Skocz do zawartości

TVN Turbo o rdzewiejącej O2FL i pyle wulkanicznym


sdss

Rekomendowane odpowiedzi

> klik

Wstyd, że mają w ...upie własciciela auta oslabiony.gif. Ani dealer, ani imporetr a w sumie i producent nie poczuwa sie do tego aby mu pomóc, tradycjnie najpierw na zmęczenie a potem może jak trochę pęknie damy mu w ramach odszkodowania dywaniki i bryloczek do kluczy. A Pan mecenas grinser006.gif to spłodził pismo, szkoda że nie napisał, że to przez ruchy tektoniczne skorupy ziemskiej spowodowane wierceniem tuneli w Chile w czasie ratowania uwiązionych górników....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając ten i poprzednie odcinki Turbo Kamery zastanawiam się czy klienci tylko w Polsce po zapłaceniu za samochód

lub usługę traktowani są jak natręci i zło konieczne. Przykre że człowiek kupując nowy samochód Skoda lub innej marki,

płacąc sporą sumę pieniędzy w momencie wystąpienia problemów zostaje zostawiony sam sobie i to on ma udowodnić że auto ma wadę.

Traci nerwy, pieniądze i zaufanie do firmy w której nabył samochód. Diler odsyła klienta do importera, importer do dilera a czas leci.

Może panu się znudzi i odpuści ? Może pomaluje i sprzeda żeby mieć spokój ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oglądając ten i poprzednie odcinki Turbo Kamery zastanawiam się czy klienci tylko w Polsce po

> zapłaceniu za samochód

> lub usługę traktowani są jak natręci i zło konieczne.(...)

Miałem do czynienia z serwisem Alfa Romeo w Szwecji. Traktowanie było podobne jak u nas. Jak zacząłem się denerwować to np. przysyłali mi gości nie mówiących po angielsku... Albo umawiałem się z gościem na telefon, nie dzwonił, nie odbierał gdy dzwoniłem ze swojej komórki. Kilka razy musiałem z różnych telefonów biurowych dzwonić, żeby sobie cieć nie zapamiętał którego numeru nie odbierać... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ktoś podobno z AK pracuje w Skodzie InterAuto w Krakowie.

Jeżeli to prawda to mógłby się wypowiedzieć w tej sprawie, o ile w ogóle wie coś o tej sprawie : )

Rozwiązanie tej sprawy, po nagłośnieniu jej w Tv powinno być w gestii Skoda Polska przede wszystkim by wyjść ''z twarzą'' z tej sytuacji i pokazać że w razie jakichkolwiek problemów ma się doczynienia z solidną firmą. A to tłumaczenie z pyłem z Islandii jest marketingowym strzałem w stopę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Średnio ogarnięty prawnik powinien bez większych problemów wygrać taki proces na korzyść powoda

> rzecz jasna. Pozwać oczywiście dealera a nie SAP i okazać dużo cierpliwości.

tak z ciekawosci, dlaczego nie SAP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym walil i w jednych i w drugich, importerem jest SAP

A co Ciebie właściwie interesuje kto jest importerem? Może pan Heniek z Płocka?

Umowę zakupu samochodu zawierałeś z konkretną firmą i to ona odpowiada za sprzedawany towar.

pozdrawiam,

bromsky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś coś widzi oczami zlecającego ekspertyzę, ale przyczyn pośrednich może być znacznie więcej niż

> wynikało by to z sugestii klienta.

> nie. Stopy nad którymi pracowałem nie miały nic wspólnego ze stalą

no to może rzeczoznawca samochodowy ma jednak większe doświadczenie i można się oprzeć na jego ekspertyzie bardziej niż na Twojej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co Ciebie właściwie interesuje kto jest importerem? Może pan Heniek z Płocka?

> Umowę zakupu samochodu zawierałeś z konkretną firmą i to ona odpowiada za sprzedawany towar.

> pozdrawiam,

> bromsky

a czyja jest gwarancja? nie SAP przypadkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak z ciekawosci, dlaczego nie SAP?

Bo do SAP mógłbyś uderzyć jako do gwaranta a tu możliwości masz ograniczone.

