Skocz do zawartości

NESTE karta paliwowa-przedpłacona


Stiluss

Rekomendowane odpowiedzi

> Karty jeszcze nie dostałem, ale czytając wątki powyżej dochodzę do wniosku, że to wielka lipa.

No jakos tak. Musisz planowac kiedy bedzie potrzeba tankowania i odpowiednio wczesnie zalac siano.

> Dziś np. zauważyłem, że paliwo na stacji Carrefour jest o 5 groszy tańsze niż na NesteA24.

Duzo szybciej mi sie paliwo konczylo z tej stacji. Zarowno lpg jak i on. Dlatego juz od dluzszego czasu nie leje tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możecie się zalogować do tego extranetu? Bo ja nie mogę, cały czas wyświetla mi się info:

> Temporary error with site. Contact Neste Oil for help: [email protected]

> Konto założyłem, hasło podczas pierwszego logowania zmieniłem, ale do systemu już wejść nie mogłem.

Moge bez broblemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 6. jeśli wykonujesz przelew w weekend to zapomnij o tankowaniu w weekend...$$$ nie dojdzie.

> 7. przelew w ciągu tygodnia to minimum pół dnia oczekiwania, więc nich ktoś nie myśli, że wykona

> przelew i od razu pojedzie na stację...

Skoro często tankujesz, to czy nie możesz wpłacić tam pewnej sumy, żeby sobie leżała spokojnie i czekała na wybranie na stacji? Wpłacenie z góry sumy wystarczającej na 2 tygodnie chyba nie zrobi problemu?

PS: Nie żebym tylko bronił i chwalił Neste - sam zamówiłem kartę około 2 tygodni temu i ani samego plastiku, ani kodu jeszcze nie dostałem... frown.gif Na szczęście gazu (w sumie szkoda jeśli byłby niezłej jakości tak jak benzyna czy olej i za niższą cenę niż na BP, Statoil czy Shell) nie mają, a benzynę wlewam rzadko więc do tej pory i tak nie skorzystałbym z tej karty, ale niedługo już się powinna przydać... smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro często tankujesz, to czy nie możesz wpłacić tam pewnej sumy, żeby sobie leżała spokojnie i

> czekała na wybranie na stacji? Wpłacenie z góry sumy wystarczającej na 2 tygodnie chyba nie

> zrobi problemu?

Nie zrobi ale napisałem wcześniej, że przy galopujących cenach paliw to się kompletnie nie opłaca w takiej ofercie produktowej jaką jest ta karta. Co innego gdyby się przelewało kasę i przeliczali by to na litry po cenie dnia. A potem byś sobie tylko ileś litrów z karty zlewał bez względu na cenę. Ta karta nie ma sensu przy używaniu innym niż jednorazowe "załaduj i wytankuj".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro często tankujesz, to czy nie możesz wpłacić tam pewnej sumy, żeby sobie leżała spokojnie i

> czekała na wybranie na stacji? Wpłacenie z góry sumy wystarczającej na 2 tygodnie chyba nie

> zrobi problemu?

ale ja to pisze jako info dla osob, ktore myślą,że tak zrobią- ja przelewam kase potrzebna na tankowanie, bo przecież mniej więcej wiem ile mam w baku paliwa i , ze ewentualnie w danym tygodniu będę tankował...

a przelewając na raz wiekszą sumę Neste bedzie obracać naszymi $$$ zlosnik.gif a nam da po okresie promocji 5 gr rabatu zlosnik.gifgrinser006.gifzlosnik.gif i tym samym mogą miec paliwo wcale nie tańsze niż u konkurencji (np często w Czeladzi/śląskie cena na neste ON jest taka sama jak na oddalonej od niej 200m Bliskiej). Chetni-widząc kuszące rekalamy tych kart na stacjach Neste- wyrabiają karty, przelewają wieksze kwoty (myślą niech lezy), neste obraca kasą, ceny ma takie same/zbliżone i zarabia podwójnie...przynajmniej sobie to tak wymyśliłem hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co innego gdyby się przelewało kasę i

> przeliczali by to na litry po cenie dnia. A potem byś sobie tylko ileś litrów z karty zlewał

> bez względu na cenę.

