Jump to content

Tempomat dla tych co kostek nie mają

kris73

Recommended Posts

> ale w dalszym ciągu nie dostałem odpowiedzi - czy w przypadku gdy jest fabryczna kostka to może

> brakować części instalacji

z opisów i doświadczeń są 3 opcje- wszystkie opisane w manualu o tempomacie

braki mogą być po "naprawach" poprzednich właścicieli, przetarcie/uszkodzenie jakiegoś przewodu/styku.

Jak masz manetkę, to weź ze 2-3m skrętki i podepnij się do przewodów koło aku.

Przerzuć przez okno przewód z manetką do środka i sprawdź czy działa.

> ale w dalszym ciągu nie dostałem odpowiedzi - czy w przypadku gdy jest fabryczna kostka to może

> brakować części instalacji

tak jak tt napisał. Ale myślę, że prościej sprawdzić manetkę, ponieważ to są tylko łączniki monostabilne. miernik w dłoń i po naciśnięciu któregokolwiek przełącznika powinieneś na poszczególnych pinach dostać zwarcie.

Oczywiście, można też sprawdzić wiązkę po druciarsku na przykład, czyli podpiąć druty pod kostkę pod kierownicą i prosić pasażera o zwieranie poszczególnych przewodów.

Schemat, który drut za co odpowiada znajdziesz chyba nawet w tym wątku.

> tak jak tt napisał. Ale myślę, że prościej sprawdzić manetkę, ponieważ to są tylko łączniki

> monostabilne. miernik w dłoń i po naciśnięciu któregokolwiek przełącznika powinieneś na

> poszczególnych pinach dostać zwarcie.

> Oczywiście, można też sprawdzić wiązkę po druciarsku na przykład, czyli podpiąć druty pod kostkę

> pod kierownicą i prosić pasażera o zwieranie poszczególnych przewodów.

> Schemat, który drut za co odpowiada znajdziesz chyba nawet w tym wątku.

dzięki - jutro sobota więc wiem co będę robił IThankYou.gif

> Jak masz manetkę, to weź ze 2-3m skrętki i podepnij się do przewodów koło aku.

> Przerzuć przez okno przewód z manetką do środka i sprawdź czy działa.

Wedłu mnie najprościej to rozpiąć złącze koło aku(brązowa kostka) i miernikiem sprawdzać czy pojawia się +12V na pinach po włączaniu opcji manetką. Oczywiście kluczyk przekręcony +12V na manetce po stacyjce.

Elektryk wszystko sprawdził i wszędzie jest przejście. Jedyne co go zastanawia to napięcie w kostce przed tempomatem na pinach od zwiększania i zmniejszania prędkości jest napięcie 10.6. Niestety ze względu na żniwa nie miał czasu. Jakieś sugestie koledzy?

• 6 years later...