Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Dorobienie kluczyka

Featured Replies

Napisano

witam wszystkich,

to jest mój pierwszy wpis po tym jak stałem się dumnym właścicielem fiata stilo 1,4 zlosnik.gif jak bardzo jestem autkiem zachwycony, tak bardzo cierpię pod faktem, że przy kupnie otrzymałem jeden jedyny kluczyk i teraz zaczęła się odyssea.

pierw uderzyłem do ASO. tam na dzień dobry chcą 500pln, ale to było wstępną ceną. nastawiać się mam na wiecej.

żaden kluczykowy serwis pomóc nie może, bo klucz ma kodowanie crypto48, do którego nikt nie ma oprogramowania. kolega google polecił mi kogoś w katowicach. to niestety nie są wogóle moje okolice.

bedąc z trójmiasta był bym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc, podpowiedzi o serwisach, lub jakichkolwiek rozwiązań.

w jednym serwisie proponowano mi wybudowanie immobilisera z kluczyka i przyklejenie go do cewki i tak ominięcie cyrków z dorobieniem klucza. szczerze mówiąc, to nie kusi mnie takie rozwiązanie... może ktoś coś innego poradzić?

piotr

Napisano

1. Zakładam, że masz niebieską kartę kodową.

2. Kupujesz używany kluczyk scyzoryk-pilot.

3. Przy pomocy FES(musisz mieć pełną wersję+ELM) wprogramowujesz funkcję pilot(musisz mieć ze sobą wszystkie kluczyki scyzoryki do tej operacji, ponieważ trzeba wszystkie wprogramować od nowa).

4. W klucz serwisie dorabiasz grot.

5. W dobrym klucz serwisie wprogramują Ci immo(znam taki klucz-serwis w Łodzi), jak nie to ASO to zrobi.

Pozdrawiam BAS

Napisano

> żaden kluczykowy serwis pomóc nie może, bo klucz ma kodowanie crypto48, do którego nikt nie ma

> oprogramowania. kolega google polecił mi kogoś w katowicach. to niestety nie są wogóle moje

> okolice.

W Katowicach w hurtowni Selgros faktycznie są w stanie takie dorobić ok.gif

Jak ostatnio pytałem to ceny były :

350zł za zwykły kluczyk z immo

500zł za kluczyk z immo i pilotem

Napisano

> 1. Zakładam, że masz niebieską kartę kodową.

> 2. Kupujesz używany kluczyk scyzoryk-pilot.

> 3. Przy pomocy FES(musisz mieć pełną wersję+ELM) wprogramowujesz funkcję pilot(musisz mieć ze sobą

> wszystkie kluczyki scyzoryki do tej operacji, ponieważ trzeba

wszystkie wprogramować od nowa).

no to się podepnę.

mam ci ja dwa kluczyki jeden pilot jeden zwykły i ten zwykły nie działa. zakładam że jest rozkodowany. da rade w fesie to naprawić?

> 4. W klucz serwisie dorabiasz grot.

> 5. W dobrym klucz serwisie wprogramują Ci immo(znam taki klucz-serwis w Łodzi), jak nie to ASO to

> zrobi.

> Pozdrawiam BAS

Napisano

> da rade w fesie to naprawić?

Immo = ASO/Examiner only.

Pozdrawiam BAS

Napisano

> Immo = ASO/Examiner only.

> Pozdrawiam BAS

Ale niby jak confused.gifZ tego co wiem,to examinerem nie da się zakodować do stilo klucza z innego auta frown.gifKiedyś próbowałem i się nie dało frown.gif

Napisano

> Ale niby jak Z tego co wiem,to examinerem nie da się zakodować do stilo klucza z innego auta Kiedyś

> próbowałem i się nie dało

Funkcji PILOT nie da się, ale immo da się a przynajmniej Yani(autor FES) tak twierdzi.

EDIT: Możesz mieć rację.

Pozdrawiam BAS

Napisano

jak to robiles?

moge się mylić ale....

kazda procedura z kluczykami powinna zaczac sie od skasowania wszyskich zakodowanych- nie da sie dopisac klucza.

i fes i ex poda iile auto ma tych procesow za soba( jeden z pkt do sprawdzenia auta przed zakupem)

majac czyste konto w body dodajesz klucze do aktywacji po kolei...

zabawa dosc niebezpieczna... jak sie cos poknoci pozostaje laweta.

Napisano

> Nie rozumię, co nie da się z pilotem?

Nie da się dodać pilota(używany kluczyk scyzoryk) przy pomocy Examinera, da się przy pomocy FES.

Pozdrawiam BAS

Napisano

> jak to robiles?

> moge się mylić ale....

> kazda procedura z kluczykami powinna zaczac sie od skasowania wszyskich zakodowanych- nie da sie

> dopisac klucza.

> i fes i ex poda iile auto ma tych procesow za soba( jeden z pkt do sprawdzenia auta przed

> zakupem)

> majac czyste konto w body dodajesz klucze do aktywacji po kolei...

> zabawa dosc niebezpieczna... jak sie cos poknoci pozostaje laweta.

A więc tak...