Też bym tak chciał, załadował bym sobie na karte np. 1000 litrów jak benzyna była za np. 4.24 a latem jak będzie po 6 to tankował.

Sory ale IMHO to troszkę bez sensu, dla użytkownika super dla stacji- bankructwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale ja to pisze jako info dla osob, ktore myślą,że tak zrobią- ja przelewam kase potrzebna na

> tankowanie, bo przecież mniej więcej wiem ile mam w baku paliwa i , ze ewentualnie w danym

> tygodniu będę tankował...

> a przelewając na raz wiekszą sumę Neste bedzie obracać naszymi $$$ a nam da po okresie promocji

> 5 gr rabatu i tym samym mogą miec paliwo wcale nie tańsze niż u konkurencji (np często w

> Czeladzi/śląskie cena na neste ON jest taka sama jak na oddalonej od niej 200m Bliskiej).

> Chetni-widząc kuszące rekalamy tych kart na stacjach Neste- wyrabiają karty, przelewają

> wieksze kwoty (myślą niech lezy), neste obraca kasą, ceny ma takie same/zbliżone i zarabia

> podwójnie...przynajmniej sobie to tak wymyśliłem

Wpłacanie dużej sumy, żeby sobie leżała jest bezsensu, ale wpłacanie 50, czy 100 zł (zależy kto ile jeździ) co tydzień nikogo nie zrujnuje chyba. wink.gif

PS: A ja mam jeszcze pytanie, bo czytając regulamin zrozumiałem, że kartę muszę uzupełnić jakąkolwiek kwotą w ciągu 30 dni od jej otrzymania. Następnie jak wydam wszystko, to mam 30 dni na kolejne "doładowanie". Co w sytuacji jak nie wpłacę żadnej kwoty na kartę przez te 30 dni? cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprytne posuniecie..kiedys Neste były dosc tanimi stacjami ..po wprowadzeniu kart lekko ceny drgneły w gore wzgledem konkurencji..i teraz jest karta i znizki przy zakupie..i Neste zarabia 2 x bo: zazwyczaj płaciło sie karta badz gotówką co generuje koszty /prowizje badz koszt wybrania z automatu../ wpłacajac na konto kasa sobie lezy i procentuje ...a 3 rzecz.. za te kilka groszy trzeba mysleć czy jest kasa na koncie czy nie ma..wiec dla włąsnej wygodywole tankowac bez zabawy w rabaty tam gdzie chce i taniej..i jesli trafi sie Neste.. to przezyje rabat.. tym bardziej,ze niebawem trzeba bedzie za niego płacic..acz na paliwo na Neste nigdy nie narzekałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprytne posuniecie..kiedys Neste były dosc tanimi stacjami ..po wprowadzeniu kart lekko ceny

> drgneły w gore wzgledem konkurencji.

Dzisiaj jadąc do pracy widziałem PB95 na Neste po 5,15, a kawałek dalej na Shell cena 5,17. Jakoś wolę zatankować o te 2 gr drożej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj jadąc do pracy widziałem PB95 na Neste po 5,15, a kawałek dalej na Shell cena 5,17. Jakoś

> wolę zatankować o te 2 gr drożej...

Dziś rano tankowałem na Neste ON - cena 5.04.Z kartą 4.94. Sprawdziłem u zarządzającego - liczba cetanowa 53 paliwo z Orlenu.

Jak myślisz jakie paliwo jest na Shellu ? Sprawdzałeś tam kwity dostawy?Zrób to przy następnym tankowaniu to zobaczysz czym różni się ono od Neste.

Na pewno ceną i nazwą.

