Skocz do zawartości

opony a opony czy warto kupić?


Rekomendowane odpowiedzi

> link

> czy warto kupić taka oponkę? patrzyłem na ceneo ten bieżnik jest jeszcze dostępny i kosztuje coś

> takiego prawie 400

Nowa opona to maks 36 miesięcy od daty produkcji. To jest szrot. Nie warta tej ceny. Kupisz i za rok-dwa pojawią się balony bo opona dziesięcioletnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki.

a jakaś rada jakiej firmy kupić oponke nową żeby była cicha i zrobiła w miarę sensowny przebieg oczywiście chodzi też o cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> link

> czy warto kupić taka oponkę? patrzyłem na ceneo ten bieżnik jest jeszcze dostępny i kosztuje coś

> takiego prawie 400

Ja chciałem kupic używki, ale policzyłem i ...

Nowe opony Debica Passio 2 kosztują w necie 580 zł za komplet + kurier za free.

Jutro w realu jest promocja 10% na wszystkie artykuły z kartą payback

w realu cena opony dębica passio 2 w rozmiarze 175/65/R14 wynosi 149 zł/sztukę. Czyli w zaokrągleniu za komplet 600 zł + 10% rabatu czyli do wzięcia za 540 zł. Ja kupuje te oponki

PS Za różengo rodzaju używki z których najświeższe były z 2008 roku wołają bagatela 400 zł z wysyłką za komplet. Wolę dołożyć te 140 zł i mieć nówki sztuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tyle że ja mam 195/55/15 a nie 175/65/R14 a różnica w cenie jest ogromna ;D

Debice lub Kormorany kupisz juz w granicach 280 - 290zl.

Na allegro pokazales 8 letnie opony, za 200.

Wybor chyba jest oczywisty.

Albo wez cos w rozmiarze 195/60/15 to bedziesz mial sporo taniej. Za 210 juz idzie wyrwac przyzwoita taka opone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tyle że ja mam 195/55/15 a nie 175/65/R14 a różnica w cenie jest ogromna ;D

a 195/50/15 nie założysz? ja 2 lata temu w takim rozmiarze kupilem TOYO Proxes T1R 4 sztuki w cenie ~160zł za sztukę i uważam, że jest świetna jak za tą cenę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oki.

> a jakaś rada jakiej firmy kupić oponke nową żeby była cicha i zrobiła w miarę sensowny przebieg

> oczywiście chodzi też o cenę

Mam Uniroyal Rainexpert i spisują się znakomicie (R15). Category killer opon niskobudzetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://www.ceneo.pl/2151336 a coś takiego ?

Oponki zamówione 2szt:D z montażem 280zł sztuka, i w tej cenie mi przełożą z innych alumów dwie oponki co mam na stanie w miarę jeszcze dają rade :D

a teraz pytanie z innej paki nowe oponki na przednia oś czy na tylnią ;D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oponki zamówione 2szt:D z montażem 280zł sztuka, i w tej cenie mi przełożą z innych alumów dwie

> oponki co mam na stanie w miarę jeszcze dają rade :D

> a teraz pytanie z innej paki nowe oponki na przednia oś czy na tylnią ;D?

Zdania są podzielone. Ja praktykuję nowe na tył, by była dobra przyczepność i tył nie wyprzedził przodu przy poślizgu.

Poza tym koła z przodu są napędzane i kierowane, więc łatwiej odzyskać kontrolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozważ zakup samochodu terenowego.

hehe to było by najlepsze rozwiązanie ;D ja i tak za dwa miesiące dokupie jeszcze dwie ;D narazie kasa nie pozwala ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lepsze opony zawsze na tył.

Nie czytales Einsteina, ze wszystko jest wzgledne i zalezy od okolicznosci.

Ja np zawsze wolalem lepsze na przod.

Z paru wzgledow.

Lepsze hamowanie. Lepsze przyspieszanie. Lepsze skrecanie.

A to ze tyl czasem ucieknie, to nie problem bo zapinanie kontr cwiczylem godzianami czy tam nawet setkami godzin jak bylem mlodszy, i raczej mi sie nie zdaza, zebym auto nie opanowal jak mi tyl ucieknie.

Niestaty ta technika zawiodla, bo w zeszlym roku zona prowadzila auto, i majac gorsze opony z tyl wywinela takiego orla na sliskim ostrym zakrecie, ze skonczyla w rowie i auto poszlo na zlom.

Teraz mamy inne auto, ale dlatego ze zona dalej jezdzi, to juz zalozylem lepsze na tyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych Brawurisów 2 .. Właściwości jezdne tej opony nie są złe ... Katastrofalna jest jakość gumy:) Kupiłem 2 sztuki w zeszłym roku przed wczasami... Wracając z wczasów wpadłem w dziurę. i musiałem kupić nową oponę. Dodam tylko , że opona była na tyle a Toyo (przednia oś) wytrzymało uderzenie. Dużym minusem tej opony jest brak rantu ochronnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po 1 pewnie miałęś dobrze dopakowany bagażnik a po 2 to nie jeździ się po krawężnikach :D

3 sprawa to mój wujek tak stracił michelina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> link

> czy warto kupić taka oponkę? patrzyłem na ceneo ten bieżnik jest jeszcze dostępny i kosztuje coś

> takiego prawie 400

bierz, miałem takie i są rewelacyjne nawet 5 letnie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.