Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Golf IV TDI 4motion za i przeciw

Featured Replies

Napisano

Witam!

Zamierzam kupić właśnie takie autko. grinser006.gif

Dokładnie to silniczek 130KM lub 150 z napędem 4x4 food.gif

Jeżeli błądzę to i nie wiem co czynie hehe.gif - wyprowadźcie mnie z błędu... hehe.gif jeżeli to nie jest dobre rozwiązanie.

Potrzebuję waszej opinii.

Nie mogę znaleźć nic ciekawego na TYM forum a chcę wiedzieć jak najwięcej.

Nie śpieszy mi się z kupnem ( mam jakieś 6 miesięcy ) także spokojnie wyselekcjonuję tego najlepszego. tongue.gif

Napisano
  • Autor

a jakie miałeś kryteria takiego wyboru?

będziesz go używał jako auta rodzinnego? woził towar? a może się ścigał?

Napisano
  • Autor

> a jakie miałeś kryteria takiego wyboru?

> będziesz go używał jako auta rodzinnego? woził towar? a może się

> ścigał?

Nie mam żony, nie mam dzieci, warzywniaka też nie mam grinser006.gif, jeżdżę do pracy ( 30 km w jedną) po mieście a co roku mam min 4 wypady w świat od 300 do 2000km także rozrzut ostry hehe.gif ale mam jedno ... kaprys auto + 4x4 + tdi

Napisano

> ale mam jedno ...

> kaprys auto + 4x4 + tdi

no to szukaj cos ze stalym 4x4 a nie dolacznym jak w tym golfie. np: audi A4 lub passata

Napisano
  • Autor

> no to szukaj cos ze stalym 4x4 a nie dolacznym jak w tym golfie. np:

> audi A4 lub passata

Ale 4motion to stały napęd 50/50 i sprzęgło na moście ( lub w pobliżu) które koryguję rozkład mocy w zależności od sytuacji.

Miałem okazję śmigać 4motion i jestem zachwycony tylko to było chyba 115KM i to jedynie pozostawiało niesmak po jeździe(ciutkę za mało) .

Napisano
  • Autor

> Nie mam żony, nie mam dzieci, warzywniaka też nie mam , jeżdżę do

> pracy ( 30 km w jedną) po mieście a co roku mam min 4 wypady w

> świat od 300 do 2000km także rozrzut ostry ale mam jedno ...

> kaprys auto + 4x4 + tdi

Czyli szukasz auta, którym będzie się dobrze podróżować, i będzie dawało przyjemność z jazdy?

Z tego punktu widzenia ten golf ma jedną wadę: tak naprawdę jest przednionapędowy, tył dołączany jest po wykryciu uślizgu przedniej osi. Nie jest to niestety najlepsze rozwiązanie...

Napisano
  • Autor

> Ale 4motion to stały napęd 50/50 i sprzęgło na moście ( lub w

> pobliżu) które koryguję rozkład mocy w zależności od sytuacji.

> Miałem okazję śmigać 4motion i jestem zachwycony tylko to było chyba

> 115KM i to jedynie pozostawiało niesmak po jeździe(ciutkę za

> mało) .

4motion to ogólna nazwa VW dla napędu na 4koła. Oznacza zarówno 'haldexa' w golfie jak i 'torsena' w passacie.

Napisano

> Ale 4motion to stały napęd 50/50 i sprzęgło na moście ( lub w

> pobliżu) które koryguję rozkład mocy w zależności od sytuacji.

w golfie, A3 itp to zwykly hadex ktory inicjalnie ma 100/0 (przod/tyl) z mozliwoscia przejscia do 50/50. czyli zwykle przednionapedowe auto z dopedzanym tylem no.gif

> Miałem okazję śmigać 4motion i jestem zachwycony tylko to było chyba

> 115KM i to jedynie pozostawiało niesmak po jeździe(ciutkę za

> mało) .

pamietaj ze 4motion w pasacie to zupelnie inna bajka - tam jest centralny dyfer !!! ktory na wstepie ma 50/50 albo bardzo blisko tej wartosci.

Napisano
  • Autor

> Czyli szukasz auta, którym będzie się dobrze podróżować, i będzie

> dawało przyjemność z jazdy?

Wyjąłeś mi to z ust.... skromny.gif

> Z tego punktu widzenia ten golf ma jedną wadę: tak naprawdę jest

> przednionapędowy, tył dołączany jest po wykryciu uślizgu

> przedniej osi. Nie jest to niestety najlepsze rozwiązanie...

Nie sprzeczam się nie jestem ekspertem ale wiem jedno, że takie rozwiązanie bardzo mi pasuję. zlosnik2.gif

Napisano

> Wyjąłeś mi to z ust....