P.S. Shell ON - 5.18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a przelewając na raz wiekszą sumę Neste bedzie obracać naszymi $$$ a nam da po okresie promocji

> 5 gr rabatu

Ale się naobraca... hehe.gif

Wpłacasz przykładowo 1.000 zł miesięcznie - dla ułatwienia 200 ltr. Rabat - ok. 10 zł, odsetki na koncie (pod warunkiem, że je masz, bo np. ROR w mbanku jest zerowy) - ok. 3,5zł. I to przy założeniu, że Swoje 1.000 zł wytankujesz na koniec m-ca. grinser006.gif

Matematyka na poziomie szkoły podstawowej. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta karta nie ma sensu przy używaniu innym niż jednorazowe "załaduj i wytankuj".

Ma sens - chociażby otrzymywanie FV. Ja nie tankuję na automatach neste własnie ze względu na brak FV, albo inaczej - kłopotliwą procedurę jej otrzymania.

Jak ktoś nie tankuje "za 20 zł" i mniej więcej wie, ile wyjeżdża miesięcznie, to zasila - jak pisałem wyżej - daną kwotą i nie zastanawia się potem, czy ma $$ w portfelu. ok.gif

P.S. Tak wiem, zaraz się dowiem, ze można wykonac trylion operacji na pięćdziesięciu kontach i zostanie nam w kieszeni 1.33 zł co miesiąc. Nie będzie wstrętne neste obracać moją krwawicą!!! old.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma sens - chociażby otrzymywanie FV. Ja nie tankuję na automatach neste własnie ze względu na brak

> FV, albo inaczej - kłopotliwą procedurę jej otrzymania.

Ke? Wyrabiasz karte neste id (to nie jest ta sama karta, ktorej dotyczy watek) i uzywasz jej przy tankowaniu (placisz czym chcesz). Fa przychodzi poczta.

Uzywalem jej na dlugo zanim powstaly karty paliwowe (te, o ktorych tutaj piszemy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ke? Wyrabiasz karte neste id (to nie jest ta sama karta, ktorej dotyczy watek) i uzywasz jej przy

> tankowaniu (placisz czym chcesz). Fa przychodzi poczta.

> Uzywalem jej na dlugo zanim powstaly karty paliwowe (te, o ktorych tutaj piszemy).

Dają już na jedno auto? blush.gif

Jak się dowiadywałem jakiś czas temu, to warunkiem było kilka aut i zakup za ileś tam xx zł miesięcznie. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dają już na jedno auto?

> Jak się dowiadywałem jakiś czas temu, to warunkiem było kilka aut i zakup za ileś tam xx zł

> miesięcznie.

Dają na jedno bez problemu. Mam jedną kartę na której tankowane jest tylko za parędziesiąt złotych miesięcznie i faktury normalnie przychodzą, nikt do tej pory karty nie kazał mi oddawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma sens - chociażby otrzymywanie FV. Ja nie tankuję na automatach neste własnie ze względu na brak

> FV, albo inaczej - kłopotliwą procedurę jej otrzymania.

> Jak ktoś nie tankuje "za 20 zł" i mniej więcej wie, ile wyjeżdża miesięcznie, to zasila - jak

> pisałem wyżej - daną kwotą i nie zastanawia się potem, czy ma $$ w portfelu.

> P.S. Tak wiem, zaraz się dowiem, ze można wykonac trylion operacji na pięćdziesięciu kontach i

> zostanie nam w kieszeni 1.33 zł co miesiąc. Nie będzie wstrętne neste obracać moją krwawicą!!!

O czym kolega pisze?! Dostaje się kartę, którą trzeba włożyć w czytnik przy każdym tankowaniu i raz na miesiąc pocztą przychodzi faktura na wskazany adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dają już na jedno auto?

> Jak się dowiadywałem jakiś czas temu, to warunkiem było kilka aut i zakup za ileś tam xx zł

> miesięcznie.

dostałem na 1 auto bez żadnych problemów, ani limitów ok.gif

wystarczyło wypełnić formularz i podpisać, następnie zesknować i wysłać im na @, po ok 2-3 tygodniach dostałem pocztą kartę, raz w miesiącu wystawiają zbiorczą f-rę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Witam,

> Pewnie było już o tym na AK. Ogólnie czy ktoś korzysta z karty dla klienta indywidualnego, czy to

> się opłaca i czy są jakieś koszty dodatkowe?

