Skocz do zawartości

nowy scenic


krystian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nadszedł ten czas kiedy trzeba wymienić samochód.

Wybór padł na nowy RENAULT SCENIC 1,6 "autentyczny"

Samochód będzie zagazowany. Pytam się szanowne grono co myślicie na ten temat. Bo zaczynam mieć wątpliwości. Nie jeżdziłem tym autem bo nigdzie w mojej okolicy nie mają scenica do jazd próbnych. Jeździłem nową megane bo podobno jest w trakcji podobna. Nie zależy mi na osiągach. Priorytet to oszczędność.

Pozdrawiam

Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Nadszedł ten czas kiedy trzeba wymienić samochód.

> Wybór padł na nowy RENAULT SCENIC 1,6 "autentyczny"

> Samochód będzie zagazowany.

Czy dealer sam montuje LPG w salonie, czy będziesz dokładał? Co z gwarancją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Nadszedł ten czas kiedy trzeba wymienić samochód.

> Wybór padł na nowy RENAULT SCENIC 1,6 "autentyczny"

Widze ze spory rabat teraz jest akurat na ta wersje z tym silnikiem, mozna to cudo miec za 54900 icon_eek.gif

Chociaz moze sie wycofuja bo strona Scenica/Grand jest w aktualizacji.

Citroen tez ostatnio tajemniczo zdjal ze swoich konfiguratorow rabat ktory dla Picasia wachal sie w przedziale 16-18tys. Powodzenia im zycze po cenie nominalnej. Nawet "cywilne" C4 nie ma juz rabatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez ogladalem ale 1.4TCE Techrun-a

Auto typowo rodzinne, w wersji jw fajnie wyposazone...

Do najoszczedniejszych 1.6 nie bedzie nalezec, bo zeby to ruszyc z miejsca to troche trzeba pocisnac....ale jak z gazem to ...

No i najwazniejsze - jesli da sie gwarancje przedluzyc do 5 lat to bierz i sie ciesz;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tez ogladalem ale 1.4TCE Techrun-a

> Auto typowo rodzinne, w wersji jw fajnie wyposazone...

> Do najoszczedniejszych 1.6 nie bedzie nalezec, bo zeby to ruszyc z miejsca to troche trzeba

> pocisnac....ale jak z gazem to ...

> No i najwazniejsze - jesli da sie gwarancje przedluzyc do 5 lat to bierz i sie ciesz;-)

Twoim zdaniem po dwóch latach czyli po gwarancji zacznie się sypać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Twoim zdaniem po dwóch latach czyli po gwarancji zacznie się sypać?

Nie musi - ale w Renault to troche loteria...dwa identyczne auta - jedno sie psuje, drugie nie....

Dlatego kupujac nastepne Renault biore 5 lat gwarancji i mam gdzies czy sie bedzie psulo czy tez nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> CHYBA NIE JEST AŻ TAK ŹLE

JEST ! Zaraz wyjda z norek wlasciciele i powiedza ,ze wszystko jest ok ale jak przejrzec ich posty to:

- a to juz zdrutowali

- to mozna latwo zdrutowac

- a to przeciez jeszcze latwiej zdrutowac

Generalnie - roznie mozna trafic na egzemplarz ale juz niski poziom serwisow renault to niezaprzeczalny fakt no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Nadszedł ten czas kiedy trzeba wymienić samochód.

> Wybór padł na nowy RENAULT SCENIC 1,6 "autentyczny"

> Samochód będzie zagazowany. Pytam się szanowne grono co myślicie na ten temat. Bo zaczynam mieć

> wątpliwości. Nie jeżdziłem tym autem bo nigdzie w mojej okolicy nie mają scenica do jazd

> próbnych. Jeździłem nową megane bo podobno jest w trakcji podobna. Nie zależy mi na osiągach.

> Priorytet to oszczędność.

> Pozdrawiam

> Krystian

Sympatyczne auto, do miasta i krotsze trasy idealne, na dluzsze trasy wole normalne nizsze auto (nawet Megane), bo po kilku godzinach vanowata pozycja za kierownica zaczyna doskwierac.

Jest, za to, dosc dobrze wyciszone i moze sie podobac.

Nie wiem, jak pracuje z gazem, wolalbym diesla, choc pewnie jest z 4000-5000 drozszy od lpg.

