Skocz do zawartości

Gdzie dobre pokrowce samochodowe.


belgrano

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz mi powiedzieć, w jakim celu chcesz założyć pokrowce na siedzenia? hmm.gif jedyny cel jaki mi przychodzi do głowy, to tapicerka nie przypadająca do Twojego gustu, lub też tak totalnie zniszczona, że pranie jej nie pomaga... W każdym innym przypadku nie pojmuję zakładania pokrowców - nigdy nie będzie to idealnie dopasowane (są oczywiście lepiej i gorzej spasowane, ale to zawsze pokrowiec), ściąga się, zazwyczaj nie pasuje do tapicerki na boczkach auta, odpinają się co jakiś czas jakieś gumki, spinki itd.. poza tym kojarzy mi się z pakowaniem pilota TV w folię zlosnik.gif

Aha - chyba, że chcesz przyszłemu nabywcy Twojego auta zrobić prezent w postaci niezniszczonej tapicerki - to szacun za poświęcenie i chęć obdarowania - bo zapłacić to raczej nikt Ci za to nie zapłaci zlosnik.gif

Aha - pokrowce raz kupiłem, jak na pokrowce były nie złe. Kupowałem u kolegi Pruchnia. Tylko dlatego, że kupiłem żonie auto bez niej i jak je zobaczyła, to niespodobała się tapicerka siedzeń zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz mi powiedzieć, w jakim celu chcesz założyć pokrowce na siedzenia? jedyny cel jaki mi

> przychodzi do głowy, to tapicerka nie przypadająca do Twojego gustu, lub też tak totalnie

> zniszczona, że pranie jej nie pomaga... W każdym innym przypadku nie pojmuję zakładania

> pokrowców

Też tak myślałem - do czasu, kupno psa i jego transport spowodowało że auto zniszczyło się wewnątrz w ciągu roku jak normalnie w ciągu 5 lat. Pokrowce kupiłem w salonie skody, są idealnie dopasowane.

Kolejne auto będzie kombi i kundel będzie podróżował w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też tak myślałem - do czasu, kupno psa i jego transport spowodowało że auto zniszczyło się

> wewnątrz w ciągu roku jak normalnie w ciągu 5 lat. Pokrowce kupiłem w salonie skody, są

> idealnie dopasowane.

> Kolejne auto będzie kombi i kundel będzie podróżował w bagażniku.

Do przewozu psa, to się stosuje coś takiego . Klaki w pokrowcach na siedzeniach, albo obślinione pokrowce czy pozaciągane pazurami też muszą pięknie wyglądać zlosnik.gif

I nie uwierzę, że pokrowce z salonu nie różniły się od tapicerki fotela zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do przewozu psa, to się stosuje coś takiego . Klaki w pokrowcach na siedzeniach, albo obślinione

> pokrowce czy pozaciągane pazurami też muszą pięknie wyglądać

> I nie uwierzę, że pokrowce z salonu nie różniły się od tapicerki fotela

Pokrowce do przewozu psa są ok ale przy tak zdolnej suce jak moja, nie zawsze dają radę zlosnik.gif, gdy zostawiam ją samą w aucie aby była spokojna musi siedzieć na fotelu kierowcy. Kłaki bula może długie nie są ale super wbijają się w tapicerkę. Zacieków ślinowych nie stwierdziłem zlosnik.gif. Dalej jestem przeciwnikiem pokrowców i w kolejnym aucie nie będę ich posiadał. Dostosuję auto do kundla i tyle - kombi + skóra sprawdzą się znakomicie.

Co do jakości pokrowców - uważam że są naprawdę fajnej jakości, a ich kupno to tańsza alternatywa tapicera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pokrowce do przewozu psa są ok ale przy tak zdolnej suce jak moja, nie zawsze dają radę , gdy

> zostawiam ją samą w aucie aby była spokojna musi siedzieć na fotelu kierowcy. Kłaki bula może

> długie nie są ale super wbijają się w tapicerkę. Zacieków ślinowych nie stwierdziłem . Dalej

> jestem przeciwnikiem pokrowców i w kolejnym aucie nie będę ich posiadał. Dostosuję auto do

> kundla i tyle - kombi + skóra sprawdzą się znakomicie.

