Skocz do zawartości

ile powinno stopni C' dmuchać z klimatyzacji ?


mmaciejosss

Rekomendowane odpowiedzi

po 7 latach byłem na wymianie czynnika chłodzącego w Skodzie Fabia

powinno być 550g czynnika , po odessaniu okazało się ze mam 520g ( czyli niewiele mniej ) , po napełnieniu do 575g ( +/- tyle podaje producent jako górną granicę czynnika ) mam takie wskazanie z termometru "domowego"

1-bieg nawiewu - +4'C

2-bieg nawiewu- +5'C

3-4 bieg nawiewu +5,5-6'C

temp. na zewnątrz ok. 20'C

nie wiem jak by to było w dokładniejszym termometrze , ale temp. z wylotu środkowego wydaje się być OK ( aczkolwiek spotkałem się z opinią iż powinno być ok 2'C )

czy takie dane są OK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po 7 latach byłem na wymianie czynnika chłodzącego w Skodzie Fabia

> powinno być 550g czynnika , po odessaniu okazało się ze mam 520g ( czyli niewiele mniej ) , po

> napełnieniu do 575g ( +/- tyle podaje producent jako górną granicę czynnika ) mam takie

> wskazanie z termometru "domowego"

> 1-bieg nawiewu - +4'C

> 2-bieg nawiewu- +5'C

> 3-4 bieg nawiewu +5,5-6'C

> temp. na zewnątrz ok. 20'C

> nie wiem jak by to było w dokładniejszym termometrze , ale temp. z wylotu środkowego wydaje się być

> OK ( aczkolwiek spotkałem się z opinią iż powinno być ok 2'C )

> czy takie dane są OK ?

Masz ok ,jak będzie na zewnątrz 30 to i tak bedzies zmiał 5-10 z kratek waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz ok ,jak będzie na zewnątrz 30 to i tak bedzies zmiał 5-10 z kratek

ostatnio jak było +34-36'C wg komputera za zew. to przy nastawieniu na min i 2-3 bieg w kabinie było w miarę komfortowo , na 4 bieg nie dawałem bo już troszkę głośno było , ale po 20min jazdy żona zmieniła nawiew na 1 bieg i tak jadąc nadal było OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kiedyś gdzieś była tabelka że jest to też zależne od ciśnienia na zewnątrz ( tak mi się wydaje ) ,

> ale wg mnie wynik OK

nie od ciśnienia otoczenia , tylko od wilgotności powietrza.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...spada do 6-7, sprężarka wyłącza się i temp wzrasta do 11-12, sprężarka włącza się ponownie i temp spada do 6-7 - cykl się powtarza. Jakieś 20 min trzeba poczekać aż temperatura we wnętrzu auta spadnie o 5*C i więcej nie chcę od tej panującej na zewnątrz (słoneczny dzień, okna nieprzyciemniane, bo to też odgrywa znaczącą rolę wspomagającą)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...spada do 6-7, sprężarka wyłącza się i temp wzrasta do 11-12, sprężarka włącza się ponownie i

> temp spada do 6-7 - cykl się powtarza. Jakieś 20 min trzeba poczekać aż temperatura we wnętrzu

> auta spadnie o 5*C i więcej nie chcę od tej panującej na zewnątrz (słoneczny dzień, okna

> nieprzyciemniane, bo to też odgrywa znaczącą rolę wspomagającą)...

to ja tak nie mam na szczęście zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...spada do 6-7, sprężarka wyłącza się i temp wzrasta do 11-12, sprężarka włącza się ponownie i

> temp spada do 6-7 - cykl się powtarza. Jakieś 20 min trzeba poczekać aż temperatura we wnętrzu

> auta spadnie o 5*C i więcej nie chcę od tej panującej na zewnątrz (słoneczny dzień, okna

> nieprzyciemniane, bo to też odgrywa znaczącą rolę wspomagającą)...

Czyli przy temperaturze na dworze wynoszącej 30 stopni w środku masz minimalnie tylko 25? shocked.gif Może coś nie tak z klimą? Przecież to tak jakby jej wcale nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli przy temperaturze na dworze wynoszącej 30 stopni w środku masz minimalnie tylko 25? Może coś

> nie tak z klimą? Przecież to tak jakby jej wcale nie było...

To tajemnica dlaczego w japońcach dłużej sprężarki wytrzymuja niż w niemieckim aucie zlosnik.gif

Japońce w wiekszośći temp z kratek maja w okolicach 6-10 gdzie w tych samych warunkach niemieckie auto ma ok 2-5 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli przy temperaturze na dworze wynoszącej 30 stopni w środku masz minimalnie tylko 25? Może coś

> nie tak z klimą? Przecież to tak jakby jej wcale nie było...

roznica jest kolosalna ze wzgledu na brak wilgoci w powietrzu. ja staram sie nie przekraczac roznicy 7 stopni w stosunku do tego co jest na zewnatrz, podobno aby nie bylo problemow ze zdrowiem nie powinno sie przekraczac 5*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli przy temperaturze na dworze wynoszącej 30 stopni w środku masz minimalnie tylko 25? Może coś

> nie tak z klimą? Przecież to tak jakby jej wcale nie było...

Przy temp. zewn. 30 stopni w środku może być bez klimy i 40. 25st. to całkiem rozsądna temperatura!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5* poniżej zewnętrznej to wzorzec (dla zdrowia), choć wolałbym żeby schodziła jeszcze o 1-2* - nie musiałbym czekać 15-20min na ochłodzenie wnętrza do minimalnego poziomu, a trwałoby to krócej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.