Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

F1 2012 - przedsezonowe plotki i dyskusje

Featured Replies

Napisano

> Jak oni to robia, ze co rok bolidy sie zmieniaja.. a wszystkie sie takie same.

przepisy???

na żadnym zdjęciu nie widać wydechu, ani dyfuzora...

Napisano

> Jak oni to robia, ze co rok bolidy sie zmieniaja.. a wszystkie sie takie same.

Dostosowanie do regulaminu? spineyes.gif

Napisano

> Jak oni to robia, ze co rok bolidy sie zmieniaja.. a wszystkie sie takie same.

Przepisy co roku się nieco zmieniają, ale co do wyglądu bolidu, nie ma określonych reguł. Są tylko podane max wymiary i powierzchnie skrzydeł, wysokość ich umieszczenia itp. To, że kilku konstruktorów zrobiło garbaty nos jest efektem np wprowadzenia jakiegoś elementu umieszczonego w przedniej części, który jest zgodny z przepisami tego sezonu. Mogą to być amortyzatory, elementy zawieszenia. Same punkty mocowania zawiasu są przesunięte wyżej.

Inna sprawa, że poziom intelektualny konstruktorów jest bardzo zbliżony (czyt. na bardzo wysokim poziomie) i nic nie dzieje się z przypadku, dlatego na pierwszy rzut oka bolidy są podobne do siebie.

Napisano
  • Autor

Wystarczy przeczytać co mówią inżynierowie, tutaj Force India:

Quote:

"Uważamy, że większość zespołów podzieli naszą filozofię. Niższe zawieszenie, które zastosował McLaren, jest inną ze strategii aerodynamicznych. W zeszłym roku oni jako ostatni, by się na to zdecydowali. Nastąpiła zmiana przepisów w kwestii wysokości nosa i postanowiliśmy go obniżyć. Dla nas nie jest to jakiś problem - tylko kwestia estetyczna."


Napisano
  • Autor

Nowa Renia o przepraszam, nowy Lotus się dzisiaj na wybiegu pokazał. Ładny, czyli szybki nie będzie zlosnik.gif

Lotus

285725984-e20large.jpg

post-48679-14352515404015_thumb.jpg

Napisano

> Nowa Renia o przepraszam, nowy Lotus się dzisiaj na wybiegu pokazał. Ładny, czyli szybki nie będzie

> Lotus

Czyli znaczek Renault znika definitywnie z tego bolidu?

Napisano
  • Autor

> Czyli znaczek Renault znika definitywnie z tego bolidu?

Jest za to Rexona hehe.gif.

Napisano

> Jest za to Rexona .

Co by się chłopy od pchania tego do depo nie spocili hehe.gif

Napisano

> Toro Rosso

> Sauber

> Redbull

> chyba wiecie o co chodzi

Tym ciekawsze co zaprezentuje soba bolid Mclaren, bez tych udziwnien.

Napisano

> Tym ciekawsze co zaprezentuje soba bolid Mclaren, bez tych udziwnien.

sam zobacz tutaj

Napisano

> zlosnik2.gifhahaha.gif

coś więcej hmm.gif

Napisano

> sam zobacz tutaj

Mialem na mysli wlasciwosci bolidu.

Napisano

> Nowa Renia o przepraszam, nowy Lotus się dzisiaj na wybiegu pokazał. Ładny, czyli szybki nie będzie

> Lotus

na razie kimi prowadzi w testach

ale testuja 4 nowe auta chyba w sumie zlosnik.gif

Napisano

Jerez de la Frontera, nieoficjalne wyniki (godz. 15:45)

1. Kimi Raikkonen (Lotus) 1.19,670 63 okr.

2. Paul di Resta (Force India) 1.19,772 86 okr.

3. Nico Rosberg (Mercedes)* 1.20,219 56 okr.

4. Daniel Ricciardo (Toro Rosso) 1.20,694 57 okr.

5. Michael Schumacher (Mercedes)* 1.20,794 16 okr.

6. Mark Webber (Red Bull) 1.20,917 32 okr.

7. Kamui Kobayashi (Sauber) 1.21,353 81 okr.

8. Jenson Button (McLaren) 1.21,952 31 okr.

9. Felipe Massa (Ferrari) 1.22,815 65 okr.

10. Heikki Kovalainen (Caterham) 1.23,178 28 okr.

11. Pastor Maldonado (Williams) 1.23,371 25 okr.

12. Pedro de la Rosa (HRT)* 1.24,209 32 okr.

* samochód z sezonu 2011

W niedziele w jakimś konkursie na profilu magazynu Motor na fejsbuku, typowałem, że najlepszy czas będzie 1:19,666s zlosnik.gif

Napisano

To są raczej nic nie znaczące wyniki. Każdy z zespołów dopiero próbuje ustawienia itd...

