Skocz do zawartości

Jaki motocykl dla niskiej i drobnej dziewczyny


Małpiata

Rekomendowane odpowiedzi

waytogo.gifPrzymierzam się własnie do zrobienia prawa jazdy kat A, już za 2 tyg zaczynam smile.gif czy drogie towarzystwo jest w stanie mi pomoc i doradzić za jakim modelem powinnam się rozglądać, żeby przy wzroscie 164 cm móc dotknąc nogami ziemi przy postoju, żeby móc podnieść przy wywrotce i żeby był łatwy w prowadzeniu? smile.gif

Będę wdzięczna za pomoc bo już naczytałam się wielu opinii na ten temat w internecie i już mam mentlik w glowie.

Aha i jeszcze jaki polecacie kask dla kobiety do kwoty 700- 800 zł?

bow.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i są ok? bo ja slyszalam ze powietrze które dostaje się pod kask powoduje lzawienie oczu powyzej

> prędkosci 100 km/h?

Nie stwierdziłem. Za to powyżej setki huczy w uszach już ostro. zlosnik.gif Może i są ciche kaski ale nie za te pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przymierzam się własnie do zrobienia prawa jazdy kat A, już za 2 tyg zaczynam czy drogie

> towarzystwo jest w stanie mi pomoc i doradzić za jakim modelem powinnam się rozglądać, żeby

> przy wzroscie 164 cm móc dotknąc nogami ziemi przy postoju, żeby móc podnieść przy wywrotce i

> żeby był łatwy w prowadzeniu?

> Będę wdzięczna za pomoc bo już naczytałam się wielu opinii na ten temat w internecie i już mam

> mentlik w glowie.

> Aha i jeszcze jaki polecacie kask dla kobiety do kwoty 700- 800 zł?

kask - cos z HJC, Airoha, Caberga znajdziesz - zalezy jaki chcesz

moto - musisz pomierzyc, GS500 nie jest wysoki, cos z virago

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przymierzam się własnie do zrobienia prawa jazdy kat A, już za 2 tyg zaczynam czy drogie

> towarzystwo jest w stanie mi pomoc i doradzić za jakim modelem powinnam się rozglądać, żeby

> przy wzroscie 164 cm móc dotknąc nogami ziemi przy postoju, żeby móc podnieść przy wywrotce i

> żeby był łatwy w prowadzeniu?

> Będę wdzięczna za pomoc bo już naczytałam się wielu opinii na ten temat w internecie i już mam

> mentlik w glowie.

Może na początek określ jaki rodzaj motocykla bierzesz pod uwagę, czy to ma być chopper, np. Savage, Virago, czy miejski np. GS500?

Czy pojemność 125 - 250 jest brana pod uwagę?

Może skuter o pojemności 250-400 albo i 500ccm?

Wybór dla niskich osób jest spory więc proponuję najpierw uściślić kryteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może na początek określ jaki rodzaj motocykla bierzesz pod uwagę, czy to ma być chopper, np.

> Savage, Virago, czy miejski np. GS500?

> Czy pojemność 125 - 250 jest brana pod uwagę?

> Może skuter o pojemności 250-400 albo i 500ccm?

> Wybór dla niskich osób jest spory więc proponuję najpierw uściślić kryteria.

szukam cos w rodzaju yamahy yfz 6 lub yamaha xj600, kawasaki ninja 250? tylko nie wiem czy nie będą za ciężkie..

chodzi mi o motocykl do jazdy po miescie i czasem w trasy, ale nie za długie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i mam durne pytanie teraz jest jakis sklep w Wawie gdzie pomierzę większość tych kasków?

w jednym nie, niedlugo jest motobazar na sluzewcu wiec moze tam cos poogladasz. Airoha maja chyba w uhma bike, hjc jest na bemowie, airoha maja w motoriscie na kopijnikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szukam cos w rodzaju yamahy yfz 6 lub yamaha xj600, kawasaki ninja 250? tylko nie wiem czy nie

> będą za ciężkie..

> chodzi mi o motocykl do jazdy po miescie i czasem w trasy, ale nie za długie.

fz 6 odpusc sobie, xj600 jest dosc duze, ninja 250 jest fajne ale lepiej sie przypasuj, nie kazdemu moze pasowac pozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szukam cos w rodzaju yamahy yfz 6 lub yamaha xj600, kawasaki ninja 250? tylko nie wiem czy nie

> będą za ciężkie..

> chodzi mi o motocykl do jazdy po miescie i czasem w trasy, ale nie za długie.

