Skocz do zawartości

Z hakiem po autostradach?


Kiwal

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy - jak to jest, mozna w Polsce/Czechach/Wloszech jezdzic z zalozonym hakiem po autostradach?

Kiedyś slyszalem ze w DE jest to zakazane, ale...jak to wyglada naprawde?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy - jak to jest, mozna w Polsce/Czechach/Wloszech jezdzic z zalozonym hakiem po autostradach?

> Kiedyś slyszalem ze w DE jest to zakazane, ale...jak to wyglada naprawde?

też jestem ciekaw ale podobno nie wolno. Powiedział mi to kierowco TIRa czy prawda? ja bym nie ryzykował i odkręcił przed wyjazdem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innego forum :

jezdze po europie dosc duzo .. i tylko raz sciaglem hak jezdzac jeszcze zafira przy wjezdzie do zachodnich sasiadow

... a teraz nie sciagam ... nikt mi na granicy nie kazal, nie zasugerowal, ani nie wlepil mandatu ... pomimo wielu kontroli,

a mowie tu o kontroli na niemieckiej dunskiej, szweckiej i norweskiej granicy.

a tak wogole wydaje mi sie ze to jest taka brednia zaslyszana , ktora jest powtarzana bez sprawdzenia ...

jak bedziesz mial owe ustawy pod reka to zacytuj .. !!! bo chetnie bym sie wkoncu doksztalcil ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> też jestem ciekaw ale podobno nie wolno. Powiedział mi to kierowco TIRa czy prawda? ja bym nie

> ryzykował i odkręcił przed wyjazdem

Stałego raczej odkręcać nie musi...A demontowany to co komu szkodzi, żeby kula była w bagażniku? Nawet i u nas?Chyba tylko i wyłącznie lenistwo przeważa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w DE

> płacisz 150 euro mandatu przyjeżdża pan z Pomocy Drogowej z piłą spalinową do Cięcia metali i tnie

> na miejscu

> Tak miał mój znajomy w Mercedesie Hak na stałe....

4 lata jezdze prawie kazdego tygodnia przez cale Niemcy, mialem sporo kontroli na autostradzie, nigdy nie przyczepili sie do haka. Mam hak na stale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 4 lata jezdze prawie kazdego tygodnia przez cale Niemcy, mialem sporo kontroli na autostradzie,

> nigdy nie przyczepili sie do haka. Mam hak na stale.

Nie mogą się przyczepić, ponieważ konwencja wiedeńska wyraźnie mówi. auto ma spełniać wymagania zgodne z krajem jego rejestracji. Auto zarejestrowane w tym posranym kraju (pl) może mieć hak więc jak wyjdzie za granicę także może. Co nie zmienia faktu, że jak się ma hak i da się go zdjąć to należy go zdjąć bo w razie dzwona szkoda auta grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w DE

> płacisz 150 euro mandatu przyjeżdża pan z Pomocy Drogowej z piłą spalinową do Cięcia metali i tnie

> na miejscu

> Tak miał mój znajomy w Mercedesie Hak na stałe....

Nie opowiadaj proszę głupot... Jeśli hak był wyszczególniony w dowodzie rej. to nikt nie miał prawa go usunąć. Chyba, że nieprzepisowo wystawał poza dopuszczalną odległość, określoną przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mogą się przyczepić, ponieważ konwencja wiedeńska wyraźnie mówi. auto ma spełniać wymagania

> zgodne z krajem jego rejestracji. Auto zarejestrowane w tym posranym kraju (pl) może mieć hak

> więc jak wyjdzie za granicę także może. Co nie zmienia faktu, że jak się ma hak i da się go

> zdjąć to należy go zdjąć bo w razie dzwona szkoda auta

Tak OT!

Na kazdym kroku podkreslasz w jakim to "posranym" kraju musisz zyc?

Nie lepiej sie wyprowadzic i nie meczyc dluzej?!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak OT!

> Na kazdym kroku podkreslasz w jakim to "posranym" kraju musisz zyc?

> Nie lepiej sie wyprowadzic i nie meczyc dluzej?!!!

oczywiście, że nie to by było zbyt łatwe swoim życiem staram się zmieniać postaną rzeczywistość w coś lepszego. Różne są tego rezultaty ale chociaż mam satysfakcje, że nie jestem bierny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo przy jakichs drobniejszych stluczkach faktycznie moze ochronic Twoj samochod

> ale przy mocniejszych narobi wiecej szkod niz pozytku

Niestety taka rzeczywistość, haki są montowane czasami tak masywnie to podłużnic, że w przypadku dzwona cała podłoga cofa się do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mogą się przyczepić, ponieważ konwencja wiedeńska wyraźnie mówi. auto ma spełniać wymagania

> zgodne z krajem jego rejestracji. Auto zarejestrowane w tym posranym kraju (pl) może mieć hak

> więc jak wyjdzie za granicę także może. Co nie zmienia faktu, że jak się ma hak i da się go

> zdjąć to należy go zdjąć bo w razie dzwona szkoda auta

hak może mieć o ile jest na stałe palacz.gif

jeśli uważasz inaczej podaj podstawę prawną ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyjego auta

Tego, które ma hak, bo tak zamiast uszkodzeń miękkich i łatwo wymienialnych części auta dostajesz strzała bezpośrednio w elementy konstrukcyjne.

Zderzak cały, ale podłużnice pogięte - w sumie dobry dil, prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.