Skocz do zawartości

"trudny" wybór między grande a thalią


vorph

Rekomendowane odpowiedzi

wydaje się oczywiste, że grande jest lepsze - bo jest, ale do czasu porównania oferowanego wyposażenia do ceny. teść kupił thalię, a bardzo chciał wcześniej grande. Kierując się prostym rachunkiem ekonomicznym wybrał "francuza. Ja sam też bym tak zrobił. Dlaczego? Dostał 5200 zł. upustu, gratis ubezpieczenie, opony zimowe i firmowe dywaniki. Co miała Thalia? - silnik 1.2 16V 75 KM, dwa airbagi, wspomaganie, elektrykę szyb, lusterek (podgrzewane), centralny z pilotem, lakier metalik, radio z CD + sterowanie z kierownicy, automatyczną (!!!) klimatyzację, komputer, białe zegary, skórzana kierownica , chromowane wstawki, przeciwmgielne, regulowana kierownica i fotel i trochę innych bajerów, jak np. osobna lampka do czytania dla pasażera. To wszystko za 38 000 zł. Za grande z podobnym wyposażeniem i silnikiem 1.4 77KM zawołali we Fiacie (bez upustów) 56 000 zł !!!. Dla mnie wybór jest oczywisty - wolę zachować te kilkanaście tysięcy w kieszeni - podobnie wybrał teść. Co wy na to???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam mówisz - bez upustów...

Prawie dokładnie to samo wyposażenie (manualna klima i czarne zegary) tyle że bez opon dostałem w GP za 42 tys. (cennikowo 53 tys)

A idzie się jeszcze targować.

Poza tym jak wygląda Thalia crazy.gif W prowadzeniu IMO też GP jest dużo lepsze. I można założyć LPG w trakcie gwarancji. cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wydaje się oczywiste, że grande jest lepsze - bo jest, ale do czasu

> porównania oferowanego wyposażenia do ceny. teść kupił thalię, a

> bardzo chciał wcześniej grande. Kierując się prostym rachunkiem

> ekonomicznym wybrał "francuza. Ja sam też bym tak zrobił.

z farncuzami to ma wspólne jedynie miejsce parkingowe w salonie ...

thalia jest produkowana w turcji

to tak samo jak punto 1 produkowane w PL i w I ... całkiem 2 inne technologie i całkiem inna jakość

ja bym brał Grandziaka .... względny spokój z blacharką przynajmiej i lepsze prowadzenie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli bedziesz tolerowal wyglad thalii, jesli wyglad auta nie jest dla ciebie waznym czynnikiem przy jego wyborze to bierz renowke, bo jak sam obliczyles- lepiej wypada z ekonomicznego punktu widzenia

Dla mnie jednak wyglad auta i jego styl jest jednym z najwazniejszych czynnikow przy wyborze samochodu, sam kilka lat temu mialem watpilwosci, bo moglem wziac bardzo dobrze wyposazenego lanosa, albo troche golego puntolota, no i wybor padl na punto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> względny spokój z blacharką przynajmiej

> na thalię dają 12 lat na blachy

jak będziesz ją serwisował w ASO hehe.gifhehe.gifhehe.gif

a jak będziesz miał odprysk na masce i go nie zrobisz a wyjdzie ruda na masce to ci gwary nie uznają hehe.gifhehe.gifhehe.gif

a uwierz mi wołają za serwis w reno jak za zboże hahaha.gif

dam mały przykład kolegi ojciec kupił thalie bo ma duży bagażnik, obiecali mu 1 przegląd w granicach 200zł icon_rolleyes.gif

pojechał, wymienili mu olej, filtr oleju, filtr klimy i 310zł poszło się j......ć rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> względny spokój z blacharką przynajmiej

