Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Lawnowerman

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Lawnowerman

  1. > Sprawa sprzed kilku lat, pamiętam tylko, że robili wszelkie możliwe uniki, żeby uniknąć > odpowiedzialności i skończyło się na pozwaniu sprawcy i przypozwaniu TU. Ok. to standard. Ale dalej nie rozumiem, jakie jest zagrożenie w kupieniu tańszego OC ?
  2. > Z punktu widzenia kupującego OC: > Zasada jest taka, że pozywa się sprawcę i przy pozywa się jego TU, jeśli z jakiś powodów TU nie > wypłaci(a znam taki przypadek z Interrisk) to kasa idzie od sprawcy. Opisz dlaczego TU nie zapłaciło > Z kupowaniem tanich OC(no bo ustawa, no bo to nie dla mnie itd.) jest tak, że wszystko jest dobrze > dopóki jest dobrze. No i ? Bo dalej nie rozumiem? > Jeśli TU z jakiś powodów nie wypłaci kasy a szkoda jest znikoma to jakoś się to przełknie, ale jak > szkoda będzie duża a TU się wypnie to może być niefajnie. Ale dlaczego ma się wypiąć? > To, że ludzie w PL dają się i nie procesują się o odszkodowania to... > Jeśli jako sprawca wyrządzisz szkodę jakiejś firmie, która ma pełną księgowość i nie ma ochoty > księgować tego jaki straty, to jest spora szansa, że wykorzystają całą, możliwą ścieżkę, żeby > ściągnąć z Ciebie kasę. Ale tylko > 1 mln EUR > Z punktu widzenia poszkodowanego: > W tej konkretnej sytuacji zależy mi na tym, żeby mieć samochód naprawiony szybko, sprawnie, bez > problemów i żeby ASO nie szarpało mnie o kasę w razie czego. > Pozdrawiam BAS No ale dalej nie rozumiem. Jaka jest różnica czy wykupie w PZU czy TU Krzak. Obie obowiązuje ustawa i dlatego nie możesz założyć sam z kolegą TU.
  3. Jeżeli plastik to koledzy napisali. W Skodach można było kupic stalową wraz jako element pakietu "Bezdroża" bo miski były aluminiowe i lubiły pękać
  4. > vvszrot.pl Nie wiem, Outek był kupowany chyba 2007 albo 8 - nie pamiętam. Podbno potem poprawiono ten silnik. Zresztą może dla Mitsu dawali od razu lepsze?
  5. > To masz szczęście. To były te wadliwe diesle - pękające głowice, wycierające się wałki i inne > atrakcje. Spora szansa wtopić. ej. chyba trochę za późno. Te to był sam poczatek - potem poprawiono.
  6. > przed DID MIVEC były dwa diesle - oba kible. 2.0 od VW i 2.2 od PSA. > 2.2 konstrukcji Mitsubishi to bardzo fajna jednostka chociaż niestety już ma DPFa Znam przypadki zmielenia napędów w 2.2
  7. > W starszych Outlanderach są silniki VW (diesle, oczywiście). >Tych należy unikać. Bo? Pytam, bo mam taki w rodzinie od nowości do teraz chyba ~160 tys km. od nowości ma program na 170 KM i nic się nie dzieje
  8. > Ja bym kupił zimowe. Ale nie Dębice co na byle mokrym jak na lodzie, tylko jakies lepsze. Bo dobra > opona zimowa to taka, ktora i na deszczu i w roznych warunkach daje rade, nie sztuka zrobic > opone super tylko na snieg. > Bo latem w miescie to na czym bys nie jezdzil dasz rade, a zima..... Masz rację, ale tu chodzi o aspekt wygody [nie mam gdzie trzymać zimówek/letnich] , nie chce ich już przekładać, i jeżdżę tym autem na prawdę mało. Pomojam, że go nie lubię, więc jeżdżę tylko jak muszę. 2/3 m-ca stoi - jak go odpale raz na tydzień i pojadę po bułki to max.
