Skocz do zawartości

Felgi stalowe/alu - czy będą pasować, czyli ...


Wojtas_BB

Rekomendowane odpowiedzi

> Jestem bardzo ciekaw efektów, jeśli możesz to daj później zdjęcia na

> obniżonym zawiasie - jestem zainteresowany efektem Twoich

> poczynań, bo też mam 5D, też fele 15 (choć szerokość 6'' i ET37)

> i też będę go glebił (też ok. 30mm)

ty się nie denerwuj tylko zakładaj...z taką szerokością felgi i taki et to nic ci się nie stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ty się nie denerwuj tylko zakładaj...z taką szerokością felgi i taki

> et to nic ci się nie stanie

Ja się wcale niczego nie obawiam, wiem, że wszystko będzie pasować - a jestem ciekaw tylko jak to będzie wyglądać u Kolegi smile.gif Dzisiaj przyszły amorki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do boje_sie.gif 14 ' powiedzcie mi jakie ET podejdzie (chodzi mi o przedział od ... do ... ) bo gdzieś posiałem instrukcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fabrycznie jest 35, w instrukcji nie ma podanego przedziału.

Czyli ciężko wyczuć co podejdzie ????

Muszę jeszcze zobaczyć te ENZO H w naturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem, inni sie na tym lepiej znają

> nie wiem czy Enzo O nie bedzie lepsze

ENZO O - felga ładna ale ten szeroki rant confused.gif mnie nie przekonuje ps wysmarowałem e-mail do alcar-u oficjalnego dystrybutora DOTZ zobaczymy czy raczą odpisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was smile.gif

Mam mały problem , kolega chce sprzedać felgi aluminiowe z oponkami i nie wiem czy do mojego kropka podejdą frown.gif , opisuje to co wiem na dzień dzisiejszy , a więc oponki rozmiar 195 / 50 R-15 , a aluski 15 -stki rozstaw śrub 4x100 , a ET nie wiem frown.gif mierzyłem felgę miarką i ma 21/22cm grubości , teraz pytanko do was czy z tymi oponkami nic mi nie będzie obcierać ( przy seryjnym zawieszeniu ) i jak jest rozstaw śrub inny to co muszę kupić aby wszystko było ok i jaki może być rozmiar ET mając felgę zmierzoną miarką , ach czy śruby orginalne od tych felg mogą być czy muszę mieć jakieś pływające bardzo proszę o szybką pomoc ponieważ jestem zielony w te klocki dziękuję wszystkim i pozdrawiam chodzi oczywiście o fiata punto mk1 teraz mam 14 jak co smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do 14 ' powiedzcie mi jakie ET podejdzie (chodzi mi o przedział od

> ... do ... ) bo gdzieś posiałem instrukcję

W instrukcji nie ma przedziału. A jaka szerokość felgi? Od tego ET też zależy smile.gif W okolicach 35 byłoby pewnie najlepiej, +/- 3 o ile felga nie będzie szersza niż 6 cali waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się zaopatrzyć na pewno w śruby pływające. Sprawdź otwór centrujący, jeśli nie pasuje dokup pierścienie centrujące z otworu w feldze (zmierz po prostu) na 58,1 mm (fiatowski). Lepiej żeby felga nie trzymała się na samych śrubach. Skok gwintu w śrubie 1,25. Długość - tego Ci nie powiem. Łeb śruby - we Fiacie jest stożkowy, a więc pewnie takie masz oryginały, musisz zobaczyć jaki łeb jest przewidziany w tej feldze którą chcesz kupić. ET daje się zmierzyć, to jest odległość od środka symetrii koła do płaszczyzny którą koło przylega do piasty. W sumie dałoby się to pomierzyć, ale trzeba dokładnie to zrobić. Im większe ET tym bardziej felga będzie się chować do wewnątrz nadkola. Ale piszesz o grubości felgi - 21 cm?? To aż 8 cali, sporo. Nie ma nigdzie na feldze podanych wymiarów? Powinny być wytłoczone, ET też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy muszę mieć jakieś pływające bardzo proszę o szybką pomoc

komplet 16 sztuk srub plywajacych do fiata na allegro kosztuje ok. 150 pln - warto to wziac pod uwage

acha - u gumiarza chcieli 2x tyle...

komplet pierscienii centrujacych (plastikowych) to chyba tez ok. 50 pln...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czy takie cosik podejdzie

> http://moto.allegro.pl/item347104756_rial_15_4x98_fiat_lancia_alfa_romeo_wyjatkowe_.html

Kolega rzel ma felgi o takich wymiarach u siebie i mówi, że nic mu nie obciera. Aczkolwiek ET37 to już trochę duże jest, na pewno jest mało miejsca między kołem a śrubą od amorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam mam pytanie czy felgi 5.5 cala r 14 et 41 podejdą do punto I ?

Podejdą, mam w Punto 1 14x5,5 z et49 i jest waytogo.gif, chociaż wygląda jak wóz drabiniasty na tych felgach grinser006.gif

Z et41 będę "wypchnięte" na zewnątrz o 8mm w stosunku do moich, ale nic nie powinno się dziać waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podejdą, mam w Punto 1 14x5,5 z et49 i jest , chociaż wygląda jak

> wóz drabiniasty na tych felgach

> Z et41 będę "wypchnięte" na zewnątrz o 8mm w stosunku do moich, ale

> nic nie powinno się dziać

dzięki jeszcze powiedz mi jaką śrubę aluminiową kupić chodzi mi o wymiary ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu już indywidualnie do felgi, ponieważ grubość materiału w alu feldze jest inna niż w stalowej w miejcu przechodzenia śruby przez felgę waytogo.gif

Musisz pomierzyć i porównać, żeby na głębokość weszła w piastę tak jak śruba od stalówek z felgą stalową waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć

Kupiłem sobie alusy 14tki, niestety bez tych dekielków zakrywającyh śruby (chyba tak się to nazywa.), sprzedający twierdził że mu je ukradli.

Wiecie może co by tu pasowało ??

Zupełnie nie wiem jak one wyglądały ani co będzie pasować.

Gdzie coś takiego kupić ??

dsc00071tq0.th.jpg

dsc00072qa8.th.jpg

pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.