> Co do jakości pokrowców - uważam że są naprawdę fajnej jakości, a ich kupno to tańsza alternatywa

> tapicera.

OK, rozumiem. W takim razie lista przyczyn, dla których montują ludzie pokrowce rośnie:

- posiadanie psa i auta nie-kombi wink.gif

- wzór tapicerki, na który nie można patrzeć i trzeba go zakryć

- chęć zrobienia prezentu przyszłemu nabywcy naszego auta

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - chęć zrobienia prezentu przyszłemu nabywcy naszego auta

a może chęć zwiększenia ceny odsprzedaży auta?

Ja mam 3 letniego Partnera i od częstego wsiadania i wysiadania już przeciera się tapicerka po lewej stronie oparcia fotela kierowcy. Przebieg poniżej 50 000 km.

Myślę że jakbym miał pokrowce na fotelach, to tapicerka mniej się zniszczy - źle kombinuję?

I jakbym miał sprzedawać auto, to co powiem nabywcy? Tapicerka fotela będzie wytarta, a kierownica i pedały nie. Od razu będzie że auto ma milion km. A to tylko kiepskiej jakości tapicerka ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a może chęć zwiększenia ceny odsprzedaży auta?

> Ja mam 3 letniego Partnera i od częstego wsiadania i wysiadania już przeciera się tapicerka po

> lewej stronie oparcia fotela kierowcy. Przebieg poniżej 50 000 km.

> Myślę że jakbym miał pokrowce na fotelach, to tapicerka mniej się zniszczy - źle kombinuję?

> I jakbym miał sprzedawać auto, to co powiem nabywcy? Tapicerka fotela będzie wytarta, a kierownica

> i pedały nie. Od razu będzie że auto ma milion km. A to tylko kiepskiej jakości tapicerka ....

I naprawdę sądzisz, że ktoś zapłaci Ci kokosy za ładną tapicerkę? hmm.gif

Może i znajdziesz takiego, który dopłaci.... równowartość pokrowców zlosnik.gif, czyli męczysz się kilka lat na ściągającej się szmacie a w perspektywie masz 2-3 stówki więcej przy sprzedaży auta ok.gifzlosnik.gif. Można i tak zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam 3 letniego Partnera i od częstego wsiadania i wysiadania już przeciera się tapicerka po

> lewej stronie oparcia fotela kierowcy. Przebieg poniżej 50 000 km.

Ja mam dokładnie to samo, wsiadam i wysiadam czasami kilkanaście razy dziennie i fotel kierowcy przeciera się w tępie ekspresowym. Przy sprzedaży auta (w ciągu najbliższego roku) każdy się spojrzy i powie: łooo panieee, licznik pan żeś skryncił.

W celu prewencyjnym zakupiłem pokrowiec o tutaj pokrowce_z_lodzi za 50 zł na przód. Mieli tez tańsze pokrowce, za 50 zł na przód i tył. Wybrałem droższe, bo były 2x grubsze, niż te tańsze. A i tak po kilku miesiącach mogę z czystym sumieniem odradzić ich pokrowce, bo jedyne do czego one się nadają to mycie podłogi w kiblu... Na szczęście 5 dych to nie majątek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Szukam sklepu, producenta gdzie można dostać pokrowce na fotele .Najlepiej żakardowe do konkretnego

> modelu samochodu. Możecie coś polecić?

Pokrowce najlepsze produkuje Kegel-Błażusiak - www.kegel.com.pl - tam znajdziesz też adresy sklepów. Używam ich od 5 lat i mają się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cel główny: co jakis czas trzba uprać, bo pom 2 latach to syf. A jak uprać fotele? A tak ściągam i

> do praania lub kosz. A jak sie coś wyleje, zabrudzi od przewożenia? Tylko to.

Nie słyszałeś o praniu tapicerki w aucie? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pokrowce najlepsze produkuje Kegel-Błażusiak - www.kegel.com.pl - tam znajdziesz też adresy

> sklepów. Używam ich od 5 lat i mają się dobrze.