Moja znajoma podobnego wzrostu jeździ na yamaszce XJ600 - i jak ją czasami obserwuję dobrze się na nim czyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poszukiwaniu kasku w większym wyborze (modele/firmy) można odwiedzić:

w Piasecznie, ul. Chyliczkowska 29

w Wawie na bazarku obok Carrefour bemowo (sklep widać od ulicy Powstańców Śląskich)

Nie wiem czy można we wszystkich maszynkach, choć na logikę wydaje mi się, że tak, opuścić nieco przód, wydaje mi się, że na amortyzatorze chyba (przynajmniej w dobrych widelcach rowerowych za pomocą sprężyn można zmienić skok). Ja jak szukałem sprzętu natrafiłem na moto od kobitki, co miała specjalnie tak zrobione aby pod światłami pewniej sięgać stopami - ok. 170cm miała.

Co do nieśmiertelnego gs500, u mnie w pracy taki parkuje, jest mały i zgrabny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znam dziewczynę co jeździ na CBR 600 RR i dobrze sobie radzi:) ale nie jest to jej pierwszy

> motocykl.

siedziałam na tym smile.gif ledwo palcami dosięgam ziemi smile.gif moze jako 2gi to bylby ok ale najpierw chcę się zapoznać i oswoic z jazda smile.gif i chcę czuć się pewnie.. poza tym pewnie nawet nie podnioslabym tego moto po ewentualnym upadku hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poza tym pewnie nawet nie podnioslabym

> tego moto po ewentualnym upadku hihi

Maupa - obawiam się, że nie dasz rady podnieść przeciętnego bike z wysoko umieszczonym środkiem ciężkości.

Ale nie martw się - zawsze znajdzie się ktoś pomocny! grinser006.gif

Oczywiście - obyś nie musiała sprawdzać! ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> siedziałam na tym ledwo palcami dosięgam ziemi moze jako 2gi to bylby ok ale najpierw chcę się

> zapoznać i oswoic z jazda i chcę czuć się pewnie.. poza tym pewnie nawet nie podnioslabym

> tego moto po ewentualnym upadku hihi

IMO powinno sie cala stope muc oprzec na podlozu siedzac na moto, a siedzialem na takjej CBRce i wydawala mi sie mala i lekka przynajmniej w porownaniu z duzym jajkiem... jest tez opcja w niektorych moto do przerobienia kanapy aby nizej siedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> siedziałam na tym ledwo palcami dosięgam ziemi moze jako 2gi to bylby ok ale najpierw chcę się

> zapoznać i oswoic z jazda i chcę czuć się pewnie.. poza tym pewnie nawet nie podnioslabym

> tego moto po ewentualnym upadku hihi

Ja bym proponował coś czoperowatego bo te z reguły mają nisko siedzenie i bez problemu pozwalają utrzymać w pionie nawet wielkiego, ponad 300 kilogramowego kloca, niskiej osobie. Jeśli chodzi o podnoszenie z pozycji leżącej to montując odpowiednie gmole można to "leżenie" ograniczyć do dużego pochylenia a z tej pozycji znacznie łatwiej się podnosi!

Virago, Savage, EN500, Shadow 600 to dobre propozycje, no chyba, że mamy apetycik na coś nowszego i mocniejszego? Każdy z nich jest dobrym sprzętem na początek, bo później i tak upodobania się zmieniają i przychodzi czas na zmiany! smile.gif

Ponad to odpowiednio odziana dziewczyna jadąca dostojnie na chopperze wygląda sexi! ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponad to odpowiednio odziana dziewczyna jadąca dostojnie na chopperze wygląda sexi!

A jak jedzie czymś, że tak określę, szlifierkowatym - to dopiero są widoki slinka.gifserduszka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W poszukiwaniu kasku w większym wyborze (modele/firmy) można odwiedzić:

> w Piasecznie, ul. Chyliczkowska 29

> w Wawie na bazarku obok Carrefour bemowo (sklep widać od ulicy Powstańców Śląskich)

> Nie wiem czy można we wszystkich maszynkach, choć na logikę wydaje mi się, że tak, opuścić nieco

> przód, wydaje mi się, że na amortyzatorze chyba (przynajmniej w dobrych widelcach rowerowych

> za pomocą sprężyn można zmienić skok). Ja jak szukałem sprzętu natrafiłem na moto od kobitki,

> co miała specjalnie tak zrobione aby pod światłami pewniej sięgać stopami - ok. 170cm miała.

> Co do nieśmiertelnego gs500, u mnie w pracy taki parkuje, jest mały i zgrabny.