> na thalię dają 12 lat na blachy

tak wiem ... papier wszystko przyjmie ... ja już walczyłem kiedyś z samochodem objętym 8 letnią blacharką jak mi zgnił po 4 roku ... nagle się znajduje 15 paragrafów w których się dowiadujesz że objęte są elementy które faktycznie nie mają prawa przegnić ... a te co najczęsciej korodują są wykluczone ....

przejżyj na oczy i zacznij czytać ze zrozumieniem ... czyli co księgowy miał na myśli ....

pomijając fakt że jako taka gwarancja na samochód jest fikcją ... co prawda jak ci coś nawali to najczęściej to jakoś podrutują i dziala .... ale najczęściej jest to becnie jakiś regenerowany element mający mało wspólnego z prawidłową i słuszną naprawą ....

miałem w domu i firmie kilkanaście nowych samochodów i już nie działa na mnie gwarancja na ileś tam ...

a coraz to nowsze pomysły z milionami km i dziesiątkami lat można smirk.gif skwitować ...

ale z drugiej strony to się marketing nazywa .... i jest to po to żeby pewna grupa społeczna łykała te haczyki beksa.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie, którą podałeś, łapie sie GP w "gołej" wersji Emotion+autoklima wink.gif Po rabacie będzie tańszy wink.gif No i jeszcze ma Blue&Me, a żabojad tego wynalazku nie posiada wink.gif Dla mnie wybór jest jeden - GP zlosnik.gif No i oczywiście o przepaści technologicznej nie wspomnę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wydaje się oczywiste, że grande jest lepsze - bo jest, ale do czasu

> porównania oferowanego wyposażenia do ceny. teść kupił thalię, a

> bardzo chciał wcześniej grande. Kierując się prostym rachunkiem

> ekonomicznym wybrał "francuza. Ja sam też bym tak zrobił.

> Dlaczego? Dostał 5200 zł. upustu, gratis ubezpieczenie, opony

> zimowe i firmowe dywaniki. Co miała Thalia? - silnik 1.2 16V 75

> KM, dwa airbagi, wspomaganie, elektrykę szyb, lusterek

> (podgrzewane), centralny z pilotem, lakier metalik, radio z CD +

> sterowanie z kierownicy, automatyczną (!!!) klimatyzację,

> komputer, białe zegary, skórzana kierownica , chromowane

> wstawki, przeciwmgielne, regulowana kierownica i fotel i trochę

> innych bajerów, jak np. osobna lampka do czytania dla pasażera.

> To wszystko za 38 000 zł. Za grande z podobnym wyposażeniem i

> silnikiem 1.4 77KM zawołali we Fiacie (bez upustów) 56 000 zł

> !!!. Dla mnie wybór jest oczywisty - wolę zachować te

> kilkanaście tysięcy w kieszeni - podobnie wybrał teść. Co wy na

> to???

skoro masz prosty wybór i żadnych dylematów to o co pytasz i po co pytasz, my tutaj narobimy Ci dylematów i dopiero będziesz miał zgryz zlosnik.gif. Bierz tańszą i wypasioną Thalię i ciesz się jazdą. IMHO to auto jest brzydkie jak ciemna listopadowa noc, poza tym przylgnęła do niej łatka auta dla Kapeluszników, tak jak do Logana, Albei, czy innych maluchów z dospawanymi nieudolnie bagażnikami.

Poza tym zapytaj teścia czy zadowolony z auta jest, pojeździj sobie nim jak Ci teść da na jazdę testową i sam zdecyduj.

Moje zdanie, mając GP i Thalie bez dwóch zdań znowu kupiłbym Fiata, choć GP do mnie tak do końca nie przemawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skoro masz prosty wybór i żadnych dylematów to o co pytasz i po co

> pytasz, my tutaj narobimy Ci dylematów i dopiero będziesz miał

> zgryz . Bierz tańszą i wypasioną Thalię i ciesz się jazdą. IMHO

> to auto jest brzydkie jak ciemna listopadowa noc, poza tym

> przylgnęła do niej łatka auta dla Kapeluszników, tak jak do

> Logana, Albei, czy innych maluchów z dospawanymi nieudolnie

> bagażnikami.