IMO śą przereklamowane. Jeden komplet mi się zaraz zmechacił a drugi nie pasował mimo zapewnień, że pasują do wszystkich wersji. Ku zdziwieniu okazało się, że jeszcze takiej nie widzieli jak moja. Kupiłem w lokalnej manufakturze w jeszcze lepszej cenie i nieporównywalnie wyższej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W obecnych warunkach? Do kwietnia będzie schła...

icon_eek.gif No patrz...u mnie pod fabryką myjnia z pralnią działa całym rokiem. Nie suszą oczywiście aut na zewnątrz wink.gif

Dyskusja zmierza w złym kierunku. Ja wyraziłem swoje zdanie - dla mnie pokrowce są totalnie bez sensu. Nie widzę powodu, by ochraniać tapicerkę dla przyszłego właściciela auta. Oczywiście każdy może zakładać na fotele, co tylko mu się podoba ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No patrz...u mnie pod fabryką myjnia z pralnią działa całym rokiem. Nie suszą oczywiście aut na

> zewnątrz

To też kilku godzin nie potrwa...

> Dyskusja zmierza w złym kierunku. Ja wyraziłem swoje zdanie - dla mnie pokrowce są totalnie bez

> sensu. Nie widzę powodu, by ochraniać tapicerkę dla przyszłego właściciela auta.

Ja wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrowce to zło i jest to trendy dla alien.gif i old.gif

W nowych autach montaż pokrowców trwa od 1,5 h wzwyż.

Koszt takiej operacji w ASO to ok 300-350 zł co przy wydatku 350-400 zł za dobre jakościowo pokrowce daje niezłą sumkę zlosnik.gif

Najlepiej przy tej czynności było by:

- odpiąć klemę od aku, wypiąć wtyczkę/ki spod fotela,

- zdemontować przednie fotele, w razie konieczności tylą kanapę również

- ponaciągać gumeczki i spiąć je ze sobą metalowymi klamerkami, powypalać/wycinać dziury na prowadnice zagłówków,

- zmontować wszystko

- podpiąć aku/wykasować błędy

- ponaklejać plastry na poprzecinane ręce zlosnik.gif

IMHO nie warto - lepiej uprać tapicerkę raz na jakiś czas niż przeżywac takie katorgi z tymi szmatami sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z tymi pokrowcami.

Chyba, że takie mega włochacze bo to jest odlotowe ale drogie grinser006.gif

Odłóż sobie te pieniążki, które miałbyś przeznaczyć na pokrowce i jak już będzie "syf" to weź kasę, podjedź na myjnię i poproś, żeby Ci ładnie wyprali fotele ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale jak czytam takie głupoty to.....

Quote:

Pokrowce to zło i jest to trendy dla i ....


bzdura...jak Ci np dziecko za przeproszeniem zarzyga fotel to wolisz go wyprać i jeździć ze smrodem przez rok czasu czy wywalić pokrowiec i kupić nowy ??

Quote:

W nowych autach montaż pokrowców trwa od 1,5 h wzwyż.

> Koszt takiej operacji w ASO to ok 300-350 zł co przy wydatku 350-400 zł za dobre jakościowo


kolejna bzdura - kto jeździ do ASO montować pokrowce ? Rozumiem że można mieć 2 lewe ręce ale aż tak ?? Buty zawiązać też do ASO jeździsz ?? zlosnik.gif Chyba że masz wszystkie na rzepy zlosnik2.gif

quote] odpiąć klemę od aku, wypiąć wtyczkę/ki spod fotela,


to może pójdźmy 'za ciosem' ? zdemontujmy deskę rozdzielczą, wyciągnijmy silnik i przy okazji może zmieńmy olej i rozrząd....

Quote:

zdemontować przednie fotele, w razie konieczności tylą kanapę również


to ty chcesz w końcu montować pokrowce czy wymieniać tapicerkę i gąbkę na fotelach ??? screwy.gif

Quote:

powypalać/wycinać dziury na prowadnice zagłówków


większość pokrowców ma już wycięte i obszyte te dziury na zagłówki...

żeby nie było że tak bronię pokrowców - sam ich nie mam w samochodzie, chociaż teraz do nowego się przymierzam i na pewno kupię i założę

pozdrawiam 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bzdura...jak Ci np dziecko za przeproszeniem zarzyga fotel to wolisz go wyprać i jeździć ze smrodem

> przez rok czasu czy wywalić pokrowiec i kupić nowy ??