Jesli chodzi o niezawodnosc, to jest lepiej niz 5-8 lat temu.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Nadszedł ten czas kiedy trzeba wymienić samochód.

> Wybór padł na nowy RENAULT SCENIC 1,6 "autentyczny"

> Samochód będzie zagazowany. Pytam się szanowne grono co myślicie na ten temat. Bo zaczynam mieć

> wątpliwości. Nie jeżdziłem tym autem bo nigdzie w mojej okolicy nie mają scenica do jazd

> próbnych. Jeździłem nową megane bo podobno jest w trakcji podobna. Nie zależy mi na osiągach.

> Priorytet to oszczędność.

> Pozdrawiam

> Krystian

raz ze 1.6 nie jedzie, nie ma zadnej kultury pracy, na obrotach strasznie glosny, przy takiej budzie sporo tez pali, nie wiem jak inni dealerzy, ale u nas Renault nie zaklada gazu, tylko do osmiozaworowych dacii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> JEST ! Zaraz wyjda z norek wlasciciele i powiedza ,ze wszystko jest ok ale jak przejrzec ich posty

> to:

Widzę że zgłasza się dyżurny niezadowolony...

> - a to juz zdrutowali

> - to mozna latwo zdrutowac

> - a to przeciez jeszcze latwiej zdrutowac

jakoś nic nie drutowałem i przez 170 kkm padło:

4xcewki - standard.

2x amortyzator z tylu

1xdrążek kierowniczy

1xpleciona pomiędzy katalizatorem a wydechem.

Resza to exploatacja - klocki filtry..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opowiadaj basni....

Wiesz na ktorym miejscu pod wzgledem sprzedazy nowych samochodow w Europie jest Renaul??? I co - te miliony ludzi sa idiotami i kupuja cos co sie nastepnego dnia po kupnie rozleci?

Jasne ze zdazaja sie wpadki ale bez przesady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> JEST ! Zaraz wyjda z norek wlasciciele i powiedza ,ze wszystko jest ok ale jak przejrzec ich posty

> to:

> - a to juz zdrutowali

> - to mozna latwo zdrutowac

> - a to przeciez jeszcze latwiej zdrutowac

> Generalnie - roznie mozna trafic na egzemplarz ale juz niski poziom serwisow renault to

> niezaprzeczalny fakt

Z ciekawości - ile samochodów Renault miałeś i ile z nich serwisowałeś w ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to wszystko w megance z roku A.D. 2000 czyli cale 11 lat temu - od tego czasu duzo wody uplynelo

> w sekwanie

Dzis pojezdziłem C-Maxem w dislu 1,8. Po przesiadce do meganki swojej ,stwierdziłem ze nie mam wspomagania,kiera ciężej chodzi ,a jazda ,wygoda , but.gif itp to 2 światy shocked.gifwink.gif.Chyba kupie Foke II moze w benie,disla sie boję confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A Twoje zle doświadczenia to z renowkami produkowanymi w 2011 roku?

Śśśśś,

Woju się zna.

Zaraz usłyszymy o Jego OSOBISTYCH doświadczeniach z reno i jaki to w porównaniu z nimi kija/hundaj jest zebest :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Śśśśś,

> Woju się zna.

> Zaraz usłyszymy o Jego OSOBISTYCH doświadczeniach z reno i jaki to w porównaniu z nimi kija/hundaj

> jest zebest :-)

No przeciez produkuje sie o tym w kazdym jednym temaciehehe.gif

Tak samo jak i o Almerze grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zależy mi na osiągach.

> Priorytet to oszczędność.

Obawiam się, że Twoja propozycja nie zadowoli Cię, patrząc przez pryzmat wymagań.

Aktualny Scenik ma koło pod podłogą - będą spore problemy z umieszczeniem flaszki z elpidżi - sensownym rozwiązaniem staje się wrzucenie jej do kufra, tyle, że w krótkim sceniku nie za wiele tego kufra jest.

IMO albo lepiej kupić nieco mocniejszą benzynę, która nie będzie (aż) takim żłopem, albo diesla.

Komentarz co do montażu instalacji LPG już masz - obstawiam, że niestety gwarancja (a raczej "gwarancja") będzie tylko u tego konkretnego dilera i w razie konkretniejszego gnoju możesz mieć problemy.

