Skocz do zawartości

Jak można awaryjnie odpalić zapowietrzonego diesla?


joshua79

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem filtr paliwa. Sprawa niby prosta, wykonywana setki razy. A jednak - coś poszło nie tak. Nim odkręciłem mocno zakręcony filtr, ćwiczyłem ekwilibrystykę, urwałem korek odwadniania filtra, poodkręcałem gumowe przewody - słowem zapowietrzyłem w trzy du...y.

Do tej pory wystarczyło podpompować gruszką parę razy i zakręcić dłużej rozrusznikiem 2/3 razy. Teraz się nie udało, w rezultacie aku już ledwo dyszy.

Da radę jakoś awaryjnie odpalić? Plak? Samostart? Holowanie?

Do popuszczania wtrysków trzeba drugiej osoby, która conajmniej wie co i jak.

Może inaczej - czy zapowietrzonego diesla odpalę samostartem?

Zanim padł aku udało się na 30 sek. uruchomić. Czy jak podładuję, psiknę i ktoś zakręci rozrusznikiem to odpali? Świec rozumiem nie podgrzewać wtedy??

Dziwna sprawa bo filtr niby napełniony, odpowietrzacz w pompie jak odkręciłem to poleciała fontanna ropy, czy jest możliwe że pomimo tego zapowietrzone są same wtryski?

Pompa rotacyjna, diesel doładowany, wtrysk pośredni.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymieniłem filtr paliwa. Sprawa niby prosta, wykonywana setki razy. A jednak - coś poszło nie tak.

> Nim odkręciłem mocno zakręcony filtr, ćwiczyłem ekwilibrystykę, urwałem korek odwadniania

> filtra, poodkręcałem gumowe przewody - słowem zapowietrzyłem w trzy du...y.

> Do tej pory wystarczyło podpompować gruszką parę razy i zakręcić dłużej rozrusznikiem 2/3 razy.

> Teraz się nie udało, w rezultacie aku już ledwo dyszy.

> Da radę jakoś awaryjnie odpalić? Plak? Samostart? Holowanie?

> Do popuszczania wtrysków trzeba drugiej osoby, która conajmniej wie co i jak.

> Może inaczej - czy zapowietrzonego diesla odpalę samostartem?

> Zanim padł aku udało się na 30 sek. uruchomić. Czy jak podładuję, psiknę i ktoś zakręci

> rozrusznikiem to odpali? Świec rozumiem nie podgrzewać wtedy??

> Dziwna sprawa bo filtr niby napełniony, odpowietrzacz w pompie jak odkręciłem to poleciała fontanna

> ropy, czy jest możliwe że pomimo tego zapowietrzone są same wtryski?

> Pompa rotacyjna, diesel doładowany, wtrysk pośredni.

> Z góry dziękuję.

Na plaku, brake cleanerze powinien zapalić ale proponowałbym odłączyć zasilanie ze świec żarowych na wszelki wypadek

IMO lepiej poszukaj drugiej osoby która będzie tylko kręciła rozrusznikiem a sam poluzuj pojedyńczo wtryski i czekaj aż zacznie wypływać ropa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzanie pompy wtryskowej przez kręcenie rozrusznikiem, delikatnie mówiąc, nie służy jej. Zwłaszcza jeśli trwa to długo i nie przynosi rezultatów.

Odłącz przewód powrotny i spróbuj zassać nim paliwo np: największą strzykawką jaką kupisz w każdej aptece.

Jeśli gruszkę masz na zasilaniu pompy i pompowanie nie daje rezultatu, to możliwe że nadal jest jakaś nieszczelność.

Jeśli między filtrem i pompą masz możliwość wpięcia trójnika to zrób to, daj kawałek wężyka i butelkę z wyciętym dnem (zachowaj kliniczną czystość). Zaciśnij przewód paliwa przed filtrem i niech się układ grawitacyjnie zaleje z tej kroplówki (aż zacznie paliwo lecieć przewodem powrotnym). Jeśli będzie jakaś nieszczelność zobaczysz gdzie się poci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na jakimś forum (cytowanym tutaj) gościu opisywał jak w warsztacie mechanicy napsikali samostartu

> do Focusa turbo diesla. Skończyło się dziurą w bloku silnika

Znajomy codziennie autostartem psika w dolot by odpalić Transita i ciągle działa zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.