Hmmm...tak zapytam, dywan w salonie też przykrywasz folią? Bo wiesz, jak Ci się mleko rozleje, to folię do kosza i spokój zlosnik.gif

a co będzie jak ten wspomniany dzieciak, skoro już rzyga, to trafi na wykładzinę podłogi w aucie hmm.gif A może też są pokrowce? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sorry ale jak czytam takie głupoty to.....

dlatego należy czytać ze zrozumieniem smirk.gifcfaniaczek.gif

> Quote:

> Pokrowce to zło i jest to trendy dla i ....

> bzdura...jak Ci np dziecko za przeproszeniem zarzyga fotel to wolisz go wyprać i jeździć ze smrodem

wyprać i dokonać ozonowania wnętrza ok.gif

> przez rok czasu czy wywalić pokrowiec i kupić nowy ??

wyprać tapicerkę ok.gif

> Quote:

> W nowych autach montaż pokrowców trwa od 1,5 h wzwyż.

> kolejna bzdura - kto jeździ do ASO montować pokrowce ? Rozumiem że można mieć 2 lewe ręce ale aż

> tak ?? Buty zawiązać też do ASO jeździsz ?? Chyba że masz wszystkie na rzepy

Pokrowce to element montowany przede wszystkim do nowych samochodów - więc ASO jest jak najbardziej na miejscu ok.gif

> quote] odpiąć klemę od aku, wypiąć wtyczkę/ki spod fotela,

> to może pójdźmy 'za ciosem' ? zdemontujmy deskę rozdzielczą, wyciągnijmy silnik i przy okazji może

> zmieńmy olej i rozrząd....

Jak byś nie wiedział: współczesne nowe samochody mają mi: boczne poduszki pow. czujniki wskazujące znajdowanie się na siedzeniu pasażera i wiele innych elektronicznych udogodnień

To nie to co kiedyś gdy pod spodem foteli było mnóstwo wolnej przestrzeni i wystarczyło materiał naciągnąć na fotel i pochwytać wszystko gumkami i spinaczami

> Quote:

> zdemontować przednie fotele, w razie konieczności tylą kanapę również

> to ty chcesz w końcu montować pokrowce czy wymieniać tapicerkę i gąbkę na fotelach ???

wyjaśniłem powyżej - bez demontażu możesz się i z 3-4 h męczyć i połamać przy tym parę zaczepów

> Quote:

> powypalać/wycinać dziury na prowadnice zagłówków

> większość pokrowców ma już wycięte i obszyte te dziury na zagłówki...

zdziwił byś się - dwa tyg temu montowałem pokrowce do pewnego skośnooka w klasie aut miejskich z bocznymi poduchami mieszczącymi się w fotelach i otwory były do własnego wykonania

> żeby nie było że tak bronię pokrowców - sam ich nie mam w samochodzie, chociaż teraz do nowego się

> przymierzam i na pewno kupię i założę

jak zobaczysz z czym się to wiążę to zapewne zaniechasz tego rozwiązania zlosnik.gifok.gif

Przed zakupem auta zwróć uwagę na ten aspekt - ilość miejsca ( czy da się bezproblemowo przełożyć rękę po długości i szerokości fotela etc )

również pozdrawiam 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dyskusja zmierza w złym kierunku. Ja wyraziłem swoje zdanie - dla mnie pokrowce są totalnie bez

> sensu. Nie widzę powodu, by ochraniać tapicerkę dla przyszłego właściciela auta. Oczywiście

> każdy może zakładać na fotele, co tylko mu się podoba

Mimo wszystko zes sie uparl i dalej brniesz ze swoja argumentacja.

Kazdy jakis tam swoj powod ma, nawet gdyby byl totalnie bzdurny, przyjmij to do wiadomosci i nie ciagnij tematu nie w ta strone co trzeba.

Skoro sie uparl chlopak to podpowiedz mu jakie pokrowce ma kupic, a jak nie wiesz to nie odpowiadaj.

Gdyby wszyscy tak podchodzili do tematu to wrocilibysmy do jedynie slusznej opcji, marki auta, jedynie slusznego paliwa itd. itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mimo wszystko zes sie uparl i dalej brniesz ze swoja argumentacja.