Gość idzie w dobrą stronę - domaga się wymiany towaru na nowy jako ewidentnie niezgodnego z umową. A tu stroną jest sprzedawca czyli dealer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to cię zmartwię. Szkoda że nie wiesz jakie babole odwalaja np w oplu gliwickim

...albo w firmach, które dostarczają podzespoły, czy produkują elementy do tych podzespołów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pozwać oczywiście dealera a nie SAP i okazać dużo cierpliwości.

Więc troszkę w sprawie jest dziwne, że gość zapłacił za 3 opinie rzeczoznawców, które w procesie nie będą miały żadnego znaczenia.

I tak w procesie będzie musiał zapłacić zaliczkę na kolejną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myslisz ze takie kwiatki to sie tylko w skodach zdarzają?

> to cię zmartwię. Szkoda że nie wiesz jakie babole odwalaja np w oplu >gliwickim

Oj wiem dobrze i to bardzo dobrze,

a skody nie kupie bo najzwyczajniej mi się nie podoba, a kolega nabrał się na moją małą prowokacje zeby.GIF

Bez urazy PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na podstawie jednej sztuki wyrabiasz sobie opinię o całej marce?

Nie, a na podstawie kilkunastu sztuk, poruszę tu kwestie zastosowania materiałów użytych do wykończenia środka auta skody octavi z 97 roku z takim samym przebiegiem co moja astra również 97 rok.

Chyba każdy się domyśli co mam na myśli...

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Popatrz na powiązane filmiki na Youtubie.

Zgadzam się z Kolegą - moja wypowiedź była tylko prowokacją, takie cosik jak TDI są super oszczędne i super nadają się do miasta...

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadzam się z Kolegą - moja wypowiedź była tylko prowokacją, takie cosik jak TDI są super oszczędne

> i super nadają się do miasta...

> PZDR VEN

Nie wiem czy się nadają, czy nie i nie obchodzi mnie to. zlosnik.gif

Chyba pomyliłeś posta na który odpowiadasz, bo ja napisałem tylko, że w każdej Turbokamerze (czy jak się ten program nazywa, już nie pamiętam) podpada inny diler/producent/warsztat, więc gdybyś był zagorzałym widzem tego programu to zasuwałbyś na własnoręcznie wyrzeźbionej hulajnodze, a nie samochodem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Więc troszkę w sprawie jest dziwne, że gość zapłacił za 3 opinie rzeczoznawców, które w procesie

> nie będą miały żadnego znaczenia.

> I tak w procesie będzie musiał zapłacić zaliczkę na kolejną.

Obstawiam, że dobry wujek tefauen tak doradził. Było bardziej medialnie. palacz.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy się nadają, czy nie i nie obchodzi mnie to.

ok.gif

> Chyba pomyliłeś posta na który odpowiadasz,

Nie nie pomyliłem, często oglądam turbokamerę i wiem z jakimi "pajacami" ludzie (klienci różnych dealerów) mają do czynienia.

Ja tylko wytłumaczyłem się z mojej wypowiedzi aby nikt, mnie posądził mnie o obiektywizm.

A, że z wypowiedzi kolegi takiego posądzenia nie było więc dołączyłem sprostowania - ot tak sobie.

Pozdrawiam VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak ja lubię takie programy

> Np. bronimy piekarza, który okazał się zwykłym oszustem .

Nie popieram oczywiście oszustw i oszustów.

Nie wiem też zbytnio jak przebiegają takie kontrole i jak się to robi ale jak tak przeczytałem tą informacje to przypuszczam, że roboty jest od cholery.

I tak mnie zaciekawiło jaki był ostateczny wynik był tej kontroli, na ile mniej więcej piekarz orżną fiskusa i jaki był całkowity koszt przeprowadzonej kontroli.

Chodzi mi o to czy koszt przeprowadzonej kontroli był wyższy od wykrytych nieprawidłowości piekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się z tego OT.

> że roboty jest od cholery.

Ale od tego jest cały aparat kontrolny fiskusa. On i tak jest "pod parą".

> Chodzi mi o to czy koszt przeprowadzonej kontroli był wyższy od wykrytych nieprawidłowości piekarza.

To niebezpieczne podejście - można dojść do wniosku - zlikwidujmy organy kontrolne, bo są drogie.

Można by zadać pytanie, czy koszt działalności policji nie jest wyższy od korzyści z tego wynikających.

Poza wszystkim - w tym przypadku koszty wygenerowała akcja medialna - fiskus musiał dojść do prawdy, bo dziennikarze zaczęli na niego pluć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.