Komentarze kol Patre n/t fachowości serwisu Renault/jakości ich wyrobów litościwie zmilczę - mając trochę Reno u siebie mam n/t/t swoje osobiste zdanie, które zostawię dla siebie, bo zaraz będzie, że "się nie znam", bo Patre słyszał, że "Szwagra Mietka kolegi brata znajomy powiedział, że podobno słyszał..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO albo lepiej kupić nieco mocniejszą benzynę, która nie będzie (aż) takim żłopem, albo diesla.

Taaaa... Ale przecież w dieslu sie sypią wtryski, dwumasy, turbiny.... z_lol1.gif zaraz się tu wszyscy znawcy odezwą 270751858-jezyk.gif

> trochę Reno u siebie mam n/t/t swoje osobiste zdanie, które zostawię dla siebie,

weź napisz przynajmniej, jak to wygląda we flotach użytkowanych "w miarę normalnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taaaa... Ale przecież w dieslu sie sypią wtryski, dwumasy, turbiny.... zaraz się tu wszyscy

> znawcy odezwą

Taaa...

Nic nie jest wieczne, po paru setkach kkm (pardąąąą, po 180 kkm max - w końcu Opa nur nach Kirche jeździł) różne rzeczy po prostu się zużyją (chociaż są tu tacy, co twierdzą, że "paaanie pół melona kaem - co to jest, ledwie dotarty!").

Co do kwestii "padania wtrysków" - tankowanie właściwego paliwa, na cywilizowanych stacjach i wstrzymanie się od zalewania cudactw do zbiornika zasadniczo rozwiązuje problem.

> weź napisz przynajmniej, jak to wygląda we flotach użytkowanych "w miarę normalnie".

W trzech słowach - w miarę normalnie. Cudów nie ma w żadną ze stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Komentarze kol Patre n/t fachowości serwisu Renault/jakości ich wyrobów litościwie zmilczę - mając

> trochę Reno u siebie mam n/t/t swoje osobiste zdanie, które zostawię dla siebie, bo zaraz

> będzie, że "się nie znam", bo Patre słyszał, że "Szwagra Mietka kolegi brata znajomy

> powiedział, że podobno słyszał..."

Pokaz mi wypowiedz kolegi Patre w tym watku Panie Bracie Szwagra ZEnka co to jest mocny w wydawaniu nie swojej kasy waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A Twoje zle doświadczenia to z renowkami produkowanymi w >2011 roku?

Patrz forum kangoo jak widac od lat nic sie tam nie zmienilo...

p.s. a co do rocznika strzelilem i kurcze duzo sie nie pomylilem a z modelem byl strzal w 10 waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żeby można było się podniecać, że "Scenik już od 54900"

Zalezy co komu potrzebne...zonie kupilem Astre 1.4 90KM (mul niesamowity wg wiekszosci ludzi na AK)....tylko ze ona tym autem jezdzi na shopping i do pracy ....przez rok wykrecila 6kkm z srednia predkoscia 28km/h.....myslisz ze jak by miala 1.6 czy nawet 2.0 to by cos sie zmienilo? Nie...

wiec zalezy gdzie Krystian bedzie uzytkowac tego Scenica, ile kkm rocznie chce jezdzic, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej napisałem na osiągach mi nie zależy. Dlaczego? Po prostu czas młodości już minął. Już się wyszalałem. Autko ma przejechać około 100tkm przez 5 lat. Głównie po mieście, czasami wypad autostradą, nad morze. Jak dla mnie może być to muł. Ważniejsze jest to aby był oszczędny i dlatego gaz. Wydaje mi się że powyższy przebieg to autko wytrzyma bez większych napraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiec zalezy gdzie Krystian bedzie uzytkowac tego Scenica, ile kkm rocznie chce jezdzic, etc...

Ja nie odnoszę się do dynamiki, tylko do kosztów eksploatacji.

1,6 n/a będzie STRASZNYM żłopem w takim nadwoziu. Koncepcja instalacji LPG w tym sprzęcie IMO jest bez sensu, bo - patrz wyżej - problemy z umiejscowieniem zbiornika (koło zapasowe opuszczane od dołu). Umiejscowienie zbiornika w - i tak śmieszie małym - bagażniku stawia pod znakiem zapytania sens kupowania tego MPV.

