Skocz do zawartości

Niedzielna zagadka


Young77

Rekomendowane odpowiedzi

> Bardzo charakterystyczne są te auta, mimo iż nie znam tego modelu to pierwsze skojarzenie do głowy

> jakie mi wpadło to od razu "na pewniaka" Tatra.

> Linia, zarys, nie wiem co o tym decyduje.

Silnik z tyłu to też niezbyt popularne rozwiązanie, a jak charakterystyczne dla Tatry ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W latach 80. XX wieku w Czechosłowacji było tego trochę na ulicach

Wybacz, ale jakie to pretensjonale i niepotrzebne, to pisanie o XX wieku

w tonie jakby to było w jakiejś innej epoce. Przecież to było ledwo 20-parę lat temu!

A o których latach 80-tych to miałoby niby być, XIX wieku ? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo charakterystyczne są te auta, mimo iż nie znam tego modelu to pierwsze skojarzenie do głowy

> jakie mi wpadło to od razu "na pewniaka" Tatra.

> Linia, zarys, nie wiem co o tym decyduje.

z tego co pamietam,to wspolczynnik oporu powietrza dla tatry z lat 30-tych jest do dzisiaj nie pobity w seryjnym aucie.

no i tatra ma to ,czego nigdy nie bedzie miala zadna polska firma motoryzacyjna-miejsce w historii swiatowej motoryzacji. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wybacz, ale jakie to pretensjonale i niepotrzebne, to pisanie o XX wieku

> w tonie jakby to było w jakiejś innej epoce. Przecież to było ledwo 20-parę lat temu!

> A o których latach 80-tych to miałoby niby być, XIX wieku ?

Nie bardzo rozumiem OCB, ale masz prawo do swojej opinii. palacz.gif

PS Gwoli ścisłości nie "ledwo 20-parę lat" ale "prawie 30 lat" temu. Nie wszyscy userzy AK pamietają te czasy, ba, niektórych to jeszcze nie było w planach "produkcyjnych". skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie bardzo rozumiem OCB, ale masz prawo do swojej opinii.

> PS Gwoli ścisłości nie "ledwo 20-parę lat" ale "prawie 30 lat" temu.

Nie wiem jak liczysz, ale

1. produkcja osobowych Tatr zakończyła się ledwo 12 lat temu

2. pisałeś o Tatrach na ulicach PRL-u. PRL skończył się 22 lata temu.

> Nie wszyscy userzy AK pamietają te czasy, ba, niektórych to jeszcze

> nie było w planach "produkcyjnych".

I dlatego uściślam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fisker Surf

waytogo.gif

Znalezione na blessthisstuff.com

Strona producenta: fiskerautomotive.com

FRISKER SURF

The Californian manufacturer Frisker, best known for it´s electric sports car called Karma, officially presented it´s station wagon model, dubbed the Surf at the Frankfurt Motor Show in Germany. The sporty station wagon should use an electrical assembly very similar the Karma, 408 horsepower, 0 to 60mh in just 5.8 seconds, reaches a top speed of 120mh and runs 50 miles until the gasoline power generator is activated. The Surf will be available in 2013.

img_2013_frisker_surf.jpg

img_2013_frisker_surf_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak liczysz, ale

Liczę dobrze.

> 1. produkcja osobowych Tatr zakończyła się ledwo 12 lat temu

Nie pisałem o wszystkich osobowych tatrach tylko o takich, jakie były zagadką.

> 2. pisałeś o Tatrach na ulicach PRL-u. PRL skończył się 22 lata temu.

Nieprawda. Przeczytaj jeszcze raz mój post, a PRLu w to nie mieszajmy.

> I dlatego uściślam.

Niepotrzebnie.

Skończmy dyskusję, bo nie ma sensu.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Liczę dobrze.

> Nie pisałem o wszystkich osobowych tatrach tylko o takich, jakie były zagadką.

Tylko że ta Tatra z zagadki ma dobre... 60 lat. Więc ponownie liczysz źle 270751858-jezyk.gif

> Nieprawda. Przeczytaj jeszcze raz mój post, a PRLu w to nie mieszajmy.

Mój błąd, pisałeś o Czechosłowacji. Z tym że ona zdechła praktycznie równocześnie z PRL-em,

więc to niczego nie zmienia.

> Skończmy dyskusję, bo nie ma sensu.

Z ludźmi którzy nigdy nie przyznają się do błędu- faktycznie. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko że ta Tatra z zagadki ma dobre... 60 lat. Więc ponownie liczysz źle

Na początku skup się, bo zacytuję swój post, od którego się zaczęło. Oto on: "W latach 80. XX wieku w Czechosłowacji było tego trochę na ulicach ".

Dla mnie oznacza on ni mniej ni więcej, że we wskazanych latach w Czechosłowacji można było spotkać na ulicach sporo tych (przyp aut: już wtedy starych) tatr.

I tu można zacząć interpretację, skąd autor to wie: czy był tam osobiście? czy jest fanem czechosłowackiej kinematografii/motoryzacji/kuchni/"holek"/"laski"/...? a może jest np. z Cieszyna i oglądał czechosłowacką telewizję, a po szkole chadzał przez zieloną granicę na knedliki i piwo z rumem i się napatrzył? ...faktycznie można popuścić wodze wyobraźni ale czy dokładne wyliczanie jest tu potrzebne.

> Mój błąd, pisałeś o Czechosłowacji. Z tym że ona zdechła praktycznie równocześnie z PRL-em,

> więc to niczego nie zmienia.

Nie musisz przepraszać, bo niczego nie miało zmienić - to nie jest związane z tematem wątku/ forum. sciana.gif Nie rozmawiamy o rozpadzie "Czeskoslovenska" czy PieReLu.

> Z ludźmi którzy nigdy nie przyznają się do błędu- faktycznie.

Dziękuję, że podzieliłeś się swoją opinią. Obowiązuje cisza wyborcza, więc powstrzymam się od skomentowania, czyja to wina. zlosnik2.gif

PZDR tongue.gifapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.