Skocz do zawartości

Samochód do jazdy...na zime również


Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ Uno poszło...czas zacząć roglądać się za jakimś nabytkiem.

I tak nie wiem co zakupić.

moje kryteria to;

- jak najprostsza konstrukcja

- ekonomiczny

- tanie części

- tani w zakupie

- rocznik w miare młody, co by nie szkoda go było używać w zimie.

- auto ma być nietuzinkowe, ale jednocześnie żeby bazowało na czymś popularnym.

-fajnie byłoby gdyby miał silnik z tyłu, albo biegi w kierownicy..ale to nie jest mus, tylko taki fajny gadżet. może być również 2sówem smile.gif

- kwota jaki mogę przeznaczyć na zakup...w zasadzie to jeszcze nie wiem. Muszę uciułać.

biorę pod uwagę auta z czechosłowacji, z NRD, PRL, ewentualnie od wielkiego czerwonego brata. Chyba że coś mi jesteście w stanie zaproponować. Takie auto na codzień

Myślałem nad wartburgiem ale...hm...sam nie wiem. Teraz po głowie chodzi mi transporter T3 westfalia 1.6D. Skoda Favorit.

co mi koledzy polecicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponieważ Uno poszło...czas zacząć roglądać się za jakimś nabytkiem.

> I tak nie wiem co zakupić.

> moje kryteria to;

> - jak najprostsza konstrukcja

> - ekonomiczny

> - tanie części

> - tani w zakupie

> - rocznik w miare młody, co by nie szkoda go było używać w zimie.

> - auto ma być nietuzinkowe, ale jednocześnie żeby bazowało na czymś popularnym.

> -fajnie byłoby gdyby miał silnik z tyłu, albo biegi w kierownicy..ale to nie jest mus, tylko taki

> fajny gadżet. może być również 2sówem

> - kwota jaki mogę przeznaczyć na zakup...w zasadzie to jeszcze nie wiem. Muszę uciułać.

> biorę pod uwagę auta z czechosłowacji, z NRD, PRL, ewentualnie od wielkiego czerwonego brata. Chyba

> że coś mi jesteście w stanie zaproponować. Takie auto na codzień

> Myślałem nad wartburgiem ale...hm...sam nie wiem. Teraz po głowie chodzi mi transporter T3

> westfalia 1.6D. Skoda Favorit.

> co mi koledzy polecicie.

możne jakaś skoda 105/120?? palacz.gif

lub np paska I 3d zlosnik.gifzlosnik.gif

ooo albo to big6884.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polonez, wersji i silników do wyboru, do koloru, roczników również wink.gif Prosty, śmiesznie tani, nieco awaryjny, tylny napęd uzbroj_zlo.gif

Łada 2106 (ewentualnie piątka lub siódemka, choć mi się nie podobają), dostęp do części raczej dobry, również tanie, całkiem przyjemne auto, tylny napęd uzbroj_zlo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Citroen XM

Bardzo ciekawe auto i na pewno sprawi wiele frajdy, ale ponoć bardzo upierdliwa elektryka no i zawieszenie, które też czasem sprawia problemy. Z tanich citroenów również ciekawy jest BX.

Dorzucę jeszcze jedno auto, które lubię, które może nie jest zbytnio bezawaryjne, części już niestety coraz mniej, ale jest w takiej przejściowej fazie, już raczej nikt nie traktuje go poważnie jako środek transportu, ale jeszcze nie jest youngtimerem, co sprawia, że ceny zakupu są bardzo niskie, a jeździ się tym przyjemnie: Alfa Romeo 33 waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponieważ Uno poszło...czas zacząć roglądać się za jakimś nabytkiem.

> I tak nie wiem co zakupić.

> moje kryteria to;

> - jak najprostsza konstrukcja

> - ekonomiczny

> - tanie części

> - tani w zakupie

> - rocznik w miare młody, co by nie szkoda go było używać w zimie.

> - auto ma być nietuzinkowe, ale jednocześnie żeby bazowało na czymś popularnym.

> -fajnie byłoby gdyby miał silnik z tyłu, albo biegi w kierownicy..ale to nie jest mus, tylko taki

> fajny gadżet. może być również 2sówem

> - kwota jaki mogę przeznaczyć na zakup...w zasadzie to jeszcze nie wiem. Muszę uciułać.

