjk odpowiedział lelek na temat - Opel
    > 20 zł za komplet H7 to chyba nie zła cena. Bardzo dobra cena. Tylko niestety, tym razem żarówki są marketowej marki "Ultimate speed" i można się doczytać, że producentem (importerem?) jest jakaś niemiecka firma Wotan. Poza tym wyglądają identycznie jak kiedyś Tesla. Ciekawe, czy tylko zmienili markę, a produkt został ten sam, czy przerzucili się na jakąś chińszczyznę? > Ale za 40 zł z wysyłką można kupić H7 osram nightbreaker > +90%. (tą poprzednią wersje, bez "plus). > Co myślicie? Cena i żarówki niezłe (sam takie kupiłem), ale jakby dwa razy droższe niż lidlowe Być może świecą trochę lepiej niż lidlowe Tesle, ale różnica jest, przynajmniej dla mnie, bardzo subtelna.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.