> Nie sprzeczam się nie jestem ekspertem ale wiem jedno, że takie

> rozwiązanie bardzo mi pasuję.

przejedz sie prawdziwym 4x4 (AWD w subaru, quattro w AUDI, cos co ma centralny dyfer a najlepiej jeszcze ze szpera) to zobaczysz roznice wink.gif

Napisano
  • Autor

> w golfie, A3 itp to zwykly hadex ktory inicjalnie ma 100/0

> (przod/tyl) z mozliwoscia przejscia do 50/50. czyli zwykle

> przednionapedowe auto z dopedzanym tylem

> pamietaj ze 4motion w pasacie to zupelnie inna bajka - tam jest

> centralny dyfer !!! ktory na wstepie ma 50/50 albo bardzo blisko

> tej wartosci.

A czy ja pisałem coś o passacie? cfaniaczek.gif

Ja miałem okazję przejechać się golfem a nie passatem.

Nie neguję tego że jest inne rozwiązanie napędu między golfem a paskiem ale paska nie biorę pod uwagę przy zakupie.

Napisano
  • Autor

> przejedz sie prawdziwym 4x4 (AWD w subaru, quattro w AUDI, cos co ma

> centralny dyfer a najlepiej jeszcze ze szpera) to zobaczysz

> roznice

jasne tylko chciałbym wspomnieć iż moje kryteria wyboru, mają jakieś ''ramy''. Ma to być w miarę świeże auto (2002r max ) a do tego spalanie powinno być ludzkie ( do 8l po mieście ) aaa i jeszcze jedno w 35tyś muszę się zamknąć we wszystkim.

Sugerowane przez Ciebie auta( subaru, quattro w AUDI) niestety nie mieszczą się w moich kryteriach. crazy.giftongue.gif

Napisano

Się nie zastanawiej tylko kupuj ok.gif.

+ tył załancza sie w mgnieniu oka

+ wahacze z tyłu a nie belka ,co za tym idzie inny komfort podróżowania

+ szybki start z pod świateł

- spalanie około 1l wieksze od zwykłego, przednio napędowca

Napisano

> jasne tylko chciałbym wspomnieć iż moje kryteria wyboru, mają jakieś

> ''ramy''. Ma to być w miarę świeże auto (2002r max ) a do tego

> spalanie powinno być ludzkie ( do 8l po mieście ) aaa i jeszcze

> jedno w 35tyś muszę się zamknąć we wszystkim.

> Sugerowane przez Ciebie auta( subaru, quattro w AUDI) niestety nie

> mieszczą się w moich kryteriach.

impreza 2.0 125KM spelnia te kryteria (w miescie max 12L LPG wiec jazda tansza niz dieslem) http://otomoto.pl/index.php?sect=search⊂=car&page=1&qid=388775451&order_by=i

passata tez znajdziesz w tych pieniadzach http://otomoto.pl/index.php?sect=search⊂=car&page=1&qid=388773881&order_by=i

pytanie czy zalezy ci na prawdziwym 4x4 czy tylko na tym zeby mowic "mam 4x4" a ze udawane to juz mozna przemilczec zlosnik.gif

Napisano
  • Autor

> Się nie zastanawiej tylko kupuj .

> + tył załancza sie w mgnieniu oka

> + wahacze z tyłu a nie belka ,co za tym idzie inny komfort

> podróżowania

> + szybki start z pod świateł

> - spalanie około 1l wieksze od zwykłego, przednio napędowca

OOooo... widzę, że kolega coś o tym wie, bo użytkuję takie cacko.

Mógłbyś mi i coś przybliżył jak w eksploatacji wychodzi takie autko?

Napisano

> Się nie zastanawiej tylko kupuj .

> + tył załancza sie w mgnieniu oka

szczegolnie w polowie luku przy pelnym but.gif

nie zapomniane przezycia gdy auto z podsterownego robi sie nadsterowne a kaganiec w postaci ESP bezradnie stara sie utrzymac samochod w toze jazdy....

> + wahacze z tyłu a nie belka ,co za tym idzie inny komfort

> podróżowania

ok.gif a to ma kazade 4x4 te prawdziwe tez smirk.gif

> + szybki start z pod świateł

niestety bezrade piszczenie (choc fakt duze krotsze niz w klasycznym FWD) pozostaje i o starcie jak z katapulty mozna zapomniec

> - spalanie około 1l wieksze od zwykłego, przednio napędowca

IMO duzo jak na TDI

Napisano

> OOooo... widzę, że kolega coś o tym wie, bo użytkuję takie cacko.

> Mógłbyś mi i coś przybliżył jak w eksploatacji wychodzi takie autko?

