Skocz do zawartości

O ocene ze zdjec poprosze :)


Mariusz Pieta

Rekomendowane odpowiedzi

> Takie oto cudo:

> http://otomoto.pl/audi-a6-a6-avant-3-0-tdi-quattro-wawa-C21021985.html

> Przebieg - VIN poniekad go potwierdza bo ostatni serwis jest w 2008 przy 104kkm

> Lampy poliftowe i grill od S6 widze :D

wyglada niby ok, ale wiesz jak to ze zdjeciami jest, jak sie chce cos ukryc to sie ukryje , nie ma zdjecia z przodu za dnia... ciekawe gdzie sa oryginalne lampy przednie,

jesli zrobili soft komputera to i moze "ulepszyli" przebieg...

trzeba soe podlaczyc do kompa i sprawdzic czy wszystkie urzdzenia zapisujace przebieg maja taki sam przebieg...

za taka cena to koniecznie trzeba zmierzyc lakier...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wyglada niby ok, ale wiesz jak to ze zdjeciami jest, jak sie chce cos ukryc to sie ukryje , nie ma

> zdjecia z przodu za dnia... ciekawe gdzie sa oryginalne lampy przednie,

> jesli zrobili soft komputera to i moze "ulepszyli" przebieg...

> trzeba soe podlaczyc do kompa i sprawdzic czy wszystkie urzdzenia zapisujace przebieg maja taki sam

> przebieg...

skrzynia tez chipsami karmiona wiec jak cos robili to wszystko

poza tym nie sadze zeby po sprowadzeniu do PL jakies mial kosmiczne naloty

> za taka cena to koniecznie trzeba zmierzyc lakier...

a uwazasz, ze ona jest niska?

IMO dosyc wysoka jak na rocznik

zreszta znajduje sie on na ostatniej stronie otomoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po fotelach to raczej stawialbym 300 tkm i wiecej

hmmm, troche kiepska fota tego wnetrza

ale jak dla mnie to wygladaja normalne

edit. przyjrzalem sie jeszcze raz i fotele jak na skore naprawde w stanie bdb.

> btw pierwsza wizyta w service moze byc szokiem

czemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale jak dla mnie to wygladaja normalne

A6 flotowe z 280 tkm i skorzane fotele nawet nie sa wyblyszczone ok.gif

wierz mi szefowie tych aut nie oszczedzaja.

> czemu?

Podpisuje faktury z service dla 3.0 diesel / quattro i to sa potezne pieniadze nawet jak na spora firme zagraniczna wink.gif

Tego sie nie oddaje do byle jakiego garazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A6 flotowe z 280 tkm i skorzane fotele nawet nie sa wyblyszczone

> wierz mi szefowie tych aut nie oszczedzaja.

heh, ale ono ma juz 2giego prywatnego wlasciciela...

> Podpisuje faktury z service dla 3.0 diesel / quattro i to sa potezne pieniadze nawet jak na spora

> firme zagraniczna

> Tego sie nie oddaje do byle jakiego garazu.

ASiO...

mam faktury za serwis mojej Laguny, tez o palpitacje przyprawiaja

akurat o serwis to sie nie martwie bo mam mete po kosztach wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znam co najmniej jednego z szanownego grona co czesciej zmienia autka za zblizona kase

Jeśli to gość z tej grupy to czysta przyjemność kupować od niego auta. wink.gif

Kolega ma takiego kumpla, który raz w roku ma kaprys na zmianę auta a kupuje tylko salonowe. Kaprys mocno go upija więc aktualnie posiadane chce sprzedać szybko (czytaj: za niewygórowaną cenę). No i kolega siłą rzeczy rok w rok jeździ czymś nowym a na sprzedaży jeszcze zarabia. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli to gość z tej grupy to czysta przyjemność kupować od niego auta.

szanowne grono = AK zlosnik.gif

> Kolega ma takiego kumpla, który raz w roku ma kaprys na zmianę auta a kupuje tylko salonowe. Kaprys

> mocno go upija więc aktualnie posiadane chce sprzedać szybko (czytaj: za niewygórowaną cenę).

> No i kolega siłą rzeczy rok w rok jeździ czymś nowym a na sprzedaży jeszcze zarabia.

no tez bym tak chcial

ale na roczne a6 to i tak mnie nie stac hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak to inna sprawa my w firmie musimy miec service audi.

> Mimo wszystko jak czytam przebieg 175 tkm to wszystkie auta w PL maja tyle.

