Skocz do zawartości

Poważny problem - licznik oszukuje


Kasia_Opole

Rekomendowane odpowiedzi

Coś w liczniku strzela (pyka pojedynczo) i w tym czasie:

- obroty i paliwo lecą do zera i od razu wraca do normy. Prędkość jest ok.

- w tym czasie dodają się kilometry np. na raz 5 km na +

Trasa która normalnie ma 18 kilometrów to licznik pokaże 26 lub 30km po przejechaniu.

Jestem załamana sick.gifbuu.gif W aso umówiłam się na kontrolę jutro, wstępnie powiedzieli mi, że może to wina licznika i koszt 1500zł sciana.gif

Pewnie dlatego mam takie małe spalanie :

282864121-supa.JPG

niby przejechane od poczatku tankowania na ful

282864121-supa(2).JPG

post-120389-143525043913_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stilo przebieg jest zapisywany w 2 miejscach:

1. to licznik,

2. to body computer,

Niech najpierw porównają przebieg w bc z tym z licznika, gorzej jak będą się zgadzały to będzie oznaczać awarię bc.

Masz 2 opcje:

1. Zamawiasz w aso nowy licznik, przychodzi licznik, wpisują w niego przebieg z bc(można to zrobić tylko 1 raz) i jesteś o 1500zł lżejsza.

2. Kupujesz używany licznik na szrocie/alledrogo(50-200zł+przesyłka), zawozisz go na ustawienie właściwego przebiegu(podobno ~100zł), sam montaż jest banalny.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak na marginesie...

Czy przypadkiem magistrala CAN autka w wtycce od radia JVC które podłączyłaś nie jest podpięta?

Może to JVC hmm.gif a dokładnie przejściówka czacha.gif

Odłacz to na wszelki wypadek - cienkie przewody na wtycce "A" 2 kolorowe.... nie pamientam zacisków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powiedzieli mi, że może to wina licznika i koszt 1500zł

Nie wiedziałem, że licznik w ASO kosztuje tak mało. Poważnie.

A jeślii chodzi o naprawę samego licznika (jeśli będzie konieczna), to w Bydgoszczy jest jeden spec od liczników samochodowych, jeśli będziesz zainteresowana, podam Ci namiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lisku ja się nie znam mam tylko to zdjęcie od podłączenia radia:

> Pomoż...

Jak nie wiesz, który to odepnij wszystkie kostki, radio zostaw w domu i zrób testy drogowe, jeśli usterka licznika ustąpi to wiesz gdzie szukać problemu.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak nie wiesz, który to odepnij wszystkie kostki, radio zostaw w domu

> i zrób testy drogowe, jeśli usterka licznika ustąpi to wiesz gdzie szukać problemu.

Problem jest taki, że to radio zostało tak zamontowane na antyzłodziej, że muszę rozwalić ramkę aby je wyjąć (65zł). Dodam jeszcze, że takie spalanie jak 3,5l /100 występowało jak jeszcze radia nie było. Co prawda rzadziej mi tak licznik pykał i skazówki latały, ale może to kondensatorek jakiś się przepalił i jest z czasem coraz gorzej?? Dodam jeszcze, że od razu pytałam się w aso czy to wina nowego radia i odpowiedzieli mi, że takie zwykłe radio nie ma nic do rzeczy, że can nie odpowiada za to i że jutro na kompie sprawdzą.

Tylko tyle wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolejne zdjęcie licznika impossible:

Nieprawda, zwyczajnie jesteś mistrzynią eco-driving'u wink.gif Wychodzi niecałe 3l/100km wink.gif

A poważnie to upewnij się, że bateria(akumulator) i alternator trzymają parametry. Miałem tak w bbm jak akumulator był słaby.

Leciałem Łódź->Praha, całą trasę ładował się laptop z zapalniczki, za Wrocławiem termometr zaczął pokazywać bardzo dziwne wartości, po chwili okazało się, że skleił się przekaźnik od wycieraczek i nie mam wycieraczek, dopiero w CZ na autostradzie przy dość znacznej prędkości zaczęły łaskawie działać wycieraczki(bogu dzięki była ładna bezdeszczowa noc).

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze widze, to A1 i A3 sa wolne a to jest CAN....

Zawsze możesz kupi licznik na aledrogo za 100 zł.... ale uwaga licznik kilometrów musi by w pozycji 0 w przeciwnym razie pochodzi z powypadkowego autka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aso powiedziało mi to co wiedziałam uszkodzony licznik i skasowało za to 78zł.