  9. > przeczytałem dokładnie i wiem co pisze. jako ze moje zimówki są już stare, to nie zakładałem w tym > roku letnich, tylko chciałem ''dojechać'' frigo. od maja do teraz zjadło 3mm bieżnika, a > zrobiłem moze 3 tys? w poprzednim aucie jeżdżone tylko zimą, przez 5 lat zniknęło 5mm na > dystansie ok 20tys Zimówka latem to porażka - próbowałem
  10. > Olej zimówki i zostań na letnich. Jak będzie śnieg do pasa to pojedziesz autobusem lub taryfą > pewniej niż na najlepszych zimówkach. Jak nie będzie śniegu to spokojnie dasz radę na letnich. Tak nie mogę. Letnie są na wykończeniu
  11. > @teg ma rację > jeżeli auto to typowy mieszczuch, nie robi się nim długich odcinków, nie jeździ szybko to prosta > zimówka spisze się tak samo dobrze latem jak całoroczna, a zimą w śniegu powinna poradzić > sobie lepiej. > Za dobrą całoroczną w tym rozmiarze zapłacisz ~300, za zimówkę połowę tego. Latem zimówka to bezsens.
  12. Mam Skode Fabie ktora wiecej stoi jak jeździ. Nie chce mi sie juz trzymać 2 kompletow a autko jezdzi jak cos tylko po miescie. Z tym ze zakladamy ze u mnie jak jest snieg to do pasa. Parking odsniezany slabo. Jakie kupic?
  13. > Ale to mieli ubrać psa w skarpetki osobne do każdego samochodu, czy myć mu łapy w misce z wodą, czy > może zapytać Ciebie czy mogą go wpuścić? Pewnie nie ale jak już pisano zniszczył ci mienie. Raz bedą to drzwi wyważone skopa a raz pobrudzona tapicerka. Oczekiwalbys kwotowo aby to określić? Nie wiem 250 zł ? Jak ci wejdą przez okno balkonowe za 3 tys i potem powiedzą ze można ci oddać 250 zł bo miało 10 lat i amortyzacja i szyba była porysowana a rama pozołkła od s...cech gołębi to tez powiesz spoko.??
  14. > 2.5 tys i nadal sie uklada? > ja rozumiem, praktycznie kazde nowe auto ktore znam, przez pierwszy bak/dwa paliło nieco wiecej. > komp uczy sie paliwa. ale nie brały oleju (bo nowoczesne silniki są ciasno spasowane > (zwlaszcza TSI)) i nie trwało to > takze, jest tylko jedno wyjasnienie. > wszystkie wymienione tu spalania 1.2 TSI wynikają z ich fabrycznego popsucia. całe AK wie, że TSI > pali 4l przy 160 km/h. czyli w mieście góra 5. Co to znaczy ze komp uczy się paliwa?
  15. > A czemu po prostu nie przejeździłeś tych 500km jak producent nakazał? Bo amorek nie ma licznika przebiegu? Skąd amorek ma wiedzieć ze jest 500? I po co? Imo są walniete.
  16. Zobacz tu: http://www.gothaer.pl/ sprawdź bo może masz asistance w karcie kredytowej - ja mam ale tylko do aut do 10 lat [mam starsze ]
  17. > fabia 1.4 mpi > auto pancerne i proste Mam dokładnie inne zdanie. Wolłabym Civica 5/6 gen
  18. Lawnowerman odpowiedział bizz na temat - Motokącik
    > nivo w W124 za 6 tyś? > chyba w ASO... > gruszka kosztuje 150 zł... W Asi pewnie tak. Tam się realnie gruszki psuje czasem dolne mocowania amorka i w starej wersji pompą (jest razem ze wspomaganiem)
  19. > ... są niezłe miny, opisywane latami na forum jako lalunie coby zazdrość wzbudzić. Albo > modyfikacje, cuda wianki, oleje za 300zł, bo taka moda na forum, a to czego nie widać > dogorywa. Nie zgodzę się. Praktycznie wszystkie uzywane auta kupiłem na forach pasjonatów.
  20. > 2.0d 75km w e190 i w124 sedan Napisze o miescie bo tam głównie jeździłem 7 [190] 8 [124] dynamika poniżej krytyki > 2,5d 90km e190 sedan w 124 8 , 190 nie jeździłem ps. 190 seryjnie jest zawsze sedan > 2,5d w20v w 113km w 124 kombi -niestety automat 7.5 > oraz 2.3 benzyna w e190 sedan od 10 w górę > akurat 2.3 to tylko benzyna bez lpg, wiec trzebaby załozyc -koszt jakies 1800zł za 2 gen i 2500 > -2700za załozenie i zmiany w 4 gen. Oszalałeś. To wtrysk mechaniczny 2 gen to śmierć dla silnika 4 gen nie założysz Możesz założyć tzw. wtrysk ciągły to chyba Landi Renzo robiło nazywało się IGS chyba. > czy jest duza roznica w jezdzie 2,5d a 2.0 d? jak sie jezdzi takim 2.0d w trasie? da sie Generalnie różnica jest kosmiczna > pociagnac przyczepkę bagażową? Jak pusta to pewnie tak. > czy warto doplacac do silnika 2.5d? kosztem innej taryfy OC? Oczywiście. Nawet się nie zastanawiaj.
