Skocz do zawartości

Gwarancja? Znaczek na tylnej klapie i łożysko...


Rekomendowane odpowiedzi

Czy znaczek na tylnej klapie podlega gwarancji? Mechanicznie działa dobrze, nastąpiła jednak zmiana w jego wyglądzie. To czerwone tło w logo FIAT jakby się w środku odklejało/łuszczyło/rozwarstwiło i zrobiła się w nim płaska bańka powietrza lub wody, która zmienia swoje rozmiary po naciśnięciu...

Mam jeszcze chyba jakiś problem z łożyskiem któregoś koła (tak mi się wydaje a potwierdził to również mój brat, który jest kierownikiem serwisu w ASO Peugeot). Niestety dźwięk wydawany przez koło jest bardzo cichy i słychać go na razie tylko na bardzo gładkim asfalcie (bez frakcji grubych kruszyw). Przypomina bicie narastające częstotliwością wraz ze wzrostem prędkości, ale w żaden sposób nie przenosi się to na drgania kierownicy i nie nasila się przy hamowaniu. Żeby to usłyszeć trzeba jechać na luzie na jakiejś gładkiej jezdni, nasila się przy jeździe w koleinach i chyba bardziej to słychać przy skręcie w prawo... Gwałtownego hamowania raczej nie miałem (bo myślałem, że to opona mogła się przytrzeć na szorstkich skandynawskich jezdniach), żadnej dziury ostatnio też jakoś nie zaliczyłem, dlatego podejrzewamy łożysko. Chyba będę jeździł i może dźwięk się bardziej nasili...

Po ostatnich przygodach w serwisie trochę boję się, że i te przypadki mogą zbagatelizować i nie stwierdzić usterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy znaczek na tylnej klapie podlega gwarancji? Mechanicznie działa

> dobrze, nastąpiła jednak zmiana w jego wyglądzie. To czerwone

> tło w logo FIAT jakby się w środku

> odklejało/łuszczyło/rozwarstwiło i zrobiła się w nim płaska

> bańka powietrza lub wody, która zmienia swoje rozmiary po

> naciśnięciu...

powinni wymienić ... nie masz jak tego uszkodzić więc samo z siebie sie rozłazi ... ja bym męczył o wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy znaczek na tylnej klapie podlega gwarancji?

Zgłoś na gwarancji ci wymienią nie powinno być problemu, tylko uważaj aby nie rozpadł się i abyś wszystkie części od niego miał bo inaczej powiedzą że to wandal popsuł i to nie podlega gwarancji.

> Mam jeszcze chyba jakiś problem z łożyskiem któregoś koła

W poprzednim samochodzie też myślałem że mam problem z łożyskiem a okazało się że to były opony frown.gif. Jak masz zimowe koła to może przełożysz do testów aby być pewnym.

Z takim argumentem że na innych kołach sprawdzałeś tez i w ASO będzie łatwiej wytłumaczyć smile.gif

W starym samochodzie opona sama z siebie zaczęła bardzo hałasować a nie było hamowania awaryjnego ani żadnego palenia gumy tak po prostu się z użyła frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat znaczka zglaszaj na gw od tego masz gw i niech wymieniaja, jak bedziesz to zglos tez ten dzwiek od kola, bardzo latwo sie sprawdza temat lozyska wiec chlopaki z serwisu w 10min utwierdza Cie w przekonaniu czy to jest lozysko czy moze ktora opona/opony powoduja ten dzwiek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgłoś na gwarancji ci wymienią nie powinno być problemu, tylko uważaj

> aby nie rozpadł się i abyś wszystkie części od niego miał bo

> inaczej powiedzą że to wandal popsuł i to nie podlega gwarancji.

Nie rozpada się jeszcze. Na razie tylko wizualnie wygląda gorzej, więc nie ma paniki!

> W poprzednim samochodzie też myślałem że mam problem z łożyskiem a

> okazało się że to były opony . Jak masz zimowe koła to może

> przełożysz do testów aby być pewnym.

Niestety koła mam u "gumiarza" w rodzinnym mieście. Mógłbym w sumie wsadzić zapas, bo mam koło pełnowymiarowe.

> Z takim argumentem że na innych kołach sprawdzałeś tez i w ASO będzie

> łatwiej wytłumaczyć.

Po sprawdzeniu można taki argument przedstawić, niech szukają dalej...

