Skocz do zawartości

wymiana oleju STILO JTD


HARDTECHNO

Rekomendowane odpowiedzi

> czy mozna samemu wymienic olej i filtr oleju w stilo JTD??

Zawsze sam wymieniam olej i filtry w moich pojazdach , jeśli masz trochę zdolności manualnych , parę narzędzi i do tego kanał to nie powinno być specjalnego problemu .

> czy trzeba cos odpowietrzac itp?

Nie ma takiej potrzeby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy mozna samemu wymienic olej

Trzeba byłoby się zastanowic czy aby jest sens samemu się bawić.

Ja np. nie mam dostępu do olejów w dobrych cenach a ceny "marketowe" czy sklepowe są takie, ze bardziej opłaca mi się pojechać do warsztatu, gdzie z litra zapłacę za olej duzo mniej, kupie tam od razu filtr a wymiana jest za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba byłoby się zastanowic czy aby jest sens samemu się bawić.

> Ja np. nie mam dostępu do olejów w dobrych cenach a ceny "marketowe" czy sklepowe są takie, ze

> bardziej opłaca mi się pojechać do warsztatu, gdzie z litra zapłacę za olej duzo mniej, kupie

> tam od razu filtr a wymiana jest za free.

O ile jesteś pewny tego co Ci wleją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę powodu aby przebieg miał być wyznacznikiem tego jaki olej lać smile.gif Ja mam 170tyś nalatane i od nowości tylko Selenia WR 5W40 co 20 tys km tak jak w książce i między wymianami nic nie muszę dolewać. To samo miałem w Clio które miało juz może ze 140tyś i syntetyk od nowości i również zero spalania oleju. Z tego co wiem syntetyk ma wyższą temperaturę spalania. Więc dlaczego nie? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jak masz osłonę pod silnikiem to trzeba swiety.gif

jak masz trochę krzepy to z filtrem poradzisz sobie bez spec klucza, zawsze można go przebić na wylot jakimś długim wkrętakiem, przy zakładaniu nowego filtra nie zapomnij posmarować uszczelki filtra świeżym olejem silnikowym i dokręć go samą ręką nie kluczem old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakoś nie pamiętam abym osłonę ściągał

środkową cześć (osłona jest 3 częściowa) musisz ściągnąć inaczej nie odkręcisz filtra oleju

i zapaćkasz olejem cała osłonę wink.gif

> niedługo kolejna wymiana to sobie przypomnę

hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.