> Ani mniej ani wiecej

czekaj ... czyli ja trafiłem okazję hahaha.gif kupiłem meganę a ma lekko ponad 2 lata i 155 tys km ... ot salon Polskaaa grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Się zastanawiam czy kiedyś wreszcie zaczną się tutaj bany, za dyskusje w stylu "dla lansu przed

> sąsiadem", "nie stać Cię na to auto"..?

Ale że co, że prawda w ząbki kole?

Wiesz, ja się zastanawiam, kiedy zaczną się tutaj bany za wątki w stylu "łolabooooga, ale (synowie prostytutki), x-naście kpln żądają za głupią wymianę jakiegoś dinksa, toż samochód mniej wart, a ja przecież MUSZĘ mieć furacza na wypasie, bo dzieci do przedszkola i matkę staruszkę do lekarza dowieźć muszę".

Ja np wiem, że koszt utrzymania pojazdu nie podlega deprecjacji wraz z jego wartością handlową. I jestem w tym poglądzie mocno odosobniony i udowadnia mi się, jakim to debilem jestem, bo "łu zenka się łolij wymini i dobrze bydzie, przecie to WIECZNY MECHANIZM je ten DerrrrrPaśnik..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale że co, że prawda w ząbki kole?

ale że co że wierzysz w to że E36 bedzie jeździło na wymiany oleju i przeglądy do ASO ???

Panie tu jest Polska ... Tu nie ma Autostrad ... a weź pod uwagę że 90% mieszkańców PL jest podobnie jak Lubliniacy biedotą wiejską ... i PiS ma 30% wyborców ...

czy Ci ludzie wolą zamontować klocki w dobrym warsztacie czy lepiej sie pomodlić żeby w nic nie walnąć ... sick.gif

Pokoleń trzeba !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale że co że wierzysz w to że E36 bedzie jeździło na wymiany oleju i przeglądy do ASO ???

<...>

> Pokoleń trzeba !!!!

Ja wiem, że czasy, gdy cokolwiek dało się zrobić poza ASO już mijają.

Bo - posłużę się przykładem - pewien znajomy "DerTułareg w wecejnie" aktualnie szósty tydzień stoi w serwisie, któren to drapca się po jajeczkach i zastanawia, jak ugryźć temat awarii, bo się cuś wyjsrało, a jedynym pomysłem, jaki serwis ma to wymiana obydwu turbosprężarek wraz ze streownikami, czyli same szpeje @naście kpln + robota (a tam to zawsze jest dramat.

Zresztą w takim dertułaregu to nawet ruszenie akumulatora ocieka dramatem, gdyż tam akumulator jest pod siedzeniami przednimi, a one'ż są do ruszenia li tylko specjalnym kluczem (i nawet czesiu z meslem nie pomoże...)

Po wymianie akumulatora ofc programowanie sprzętu, żeby ruszył.

Z ciekawostek - pobór mocy przez ok 15 min po wyłączeniu wozu to ok 120-130 W, więc akumulator musi być dość spory i dość sprawny, żeby się nie okazało, że minus pięć na dworze, a tu DerTułareg kaputttttttttttt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale że co, że prawda w ząbki kole?

Nie chce mi się już wdawać w dyskusję, bo nie ma to najmniejszego sensu.

Zawsze zjawi się ktoś, kto stwierdzi, że jak kupujesz audi to dla lansu.

A jak kupujesz używane audi to Cie na nie nie stać i do tego kupujesz je dla lansu po wsi.

Zawsze też zjawi się ktoś, kto będzie udowadniał, że jego Panda jest lepsza od A8 czy Eklasy, bo jego roczny koszt serwisu kosztował tyle co wymiana tarcz/klocków w badziewnym audi czy mercu.

Naprawdę takie posty są zupełnie niepotrzebne i zaśmiecają tylko tematy.

Jak na nie - masz coś rzeczowego do napisania - np. wymiana rozrządu to koszt taki, częsta usterka jest taka, a taka - piszesz. Nie masz pojęcia o aucie, ale słyszałeś, że sąsiadszwagraciotki mówił, że to tyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyle kosztuje - nic nie pisz, no jest to zupełnie bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie oto cudo:

> http://otomoto.pl/audi-a6-a6-avant-3-0-tdi-quattro-wawa-C21021985.html

> Przebieg - VIN poniekad go potwierdza bo ostatni serwis jest w 2008 przy 104kkm

> Lampy poliftowe i grill od S6 widze :D

Jak na mnie to ze zdjęć nie będzie tu wiele wynikało.