> W starym samochodzie opona sama z siebie zaczęła bardzo hałasować a

> nie było hamowania awaryjnego ani żadnego palenia gumy tak po

> prostu się zużyła

Przebieg 50 tysięcy, na letnich jeżdżę dopiero drugi sezon ale z oponami w sumie wszystko możliwe. Ciekawe czy wymiana klocków mogła mieć wpływ na coś takiego? Wymiana była przy 43 tysiącach, teraz mam ponad 51 tysięcy a dźwięk słyszalny jest mniej więcej od przebiegu 48 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> temat znaczka zglaszaj na gw od tego masz gw i niech wymieniaja,

Gwarancję mam też na klimatyzację, zamki drzwi i słupek przedni. A ostatnio w Avanti zignorowali moje zgłoszenia i nie "znaleźli" usterek.

> jak bedziesz to zglos tez ten dzwiek od kola, bardzo latwo sie

> sprawdza temat lozyska wiec chlopaki z serwisu w 10min utwierdza

> Cie w przekonaniu czy to jest lozysko czy moze ktora opona/opony

> powoduja ten dzwiek...

Na razie jest to dosyć cichy dźwięk, przejadę się z nimi i powiedzą, że nic nie słychać i wszystko jest OK... Chyba, że mają inne sposoby, ale ja nawet nie wiem czy to z przodu czy z tyłu słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie rozpada się jeszcze. Na razie tylko wizualnie wygląda gorzej, więc nie ma paniki!

Lepiej nie czekać aż już się rozpadnie całkowicie bo wtedy możesz zgubić części i nie uznają na gwarancji tylko jako uszkodzenie przez chuligana.

> Niestety koła mam u "gumiarza" w rodzinnym mieście. Mógłbym w sumie

> wsadzić zapas, bo mam koło pełnowymiarowe.

Opony zimowe dałem jako przykład smile.gif bo u mnie jest isofix więc nie bardzo mam co z zapasu zamontować smile.gif. Po założeniu koła zawsze już coś więcej będziesz wiedział.

Raczej nie wydaje mi się aby to klocki były, to raczej by piszczało niż to co opisujesz. Ja bym zaczął od przełożenia koła i testów. Jak to nic nie pomoże to ASO i otwarcie im mówić co było robione, bo nie wiem czemu ale mam wrażenie że powiedzą iż to problem z oponami zeby.GIFzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Niestety dźwięk wydawany

> przez koło jest bardzo cichy i słychać go na razie tylko na

> bardzo gładkim asfalcie (bez frakcji grubych kruszyw).

> Przypomina bicie narastające częstotliwością wraz ze wzrostem

> prędkości, ale w żaden sposób nie przenosi się to na drgania

> kierownicy i nie nasila się przy hamowaniu.

W Brava miałem kiedyś podczas jazdy takie jakby cykanie... okazało się, ze to kamyk wszedł w bieżnik smile.gif

Co do znaczka to słyszałem, że nie figuruje jako część zamienna i wymieniają cały zamek co podobno poza gwarancją kosztuje ok 700 - podkreślam, że tak słyszałem...

pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lepiej nie czekać aż już się rozpadnie całkowicie bo wtedy możesz

> zgubić części i nie uznają na gwarancji tylko jako uszkodzenie

> przez chuligana.

ok.gif

> Opony zimowe dałem jako przykład bo u mnie jest isofix więc nie

> bardzo mam co z zapasu zamontować . Po założeniu koła zawsze już

> coś więcej będziesz wiedział.

Trochę nie chce mi się latać z zapasem po parkingu. Niech sami sprawdzą... albo powiem, że sprawdzałem na zimówkach biglaugh.gif

> Raczej nie wydaje mi się aby to klocki były, to raczej by piszczało

> niż to co opisujesz. Ja bym zaczął od przełożenia koła i

> testów. Jak to nic nie pomoże to ASO i otwarcie im mówić co było

> robione, bo nie wiem czemu ale mam wrażenie że powiedzą iż to

> problem z oponami

O klockach napisałem tak dla pełniejszego obrazu sytuacji. Opona jakby była "przytarta" to by było pewnie tylko bicie, a tu jest dźwięk jak z opon roweru górskiego jadącego po asfalcie z miejscowym głośniejszym jakby biciem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Brava miałem kiedyś podczas jazdy takie jakby cykanie... okazało

> się, ze to kamyk wszedł w bieżnik

To raczej taki szum z miejscowym biciem a nie cykanie. Opony obejrzałem i wydłubałem z nich wszystko co siedziało w bieżniku i mogłoby hałasować.

> Co do znaczka to słyszałem, że nie figuruje jako część zamienna i

> wymieniają cały zamek co podobno poza gwarancją kosztuje ok 700

Pewnie nie, bo to jakoś zintegrowane jest z zamkiem, ale to niech już oni się tym martwią, skoro nawet swojego logo nie potrafią porządnie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trochę nie chce mi się latać z zapasem po parkingu. Niech sami sprawdzą... albo powiem, że

> sprawdzałem na zimówkach

Tyle że wtedy mogę ci wciskać kit zeby.GIF że to opony i koniec kropka frown.gif.