> Dziękuję

kartę wypowiedziałem... przyznaje, że nie wiem co mną kierowało,że ją wyrobiłem:

- mimo zgłoszenia reklamacji, że moja karta nie jest czytana na jednej ze stacji nic się nie zmieniło przez 1,5 miesiąca (czasami musiałem kilkanaście razy włożyć kartę do czytnika, żeby załapało- tak się działo na jednej stacji, w innej lokalizacjach było ok, ale niestety ta "wadliwa" była najbliżej mnie...

- reklamacja odnośnie różnicy w cenie na dystrybutorze a na tablicy oczywiście odrzucona- i co nam pan zrobi (ale to akurat nic wielkiego, raptem 3 gr różnicy )

- kwestia robienia przelewów to też strata czasu- trzeba planować gdzie i kiedy będziesz tankował, a niestety przelew NIGDY mi nie dochodził na konto szybciej niż w 5h...a j zauważyłem, że neste już nie ma konkrencyjnych cen i spotykam firmowe stacje, gdzie cena jest zbliżona do ceny Neste z rabatem...więc im podziękowałem, szkoda czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez niestety zaobserwowałem wzrost cen na Neste wzgledem konkurencji. a szkoda,bo całkiem mi "podchodziło " ich paliwo.. teraz w Krakowie MPO przoduje cenowo.. a karty i przelewanie na nie kasy to chyba poroniony pomysł ..nie dosc,ze taniej u konkurencji to i bez kłopotów i myslenia o tym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale czy jakością dorównuje Neste?

jak to stwierdzić?? ja nie narzekam.przerob tam maja taki ze spokojnie moga sobie pozwolić na nizsza marze.. paliwo raczejpewne bo nie sadze,aby sobie mogli pozwolic na przekrety.. a swoja droga obecnie po zalaniu pelnego baku ON licznik przejechanych zbliza mi sie do 1000 km ..wiec nie jest zle:))) oczywiscie nie po Krakowie smile.gif) a nie zauwazam negatywnych skutków tankowania tam../kilka baków/ mimo,ze firma smieciami zajmuje sie smile.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> kartę wypowiedziałem... przyznaje, że nie wiem co mną kierowało,że ją wyrobiłem:

kartę wypowiedziałem i miała przestać działać wczoraj...ale moje konto na ich platformie internetowej nadal jest aktywne i karta nadal wygląda na aktywną facepalm%5B1%5D.gif

no nic, dobrze, że mam potwierdzenie wypowiedzenia umowy i czekam na ich odpowiedź w sprawie tego niedziałającego wypowiedzenia facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Płaciłeś coś za wypowiedzenie?

nie, nie płaciłem- nawet zwrócili 3 gr, które miałem na koncie. napisałem, że im dziękuję ze względu na fatalną jakość usługi... niestety tak jak pisałem wyżej, konto wydaje się być nadal aktywne mimo formalnego potwierdzenia wypowiedzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

> Odkopuję.

> Informacyjnie. Neste wysyła listy polecone do wszystkich użytkowników kart przedłaconych.

> Do tego wkładka od Shell'a.

No to pięknie. sick.gif Tankuję na A24 od ich powstania. W Zabrzu pod ręką mam 3 stacje. ok.gif Ciekawe ile z nich się ostanie pod nową marką i jakie będą ceny... crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak się uda to kupuję benzyniaka i przerzucam się na stacje Auchan. Diesel pójdzie w świat

Teraz też możesz ankować na Auchan.

Na mojej to różne marki premium taknują diesla zlosnik.gif

Albo Cayenne'y podjeżdżają po gaz zlosnik.gif

Więc z tym Auchan chyba nie jest tak źle smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odkopuję.

> Informacyjnie. Neste wysyła listy polecone do wszystkich użytkowników kart przedłaconych.

Rozumiem że mam przeciąć kartę i wysłać im to pocztą ?

> Do tego wkładka od Shell'a.

Shell już kupił Neste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.