Skocz do zawartości

Do oglądaczy ze zdjęć- Opel Corsa


bazyl

Rekomendowane odpowiedzi

> Na prośbę koleżanki zamieszczam linka do oceny Opel Corsa- na moje oko nie warto nawet odpalać

> szkodnika by jechać to oglądnąć.

> Jakie jest Wasze zdanie?

> sznurek

no nie warto bo to diesel i do tego 3 drzwiowy... a co gorsza jeszcze opel...

a na poważnie. te silniki ponoc w oplach dziwnie duzo palą w porownaniu jak montowane są u konkurencji smile.gif

dlaczego nie warto? zderzaki ze niedopasowane? mogly byc zwykle szkody parkingowe smile.gif

przedzwonić i obadać miernikiem lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no nie warto bo to diesel i do tego 3 drzwiowy... a co gorsza jeszcze opel...

> a na poważnie. te silniki ponoc w oplach dziwnie duzo palą w porownaniu jak montowane są u

> konkurencji

> dlaczego nie warto? zderzaki ze niedopasowane? mogly byc zwykle szkody parkingowe

> przedzwonić i obadać miernikiem lakieru.

Jak dla mnie zbyt dużo jest ale żeby się pchać z południa na północ. Maska też coś prosto nie leży...że opel i diesel to już dla mnie ryba, ktoś chce diesla i będzie nim jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak dla mnie zbyt dużo jest ale żeby się pchać z południa na północ. Maska też coś prosto nie

> leży...że opel i diesel to już dla mnie ryba, ktoś chce diesla i będzie nim jeździł.

pytanie wlasnie czy koszt wycieczki sie kalkuluje... auto żaden rodzynek - pierdylion takich. czyli pewnie nie ma sensu robić wyjazdów i szukać na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w Corsie ten 1.3 jest jakiś inny... Ale w Combo 1.3 to PORAŻKA panic.gif Żre, zapycha się DPF, brak systemu dogrzewania (w zimie jadąc z Krakowa do Wrocławia temperaturę złapał w okolicach Zabrza - jedziesz w czapce passed_out.gif). Na dodatek strasznie słaby, jakoś jedzie w przedziale 2,500-3500, niżej i wyżej nie dzieje się nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może w Corsie ten 1.3 jest jakiś inny... Ale w Combo 1.3 to PORAŻKA Żre, zapycha się DPF, brak

> systemu dogrzewania (w zimie jadąc z Krakowa do Wrocławia temperaturę złapał w okolicach

> Zabrza - jedziesz w czapce ). Na dodatek strasznie słaby, jakoś jedzie w przedziale

> 2,500-3500, niżej i wyżej nie dzieje się nic.

W tych Corsach nie ma DPF zlosnik.gif , jeździ to w zasadzie w zakresie ~1800-2500obr/min, niżej jakoś niby też jedzie, ale kręcenie powyżej 3000obr/min daje w zasadzie tylko lawinowy wzrost zużycia paliwa...Ta to raczej przygody z przodem miała, zestawienie wyposażenia spotykane, ale dziwne-szyby "w prądzie" a lusterka manualne. Poza tym radyjko bez MP3 - czepiam się hehe.gif Cena niegłupia, ale żeby się przez całą Polskę za tym pchać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może w Corsie ten 1.3 jest jakiś inny... Ale w Combo 1.3 to PORAŻKA Żre, zapycha się DPF, brak

> systemu dogrzewania (w zimie jadąc z Krakowa do Wrocławia temperaturę złapał w okolicach

> Zabrza - jedziesz w czapce ). Na dodatek strasznie słaby, jakoś jedzie w przedziale

> 2,500-3500, niżej i wyżej nie dzieje się nic.

Jeździłeś pechowym egzeplarzem, poza tym w Corsie jest silnik Z13DT bez DPF (70KM), w Combo jest Z13DTJ z DPF (75KM).

W Corsie normalnie wnętrze się nagrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na prośbę koleżanki zamieszczam linka do oceny Opel Corsa- na moje oko nie warto nawet odpalać

> szkodnika by jechać to oglądnąć.

> Jakie jest Wasze zdanie?

> sznurek

Przedni zderzak źle spasowany ( wręcz oberwany). Przy lewej nakładce przedniego błotnika b. duża szczelina. Tylna klapa spasowana makabrycznie - takie szpary (prawa strona) nie występują w bezwypadkowych wink.gif. Maska też źle spasowana.

Dziwne zakrzywienie na słupku (prawym) - być może to odbicie światła.

Sam posiadam taką Corsę i jeżdżę nią codziennie. Przejechałem ok 15k km w każdych warunkach klimatycznych i każdym rodzajem trasy - max. jak spaliła to 5,6l ON ! Jazda dynamiczna - czasami z włączonym klimatronikiem.

Nie na rowerówkach wink.gif - letnie 195/45 R16 , zimowe 185/55 R15

Tego zdecydowanie odpuść no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na prośbę koleżanki zamieszczam linka do oceny Opel Corsa- na moje oko nie warto nawet odpalać

> szkodnika by jechać to oglądnąć.

> Jakie jest Wasze zdanie?

> sznurek

Jechac przez pol Polski to po zadne auto sie nie oplaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam posiadam taką Corsę i jeżdżę nią codziennie. Przejechałem ok 15k km w każdych warunkach

> klimatycznych i każdym rodzajem trasy - max. jak spaliła to 5,6l ON ! Jazda dynamiczna -

> czasami z włączonym klimatronikiem.

> Nie na rowerówkach - letnie 195/45 R16 , zimowe 185/55 R15

Masz wyjątkowo delikatną nogę - to auto przy pełnym bucie (i Vmax) na autostradzie potrafi spalić do 10l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz wyjątkowo delikatną nogę - to auto przy pełnym bucie (i Vmax) na autostradzie potrafi spalić

> do 10l.

V-max go nie piłuję ale na trasie 130-140 (ok 40% trasy) + miasto (czasem korki) i nigdy nie spalił więcej smile.gif

Uwierz mi, że do "kapeluszy" nie należę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może w Corsie ten 1.3 jest jakiś inny... Ale w Combo 1.3 to PORAŻKA Żre, zapycha się DPF, brak

> systemu dogrzewania (w zimie jadąc z Krakowa do Wrocławia temperaturę złapał w okolicach

> Zabrza - jedziesz w czapce ). Na dodatek strasznie słaby, jakoś jedzie w przedziale

> 2,500-3500, niżej i wyżej nie dzieje się nic.

Mi właśnie takie Combo pali średnio 5,5-6 litrów. Jeśli to dużo, to proszę o podanie odpowiednika innej marki z taką budą i spalaniem. A że słabo jedzie, czegoż oczekiwać po 75-ciu koniach?

Zapycha się DPF? Niezauważyłem, ale wiesz, ja kontroluję wypalania i nie przerywam ich, więc może dlatego nie mam z nim problemów.

Dogrzewanie? Zimą po 2 km zaczyna lecieć ciepłe powietrze z kratek, temp. na wskaźniku rusza po ok. 8-10 km.

Proponuję zacząć od wymiany termostatu, bo objawy nie wskazują na normalne zachowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> P2 1.9 JTD spalał mi średnio 4,5-4,8l/100km.

> Mojemu Ojcu przy jeździe w okół komina pali również tyle samo.

To w trasie będzie palił jakieś 3,5-3,8 litra. Kolego, nie fantazjuj hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.