> Poza tym zapytaj teścia czy zadowolony z auta jest, pojeździj sobie

> nim jak Ci teść da na jazdę testową i sam zdecyduj.

> Moje zdanie, mając GP i Thalie bez dwóch zdań znowu kupiłbym Fiata,

> choć GP do mnie tak do końca nie przemawia.

widzę, że ekipa z forum jest wierna Fiatowi smile.gif, dla wyjaśnienia - ja nie kupuję thalii, tylko przyjęłem w tym wypadku żelazną logikę teścia, której nie przeskoczę - "skoro jest tańszy, to po co mam kupować droższy i z gorszym wyposażeniem?" nie ma tu gadania o nowości, układzie jednym, wyglądzie itd. - to po prostu samochód. i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widzę, że ekipa z forum jest wierna Fiatowi , dla wyjaśnienia - ja

> nie kupuję thalii, tylko przyjęłem w tym wypadku żelazną logikę

> teścia, której nie przeskoczę - "skoro jest tańszy, to po co mam

> kupować droższy i z gorszym wyposażeniem?" nie ma tu gadania o

> nowości, układzie jednym, wyglądzie itd. - to po prostu

> samochód. i tyle...

z jednej strony czego oczekujesz na forum fiata hmm.gif, że Ci wszyscy przyklepią i powiedzą, wiesz w sumie to Fiat jest kupą, weź mega fajną Thalie zlosnik.gif.

Powiem Ci, że czasem zastanawiając sie nad kolejnym autem dochodzę do wniosku, że jeszcze nie wyprodukowali takiego, który by mi się spodobał i chciałbym sobie kupić jako nastepny samochód. Oczywiście rozmawiamy o klasie i wielkości Punto, nie ma takiego auta na tę chwilę no.gif.

Co do Kropka, idealny to on nie jest, począwszy od tego, że 2 lata już szukam miejsca za kierownicą i ni cholery znaleźć nie potrafię komfortowej pozycji (ewidentny brak wzdłużnej regulacji kierownicy). Coś tam czasem trzeszczy, coś zapiszczy, do tego denerwuje mnie wszechobecna elektronika, komputery, elektroniczne przepustnice, hydrauliczne sprzęgło, itp, ale póki co nie mam zamiaru go zmieniać, spełnia on moje wymagania i na razie zostaje zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widzę, że ekipa z forum jest wierna Fiatowi , dla wyjaśnienia

A zaglądałeś tu z innym przekonaniem? yikes.gifrotfl.gif

- ja

> nie kupuję thalii, tylko przyjęłem w tym wypadku żelazną logikę

> teścia, której nie przeskoczę - "skoro jest tańszy, to po co mam

> kupować droższy i z gorszym wyposażeniem?"

To tak jakby tłumaczyc mojemu ojcu,że mimo tego,że są nowe,dębica vivo są gowniane....albo,mimo tego,że tyle lat ludzie jeździli na zwyklych oponach i "było dobrze" lepiej miec zimowki....nawet fakt,że do własnego garazu nie potrafił wjechac bez pchania(sejem) a ja cc odśnieżałem zderzakiem dojazd do garaży,nie pomagał....dopiero jak kupiłem,założyłem,przyszedłem do domu i kazałem oddac kasę za zimowki to teraz....to się jeździ.....

nie ma tu gadania o

> nowości, układzie jednym,

Szwagier ma thalię 1.5 dci z 2002 r chyba,jeździł moim mk1...ja jego thalią....obaj jednoglośnie stwierdziliśmy,że thalia to dyliżans,a kropek to f1 na suchym torze wzgl. zawiasu.....

wyglądzie itd.

Bez komenntarza biglaugh.gif

- to po prostu

> samochód. i tyle...