> biorę pod uwagę auta z czechosłowacji, z NRD, PRL, ewentualnie od wielkiego czerwonego brata. Chyba

> że coś mi jesteście w stanie zaproponować. Takie auto na codzień

> Myślałem nad wartburgiem ale...hm...sam nie wiem. Teraz po głowie chodzi mi transporter T3

> westfalia 1.6D. Skoda Favorit.

> co mi koledzy polecicie.

Pytanie jest takie - czy ma to być auto jako kolekcjonerskie czy jako wół roboczy ?

Jeśli wół roboczy to raczej coś niemieckiego - Golf II, Mercedes "beczka", jakiś stary Passat itp.

Jeżeli bliżej do klasyka (i PRL-u) to Polonez - tańszy od Dużego Fiata, praktyczniejszy. Oczywiście wszystko przed Caro, bo jeśli będzie to Caro to będziesz wyglądał jak gość z prowincji, który przyjechał opchnąć buraki na targu.

Dobrym wyborem będzie też Łada, zwłaszcza tańsze czyli 2105 albo 2107.

Favorit, Samara - to już nowsza generacja i raczej pasuje do kategorii najtańsze auta niż klasyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie jest takie - czy ma to być auto jako kolekcjonerskie czy jako wół roboczy ?

takie żeby nie było szkoda tym jeździć. praktyczne tanie, a z drugiej strony nietuzinkowe. coś żeby mi się podobało. Bo uno mnie strasznie wkurzało. za kieronicą tego auta...byłęm taki nijaki. A poruszam się na maszynach raczej już nie często widywanych co wzbudza zainteresowanie a tego mi właśnie brakowało.

> Jeśli wół roboczy to raczej coś niemieckiego - Golf II, Mercedes "beczka", jakiś stary Passat itp.

Golf II...w sumie czemu nie, tylko trzeba znaleść odpowiedni egzemplarz, a z tym może być duży problem.

Beczka- myślałem nad tym, ma wszystko to czego chcę, chrom, tania w zakupie i utrzymaniu, ekonomiczna. tylko odpal to na mrozie:D natomiast benzyniaka cieżko upolować. prędzej chyba w124 znajdę.

> Jeżeli bliżej do klasyka (i PRL-u) to Polonez - tańszy od Dużego Fiata, praktyczniejszy. Oczywiście

Klasyka PRL-u mam, i go oszczędzam. a zresztą klasyki prl nie należą do ekonomicznych smile.gif a traktować podtlenkiem LPG traktować nie chcę. Miałem i dziękuję smile.gif

> wszystko przed Caro, bo jeśli będzie to Caro to będziesz wyglądał jak gość z prowincji, który

> przyjechał opchnąć buraki na targu.

spoko, spoko, Dębica to zaścianek :D

> Dobrym wyborem będzie też Łada, zwłaszcza tańsze czyli 2105 albo 2107.

> Favorit, Samara - to już nowsza generacja i raczej pasuje do kategorii najtańsze auta niż klasyki.

Tak mi chodzi po głowie taka Westfalia T3 1.6Diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> takie żeby nie było szkoda tym jeździć. praktyczne tanie, a z drugiej strony nietuzinkowe. coś żeby

> mi się podobało. Bo uno mnie strasznie wkurzało. za kieronicą tego auta...byłęm taki nijaki. A

> poruszam się na maszynach raczej już nie często widywanych co wzbudza zainteresowanie a tego

> mi właśnie brakowało.

> Golf II...w sumie czemu nie, tylko trzeba znaleść odpowiedni egzemplarz, a z tym może być duży

> problem.

Wiesz - to musiałby być mocno oryginalny egzemplarz, dodatkowo w dobrym stanie. Bo większość to się będzie kojarzyć z wsiowymi gangsterami devil.gif

> Beczka- myślałem nad tym, ma wszystko to czego chcę, chrom, tania w zakupie i utrzymaniu,

> ekonomiczna. tylko odpal to na mrozie:D

No jak nie będzie miała 2 mln km nalatane to powinna palić.

> natomiast benzyniaka cieżko upolować.

No benzynowe "beczki" to chyba już (poza klasykami) wyginęły. Albo z LPG, albo włożone diesle (nie do zaj...ania 2,4D)

> prędzej chyba

> w124 znajdę.

A jaka to klasyka ?

