Skocz do zawartości

nowe auta a LPG i gwarancja


piotr1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś z Was się orientuję czy są takie marki, które montują do swoich samochodów fabryczne instalacje LPG? A jeśli takowych brak to czy są tacy, którzy zgadzają się na montaż i eksploatację bez utraty gwarancji na auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Czy ktoś z Was się orientuję czy są takie marki, które montują do swoich samochodów fabryczne

> instalacje LPG?

O takich nie słyszałem.

>A jeśli takowych brak to czy są tacy, którzy zgadzają się na montaż i

> eksploatację bez utraty gwarancji na auto.

Seat, Skoda (wybrane silniki), nawet Mitsubishi oferuje Lancera 1.8 z silnkiem przystosowanym do pracy na LPG (dopłata 1000pln).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dilersko to każdy założy.

> niestety później do serwisu potrzeba fachowca a niestety w ASO ciężko o takiego.

pytałem w Hyundaiu i pan stwierdził że "ich nowe silniki i tak mało palą że zakładanie LPG to tylko je popsuje i później silnik nie dociągnie do 40tys km". Więc Hyundai nawet dilersko twierdzi że gaz to zło hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dilersko to każdy założy.

z utratą fabrycznej gwarancji wink.gif

> niestety później do serwisu potrzeba fachowca a niestety w ASO ciężko o takiego.

waytogo.gif

wspomniana już skoda, chevi, fiat montują LPG bez utraty gwarancji

w KIA zaproponowali montaż, ale tracimy gwranację KIA, w zamian niby otrzymujemy dilerską

citroen nie montuje (picasso)

co do hultaja to ciekawe, bo getz chyba wychodził z LPG hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fabrycznie to masz wyjatki i głownie CNG - Passat 1.4TSI, Astra 1.6T czy Fiesta 1.4. Więcej nie

> kojarzę.

> Masz duży wybór dilerskich które objete sa gwarancją

fiat doblo.

ale wchodzi ok 20 litrów CNG a bak 5 litrów więc starch za miasto wyjechać grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z utratą fabrycznej gwarancji

> wspomniana już skoda, chevi, fiat montują LPG bez utraty gwarancji

> w KIA zaproponowali montaż, ale tracimy gwranację KIA, w zamian niby otrzymujemy dilerską

> citroen nie montuje (picasso)

> co do hultaja to ciekawe, bo getz chyba wychodził z LPG

z własnego doświadczenia powiem żeby zamontować u dealera ale sprawdzonego i mającego doświadczenie z LPG a nie u takiego który na wejściu krzyczy że "gaz do zapalniczek" i "gaz to zuo" bo ci zazwyczaj nie znają się na LPG. niestety ci krzykacze z fiata nie umieli się ustosunkować do hasełka "nie kupować samochodu na eF" grinser006.gif

ja kupiłem z gazem. montował i na początku serwisował człowiek co naprawdę się na tym znał. niestety odszedł do skody. ostatecznie auto serwisuję w fiacie a z gazem jeżdżę do serwisu TARTARINI. i wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jeśli takowych brak to czy są tacy, którzy zgadzają się na montaż i

> eksploatację bez utraty gwarancji na auto.

Pytałem w Suzuki, ale tylko jednego dilera. Powiedzieli mi, że mogę zamontować ale tracę gwarancję na katalizator. Nie dopytałem dokładnie co i jak bo kupiłem Fiata, gdzie montaż samodzielny instalacji to koniec gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Czy ktoś z Was się orientuję czy są takie marki, które montują do swoich samochodów fabryczne

> instalacje LPG? A jeśli takowych brak to czy są tacy, którzy zgadzają się na montaż i

> eksploatację bez utraty gwarancji na auto.

sprawdź skodę i fiata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Czy ktoś z Was się orientuję czy są takie marki, które montują do swoich samochodów fabryczne

> instalacje LPG? A jeśli takowych brak to czy są tacy, którzy zgadzają się na montaż i

> eksploatację bez utraty gwarancji na auto.

Chevrolet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chevrolet.

Ciekawe od kiedy. Już mnie prawie namówili na Laczka kombi a na koniec :

- gaz?

- uuu, to nie bedzie gwarancji.

No to powiedziałem pocałujta wójta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytałem w Hyundaiu i pan stwierdził że "ich nowe silniki i tak mało palą że zakładanie LPG to tylko

> je popsuje i później silnik nie dociągnie do 40tys km". Więc Hyundai nawet dilersko twierdzi

> że gaz to zło

o tym już dzisiaj rozmawialiśmy swiety.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe od kiedy. Już mnie prawie namówili na Laczka kombi a na koniec :

> - gaz?

> - uuu, to nie bedzie gwarancji.

> No to powiedziałem pocałujta wójta.