Sensowne koszty eksploatacji zapewni albo diesel, albo tCe.

Niestety - różnica w cenie jest spora i wynika z tego co powiedziałem - 1,6 n/a jest po to, żeby ładnie w cennikach wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bez sensu, bo - patrz wyżej - problemy z umiejscowieniem zbiornika (koło zapasowe opuszczane

> od dołu). Umiejscowienie zbiornika w - i tak śmieszie małym - bagażniku stawia pod znakiem

-a że się zapytam czy ktoś widział bagażnik nowego scenica?

Bo pod podłogą bagażnika jest miejsce na koło-czytaj zbiornik gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> -a że się zapytam czy ktoś widział bagażnik nowego scenica?

> Bo pod podłogą bagażnika jest miejsce na koło-czytaj zbiornik gazu

Ale koło jest opuszczane w dół (jak w peżotach), a nie wyciągane od góry. Tu ZTCMW są problemy i nie każdy gaziarz podejmie się instalacji zbiornika toroidalnego.

W starym sceniku koło ZTCP było wyciągane od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale koło jest opuszczane w dół (jak w peżotach), a nie wyciągane od góry. Tu ZTCMW są problemy i

> nie każdy gaziarz podejmie się instalacji zbiornika toroidalnego.

Ale doczytałeś, że to diler montuje gaz a nie jakiś pan Zenek? Uważasz, że nigdy tego nie robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nie odnoszę się do dynamiki, tylko do kosztów eksploatacji.

> 1,6 n/a będzie STRASZNYM żłopem w takim nadwoziu. Koncepcja instalacji LPG w tym sprzęcie IMO jest

> bez sensu, bo - patrz wyżej - problemy z umiejscowieniem zbiornika (koło zapasowe opuszczane

> od dołu). Umiejscowienie zbiornika w - i tak śmieszie małym - bagażniku stawia pod znakiem

> zapytania sens kupowania tego MPV.

Zdefiniuj co to jest straszny żłop. 9-10 litrów w mieście benzyny to STRASZNIE dużo? Koncepcja LPG w tym silniku jest jak najbardziej spoko. Teorii o zbiorniku nawet nie będę komentował, bo znowu pobiegniesz na inne kąciki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale doczytałeś, że to diler montuje gaz a nie jakiś pan Zenek? Uważasz, że nigdy tego nie robił?

Tradycyjnie nie potrafisz przeczytać posta ze zrozumieniem.

Chęć dowalenia mi (która wisi mi kalafiorem i śmieszy mnie, bo - jak zawsze - robisz w ten sposób z siebie idiotę) zaślepia Cię zupełnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tradycyjnie nie potrafisz przeczytać posta ze zrozumieniem.

> Chęć dowalenia mi (która wisi mi kalafiorem i śmieszy mnie, bo - jak zawsze - robisz w ten sposób z

> siebie idiotę) zaślepia Cię zupełnie...

Tradycyjnie uniknąłeś odpowiedzi i lansujesz swoją głupotę atakując innych personalnie. Jesteś takim przewidywalny robiąc z siebie idiotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tradycyjnie uniknąłeś odpowiedzi i lansujesz swoją głupotę atakując innych personalnie. Jesteś

> takim przewidywalny robiąc z siebie idiotę.

i tradycyjnie nic z waszego "belkotu" nie wynika...wrzućcie na luz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale doczytałeś, że to diler montuje gaz a nie jakiś pan Zenek?

A co, jak jest "diler" to ma jakąś magiczną mega-moc pozwalającą mu czynić cuda ?

Bardzo prawdopodobnym jest też to że sam tego nie robi, tylko zleca podwykonawcy - panu Zenkowi gaziarzowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co, jak jest "diler" to ma jakąś magiczną mega-moc pozwalającą mu czynić cuda ?

> Bardzo prawdopodobnym jest też to że sam tego nie robi, tylko zleca podwykonawcy - panu Zenkowi

> gaziarzowi.

Zaraz zapewne usyłszysz, że jesteś idiotą, bo diler na stówkę podejmie się montażu pod podłogą i w ogóle na 100% są takie techniczne możliwości :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.