Skocz do zawartości

Mintex


nieboraku

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zakupic zestaw klocki plus tarcze na przod, i tak mi w oko wpald Mintex - dobre toto, czy sobie glowy nie zawracac? Zestaw idzie do Meganki 1.4 (98KM), i nikt raczej tym nie bedzie szlal. Poza tym, z racji na male przebiegi, nie ma sensu kupowac czegos lepszego od standardu Renault hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Planuje zakupic zestaw klocki plus tarcze na przod, i tak mi w oko wpald Mintex - dobre toto, czy

> sobie glowy nie zawracac? Zestaw idzie do Meganki 1.4 (98KM), i nikt raczej tym nie bedzie

> szlal. Poza tym, z racji na male przebiegi, nie ma sensu kupowac czegos lepszego od standardu

> Renault

Można zakładać wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Planuje zakupic zestaw klocki plus tarcze na przod, i tak mi w oko wpald Mintex - dobre toto, czy

> sobie glowy nie zawracac? Zestaw idzie do Meganki 1.4 (98KM), i nikt raczej tym nie bedzie

> szlal. Poza tym, z racji na male przebiegi, nie ma sensu kupowac czegos lepszego od standardu

> Renault

Mintex?

A oni przypadkiem nie robią (robili?) kiedyś grubaśnych klocków sportowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mintex robi sportowe klocki, ale te cywilne, to średnia półka.

Gorsze od produktu Renault? Mialo byc wszystko z Renault, ale chyba skonczy sie na:

1) tarcze przod: Brembo

2) klocki przod: Ferodo

3) tarcze tyl: Renault

4) klocki tyl: Brembo

Tarcze tyl od Renault, bo cena Brembo po dolozeniu lozyska i pierscienia ABS (bo nie sa w komplecie) staje sie bardzo zblizona, wiec nie ma co kombinowac.

Jak myslicie, dobra kombinacja? Myslalem nad Mintexem, ale 130pln (w przeliczeniu) roznicy mnie nie zabije wink.gif

I jeszcze pytanko:

Brembo przy klockach z tylu w akcesoriach pokazuje blaszki A 02 205 - mam szukac i dokupic, czy bez nich sie obejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Mintex na przedniej osi, hamują dobrze, nie piszczą, wolno się zużywają, dla mnie OK. Produkuje je TMD friction w UK (razem z Pagid i Textar), ogólnie znane. Ale nie warto na nie wyrzucać 2x tyle ile za inne normalne klocki (ja je kupiłem bo były najtańsze sposród markowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobowao zakładałem komplet mintexa na 4 koła w poprzednim mondeo, było dobrze, nawet powiem, że bardzo dobrze.

Skuteczne, ciche... jak szybko się ścierały to nie wiem, ale byłem tak zadowolony, że do obecnego mondeo też załadowałem tarzce i klocki mintexa..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem Ci tak:

Zakladałem do Astry kombinacje:

Przod tarcze Mintex + klocki Ferrodo (tyl to byly bebny i byly jeszcze w dobrym stanie)

hamowalo to nieco slabiej niz oryginaly (bylem pierwszym wlascicielem i jedynym kierowca tego samochodu takze mozna powiedziec ze mialem odniesienie)

---

Jak zobaczylem ceny oryginalow do Mondeo ST220 to zalozylem komplet przod i tyl Brembo + Ferrodo.

Nie wiem co bylo zalozone wczesniej ale w tym samochodzie zauwazylem poprawe hamowania po wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy okazji - powie mi ktos, co z tymi blaszkami, ktore wskazalem? Zdaje sie, ze zapobiegaja one

> piszczeniu klockow, ale czy sa niezbedne?

te blaszki, to chyba nakłada się z klockiem; jak klocek osiągnie minimalną grubość, to blaszka jedzie po tarczy i hałasuje - zbędne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzieki wszystkim za odpowiedzi. Chyba jednak z Mintexa zrezygnuje, na korzysc zestawu, ktory

> podalem wyzej.

> Przy okazji - powie mi ktos, co z tymi blaszkami, ktore wskazalem? Zdaje sie, ze zapobiegaja one

> piszczeniu klockow, ale czy sa niezbedne?

Mintex to dobra firma, jesli masz mozliwosc dostania ich klockow w atrakcyjnej cenie to czemu nie. Nie tak dawno moj znajomy montowal takie Mintexy w swojej Megance i jak na razie nie slyszalem zeby sie skarzyl. Jak do jazdy powiedzmy hhm reakreacyjnej mysle ze spokojnie podejda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzieki wszystkim za odpowiedzi. Chyba jednak z Mintexa zrezygnuje, na korzysc zestawu, ktory

> podalem wyzej.

> Przy okazji - powie mi ktos, co z tymi blaszkami, ktore wskazalem? Zdaje sie, ze zapobiegaja one

> piszczeniu klockow, ale czy sa niezbedne?

Tak jak kolega wczesniej napisal. One maja za zadanie dac znac jak klocek sie konczy. Mozesz to olac. Chyba nie musze wspominac zebys dobrze wyczyscil prowadnice (te rowki). Mozesz posmarowac pasta miedziana zeby luzno chodzilo, nie zapieklo sie i oczywscie nie piszczalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jak kolega wczesniej napisal. One maja za zadanie dac znac jak klocek sie konczy. Mozesz to

> olac. Chyba nie musze wspominac zebys dobrze wyczyscil prowadnice (te rowki). Mozesz

> posmarowac pasta miedziana zeby luzno chodzilo, nie zapieklo sie i oczywscie nie piszczalo.

Dzieki jeszcze raz wszystkim. Komplet tarcz i klockow zamowiony, i 240 funtow poszlo... a tu jeszcze trzeba za robocizne zaplacic hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzieki jeszcze raz wszystkim. Komplet tarcz i klockow zamowiony, i 240 funtow poszlo... a tu

> jeszcze trzeba za robocizne zaplacic

a po co płacić za wymianę klocków?

bierz przykład z MF cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.