Skocz do zawartości

Silniki 1,4 w skodach, seatach i VW


AxiT

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w powyższych markach montowane są te same silniki i na czym polega różnica w silnikach 1,4

O 1,4 16V 75KM już wiem co nieco z tematu o VW golfie 4

ale czym się różni od silnik 1,4 60 KM

Czy ten 60KM to jednostka 8V pomijam oczywiście brak mocy (bo tu na ak lansowane są motory o mocy 150 KM)

Jakieś opinie na temat tego silnika? Jak to to znosi LPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy w powyższych markach montowane są te same silniki i na czym polega różnica w silnikach 1,4

> O 1,4 16V 75KM już wiem co nieco z tematu o VW golfie 4

> ale czym się różni od silnik 1,4 60 KM

> Czy ten 60KM to jednostka 8V pomijam oczywiście brak mocy (bo tu na ak lansowane są motory o mocy

> 150 KM)

> Jakieś opinie na temat tego silnika? Jak to to znosi LPG?

gaz znosi swietnie , dosc niezawodny i bezawaryjny ( termostat potrafi walnac ~40 zł koszt nowego i czesto bywaja problemy z falowaniem obrotów , u mnie wystarczyło przeczyszczenie przepustnicy)

ogolnie lac gaz i smigac.

p.s. tak to jest 8V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy w powyższych markach montowane są te same silniki i na czym polega różnica w silnikach 1,4

> O 1,4 16V 75KM już wiem co nieco z tematu o VW golfie 4

> ale czym się różni od silnik 1,4 60 KM

> Czy ten 60KM to jednostka 8V pomijam oczywiście brak mocy (bo tu na ak lansowane są motory o mocy

> 150 KM)

> Jakieś opinie na temat tego silnika? Jak to to znosi LPG?

Silniki 1.4 (np. AKK,ANW,AKV itd) majace 60KM generalnie palą tyle samo gazu/paliwa czyli ok.8l/100km w trybie mieszanym, czasem mniej (benzynki ~7l) Konstrukcja stara, ale przez to bardzo sprawdzona. Szczerze mówiąc mogę spokojnie ten silnik polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jedyna wada to ze silnik sie zaciera jak zamarznie odma

a to nie chodziło czasem o 1,4 16V cfaniaczek.gifz tą odmą ?

Z resztą co za problem raz na tydzień przeczyścić grinser006.gif - no chyba że jest to bardzo skomplikowana czynność wymagająca szpeca z ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to nie chodziło czasem o 1,4 16V z tą odmą ?

> Z resztą co za problem raz na tydzień przeczyścić - no chyba że jest to bardzo skomplikowana

> czynność wymagająca szpeca z ASO

oj tam wink.gif jeśli już to przed sezonem zimowym i styka. co tydzień nie ma sensu. W mojej skromnej opinii, to nie jest aż taki częsty problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a gdzie ta odma jest ..

z lewej strony obudowy filtra powietrza jest gumowy wężyk, który prowadzi do "dołu" czyli do skrzyni korbowej.

IMHO wystarczy wyczyścić ten przewód.

Dowiedz się czy w BBY odma nie była już podgrzewana idea.gif

Jeżeli nie jeździsz na krótkich odcinkach to też nie masz się co martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z lewej strony obudowy filtra powietrza jest gumowy wężyk, który prowadzi do "dołu" czyli do

> skrzyni korbowej.

> IMHO wystarczy wyczyścić ten przewód.

> Dowiedz się czy w BBY odma nie była już podgrzewana

> Jeżeli nie jeździsz na krótkich odcinkach to też nie masz się co martwić.

jeżdże na krótkich ocinkach, patrząc na to zdjęcie gdzie ustroistwa szukać ? icon_rolleyes.gif

C15936281_7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za bagnetem (w stronę kabiny).

> gumowy wąż o przekroju ok 15-20mm

znalazłem coś takiego na forum skody

Quote:

jak kupowałem ibize pytałem się gościa w ASO czy w silnikach BBY też się to dzieje? ale po 2002 roku poprawili odpowietrzenie w silnikach VW. Problem dotyczy wszystkich silników VW od 1,0 do 1,6 8V-16V wyprodukowanych przed 2002r. z nie przerobioną instalacją.


moja corodba jest 2004, mam sie cieszyć już czy coś jeszcze sprawdzic icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moja corodba jest 2004, mam sie cieszyć już czy coś jeszcze sprawdzic

niewiem.gif nie interesowalem się tematem ponad moją padakę.

Zdaje się, że ta poprawa polegała na dodaniu elektrycznego podgrzewacza hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o którym więc silniku mamy dyskutować ?

Odma zamarza w jednym i drugim sick.gif , ale od XX roku montowali grzałkę. Niestety nikt nie zna konkretnych oznaczeń silników, w których ten diwajs już był.

Na zdjęciu BBY (w zasadzie sam plastik nad nim zlosnik.gif) bo akurat o ten konkretny pytał Kolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odma zamarza w jednym i drugim , ale od XX roku montowali grzałkę. Niestety nikt nie zna

> konkretnych oznaczeń silników, w których ten diwajs już był.

> Na zdjęciu BBY (w zasadzie sam plastik nad nim ) bo akurat o ten konkretny pytał Kolega.

no własnie ... dokładnie taki mam wink.gif .. a swoja drogą to faktycznie namnozyli tych silników masę icon_rolleyes.giffacepalm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odma zamarza w jednym i drugim , ale od XX roku montowali grzałkę. Niestety nikt nie zna

> konkretnych oznaczeń silników, w których ten diwajs już był.

> Na zdjęciu BBY (w zasadzie sam plastik nad nim ) bo akurat o ten konkretny pytał Kolega.

tu się zgodzę ok.gif

moje pytanie było w kategorii czy Twój post jest odpowiedzią na pierwszy w temacie wink.gif

ot zwykłe nieporozumienio-zamieszanie 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki, że się podepnę pod temat, ale co sądzicie o silniku 1.4 16V 100 koni? dokładniej zamontowany w Seacie Ibiza. a pytam pod kątem o dynamiki, trwałości i dostępności/ceny części?

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> nie kojaze zeby 2.0 mialo mniej niz 115KM

no mnie się też tak wydaje, ale spotkałem klka aukcji gdzie tak sprzedajacy pisali - poszukam potem to zapodam. A coś w opini tego motoru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.