Kurde GS500 mały? Mam prawie 1,8 m i za taki mały go nie uważam, no może czasem sie zastanawiałem czemu cały ciężar spoczywa mi na rękach. biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak jedzie czymś, że tak określę, szlifierkowatym - to dopiero są widoki

nooo jechalem ostatnio do pracy za dziewczyna ktora prowadzila Yamahe R6*... dobrze ze mialem 4kola bo nie moglem sie skupic na patrzeniu na droge... slinka.gif

* - sie przyjrzalem bo zostawia oną R6 pod budynkiem w ktorym ja pracuje wink.gif

ale i tak zdecydowanie wole dziewczyne ktora widuje od czasu do czasu na miescie i jezdzi chyba Honda SHADOW 650 zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakaś mała CBR ? Np. 125 ?

> Sprawdź, przymierz się - może ci przypasuje

CBR 125 nie polecam . Jest tak wąska, że jak ja na niej jechałem to mi ręce zdrętwiały ... : / To jest makarba ... Ale za to mogę polecić Aprilie RS 125 ; ) Niby mały motorek ale szybki i zwinny . Na 1 moto moim zdaniem w sam raz .. ; ) Ewentualnie jak tu koledzy pisali wyżej ten Banditek 400 ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam 180 cm wzrostu i poza cruserami w casadzie na żadnym moto nie moge oprzeć całej stopy...

> Widocznia jakieś takie krótkie nogi mam....

1,78cm mam, na jajku, ZZR600, hayabusie spokojnie opieram cala stope na podlozu siedzac na siodle, viadro udalo mi sie polozyc wlasnie z tego wzgledu ze siegalem tylko palcami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może po to aby mieć możliwość wycofania motocykla np. z parkingu bez zsiadania z niego?

> Spróbuj tej "sztuki mając pod tyłkiem 250 kilogramowego sprzęta dotykając ziemi tylko palcami stóp!

Potwierdzam, ja pomimo 180cm wzrostu czasami mam problem z wycofaniem mojej 230kg maszyny z nierównego podłoża. Jest na to rada - zerwać zad z siedzenia i wyprowadzić maszyne za rogi od boku grinser006.gif

Z konieczności dodam, ze czasem za niskie siedzenie również utrudnia manewrowanie - zwłaszcza przy wysokiej kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzam, ja pomimo 180cm wzrostu czasami mam problem z wycofaniem mojej 230kg maszyny z

> nierównego podłoża.

masz teraz na myśli FZS czy intrudera ? pytam bo myślę o intruderze M800 lub C800 (volusia) i tak zbieram info od ludzi co to mają. Możesz na priw kilka słów w wolnej chwili mi napisać jakiego masz dokladnie intrudera i jakie wrażenia, opinie, wady, usterki itp itd masz posiadając go ? Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też myślał bym coś w ten deseń, albo tak 250 pojemności lepiej, bo jednak 125 się szybko znudzi

Siema! Polecam Suzuki Marauder 125. Jeżeli chcesz jeżdzić po mieście i od czasu do czasu udać się na wycieczkę za miasto to ten motorek będzie idealny. Jest zwinny i poręczny. Poza tym ma nisko usytuowane siedzenie co dla kobiety o niskim wzroście będzie z pewnością zaletą. Motor nie jest ciężki bo waży zaledwie ok.150kg. Fajnie wygląda i jest wygodny.

Co prawda nie jest to demon prędkości ale po co się spieszyć. No chyba , że znalazłaś już chętnego na nerki wink.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak odradzam wszelkie motocykle o pojemności 125-250 gdyż są to sprzęty, które nudzą się bardzo szybko i a gang silnika nie ma jaj! smile.gif

Jeśli kogoś stać na taki luksus aby sobie potrenować na jakimś pierdzipędzie i za chwilę sprzedać go z dużą stratą to proszę bardzo.