Dziwne. Przeca do niedawna można było montować LPG w ASO!

powody-do-zakupu/lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z utratą fabrycznej gwarancji

> wspomniana już skoda, chevi, fiat montują LPG bez utraty gwarancji

> w KIA zaproponowali montaż, ale tracimy gwranację KIA, w zamian niby otrzymujemy dilerską

> citroen nie montuje (picasso)

> co do hultaja to ciekawe, bo getz chyba wychodził z LPG

getz i accent mogły mieć lpg zakładane w aso, bez utraty fabrycznej gwarancji skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytałem w Hyundaiu i pan stwierdził że "ich nowe silniki i tak mało palą że zakładanie LPG to tylko

> je popsuje i później silnik nie dociągnie do 40tys km". Więc Hyundai nawet dilersko twierdzi

> że gaz to zło

Bzdura - taka sama, jak twierdzenie niektórych producentów, że biopaliwa są szkodliwe. A tymczasem auta tych samych producentów pędzone bimbrem w Brazylii jakoś mogą jeździć zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bzdura - taka sama, jak twierdzenie niektórych producentów, że biopaliwa są szkodliwe. A tymczasem

> auta tych samych producentów pędzone bimbrem w Brazylii jakoś mogą jeździć

zalej bio do jtd to zobaczysz ile przejedziesz grinser006.gif może jtd to zły przykład ale do jakiegoś nowszego diesla forda to już będzie maskara. Tam wtryski siadają nawet na teoretycznie dobrym paliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwne. Przeca do niedawna można było montować LPG w ASO!

> powody-do-zakupu/lpg

To było w 2008. Nie kupuję nowych aut rok w rok albo nawet dwa. wink.gif

Pewnie wtedy nie było jeszcze tej oferty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytałem w Hyundaiu i pan stwierdził że "ich nowe silniki i tak mało palą że zakładanie LPG to tylko

> je popsuje i później silnik nie dociągnie do 40tys km". Więc Hyundai nawet dilersko twierdzi

> że gaz to zło

To ciekawe. Znajmy miał Santa Fe i w 100% gaz fabryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To było w 2008. Nie kupuję nowych aut rok w rok albo nawet dwa.

> Pewnie wtedy nie było jeszcze tej oferty

Eeee, była!

Nawet oficjalne info było.

Cos Cię zwodzili.

http://members.chello.pl/r.wicik/PoradyTechniczne.html#LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To było w 2008. Nie kupuję nowych aut rok w rok albo nawet dwa.

> Pewnie wtedy nie było jeszcze tej oferty

Chyba była. w 2008 interesowałem się aveo z gazem i diler z Łodzi jak najbardziej montował LPG, dopłata była bodajże 4000 zł. dla porównania, niewiele później zakładałem gaz do mojej obecnej pokraki u dobrego gazownika i ten wziął 3600 za sekwencję BRC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zalej bio do jtd to zobaczysz ile przejedziesz może jtd to zły przykład ale do jakiegoś nowszego

> diesla forda to już będzie maskara. Tam wtryski siadają nawet na teoretycznie dobrym paliwie.

Diesle pomińmy - ale chyba i tak w każdym jest już coś bio, tyle, że nie mówią wink.gif Bioetanole i inne cuda w europie są be, w przytoczonej Brazylii są normą. Tam się da a tu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja kupiłem z gazem. montował i na początku serwisował człowiek co naprawdę się na tym znał.

> niestety odszedł do skody. ostatecznie auto serwisuję w fiacie a z gazem jeżdżę do serwisu

> TARTARINI. i wszystko gra.

Montowalem po zakupie w ASO Fiat...nie objeta gwarancją tylko pomopa paliwa crazy.gif

Serwis auta w ASO ale instalacji gazowej w serwisie Tartarini jak kolega wyżej waytogo.gif

w Aso nie umieli dobrze wyregulować angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tego co wiem to Peugeot swego czasu miał fabryczną instalację. nawet w licznikach miał

> wskazówkowy poziom gazu.

to było kilka lat temu, 406 miała takie cudo

nie wiem czy był oferowany w PL hmm.gif

co ciekawe, FORD w serwisówkach podaje jak należy wykonywać przeglądy, przy zasilaniu LPG

choć PL ASO ma uczulenie na słowo gaz spineyes.gif

ale może gdzieś na świecie jest normalnie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba była. w 2008 interesowałem się aveo z gazem i diler z Łodzi jak najbardziej montował LPG,

> dopłata była bodajże 4000 zł.

Możliwe, już nie pamiętam, że krzyknęli tyle, a o utracie gwarancji powiedzieli na propozycjęmontazu poza, bo tezchciałem dac BRC, z tym że u mnie cena byłaby 2600.

No i musiałem podziękowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Czy ktoś z Was się orientuję czy są takie marki, które montują do swoich samochodów fabryczne

> instalacje LPG? A jeśli takowych brak to czy są tacy, którzy zgadzają się na montaż i

> eksploatację bez utraty gwarancji na auto.

Jak kupowałem nowe uno (prawie 8 lat temu) to założyli mi gaz u dealera i kupiłem nowe auto już z gazem, co prawda instalka kosztowała 2x tyle co "normalnie" a przy przeglądach jak mi wyregulowali to nie mogłem przekroczyć 100km/h ale... gwarancji nie straciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak kupowałem nowe uno (prawie 8 lat temu) to założyli mi gaz u dealera i kupiłem nowe auto już z

> gazem, co prawda instalka kosztowała 2x tyle co "normalnie" a przy przeglądach jak mi

> wyregulowali to nie mogłem przekroczyć 100km/h ale... gwarancji nie straciłem.

I od 8 lat nie przekroczyłeś 100 km/h ? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.