  21. > U nas jest problem z realną wartością pojazdu. Bo nikt sie nie chce przyznać, że przepłacił, a > potem wszyscy mają auto w idealnym stanie technicznym. Nie. To jest problem zanizonych cenników Infoexperta i innych gó.... Srednia jest policzona tak, że jakbyś chciałś kupic taki egzemplarz jak miałeś [w takim stanie] to musiałby dopłacić jeszcze z 4-10 tys. W infoexpercie wart jest 18 na rynku 25 a wniemczech 30 tys. Ciekawe dlaczego?
  22. > Mało wiesz kolego. > Do naszej firmy części przywożą dostawcy z hurtowni, którzy to mają przeważnie zewnętrzne firmy > transportowe. > I teraz uwaga, średni dzienny przebieg to grubo ponad 400 km, 5 dni w tygodniu. > Nie pisz więc bzdur powielanych przez bez mózgów . > Idąc dalej, mam do czynienia z autami sprowadzanymi z zagranicy. > Auta segmentu premium potrafią mieć po 2 latach 250 - 300 kkm przelotu. To norma, nie mit, ale > nasze zacofane społeczeństwo nadal wierzy w 10-cio letniego Passata w TDiku z przebiegiem 180 > kkm. > Pozdrawiam. Ja wiem, że czytanie ze zrozumieniem boli. Mamy już kilka przykładów w tym wątku. Cały czas podkreślam - nie neguje przebiegu. Neguję tylko pierdoły o bezawaryjnej pracy przez tyle km.
  23. > Widzisz...i tym się właśnie w tych dywagacjach różnimy, ja z innymi znam życie, a Ty siedzisz na > forach i rozmawiasz z innymi... znasz > A na forach...no cóż, na większości niby branżowych typu mkp siedzi młodzież, co kupiła szrota, > liczy że 13 latek w dieslu ma 160 tyś bo na tyle wygląda i marudzi że w ciągu roku poszła > dwumasa, egr, rozrusznik,altek wtryski itp, potem wystarczy sprawdzić pierwszy jego post gdzie > chwali się zakupem, okazuje się że zapłacił za sprowadzonego tyle, że zdrowy rozsądek i logika > nakazywałyby "szkoda darmówek i czasu na dzwonienie", że tyle nawet nie kosztuje najtańszy z > kraju pochodzenia jego bokidu, a jego już po opłatach i z komisu/od handlarza, okazuje się, że > zakupiony na umowę in blanco, ale z gwarancją (szkoda, że nie usłyszał że do wyjazdu z bramy) > etc. Ci co kupują za 30 tysia, myślą że to "wiele" kasy i żądają mondka w tajtaniumie min 2009 > z niskim przebiegiem, i dostają....w pakiecie bez VAT i skręconą szafą, potem beczą że > handlarze to tacy i tacy. > Takie właśnie są fora i takie Twoje rozumowanie...Mnie możesz sobie chłopaku nazywać jak chcesz, Nazwałem Twoją wiedzę już wyżej. Podejdź do jakiegokolwiek taksówkarza i zobacz jak wygląda Pasek co ma ~ 600 tys. > nawet od dzieci, w końcu każdy jest dzieckiem...swoich rodziców. Ja Ciebie nie oceniam, bo Cię > nie znam, oceniam natomiast Twoje wpisy, gdzie po raz kolejny jesteś zupełnie oderwany od > rzeczywistości. Ja z kolei czytam Twoje wpisy i za każdym razem gęsia skórka mi się robi jak muszę czytać Twoje dyrdymały i ataki na innych ludzi. Jesteś niesamowicie męczący i nużący. Pozujesz na który umie zrobić i uszyć garniak A wygląda pewnie tak: chłopie to jest forum i dyskusja na argumenty poparta tym co wiemy. I dużo jest rzeczy na świecie, których nie widziałem, albo nie wiem jak działają, ale nie neguję ich. Natomiast Fabia z 1 mln jest dla mnie tak samo prawdopodobna jak lądowanie na księżycu i 3$ banknot. Jak dla mnie EOD.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.