> dźwięk jak z opon roweru górskiego jadącego po asfalcie z

> miejscowym głośniejszym jakby biciem...

Z twojego opisu jak dla mnie to wina opon będzie. Łożyska to jednostajny dźwięk a wszelkie tupania głośniejsze bicia to do tej pory wskazywały na problem z oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z twojego opisu jak dla mnie to wina opon będzie. Łożyska to

> jednostajny dźwięk a wszelkie tupania głośniejsze bicia to do

> tej pory wskazywały na problem z oponami.

Żebym chociaż wiedział, że to przód... a tak czeka mnie kręcenie! W sumie łożysko po 3 tysiącach robiłoby się coraz głośniejsze!

Chyba, że pojadę do jakiegoś gumiarza, podmiana, rundka, podmiana, rundka... i może coś znajdę! Szybciej mi "pneumatem" pomoże niż ja będę kręcił lewarem i kluczami... Teraz chyba takiego obłożenia nie mają u oponiarzy...

A jak nawet opona będzie winna, to jedną kupię nową a drugą wezmę z zapasu żeby był równy bieżnik... Samochód ma półtora roku, więc opony w sklepach internetowych mogą być w tym samym wieku co mój zapas. A drugą dobrą do bagażnika jako zapasowa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomoc oponiarza może być bardzo przydatna A może będzie mógł

> wypożyczyć 4szt kół i wtedy za jednym razem wszystko sprawdzisz

A u którego przechowujesz opony, to pojadę do niego i go namówię? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U ojca nad garażem

We dwóch zawsze łatwiej kręcić... A że mamy lato i wysokie temperatury, to odwodnić koledze bym się nie pozwolił! Decyzja należy do Ciebie rotfl.gif

PS. Dobra, nie spamujmy, pisz co pijesz wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gwarancję mam też na klimatyzację, zamki drzwi i słupek przedni. A

> ostatnio w Avanti zignorowali moje zgłoszenia i nie "znaleźli"

> usterek.

zmien serwis

a sprawdzac czy to lozysko to nawet nie musza jezdzic, wystarczy ze na windzie do kola przylozy ten klamot z silniczkiem elektrycznym i rozpedzi kolo wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o, u mnie tez tak wyglada

Długo? Bo ja taką ozdobę mam od 10 lipca i chyba się trochę od tamtej pory powiększyła, ale nie jestem pewien na 100%, bo aż tak się nie przyglądałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Długo? Bo ja taką ozdobę mam od 10 lipca i chyba się trochę od tamtej

> pory powiększyła, ale nie jestem pewien na 100%, bo aż tak się

> nie przyglądałem...

a nie wiem, wczoraj zauwazylem podczas woskowania wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> łaski nie robia, musza wymienic

Właśnie umówiłem się na wizytę, ale ponieważ robi to serwis blacharsko-lakierniczy to wolny termin dopiero pod koniec sierpnia...

Znają przypadek i jak sami przyznali, mieli już kilka wymian.

Z kołami mam podjechać do weryfikacji bez umawiania się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie umówiłem się na wizytę, ale ponieważ robi to serwis

> blacharsko-lakierniczy to wolny termin dopiero pod koniec

> sierpnia...

> Znają przypadek i jak sami przyznali, mieli już kilka wymian.

> Z kołami mam podjechać do weryfikacji bez umawiania się...

OOO rany toż to 10 minut roboty. Wielkie mecyje z tego robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do wymiany na gw.. zadnej winy uzytkownika tu nie ma

> jakis kiepski sie udal ten znaczek i woda dokonczyla sprawe

Mam dokładnie tak samo. Dobrze, że ktoś przypomniał. Pojadę do wymiany na gw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto jeszcze z serwisu nie wróciło a ja już zakładam nową listę

do konca gw Ci oddadza a jak im pokazesz nowa liste to powiedza, faktycznie sa usterki trzeba bedzie to zrobic.... ooooo jak przykro ze sie Panu gwarancja na auto skonczyla zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W starym samochodzie opona sama z siebie zaczęła bardzo hałasować a

> nie było hamowania awaryjnego ani żadnego palenia gumy tak po

> prostu się z użyła

musze powiedziec ze pirelki p7 po prawie 40kkm przelotu troszku glosniejsze sie zrobily wzgledem tego co bylo po wyjezdzie z salonu, ale nie ma sie co martwic wiecej niz 70kkm przy tej szerokosci kapcia te opony nie wytrzymaja wiec przy zmianie sobie cos innego zaloze zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> musze powiedziec ze pirelki p7 po prawie 40kkm przelotu troszku

> glosniejsze sie zrobily wzgledem tego co bylo po wyjezdzie z

> salonu, ale nie ma sie co martwic wiecej niz 70kkm przy tej

> szerokosci kapcia te opony nie wytrzymaja wiec przy zmianie

> sobie cos innego zaloze

Nowsze nie będzie...