Napisano
  • Autor

> To są raczej nic nie znaczące wyniki. Każdy z zespołów dopiero próbuje ustawienia itd...

Raczej rotfl.gif ?

Napisano

> To są raczej nic nie znaczące wyniki. Każdy z zespołów dopiero próbuje ustawienia itd...

No nie mówię, że jest inaczej ok.gif

to tylko testy smile.gif

Napisano

> Raczej ?

Napisałem raczej bo jednak Lotusa stać na to żeby zrobić dobry bolid.

Napisano
  • Autor

> Napisałem raczej bo jednak Lotusa stać na to żeby zrobić dobry bolid.

Patrząc na ruchy kadrowe, które miały miejsce na "zapleczu" to taką tezę bym postawił obecnie Mercedesowi.

Napisano

> nie beda sie pocić ze wstydu

A ja liczę na to, że z Raikkonenem pokażą swój potencjał - bo zespół nie jest zły - tyle, że bez prawdziwego kierowcy, który potrafi powiedzieć, co jest nie tak nie byli w stanie nawiązać walki technologicznej z innymi zespołami. Wiadomo, że to ciut inna liga, niż RBR, McLaren, czy Ferrari, ale z całą resztą IMHO są w stanie wygrać.

Napisano
  • Autor

> Wiadomo, że to ciut inna liga, niż RBR, McLaren, czy Ferrari, ale z całą resztą IMHO są w stanie wygrać.

Dodaj Merca i z resztą stawki dadzą radę zlosnik.gif

Napisano

Kimi może i umie jeździć , ale na pewno nie umie rozmawiać z mechanikami i inżynierami , to był między innymi powód jego odejścia z F1 ....

ciekawi mnie czy coś się zmieniło ...

Napisano

> Kimi może i umie jeździć , ale na pewno nie umie rozmawiać z mechanikami i inżynierami , to był

> między innymi powód jego odejścia z F1 ....

> ciekawi mnie czy coś się zmieniło ...

Jak nic mu nie postawili to i nie był rozmowny. wink.gifgrinser006.gif

Napisano
  • Autor

Tymczasem w Austin (mój faworyt na najciekawszy nowy obiekt).

285757486-399899_386966107984607_157330087614878_1660895_120199653_n.jpg

Widać potencjał zlosnik.gif

post-48679-14352515552997_thumb.jpg

Napisano

> Widać potencjał

Podobno mają być bolidy 4x4

choć

Dominicali nie potwierdza hehe.gif

Napisano
  • Autor

zlosnik.gif

Tymczasem w oczekiwaniu na sezon:

food.gif

Napisano

> Tymczasem w oczekiwaniu na sezon:

Robert we miss you ok.gif

Napisano
  • Autor

> Robert we miss you

Tutaj oryginał by Eddie Jordan:

Napisano
  • Autor

> Nikt nic nie pisze, a tu kolejna ciekawa informacja .

Po to jest wątek, żeby coś dopisywać. A Petrov mnie totalnie nie interesuje zlosnik.gif

Ciekawsze jest to co powiedział Lopez o nim:

Quote:

Odnosiliśmy wrażenie, że [Witalij] myślał sobie «Jeżeli nadal będę wnosił pieniądze sponsorów, będę tutaj przez następne pięć lat. Formuła 1 nie działa w ten sposób, tutaj musisz ciężko pracować nad wszystkim.


Sennie również nie pozostał dłużny:

Quote:

Pamiętam jak przed wyścigiem w Indiach miał startować z 14. pozycji i był z tego powodu w dobrym nastroju. Pomyślałem sobie;to niemożliwe. Jeżeli jesteś czternasty w kwalifikacjach, powinieneś być zdenerwowany, zastanawiać się co poszło nie tak


Wszystko w temacie facepalm%5B1%5D.gif Brak Roberta odczuli dosłownie jak strzał w pysk.

BTW

Nowy Merc (wygląda wiadomo jak rotfl.gif):

Napisano

Pietrov w Caterham zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif Pani Oksana musiala dobrze oink.gif negocjowac grinser006.gif, szkoda Trulego, koniec Wlochow w F1 chwilowo

Napisano
  • Autor

Nowy W03. Piękny!! hehe.gif Sami są rozbawieni hahaha.gif

285771751-443579719-195672122012face.jpg

Taaadaaaa zlosnik.gif

285771751-443579719-195672122012.jpg

Żeby nie było tak smutno, kolejna kompilacja w oczekiwaniu na 18.03

post-48679-14352515584192_thumb.jpg

Napisano

> Nowy W03. Piękny!! Sami są rozbawieni

Wpisuje się w obecną stylistykę Mercedesa wink.gif

> Taaadaaaa

Ten, jak żaden inny, wygląda jakby mu się kawałek nosa odłamał z_lol1.gif

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.