Skocz do zawartości

Mercedes B klasa warto ?


wodzu

Rekomendowane odpowiedzi

> Bać się takiego Merca ? 180 Cdi lub benzyna do lpg. Przebieg koło 100 tyś km. to duzo dla tego

> diesla (wtryski, turbo dkz) ?

Na mobile.de jest pełno budyni z przebiegami 400-500kkm więc chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jechałem. Czemu niewygodny ? Bagaznik duży, pozycja za kierownicą podobna do tej, która mam w obecny samochodzie.

Skrzynie automatyczne w Mercedesie to klasyczne skrzynie czy dwusprzęgłowe ? Jak z ich żywotnościa i kosztami serwisu ?

> Jechales tym ? Srednio to wygodne i praktyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bać się takiego Merca ?

To zależy z której strony się patrzy, własne naprawy są ciężkie lub niemożliwe z powodu konstrukcji

>180 Cdi lub benzyna do lpg.

Jeżeli benzyna ma konstrukcję taką jak w A klasie czyli przypływomierz z komputerem zamocowane na silniku to jednak poszedłbym w stronę Diesla

>Przebieg koło 100 tyś km. to duzo dla tego

> diesla (wtryski, turbo dkz) ?

To zależy jak było jeżdżone i czy przebieg realny, jeżeli realny to diesel ledwo dotarty zlosnik.gif natomiast podzespoły typu turbosprężarka można załatwić nawet w nowiutkim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 tys.km dla diesla to mało ale to też zależy kto tym jeździł, bo turbinę czy osprzęt idzie zajechać przy mniejszym przebiegu ,auto fajne bo miejsca w środku sporo i na tylnej kanapie, bagażnik w miarę duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli benzyna ma konstrukcję taką jak w A klasie czyli przypływomierz z komputerem zamocowane na

> silniku to jednak poszedłbym w stronę Diesla

A w czym to przeszkadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladam ogłoszenia i chyba tak jest.

> Jeżeli benzyna ma konstrukcję taką jak w A klasie czyli przypływomierz z komputerem zamocowane na

> silniku to jednak poszedłbym w stronę Diesla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w czym to przeszkadza?

A w tym że komputery i przepływki nie lubią ciągłych drgań i wysokiej temperatury przez co ten element dość często się psuje a jego naprawa jest dosyć droga.

oczywiście nie w ASO bo w ASO wymieniają na nowe i kasują jeszcze drożej, naprawa w A klasie to koszt cirka 1,5kzł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podejrzewam, że kolega miał na myśli awaryjny osprzęt silnika. Aby naprawić relatywnie "drobną"

> usterkę trzeba wyjmować silnik.

Nie w przypadku kompa, ten jest właśnie na wierzchu ale nie w tym miejscu gdzie być powinien no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zależy z której strony się patrzy, własne naprawy są ciężkie lub niemożliwe z powodu konstrukcji

Sam samochód nie jest taki straszny jak go opisują. Największym problemem jest znalezienie serwisu, który go ogarnia i nie jest przesadnie drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam samochód nie jest taki straszny jak go opisują. Największym problemem jest znalezienie serwisu,

> który go ogarnia i nie jest przesadnie drogi.

No to wiem bo posiadam, serwisy też nie są problemem.

Problemem są chęci mechaników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już pisałem, moja mama ma takiego i jest bardzo zadowolona. Jak dla kobiety to uwazam ze bardzo fajny samochod. Niewygodny ? To zalezy do czego porownac, mi się tym jezdzilo bardzo dobrze ale to nie jest limuzyna. Wygodnie się wsiada bo ma duze drzwi, siedzi się trochę wyzej niz w normalnych osobówkach. Po trasie ok 500km nie byłem zmęczony ale raczej znudzony bo nie jestem przyzwyczajony do automatu, w dodatku bezstopniowego, jakostak nudnawo się jedzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jechałem. Czemu niewygodny ? Bagaznik duży, >pozycja za kierownicą podobna do tej, która mam w

> obecny samochodzie.

Czyli nie jechales oslabiony.gif zasiadz i zobacz bo naprawde strasznie mozna sie rozczarowac tym autem. Uwierz mi ,ze w tym aucie nie siedzi sie jak w vanie. Popatrz za jakims c-maxem albo scenicem.