Ja chyba jednak podejrzewam opony, ale to wszystko to na razie nadal przypuszczenia. Zadzwoniłem do serwisu i kazali mi przyjechać kiedy mi pasuje i na razie bez umawiania się ktoś mi to sprawdzi. Pojechałem do ASO, jakiś pan przejechał się samochodem i powiedział, że trzeba się umówić na jakiś konkretny termin...

Więcej niestety nic nie powiedziano, muszę czekać do środy do godz. 7:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> musze powiedziec ze pirelki p7 po prawie 40kkm przelotu troszku

> glosniejsze sie zrobily wzgledem tego co bylo po wyjezdzie z

> salonu, ale nie ma sie co martwic wiecej niz 70kkm przy tej

> szerokosci kapcia te opony nie wytrzymaja wiec przy zmianie

> sobie cos innego zaloze

Mam te same opony. Niezwróciłem uwagi jak było na fabrycznych 16" ale po założeniu tych 17" wydaje mi się że są głośne. Już nawet miałem podejrzenia co do łożyska któregoś. Ja chyba przy zmianie też zapodam co innego - pewnie conti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam te same opony. Niezwróciłem uwagi jak było na fabrycznych 16" ale

> po założeniu tych 17" wydaje mi się że są głośne. Już nawet

> miałem podejrzenia co do łożyska któregoś. Ja chyba przy zmianie

> też zapodam co innego - pewnie conti.

bo te opony po prostu są głośne. TTTM. Potwierdzają to różne testy, gdzie w kategoriach typu "przyczepność" wypadają świetnie, ale już w kategoriach typu "hałas" czy "opory toczenia" są na samym końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo te opony po prostu są głośne. TTTM. Potwierdzają to różne testy,

> gdzie w kategoriach typu "przyczepność" wypadają świetnie, ale

> już w kategoriach typu "hałas" czy "opory toczenia" są na samym

> końcu.

cos za cos wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo te opony po prostu są głośne. TTTM. Potwierdzają to różne testy,

> gdzie w kategoriach typu "przyczepność" wypadają świetnie, ale

> już w kategoriach typu "hałas" czy "opory toczenia" są na samym

> końcu.

wiadomo ze im wieksza guma, nizszy profil i wiekszy indeks predkosci tym twardsza guma, ale mimo tego obecnie sa glosniejsze niz byly wczesniej.. ale nie jest to jakas straszna roznica wiec nie ma co brac sobie tego za bardzo do glowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy znaczek na tylnej klapie podlega gwarancji? Mechanicznie działa

> dobrze, nastąpiła jednak zmiana w jego wyglądzie. To czerwone

> tło w logo FIAT jakby się w środku

> odklejało/łuszczyło/rozwarstwiło i zrobiła się w nim płaska

> bańka powietrza lub wody, która zmienia swoje rozmiary po

> naciśnięciu...

u mnie to samo... crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo te opony po prostu są głośne.

Dokładnie, też je mam i na zimówkach jest ciszej niż na nich zlosnik.gif Ale przyznać trzeba że kleją się do drogi świetnie, zwłaszcza na mokrym. Raz podczas deszczu wykonałem BARDZO gwałtowny manewr omijania przy prędkości niecałe 100 km/h, auto pojechało jak po szynach. Do dziś jestem pod wrażeniem. A ciepło w gaciach wtedy miałem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy znaczek na tylnej klapie podlega gwarancji? Mechanicznie działa

> dobrze, nastąpiła jednak zmiana w jego wyglądzie. To czerwone

> tło w logo FIAT jakby się w środku

> odklejało/łuszczyło/rozwarstwiło i zrobiła się w nim płaska

> bańka powietrza lub wody, która zmienia swoje rozmiary po

> naciśnięciu...

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość smile.gif Przedwczoraj przy odbiorze auta z ASO, zwróciłem uwagę na źle spasowaną tylną klapę (coś tam przy niej początkowo gmerali w poszukiwaniu zgłoszonych przeze mnie stuków). Przeprosili i na poczekaniu klapę wyregulowali ponownie, po czym pan mistrz serwisu SAM ( yikes.gif ) poinformował mnie, że coś mam nie halo z tylnym znaczkiem, że to jest wada fabryczna, i żebym przypomniał na najbliższym przeglądzie bo oni to wymieniają od ręki smile.gif Tak więc - śmiało zgłaszać ok.gif

Teraz jestem trochę zabiegany, ale jak będę miał chwilę to napiszę czego się jeszcze ciekawego dowiedziałem cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.