1. Wymiana na nowy taki sam za 1500zł - natawią aktualny przebieg.

2. Używka musi być z takiego samego auta (dynamic,1.2, pewnie jeszcze 5d) - przebieg będzie taki z jakim kupie licznik

3. Wymiana na od abartha (samemu i będą problemy)

4. Naprawa starego - może macie jakieś namiary???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na jakiej podstawie ASO stwierdziło, że to na pewno licznik, a nie np

> bc?

Jezdzili stilem po mieście przez 10 minut i podpinali do komputera. Nic więcej nie wiem. Stwierdzili: "Nieźle ten licznik świruje - takie rzeczy się dzieją yikes.gif, wyczynia cuda grinser006.gif"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak podpięli kompa to ok.

> I co teraz? Decydujesz się na Abartha?

Wszystko zalezy od tego czy znajdzie się ktos kto mi taki licznik zamontuję, że będzie wszystko sprawne. Jestem wstanie nawet pojechać 200km do pabianic do Marcinolo jak by się zgodził... blagam.gifblagam.gifblagam.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co szkodzi jak kupię z powypadkowego auta? Nie będzie działał jak

> się zatrzymał np. na 110 km/h ???

Może się okazać że będzie jeszcze bardziej świrować niż Twój grinser006.gif

Diagnoza ASO jest typowa dla ASO, nie mają pojęcia o co chodzi to trzeba wymienić cały podejrzany podzespół. Podpinanie kompa nic tu nie pomoże bo to zapewne jakaś usterka elektryczna a nie logiczna (system diagnostyki jej nie rozpoznaje). Moim zdaniem to może być coś związanego z zaśniedziałymi stykami lub zimnym lutem. Musiałby na ten licznik spojrzeć jakiś sensowny elektronik. Zdaje się że ktoś Ci jakiegoś polecał ?

Prostsza droga to wymiana na używkę ale to trochę kupowanie kota w worku jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co szkodzi jak kupię z powypadkowego auta? Nie będzie działał jak

> się zatrzymał np. na 110 km/h ???

Będzie działał, w licznikach jest jakiś mechanizm, który blokuje obrotomierz i prędkościomierz podczas wypadku, aby potem mozna było ustalić jaka była prędkość. Ja sam kupiłem licznik jak mi stary wgl umarł na którym prędkościomierz był na 130 a obrotomierz gdzies za 4-rką. Po podłaczeniu wszystko działa, jedyna myśl jaka mnie przeszła, że poprzedni właściciel, który patrzał na ten licznik chyba nie żyje , bo nie trudno sobie wyobrazić stilo po wypadku przy 130 km/h... ;|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Będzie działał, w licznikach jest jakiś mechanizm, który blokuje

> obrotomierz i prędkościomierz podczas wypadku, aby potem mozna

> było ustalić jaka była prędkość.

Dokładnie... liczniki są jak czarne skrzynki. Specjalnie sie je tak buduje ,ze mają sie zablokować przy odpowiednim przeciążeniu.... Ja nie wiem czy w Stilo to sie odblokuje ... ale jeśli kolega pisze, że tak to może i faktycznie zaryzykować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie... liczniki są jak czarne skrzynki. Specjalnie sie je tak

> buduje ,ze mają sie zablokować przy odpowiednim przeciążeniu....

Nie do końca jest to logiczne bo przecież gdy pędzący kierowca np. 100km/h widzi że dojdzie do zderzenia/wypadku to odruchowo naciska z całych sił heble i sprzęgło i w tedy na zegarach nie będzie prędkości 100km/h i 3 tyś obr/min. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie do końca jest to logiczne bo przecież gdy pędzący kierowca np.

> 100km/h widzi że dojdzie do zderzenia/wypadku to odruchowo

> naciska z całych sił heble i sprzęgło i w tedy na zegarach nie

> będzie prędkości 100km/h i 3 tyś obr/min.

Nawet przy awaryjnym hamowaniu przeciążenie ujemne nie przekroczy 2G. Przy dzwonie możesz mieć chwilowo 40G, oczywiście wszystko jest kwestią prędkości, licznik pokazuje jeśli przy znacznej prędkości dojdzie do spotkania z przeszkodą.

Jeśli miałeś dzwona przy 30km/h to nic się z licznikiem raczej niestanie.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło o wskazania licznika prędkości i obrotomierza świadczące niby o prędkości w chwili zderzenia co IMHO wcale o niczym nie świadczy bo raz że kierowca gwałtownie hamuje - prędkość 0, dwa oś napędzana traci przyczepność z jezdnią i przy niekontrolowanym naciśnięciu pedału gazu prędkość na zegarach gwałtownie rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...gdy pędzący kierowca np.