> Klasyka PRL-u mam, i go oszczędzam. a zresztą klasyki prl nie należą do ekonomicznych a traktować

> podtlenkiem LPG traktować nie chcę. Miałem i dziękuję

Mój Poldek (fakt że latem i to w trasie bo nigdzie więcej nie jeżdże) pali 7-8 litrów.

> spoko, spoko, Dębica to zaścianek :D

> Tak mi chodzi po głowie taka Westfalia T3 1.6Diesel.

Piękny samochód, ale większość to złomy które grożą złamaniem się wpół.

A taki w wersji Caravelle to już w ogóle wypas

Westfalia to kamper ? Ten z podwyższonym dachem czy z podnoszonym ? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz - to musiałby być mocno oryginalny egzemplarz, dodatkowo w dobrym stanie. Bo większość to się

> będzie kojarzyć z wsiowymi gangsterami

hehe, chyba tylko ten podwyższony, taki pierwowzór crossovera:D

> No jak nie będzie miała 2 mln km nalatane to powinna palić.

tylko od zakończenia produkcji minęło juz 28lat, więc o takie przebiegi są realne.

> No benzynowe "beczki" to chyba już (poza klasykami) wyginęły. Albo z LPG, albo włożone diesle (nie

> do zaj...ania 2,4D)

dokładnie

> A jaka to klasyka ?

no nie mów, że ładne W124 Ci się nie podoba? takie w dwukolorowym oryginalnym malowaniu. toż to ostatni "prawdziwy" Mercedes

> Mój Poldek (fakt że latem i to w trasie bo nigdzie więcej nie jeżdże) pali 7-8 litrów.

yyy no właśnie, latem i w trasie. Takie 8-9litrów to jest dla mnie do przełknięcia zimą.

> Piękny samochód, ale większość to złomy które grożą złamaniem się wpół.

> A taki w wersji Caravelle to już w ogóle wypas

> Westfalia to kamper ? Ten z podwyższonym dachem czy z podnoszonym ?

Wesfalia to kamper z podnoszonym dachem. A te z podwyższonym niby nazywają się Joker, ale na zabudowie również napisy Westfalia. Tak więc na 100% CI nie powiem. Ale ja wolałbym tego podwyższonego, bo jest taki bardziej cywilizowany, a ten z namiotem na dachu, też nie jest zły...ale jak to się będzie sprawować w chłodniejsza noc, albo jak będzie deszcz?

no Caravelle wypas, do tego chłodzonego wiatrem boxera...i tu już spalanie naprawde nie przeszkadząłoby mi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> możne jakaś skoda 105/120??

> lub np paska I 3d

> ooo albo to

Rapid136/135

brak problemów z hamulcami (4tłoczki z Agr. Felicji grinser006.gif) inne półosie (nie do urwania) + silnik 1,3 z favorit na łańcuchu.

Części tanie jak FSO, bo wszystko przed kolaboracją z VW

Wady:

-wiek chyba do 92 robione i z racji tego może się rdza pojawić

- wymaga dbałości o układ chłodzenia (w tym o progi, tam biegną przewodu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać w podpisie - miałem skodzinkę - nie mogę powiedzieć złego słowa. Po naprawieniu bolączek zaniedbanych bez problemu paliła przy -25 (nawet na lpg), prowadziła się pewnie, jak dla mnie miała wygodne fotele (jak na takiej klasy auto oczywiście ). Części tanie jak barszcz, naprawa prosta i możliwa nawet pod blokiem - sam wymieniałem UPG.

Jak zadbasz to się nie zawiedziesz na pewno smile.gif

Wada - ruda - musisz bdb sprawdzić blacharkę, mechanicznie to pikuś smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ten silnik lubi LPG

ale ja nie chcę katować silnika podtlenkiem LPG, moje filozofia życiowa zabrania mi posiadania auta na to paliwo smile.gif wiesz, wychodzę z założenie, że jeśli nie stać mnie na jeżdzenie 2litrówka to kupuje 1.5 litra smile.gif a mnie nawet na 1.5 nie stać smile.gif

> gwarantuję Ci że jak Cię ciągnie do staroci to zakochasz się w Wołdze

Gaz 24 od zawsze mi się podobał. A jeszcze do szkoły nie chodziłem, jak ogladałem się już za wołgami...

takie 205 znalazłem

http://otomoto.pl/peugeot-106-2-komplety-kol-zima-lato-C22839798.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.