Spalanie około 10-11 l/100km ,tyle mi wypija codziennie w drodze do pracy spineyes.gif ale to odcinek 6km i daję prawie max w palnik

Na trasie prędkość do 100km/h 5.4 l/100km skromny.gif natomiast trasa w porywach do 190km/h około 7.6 do 8.9.

Napisano
  • Autor

> Spalanie około 10-11 l/100km ,tyle mi wypija codziennie w drodze do

> pracy

icon_eek.gif To chyba nie jest mało

ale to odcinek 6km i daję prawie max w palnik

grinser006.gif Tia to nie jest najekonomiczniejszy tryb jazdy

> Na trasie prędkość do 100km/h 5.4 l/100km

No.. już lepiej grinser006.gif

natomiast trasa w

> porywach do 190km/h około 7.6 do 8.9.

To też jeszcze ujdzie wink.gif

A jak kolega odniesie się do wcześniejszego posta ( ppmarian -a)

bo pojechał po bandzie po całym założeniu...

Napisano
  • Autor

> szczegolnie w polowie luku przy pelnym

> nie zapomniane przezycia gdy auto z podsterownego robi sie

> nadsterowne a kaganiec w postaci ESP bezradnie stara sie

> utrzymac samochod w toze jazdy....

> a to ma kazade 4x4 te prawdziwe tez

> niestety bezrade piszczenie (choc fakt duze krotsze niz w klasycznym

> FWD) pozostaje i o starcie jak z katapulty mozna zapomniec

> IMO duzo jak na TDI

Widzę, że kolega mocno sceptyczny do tego rozwiązania.

Jeździłeś czy jest to wszystko oparte na teoriach i językach cfaniaczek.gif

Może coś zaproponujesz ( marka model .....) ja jestem otwarty na propozycję wink.gif

Napisano

> A jak kolega odniesie się do wcześniejszego posta ( ppmarian -a)

> bo pojechał po bandzie po całym założeniu...

Mimo chęci nie dam rady pad.gif.

Napisano

> Widzę, że kolega mocno sceptyczny do tego rozwiązania.

> Jeździłeś czy jest to wszystko oparte na teoriach i językach

jezdziles i to nie malo. jestem (bylem) fanem VW...

> Może coś zaproponujesz ( marka model .....) ja jestem otwarty na

> propozycję

pare postow wyzej dalem linki z przykladami

Napisano

> impreza 2.0 125KM spelnia te kryteria (w miescie max 12L LPG wiec

> jazda tansza niz dieslem)

Ale to muł i na gazie w dodatku frown.gif

Napisano

> Ale to muł i na gazie w dodatku

zaraz się dowiesz że z załączonym reduktorem to wcale nie jest muł zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Napisano

> Ale to muł i na gazie w dodatku

a tdi 115KM to demon predkosci? i co z tego ze z LPG (wtrysk gazu to same plusy) ???

Napisano

> zaraz się dowiesz że z załączonym reduktorem to wcale nie jest muł

Ja nie pracuje w polu zeby.GIF obejdzie sie wink.gif

Napisano

> zaraz się dowiesz że z załączonym reduktorem to wcale nie jest muł

a jedziles ze gadasz wpysk.gifzlosnik.gif

Napisano

> legacy nie ma reduktora no chyba ze kombi

kombi ok.gif z jakimś wolnossakiem 2.0 albo 1.8

Napisano

> kombi z jakimś wolnossakiem 2.0 albo 1.8

2.0

ktory rok? bo tam bylo nawet 2.0 N/A 16xKM w serii

Napisano

> 2.0

> ktory rok? bo tam bylo nawet 2.0 N/A 16xKM w serii

jakiś staroć to był 93? niewiem.gif

Napisano

> a tdi 115KM to demon predkosci? i co z tego ze z LPG (wtrysk gazu to

> same plusy) ???

myslalem ze mowimy o ASZ i ARL tylko confused.gif

Napisano
  • Autor

Panowie!

SOOOOOOko!!! bokser.gif

Ostro polecieliście w zaparte...

Wiadomo jak w życiu.. każda sroczka swój ogonek chwali hehe.gif ale impreza to będzie następne autko a półśrodki jak ipreza ze 115 w lpg to rotfl.gif

Jest jeden poważny argument ( sztywne auto kute na 4 łapy ) ale to tyle icon_rolleyes.gif

Dalej już widzę same minusy...

wiek, części , osiągi.....

Także subaryna odpada na razie bo marzenie czyli ( Subaru Impreza GT MK1 ) to dalsza przyszłość.

Póki co zostaję przy VW i 4motion

mam na oku jednego sprzęta KACZINK

Napisano

> Ja nie pracuje w polu obejdzie sie

a co ma do tego pole ?