> Skrzynie automatyczne w Mercedesie to klasyczne >skrzynie czy dwusprzęgłowe ? Jak z ich żywotnościa

> i kosztami serwisu ?

Gorzej to skrzynie bezstopniowe czyli najwieksza lipa no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przecież to nie jest VAN

Quote:

Pozycja za kierownicą podobna do tej, która mam w obecnym samochodzie.


Quote:

Użytkownik wodzu

Samochód :Rezzo, Ford Anglia 1964


Myslisz ,ze chodzi o forda anglie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeżeli chodzi o Rezzo to może ustalmy że nie jest to VAN a co najwyżej Minivan i wysokość siedzenia

> jest IMO podobna

facepalm%5B1%5D.gif no to zablysnales moze jeszcze napisz ,ze sa suvy i crossovery hehe.gif no i Ty chyba ,tez nie jechales b-klasa... tam sie siedzi wysoko ale zarazem nisko a mowa byla o pozycji za kierownica a nie wysokosci siedzenia ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam A klasę na stanie a i B klasą jechałem, i w jednym i w drugim masz możliwość regulacji wysokości fotela, ja tam nie mam problemu ani z zajęciem pozycji ani z wysokością siedzenia, ale gust jak pupa każdy ma swoją.

Tekst o błyskotliwości pominę bo szkoda słów smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam A klasę na stanie a i B klasą jechałem, i w jednym i w drugim masz możliwość regulacji

> wysokości fotela, ja tam nie mam problemu ani z zajęciem pozycji ani z wysokością siedzenia,

> ale gust jak pupa każdy ma swoją.

Nadal nie rozumiesz... To moze bardziej lopatologicznie w rezzo i ogolnie minivanach/mpv i vanach siedzisz jak na krzesle a w b-klasie siedzi sie bardziej jak w siadzie prostym bo musisz sie wdrapac do tego auta bo ma podniesiona podloge. Brakuje mi fotki ,zeby to dobrze .

Tu widać to trochę tzn. jak wysoko zaczyna sie tapicerka :

P4284012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nadal nie rozumiesz... To moze bardziej lopatologicznie w rezzo i ogolnie minivanach/mpv i vanach

> siedzisz jak na krzesle a w b-klasie siedzi sie bardziej jak w siadzie prostym bo musisz sie

> wdrapac do tego auta bo ma podniesiona podloge. Brakuje mi fotki ,zeby to dobrze .

> Tu widać to trochę tzn. jak wysoko zaczyna sie tapicerka :

To Ty nie rozumiesz...

To co dla Ciebie jest niewygodne innemu może pasować, nie wiesz co lubi kolega więc nie pisz "niewygodne, beznadziejnie się siedzi" tylko napisz to tak jak teraz napisałeś, żeby się przymierzył czy mu przypasi, bo mi np. pasuje taka pozycja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie w przypadku kompa, ten jest właśnie na wierzchu ale nie w tym miejscu gdzie być powinien

W W203 ECU też jest zamontowany na silniku i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To co dla Ciebie jest niewygodne innemu może pasować, nie wiesz co lubi kolega więc nie pisz

> "niewygodne, beznadziejnie się siedzi" tylko napisz to tak jak teraz napisałeś, żeby się

> przymierzył czy mu przypasi, bo mi np. pasuje taka pozycja

Kolego oczekuje po tym aucie czegos ala rezzo a to jest zupelnie co innego i o to mi chodzi waytogo.gif

p.s. a tego kto wymyslil ta pionowa scianke przed nogami pasazera powinno sie piesc.gifhorse.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W W203 ECU też jest zamontowany na silniku i nic się nie dzieje.

A widzisz może jakoś inaczej zamontowany i jest ok, tak jak napisałem w A klasie jest to bolączka i towar jest chodliwy a B klasa w sumie to to samo tylko ciut większe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego oczekuje po tym aucie czegos ala rezzo a to jest zupelnie co innego i o to mi chodzi

Dlatego musi wsiąść do auta i zobaczyć czy mu pasuje

> p.s. a tego kto wymyslil ta pionowa scianke przed nogami pasazera powinno sie

jaką ściankę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.