Jak to bylo...hmmm....rożni ludzie - rozne potrzeby - np. na małodynamiczny wypad nad morze na 2 tyg. chętnie pożyczyłbym thalie - 4.5 l/100 km , wielki kufer,na trasie na prostej drodze komfort lux...miejsca jak w małym/średnim samochodzie(jak dla kogo,mi punto,thalia,clio czy podobnej wielkości auto w zupełności starcza)....ale na codzien bym za chiny tego nie chciał - ostrzej wzięty zakręt sprawia wrażenie łąjby na wzburzonym morzu,dynamika tego diesla.....jest oszczędny biglaugh.gif .....wyposażenie/środek wizualnie - za te cenę można kupic starsze auto,większe,z lepszym wypasem,nawet zostawiając sobie zapas kasy,żeby od razu w mechanike włożyc dla doprowadzenia do stanu ideał)

A porownanie gp/thalia to pomyłka chociażby ze względu na.....wygląd rotfl.gif o epoce powstawania rozwiązań technicznych nie wspominając.....zresztą ja to biedny zjadacz chleba jestem,ani na thalię ani na gp mnie nie stac,to tylko se napisałem swoje zdanie....

P.S. do hatchbacka wbrew pozorom więcej upchniesz,i wygodniej - taka mała dygresja biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy na

> to???

IMO jak kupuję auto to oprócz korzystnej ceny , musi mi się ono podobać , jak się teściowi Thalia podoba to ok.gif , ja bym tego auta nie kupił , bo ono oka nie cieszy oslabiony.gif , ale jest funkcjonalne clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co wy na

> IMO jak kupuję auto to oprócz korzystnej ceny , musi mi się ono

> podobać , jak się teściowi Thalia podoba to , ja bym tego auta

> nie kupił , bo ono oka nie cieszy , ale jest funkcjonalne

w którym miejscu jest funkcjonalne, bo ani tv nie zmieścisz ani pralki, itp.

jedynie małe walizki w dużej ilości bo dużych przedmiotów sedanem się przewieźć nie da rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostał 5200 zł. upustu, gratis ubezpieczenie, opony

> zimowe i firmowe dywaniki.

Oprócz opon zimowych i dywaników powinien jeszcze dostać zestaw kosmetyków, bo z tykimi dodatkami trafiają auta do Polski. Oczywiście sprzedawca bazując na niewiedzy klienta mami go wspaniałomyślnym wręczaniem gratisów grinser006.gif

Co do samej thali, to pomijając względy estetyczne (dla mnie wygląda tylko ładnie z przodu) jej poważnym atutem jest 510'cio litrowy bagażnik, aczkolwiek blacha za tylną kanapą nie pozwala na spakowanie jakiegoś dłuższego bagażu sick.gif. Co do wolnej przestrzeni w drugiej klasie (mam na myśli miejsce dla pasażerów tylnych siedzeń) to jest jej mniej niż w moim PI no.gif

Powodzenia 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w którym miejscu jest funkcjonalne

Nie popadajmy znowu w 2 skrajność ok.gif Bagaznik thalia ma konkretny i, co najważniejsze, "pakowny" ok.gif

Co do tematu śmieszy mnie porównywanie totalnie nieporównywalnych samochodów,

z rożnych segmentów, to raz. Dwa, niedawno był wątek o GP 1.4 77PS z klimom i innymi bajerami zlosnik.gif za 40 kpln hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie popadajmy znowu w 2 skrajność Bagaznik thalia ma konkretny i, co

> najważniejsze, "pakowny"

Pakowny to on ma ale na małe walizki hehe.gif

> Co do tematu śmieszy mnie porównywanie totalnie nieporównywalnych

> samochodów,

> z rożnych segmentów, to raz. Dwa, niedawno był wątek o GP 1.4 77PS z

> klimom i innymi bajerami za 40 kpln

Ja też wolę fiacika, bo przynajmniej części są tańsze niż do francuzów rotfl.gif

Zawsze w rodzince były fiaciki i wszystkie bardzo dobrze się sprawowały cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.