> Kazdy jakis tam swoj powod ma, nawet gdyby byl totalnie bzdurny, przyjmij to do wiadomosci i nie

> ciagnij tematu nie w ta strone co trzeba.

> Skoro sie uparl chlopak to podpowiedz mu jakie pokrowce ma kupic, a jak nie wiesz to nie

> odpowiadaj.

> Gdyby wszyscy tak podchodzili do tematu to wrocilibysmy do jedynie slusznej opcji, marki auta,

> jedynie slusznego paliwa itd. itp.

Przedstawiłem tylko swoje zdanie - wolno mi zlosnik.gif, jak widać jest nie jestem w mojej opinii osamotniony zlosnik.gif. A co do polecania pokrowców - gdybyś uważnie czytał - zauważyłbyś, że podpowiedziałem, gdzie można coś takiego zakupić wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote:

Hmmm...tak zapytam, dywan w salonie też przykrywasz folią? Bo wiesz, jak Ci się mleko rozleje, to

> folię do kosza i spokój


mam panele palacz.gif

Quote:

a co będzie jak ten wspomniany dzieciak, skoro już rzyga, to trafi na wykładzinę podłogi w aucie A może też są pokrowce?


mam dywaniki palacz.gif

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote:

wyprać i dokonać ozonowania wnętrza


jak dla mnie za dużo zachodu i koszta większe

Quote:

ak byś nie wiedział: współczesne nowe samochody mają mi: boczne poduszki pow. czujniki wskazujące

> znajdowanie się na siedzeniu pasażera i wiele innych elektronicznych udogodnień

> To nie to co kiedyś gdy pod spodem foteli było mnóstwo wolnej przestrzeni i wystarczyło materiał

> naciągnąć na fotel i pochwytać wszystko gumkami i spinaczami

> wyjaśniłem powyżej - bez demontażu możesz się i z 3-4 h męczyć i połamać przy tym parę zaczepów


wiem wiem, ale patrz tu np: pokrowce wszystkie otwory porobione, zamontują Ci to za 5 dyszek i już, po co do ASO jechać ?

pozdrawiam i piwko stawiam 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> wyprać i dokonać ozonowania wnętrza

> jak dla mnie za dużo zachodu i koszta większe

ja właśnie w generator ozonu zainwestowałem 140 zł i dzisiaj powinien do mnie dotrzeć zlosnik.gif

> Quote:

> ak byś nie wiedział: współczesne nowe samochody mają mi: boczne poduszki pow. czujniki wskazujące

> wiem wiem, ale patrz tu np: pokrowce wszystkie otwory porobione, zamontują Ci to za 5 dyszek i

> już, po co do ASO jechać ?

ASO to zazwyczaj ma wypraktykowane przy okazji doposażania nowych samochodów ok.gif

Na niektórych ręcznych myjkach tez powinni dać radę, jednak jest tyle różnych rozwiązań przy fotelach że trzeba naprawdę sporo czasu ( albo odwagi i głupoty na szybko ) by to dobrze i estetycznie zamontować. 50 zł to moze by wzięli jak by do 1 h się zmieścili zlosnik.gif

> pozdrawiam i piwko stawiam

wypijam piwo.gif i kolejne stawiam 20.GIF

Co do pokrowców to IMHO te dedykowane mi dla polskiego importera SEATa IMC (dostawcy chyba sobie nie przypomnę frown.gif ) z takiej welurowej tkaniny są jednymi z najtrwalszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja w lacku montowałem niecałą godzinkę z przerwami. Foteli nie wyciągałem, ale kanapę tylną tak.

Ja skośnooka i20 odziewałem w pokrowce bez demontażu foteli i zeszło jakieś 2,5 - 3 godziny crazy.gif

Fotele w tym aucie mają mi. takie fajne plastikowe obudowanie i pod tym trzeba przeciągnąć pokrowiec, od oparcia pleców też leci fajny plastik osłaniający mi. wiązkę idącą do bocznej poduszki pow.

> Pokorwce szyte na wymiar, w miare łądnie pasują. Podobne do tapicerki auta wiec na pierwszy rzut

> oka nie widać.

Zamontowane pokrowce też miały fajną fakturkę, ale nie miały jednolitego materiału na boku w strefie wystrzału poduszki tylko taki otwór o fi 8 cm obszyty guma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.