Skocz do zawartości

[G] Dysze spryskiwaczy od Insigni - montaż, przeszkody


master22221

Rekomendowane odpowiedzi

> A jakiś malunek, linoryt, graffiti, wyklejanka...? W ostateczności

> może być fotka....

> Pozdroofka

O ty....biore aparat i ide na dół do garażu grinser006.gif

EDIT:

Z racji tego ze mój aparat nie wrócił jeszcze z wakacji angryfire.gifangryfire.gifangryfire.gif (pożyczony angryfire.gif) musiałem sie poratować telefonem. A ze mój tel ma słaby aparat (w ciemnosci nic nie widac), musiałem wymontować to.

Aluminiowa rurka wewnatrz nagwintowana. W środku tworzywo sztuczne, kulka i sprężynka. Zbyt mały ten zaworek nie jest ale działą tak jak trzeba, nigdy nie czekam az podpompuje płyn ok.gif

282818726-PHOT0022.JPG

post-118493-14352504166057_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na zaworku nie ma numeru.

Ustaliłem w ASO: zaworek jest od Vectry B, ma numer 15 50 650 i kosztuje 12 zł. Nie jestem tylko pewien, czy pasuje do Astry - mogą być inne średnice końcówek. Mógłbyć przy okazji zmierzyć oba króćce? Bo EPC dla Vectry B podaj różne średnice wewnętrzne węża... Nie chcę kupować kota w worku.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ustaliłem w ASO: zaworek jest od Vectry B,

Ciekaw jestem w którym miejscu to montują bo ja takiego u siebie nie znalazłem biglaugh.gif

> Nie jestem tylko pewien, czy pasuje do Astry

Wężyki takie same jak w astrze. Miałem wężyk kupowany do astry i zostało go trochę i był z powodzeniem w Viki użyty ok.gif

edit:

tutaj wątek gdzie jest foto zamontowanych przeze mnie zaworków ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie te mam w eFce. Juz przynajmniej 4 lata, smiga pieknie.

Kurna, a ja takich przetestowałem 6 egzemplarzy i kupa była. Albo nie trzymały albo redukowały ciśnienie o połowę. A jednemu po jednym dniu odpadło "wieczko" i płyn lał się pod samochód.... Został mi jeszcze jeden egzemplarz do potestowania. Próbować? wink.gif

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Koledzy, próbował ktoś dopasować jakiś inny spryskiwacz na tylną

> szybę w Astrze G kombi?

Nie pamiętam takiego wątku. U mnie w hatchbacku tylny spryskiwacz to też porażka. Do tego ciężko go ustawić, bo najchętniej pryska w uszczelkę szyby albo za samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

> Pytanie do kolegów, którzy zamontowali to cudo w AG:

> - jak te dysze sprawują się bez podgrzewania w takie mrozy

> przy zgęstniałym płynie?

Żadnych problemów nie było (nawet jak temperatura osiągnęła wartość -18*C, ale to tylko przez jedną noc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> A jak z wysokością w/w dysz. Te od Insigni mają kształt walców a od

> AG są płaskie. Nie pryska po masce od spodu?

Nie zauważyłem nic takiego. Nawet mi się nie chciało bawić w ustawianie dysz i zostawiłem jak jest. Jak na razie jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi pękł wężyk od spryskiwacza i coraz bardziej zastanawiam się nad montażem spryskiwaczy od insignii w plastikowym podszybiu. Miałbym 2 pieczenie przy jednym ogniu, bo wężyk już by nie był narażony na zgięcia i bym miał bajeranckie spryskiwacze grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.