Skocz do zawartości

nazwy węzłów autostradowych - czyli ktoś pomyślał


Slawek_L

Rekomendowane odpowiedzi

> Do pełni szczęścia brakuje mi tylko odróżnienie węzła od zjazdu. Bo u nas każdy zjazd to węzeł.

dokładnie.

Ale większość uczestników drogi jak i tubylców PL wie że zjazdy są wszędzie a węzeł to takie coś co jest duuuże jak np. w Sośnicy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie.

> Ale większość uczestników drogi jak i tubylców PL wie że zjazdy są wszędzie a węzeł to takie coś co

> jest duuuże jak np. w Sośnicy

Niestety Gliwickie odcinki mają srednie nazwy - na A1 węzeł z DK88 nazywa się Gliwice Maciejów - co jest o tyle dziwne, że Maciejów jest dzielnicą ... sąsiedniego Zabrza.

Ja natomiast po raz pierwszy od dawna jechałem A4 będąc u rodziców. Naprawdę nie wiem jakim trzeba być bezmózgiem, żeby wymyślić ten tryb pobierania opłat na odcinku miejskim. Zamiast zbudować bramki przelotowe na węźle Kleszczów a resztę zostawić w systemie otwartym, zbudowali bramki zaraz za węzłem Sośnica i potem na każdym zjeździe. Efekt tego jest taki, że

po 1 nie wiadomo, czy będzie bilet zerowy - a nawet jak będzie, to na każde widzi-mi-się będzie można go zlikwidować i wprowadzić opłaty za przejazd obwodnicą miejską.

Drugi fakt, odległość między bramkami zjazdowymi z DK78 na autostradę a bramkami przelotowymi jest 2,5 km, (wracając tylko 2 km). Czyli na takim odcinku autostrady będzie się trzeba zatrzymać 2 razy boje_sie.gif , żeby pobrać bilet i potem go oddać (przy założenio biletu zerowego) lub zapłacić za przejazd tego odcinka angryfire.gif

Niestety, kolejny raz mam wrażenie, że ktoś projektując ten odcinek nigdy nie był na miejscu, którym docelowe rozwiązanie ma działać. klnie.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety, kolejny raz mam wrażenie, że ktoś projektując ten odcinek nigdy nie był na miejscu,

> którym docelowe rozwiązanie ma działać.

Bardziej stawiam na celowe działanie GDDKiA, w celu wprowadzenia opłat w późniejszym terminie.

Może jeszcze dożyjemy czasów kiedy to będą bramki na chodnikach w celu uiszczenia opłaty i po polsku będziemy jak zawsze je przeskakiwać i omijać trawnikiem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety, kolejny raz mam wrażenie, że ktoś projektując ten odcinek nigdy nie był na miejscu,

> którym docelowe rozwiązanie ma działać.

wrzucą jeszcze bramki na A1 to rowerem będzie szybciej po okolicy niż po autostradach samochodem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 335 dla tubylców poprzednia nazwa była bardziej jednoznaczna.

Nie tylko dla tubylców. Jakbym nie wiedział, to bym myślał że zjeżdżając na Zgierz wyjadę na rondzie w Emilii (w sensie że wjadę do Zgierza od krajowej 1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.