Skocz do zawartości

Opel Meriva


Portal

Rekomendowane odpowiedzi

> żenujące są te głosy - mam na co dzień kontakt z 36 takimi autami i zgadnij, ile już silników w

> nich wymieniliśmy ????

Ale zauważyłeś, że do serwisu zjeżdżają samochody uszkodzone? I że jest to "nieco" inna próbka niż to co jeździ po ulicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale zauważyłeś, że do serwisu zjeżdżają samochody uszkodzone? I że jest to "nieco" inna próbka niż

> to co jeździ po ulicy?

a ja mam serwis ktory sie zajmuje oplami i naprawde niewiele tych aut sie robi. czesciej w benzyniakach sa problemy niz w klekotach. pomijam kwestie zawieszen i normalnej eksploatacji bo to inna bajka. na moje to jest tak - jak kto dba tak ma. zaniedbasz jedna rzecz bedziesz plakal jak ci inne siada i hurtowo bedziesz robil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale zauważyłeś, że do serwisu zjeżdżają samochody uszkodzone? I że jest to "nieco" inna próbka niż

> to co jeździ po ulicy?

ok, ja rozumiem punkt widzenia Żurawia, ale Ciebie nie posądzałem o takie myślenie. Odniosłem się do tego, że na forach internetowych wszyscy odradzają te silniki, bo jest masakra. To piszę - mam do czynienia z naprawdę dużą grupą tych aut i nie potwierdzam tych opinii. Nie napisałem, że Żuraw wymyśla bajki i że nie zdarzają się awarie. Chodzi o to, że nie ma co dramatyzować.

Przy podobnych przebiegach usterkowość wychwalanych HDI była dużo, dużo wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok, ja rozumiem punkt widzenia Żurawia, ale Ciebie nie posądzałem o takie myślenie.

Źe?

> Odniosłem się

> do tego, że na forach internetowych wszyscy odradzają te silniki, bo jest masakra. To piszę -

> mam do czynienia z naprawdę dużą grupą tych aut i nie potwierdzam tych opinii. Nie napisałem,

> że Żuraw wymyśla bajki i że nie zdarzają się awarie. Chodzi o to, że nie ma co dramatyzować.

Delikatnie acz stanowczo to zasugerowałeś, a przynajmniej tak to zostało odczytane.

> Przy podobnych przebiegach usterkowość wychwalanych HDI była dużo, dużo wyższa.

:-)

Słuchaj, nie raz już to pisałem

To NIE są silniki do zastosowań innych (cięższych) niż Fiat Panda i nie ma tu nad czym deliberować.

Ich trwałość projektowa jest żenująco niska (200 kkm) i to co ponad to już więcej farta niż pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meriva koroduje dość mocno. Obejżeć dokładnie dolne ranty drzwi i zajrzeć pod gumową uszczelkę na progu. Byłem oglądać merive z komisu, zabrałem ją na przegląd do aso i mechanicy odradzili zakup ze względu na galopującą korozje w merivach. Według nich nie dotyczyło to tego egzemplarza ale każdej marivy. Dodam, że auto było 4 letnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w sumie szukałem dla siebie merivy i żadna nie nosiła przynajmniej na zewnątrz oznak korozji. Może

> jakąś popowodziową oglądałeś?

Ale to chyba nie do mnie uwaga? Kolega wczesniej pisal o obserwacjach z perspektywy serwisu, nie szukajacego.

No i sprawa przede wszystkim - we Francji (przynajmniej w tym departamencie) nie zdarzaja sie powodzie 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.