Jak VIN sprawdzony i jest OK to pozostaje jeszcze dokładnie auto obejrzeć, z dobrym miernikiem lakieru.

Tym, że wymienione są lampy czy grill - bym się za bardzo nie przejmował.

Z tego co widzę, to na A6forum jest duuuużo maniaków, którzy udoskonalają/odnawiają swoje zabawki, zmieniają tapicerkę etc. etc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chcecie powiedziec ze wymiana rozrzadu w v6 3.0 diesel audi to koszt 14 tys netto? tutaj tez wałki

> rozrzadu wymieniaja?

2 x (krotki lancuch, napinacz, slizgacz, uszczelniacze) + robocizna - wg faktury wink.gif

dlugi lancuch jest 'dozywotnio'

u nas problemow z walkami nie bylo

zawsze wymiana oleju ze filtrem w asb

wg kierowcy silnik ze skrzyniom jest wyjmowany dolem po rozpieciu napedow.

Jeden a6 po 160 tkm drugi po 188 tkm.

Po wymianach auta chodza jak nowe i maja przejechac jeszcze po 200 tkm.

W jednym dodatkowo wymieniono chlodnice klimatyzacji i wahacze ale to bylo po uderzeniu w garb przed praca.

Generalnie auto z 3.0 tdi raczej dla zamoznych wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam info z pierwszej reki

newralgiczne punkty to:

- wtryski realny koszt ok. 5-6kPLN

- rozrzad ale jedynie napinacze malych lancuchow i da sie to zrobic bez wyjmowania silnika, koszt daleki od 14k bo ok. 2-3k na oryginalnych czesciach (a sie nie dziwie, ze ASiO wystawia wieksze faktury jak trafi podatnego klienta)

- olej w skrzyni ale to std. w ASB

- wahacze jak to w Audi

Mam swiadomosc, ze to klasa wyzsza i wszystkim co sie z tym wiaze.

Nie wiem czemu zaraz nt. dyskusje sie rozpetuja jak sie pyta o zupelnie cos innego.

Ktos dobrze o tej Pandzie napisal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam info z pierwszej reki

> newralgiczne punkty to:

> - wtryski realny koszt ok. 5-6kPLN

> - rozrzad ale jedynie napinacze malych lancuchow i da sie to zrobic bez wyjmowania silnika, koszt

> daleki od 14k bo ok. 2-3k na oryginalnych czesciach (a sie nie dziwie, ze ASiO wystawia

> wieksze faktury jak trafi podatnego klienta)

> - olej w skrzyni ale to std. w ASB

> - wahacze jak to w Audi

No to kałfe, mannn, kałfe!

Forszprung durś teśnik! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierz w historie tylko jedz go sprawdzic. Z wygladu identyczny jak moj. Moj jest o rok mlodszy tyle ze przebiegu mam nieco mniej. Przy spokojnej jezdzie naprawde malo to pali (5-6L/100 w trasie) no chyba ze masz temperament to wcale sie nie trzeba starac zeby spalanie chwilowe trzymalo sie w okolicach 40L/100 !!!

2005 rok mialy problem z glosnoscia. Przy zapalaniu na zimnym z poczatku mozna sie wystraszyc ze silnik sie rozpada. Nie jest to regula ale sporo egzemplarzy tak ma i nic sie z tym nie dzieje. Podobno w 2006 roku juz o zmienili.

Prawda jest taka ze ten samochod to komputer na kolach!!! Wystrzegaj sie jakiejkolwiek awarii elektryki bo bedziesz plakal!

Na A6klub mozesz poczytac jakie cuda mozna z samochodem zrobic!

Odgrzybialem, wymienialem filtry, spryskalem parownik i zrobilem glupote. Zapomnialem podlaczyc wylacznika poduszki i zapalilem silnik zeby preparat zeby klime odgrzybic. Prawda jest taka ze za skasowanie bledu tyle mnie chcieli podliczyc ze za ta sama cene sciagnelem kabel serwisowy z Chin. Szok bo w samochodzie zapisana jet cala hitoria. Jest tam zapisana nawet przepalona zarowka i data kiedy to bylo oraz przy jakim przebiegu. Jezeli przebieg byl cofniety to w tym samochodzie od razu mozesz to sam bez problemu odczytac.

Aha. po 2 latach posiadania nie mam jakiejkolwiech ochoty go zmieniac na nic innego ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.