Reduktor, daje ci jakby druga skrzynie biegow i kazdy z tych biegow jest krotszy, dzieki temu jak trzeba mozna miec lepsze przyspieszenie wink.gif

Napisano

> Się nie zastanawiej tylko kupuj .

> + tył załancza sie w mgnieniu oka

z tym się zupełnie nie zgodzę... tył się załącza w "mgnieniu oka" w nowym haldexie, czyli np. w nowym S3... w golfie IV jest to niestety mocno odczuwalne i czasem niebezpieczne.

Napisano

> a co ma do tego pole ?

> Reduktor, daje ci jakby druga skrzynie biegow i kazdy z tych biegow

> jest krotszy, dzieki temu jak trzeba mozna miec lepsze

> przyspieszenie

Hmh, a reduktor działa w każdym zakresie predkości?

Napisano

> Hmh, a reduktor działa w każdym zakresie predkości?

Coś mi świta że chyba do 120 albo do 160

Ja tez myslalem o czyms 4motion ale narazie szukam foresterka. Jak nic ciekawego nie znajdę to chyba sobie odpuszczę i poszukam czewgos z grupy vw co nie zmienia faktu ze kiedys napewno zanabędę forka smile.gif

Napisano

> Hmh, a reduktor działa w każdym zakresie predkości?

tak waytogo.gif (przynajmniej, ten w Subaru u mnie)

Napisano

> tak (przynajmniej, ten w Subaru u mnie)

aaaa to bailando, bo jak jezdzilem kiedys terenówka to dzialało to tylko przy niskich predkosciach dlatego moja aluzja do orania pola grinser006.gif

Napisano

> przejedz sie prawdziwym 4x4 (AWD w subaru, quattro w AUDI, cos co ma

> centralny dyfer a najlepiej jeszcze ze szpera) to zobaczysz

> roznice

Dowie sie co to znaczy mulenie przy wyzszych predkosciach ? zlosnik.gif

Napisano

> impreza 2.0 125KM spelnia te kryteria (w miescie max 12L LPG wiec

> jazda tansza niz dieslem)

Miej litosc, porownujesz 130 konne tdi z 6 biegowa skrzynia do 2 litrowej benzyny z gazem... smirk.gif

Napisano

> Witam!

> Zamierzam kupić właśnie takie autko.

Zamierzasz kupić auto z

napędem palacz.gif
Napisano

> nowym haldexie, czyli np. w nowym S3...

Czy seat altea freetrack takowe coś ma ?

Mówię o takim powiedzmy 200 konnym - nie pamiętam dokładnych oznaczeń.

Napisano

> Miej litosc, porownujesz 130 konne tdi z 6 biegowa skrzynia do 2

> litrowej benzyny z gazem...

autor tego watku tez nie ma litosci i pisze ze 4motion w golfie IV to 4x4....

Napisano

> Zamierzasz kupić auto z takim napędem

i tu niestety doskonale widać, że to jest tak naprawdę fwd...

Napisano

> Czy seat altea freetrack takowe coś ma ?

> Mówię o takim powiedzmy 200 konnym - nie pamiętam dokładnych

> oznaczeń.

Niestety, nie wiem co tam siedzi... niewiem.gif

Napisano

> Panowie!

> SOOOOOOko!!!

> Ostro polecieliście w zaparte...

> Wiadomo jak w życiu.. każda sroczka swój ogonek chwali ale impreza

> to będzie następne autko a półśrodki jak ipreza ze 115 w lpg to

1. nie 115KM a 125KM (zawsze mozna brac wersje US z H4 2.5 177KM - podobna kasa co EU 125KM)

2. jest lzejsza niz golf IV

3. w kombi na reduktor co wyraznie skraca biegi i odczuwalnie polepsza przyspiesznie. oczywiscie 130KM w TDI bedzie szybsze ale tylko na prostej

4. nie jest tak bezpluciowa jak golf

5. boxser

6. szyby bez ramek

7 symetryczny, staly naped 4x4

> Jest jeden poważny argument ( sztywne auto kute na 4 łapy ) ale to

> tyle

j.w.

> Dalej już widzę same minusy...

> wiek, części , osiągi.....

1. roczniki podobne w tej cenie

2. czesci zadziej wymieniasz a ich ceny w brew pozorom sa bardzo atrakcyjne

3. osiagi j.w.

Napisano

> Niestety, nie wiem co tam siedzi...

Siedzi Haldex...

Czyli podobnie jak w Golfie.

Napisano

> i tu niestety doskonale widać, że to jest tak naprawdę fwd...

można założyć diwajs który spina napęd zlosnik.gif

wtedy na życzenie mamy 50:50 i takie rzeczy jak na filmiku nie powinny się dziać...

oczywiście nie będzie to Torsen ale będzie lepiej ok.gif

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.