Jeśli jednak nie mamy drukarki do pieniędzy to proponuję odpuścić sobie tą drobnice i od razu celować w w wyżej wymienione czoperowate, bezpieczne, niskie, lekkie i co ważne "gadające z rur" jak poważny motocykl sprzęty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Tutaj się z tobą zgodzę, tylko pozostaje jeszcze sprawa do czego ten motocykl będzie właściwie używany i jak często ? Wydać kilkanaście klocków

na motor , który będzie odpalony kilka razy w roku by podjechać na zakupy do pobliskiej biedronki to mija się z celem. Ponadto kupić moto z większą pojemnością (mocą) i nie wykorzystać jej w pełni ruchu miejskim (bo niby gdzie - na prostej między przejściami dla pieszych?) to też klapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam! Tutaj się z tobą zgodzę, tylko pozostaje jeszcze sprawa do czego ten motocykl będzie

> właściwie używany i jak często ? Wydać kilkanaście klocków

> na motor , który będzie odpalony kilka razy w roku by podjechać na zakupy do pobliskiej biedronki

> to mija się z celem. Ponadto kupić moto z większą pojemnością (mocą) i nie wykorzystać jej w

> pełni ruchu miejskim (bo niby gdzie - na prostej między przejściami dla pieszych?) to też

> klapa.

Minęły już czasy kiedy ludzie kupowali motocykl tylko dla tego, ze nie było ich stać na samochód i wykorzystywali go jako pojazd użytkowy.

Teraz wiele osób a kto wie czy nie zdecydowana większość zakup motocykla traktuje jako kosztowne hobby i tutaj argument sensownego wykorzystywania nie ma racji bytu.

Ludzie kupują bardzo drogie, bardzo mocne i szybkie motocykle i przejeżdżają nimi niewiele km. rocznie bo robią to dla czystej przyjemności i ich na taki luksus po prostu stać!

Jeśli ktoś chce mieć pod tyłkiem ogromny, pulsujący i bulgoczący piec to kupi np.VN 1700 i przejedzie nim rocznie 5kkm bo toto poza lansem do niczego innego pewnie się nie nadaje. Proszę takiemu komuś powiedzieć, ze jakiś 125 w zupełności by mu wystarczył a w dodatku jaki byłby ekonomiczny!!! hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Minęły już czasy kiedy ludzie kupowali motocykl tylko dla tego, ze nie było ich stać na samochód i

> wykorzystywali go jako pojazd użytkowy.

> Teraz wiele osób a kto wie czy nie zdecydowana większość zakup motocykla traktuje jako kosztowne

> hobby i tutaj argument sensownego wykorzystywania nie ma racji bytu.

> Ludzie kupują bardzo drogie, bardzo mocne i szybkie motocykle i przejeżdżają nimi niewiele km.

> rocznie bo robią to dla czystej przyjemności i ich na taki luksus po prostu stać!

> Jeśli ktoś chce mieć pod tyłkiem ogromny, pulsujący i bulgoczący piec to kupi np.VN 1700 i

> przejedzie nim rocznie 5kkm bo toto poza lansem do niczego innego pewnie się nie nadaje.

> Proszę takiemu komuś powiedzieć, ze jakiś 125 w zupełności by mu wystarczył a w dodatku jaki

> byłby ekonomiczny!!!

Święte słowa!!! Miałem Peugeota 306 kiedy jeszcze chodziłem do technikum. Stwierdziłęm że nie pracując nie jestem w stanie utrzymać samochodu a motocykl jest tańszy w utrzymaniu:D Zmieniłem więc 306 na CB 500:D Okazało się że motocykl Jest dużo droższy w utrzymaniu;p Samochodem jeździłem wtedy kiedy musiałem, a motocykl wyciągam kiedy tylko mi się nudzi i nabijam km. W praktyce duże więcej wydaję na paliwo do Hondy niż na utrzymanie samochodu. Motocykl nie jest praktyczny:) Motocykl to droga zabawka:D Ale i tak nie żałuję:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Siema! Polecam Suzuki Marauder 125. Jeżeli chcesz jeżdzić po mieście i od czasu do czasu udać się

> na wycieczkę za miasto to ten motorek będzie idealny. Jest zwinny i poręczny. Poza tym ma

> nisko usytuowane siedzenie co dla kobiety o niskim wzroście będzie z pewnością zaletą. Motor

> nie jest ciężki bo waży zaledwie ok.150kg. Fajnie wygląda i jest wygodny.

> Co prawda nie jest to demon prędkości ale po co się spieszyć. No chyba , że znalazłaś już chętnego

> na nerki

> Pozdrawiam

no wolalabym nie oddawac swoich czesci grinser006.gif dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm co do motocykla polecam Yamahe XJ600 smile.gif Moja druga połowa na takim śmiga i jest baaardzo zadowolona smile.gif

Co do kasku najlepiej wybierz coś z oferty firmy Nolan smile.gif

Zresztą ja sam zamierzam zrobić w przyszłym roku kat. A i wiem jedno zaczynam od XJ smile.gif

W razie dodatkowych pytań pisz na priv smile.gif Moja mulher.gif z przyjemnością pomoże hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.