> 100km/h widzi że dojdzie do zderzenia/wypadku to odruchowo

> naciska z całych sił heble i sprzęgło...

Ja np, miałem kiedyś wypadek to nie wciskałem sprzęgła, tylko pamiętam, ze z całej siły zdążyłem jeszcze zaciągnąć ręczny... Wciśnięcie sprzęgła przy większej prędkości tylko będzie szkodzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już kupiłam licznik tylko tarcza do wymiany na euro Licznik tutaj

To już mogłaś kupić ten licznik.

Też abarthowki, a tak zostaje Ci problem zmiany tła, oryginalnego nie dostaniesz a te z allegro to... za ciekawe nie są. A tak jak mówię bo też kupiłem licznik powypadkowy on po podłączeniu zasilania się wyzeruje i będzie w porządku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jestem czy ktoś miał taki problem z licznikiem stilo jak ja, że przez tydzień jazdy po mieście nabił 3 tyś km. zamiast max 150km - śmiać się czy płakać i jak ten problem rozwiązać jak aso powiedziało, że liczników nie cofają?? Może Marcinolo coś poradzi, ale nie mam z nim kontaktu, bo rzadko zagląda na forum. Ma ktoś do niego tel.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aso

> powiedziało, że liczników nie cofają??

Co z tego, że ASO nie cofa? Przecież takich warsztatów w Twojej okolicy pewnie jest na pęczki, które za 80zł cofną licznik albo naprawią Twój za kilka żetonów.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznajmiam uroczyście grinser006.gif, że licznik sam się naprawił hehe.gif

Gdy w aso wymienili mi hamulce i tarcze, naprawili tłoczek, i ostatecznie dobrze nastawili linkę h. ręcznego oraz wymienili mi cewkę (nr 1 od prawej) licznik już dobrze chodzi nie świrują wskazówki, nie dobija kilometrów i nie zaniża spalania (znów 6,5l/100km boozing.gif) nie występuje też błąd asr.

Tylko, że przyszedł już licznik zamówiony od abartha slinka.gif275123014-zielony.gifrant.gif i co zrobić???

Zapłaciłam za diagnozę aso, że to wina licznika 75zł rant.gifi się mylili i pewnie jeszcze do tej pory nie wiedzą co było nie tak hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapłaciłam za diagnozę aso, że to wina licznika 75zł i się mylili i

> pewnie jeszcze do tej pory nie wiedzą co było nie tak

Jedziemy do ASO robimy awanturę najlepiej w obecności innych klientów i jeśli nie zwrot kosztów to następna naprawa tańsza o 75zł. Uwierz mi, że rozmowa z kierownikiem jest receptą na upartego pracownika serwisu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (znów 6,5l/100km)

Niech ma na zdrowie zlosnik.gif Przynajmniej teraz zdrowo pije rotfl.gif

(tak przy okazji: jeden z kącikowiczów, niedługo po założeniu tematu, bardzo dosadnie, ale i bardzo śmiesznie IMHO skomentował wcześniejsze przekłamane wyniki spalania -szkoda, że tamten post został skasowany; tak wiem, to jest techniczny, no ale bez przesady, po tamtym aż ekran musiałem wycierać 270635636-JUMP2.gif)

> Tylko, że przyszedł już licznik zamówiony od abartha i co

> zrobić???

Dokupić resztę Abartha hahaha.gif A "kosiarkę" sprzedać mojemu koledze (to serio piszę waytogo.gif)

> Zapłaciłam za diagnozę aso, że to wina licznika 75zł i się mylili i

> pewnie jeszcze do tej pory nie wiedzą co było nie tak

Licznik kupiłaś na własną rękę? Jeśli tak, to wyperswadować zniżkę przy kolejnej usłudze. Jeśli kupiłaś w ASO, to żądać zwrotu pieniędzy. palacz.gif

Sam licznik wg sugestii Mar_Co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokupić resztę Abartha A "kosiarkę" sprzedać mojemu koledze (to serio piszę )

Szkoda sprzedawać jak teraz odpukać mlot.gif mam w końcu w 100% sprawne autko smile.gif i chodzi pięknie, i nic nie piszczy, nie wariuje.

P.S. Chociaż fajny ten twój kolega, że chce 1.2 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.