Skocz do zawartości

zgrzyt , skrzypienie w zawieszeniu


Rekomendowane odpowiedzi

Problem występuje tylko jak jest wilgotno np. podczas deszczu. Przy pokonywaniu krótkiej nierówność następuje taki zgrzyt, zaskrzypienie czy nie wiem jak to nazwać w zawieszeniu (nierównośc typu łączenie powierzchni asfaltu). Czy spotkał siez ktoś z czymś takim???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problem występuje tylko jak jest wilgotno np. podczas deszczu. Przy pokonywaniu krótkiej nierówność

> następuje taki zgrzyt, zaskrzypienie czy nie wiem jak to nazwać w zawieszeniu (nierównośc typu

> łączenie powierzchni asfaltu). Czy spotkał siez ktoś z czymś takim???????

Tak, wymieniono mi drążek stabilizatora.

pzdr

Tadzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm ja mam tylko skrzypienie tapczana przy przejeżdżaniu przez niektóre progi zwalniające

u mnie to samo, ale jak jest zimno i mokro, latem cisza, do tego jak krece kiera to zima tez skrzypią gumy mocowań amorków. Czekam na lato zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trzeba do tego ściskacz do sprężyny pewnie? To chyba od razu lepiej łożyska wymienić? Czy te gumy

> są jedność z łożyskiem?

Ta guma jest raczej elementem łożyska. To nie jest takie typowe łożysko toczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trzeba do tego ściskacz do sprężyny pewnie?

do kontroli nie, jednak jak juz cos chcesz grzebac to tak

>To chyba od razu lepiej łożyska wymienić?

zapewne, trzeba tylko bedzie min lozysko pokryc smarem

>Czy te gumy

> są jedność z łożyskiem?

nie

tak to wyglada

285632242-vkda.jpg

post-52188-14352515100786_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a da się zdiagnozować potrzebę wymiany łożyska przy wymianie tych gum? Bo ma 33kkm na blacie i

> skrzypi więc pewnie gumy, ale łożyska to chyba jeszcze nie pora?

da sie, sprawdzisz jak sie bedzie zachowywac podczas obracania, jezeli bedzie chrypiec itp to do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do kontroli nie, jednak jak juz cos chcesz grzebac to tak

> zapewne, trzeba tylko bedzie min lozysko pokryc smarem

Może orientujesz się jak się do tego zabrać?

Auto na podnośnik, odkręcam nakrętkę na kielichu? Amorek mi opadnie i będzie widać? Jak rozpoznam, że guma jest prawidłowo ustawiona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> da sie, sprawdzisz jak sie bedzie zachowywac podczas obracania, jezeli bedzie chrypiec itp to do

> wymiany

Mi w czasie ostatnich mrozów zeszłego roku (były to chyba pierwsze dni marca) wymienili oba łożyska McPhersona bo zgrzytało przy kręceniem kierownicą a w tym roku przy pierwszych przymrozkach gdy auto stało dłużej na ulicy (bo przeważnie garażuje w garażu) zauważyłem, ze jest dokładnie to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi w czasie ostatnich mrozów zeszłego roku (były to chyba pierwsze dni marca) wymienili oba

> łożyska McPhersona bo zgrzytało przy kręceniem kierownicą a w tym roku przy pierwszych

> przymrozkach gdy auto stało dłużej na ulicy (bo przeważnie garażuje w garażu) zauważyłem, ze

> jest dokładnie to samo...

U mnie dwa razy wymieniali i problem powraca ok.gif Trzeba się przyzwyczaić smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...
  • 5 miesięcy później...

> Mi w czasie ostatnich mrozów zeszłego roku (były to chyba pierwsze dni marca) wymienili oba

> łożyska McPhersona bo zgrzytało przy kręceniem kierownicą a w tym roku przy pierwszych

> przymrozkach gdy auto stało dłużej na ulicy (bo przeważnie garażuje w garażu) zauważyłem, ze

> jest dokładnie to samo...

niestety zauważyłem na parkingu skręcając (wolno) w prawo, że coś mi chrobota/trzeszczy. na postoju także i tylko w prawo...podczas normalnej jazdy nic nie słyszę, ale pewnie to stadium początkowe, albo zimowe zlosnik.gif

rozumiem, ze to ten słynny MCpherson?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim zdaniem psiknięcie SD 40 tylko by pogorszyło sytuację jeszcze bardziej. Bardziej jakiś

> teflon by pomógł

Ja latem to rozebrałem, wyczyściłem,posmarowałem i pomogło..na jakieś 2 miesiące frown.gifTeraz dalej "chrobocze" frown.gifTak że jedyną chyba opcją jest wymiana na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 miesiąc później...

Problem występuje tylko jak jest wilgotno np. podczas deszczu. Przy pokonywaniu krótkiej nierówność następuje taki zgrzyt, zaskrzypienie czy nie wiem jak to nazwać w zawieszeniu (nierównośc typu łączenie powierzchni asfaltu). Czy spotkał siez ktoś z czymś takim???????

Jak myślę to z przodu to słychać. Proponuję: podnieś auto i obróć osłonę amortyzatora (tą harmonijkę) wewnątrz sprężyny, na jakiś czas pomoże, zresztą jak ją ruszysz to sam usłyszysz jak zgrzyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.