Auto miało dwa klucze,ale jeden raz działał a raz nie,więc gość zakupił używany klucz ze stilo i próbowałem go zakodować examinerem,ale wyszedł komunikat,że" klucz jest nie z tej rodziny" smile.gifCo do czyszczenia,to jest to proces automatyczny i kasuje klucze dopiero na końcu,więc takiego ryzyka z lawetą nie było cool.gif

Dokładnie pisze tak"klucze które nie zostały przedstawione do zaprogramowania zostaną usunięte i nie będzie można już nigdy użyć"Także nawet jesli znalazł by się zaginiony klucz od danego auta,to i tak go już potem nie zaprogramujesz examinerem crazy.gif

A co miałeś na myśli pisząc "czyste konto w body"?

Kluczy można zakodować do 8 sztuk.ale tylko wtedy jeśli są z tej rodziny(czytaj sprowadzone przez serwis)

Ostatnio programowałem 500 i nie było żadnych kłopotów,ale klucze były sprowadzone do tego auta poprzez serwis. cool.gif

Napisano

> Funkcji PILOT nie da się, ale immo da się a przynajmniej Yani(autor FES) tak twierdzi.

> EDIT: Możesz mieć rację.

> Pozdrawiam BAS

Chciałbym mieć taką wiedzę jak Yani cool.gif

Swoją drogą to trochę dziwne,że fes może zrobić piloty a ex nie frown.gif

Na co dzień korzystam z fesa w wersji zarejestrowanej,ale jeśli potrzebuję ex to mogę sobie go porzyczyć od "chłopaków"za flaszkę cool.gifNawet na trzy dni.A za flaszkę i tak płaci klijęt smile.gifWięc wszyscy są zadowoleni.

A wracając do tematu to wiem,że firma ko car w tychach zakoduje nowe klucze,ale kolega musiał by wysłać im body,a to się wiąże z "niemaniem" auta na co najmniej tydzień. frown.gif

Napisano

> Swoją drogą to trochę dziwne,że fes może zrobić piloty a ex nie

FES potrafi też aktywować lampkę tempomatu itd. a Examiner nie, wynika to z tego, że Fiat nie żyje z dokładania używanych podzespołów do sprzedanych samochodów a ze sprzedaży nowych samochodów i części, więc jak masz samochód bez tempomatu to kup nowy z tempomatem itd.

Pozdrawiam BAS

Napisano

> FES potrafi też aktywować lampkę tempomatu itd. a Examiner nie, wynika to z tego, że Fiat nie żyje

> z dokładania używanych podzespołów do sprzedanych samochodów a ze sprzedaży nowych samochodów

> i części, więc jak masz samochód bez tempomatu to kup nowy z tempomatem itd.

> Pozdrawiam BAS

Tempomat już mam smile.gifyay.gif

Faktycznie fes jest super smile.gifZa jego pomocą dołożyłem sobie też ogrzewanie dodatkowe smile.gifMożna nim zrobić dużo więcej niż ex i tak jak piszasz fiat nie odkrył jeszcze tej "niszy"ale teraz jest chyba za późno smile.gifYani ich wyprzedził.

Myślę,że nie dostane bana za spam kara.gif,bo to nie związane z tematem,ale nie mogłem się oprzeć.

Napisano

> fiat nie odkrył jeszcze tej "niszy"ale teraz jest chyba

> za późno Yani ich wyprzedził.

To nie jest w ich interesie i nie będą wchodzić w tą niszę.

> Myślę,że nie dostane bana za spam ,bo to nie związane z tematem,ale nie mogłem się oprzeć.

Bana nie dostaniesz, najwyżej wątek poleci z technicznego na towarzyski.

Pozdrawiam BAS

Napisano
  • Autor

no właśnie tutaj jest ten problem... nie mam nic, żadnej karty, nawet nie dostałem kodu do radia. samochód sprowadzałem z niemiec i nie myślałem, że taki bajzel może być u sąsiadów, a jednak...

no cóż. wygląda na to, że zostaje mi tylko ciężka droga do ASO. może po prostu od zera wszystko podorabiam. kurcze, no trudno...

Napisano

> no właśnie tutaj jest ten problem... nie mam nic, żadnej karty,

Karta w ASO kosztuje ~200zł.

Pozdrawiam BAS

Napisano

> Auto miało dwa klucze,ale jeden raz działał a raz nie,

Piszesz o pilocie, czy o immo?

Napisano

> Swoją drogą to trochę dziwne,że fes może zrobić piloty a ex nie

W ASO (czyli Examiner) skasowali mi obydwa klucze i piloty i wprogramowali na nowo (bo jeden z oryginałów nie działał)

Napisano

> Piszesz o pilocie, czy o immo?

O imo,raz działał przez tydzień,a potem się "zawieszał"i nie można było odpalić auta,komunikat:klucz nieznany lub nierozpoznany z ex smile.gif

Napisano

> no właśnie tutaj jest ten problem... nie mam nic, żadnej karty, nawet nie dostałem kodu do radia.

> samochód sprowadzałem z niemiec i nie myślałem, że taki bajzel może być u sąsiadów, a

> jednak...

> no cóż. wygląda na to, że zostaje mi tylko ciężka droga do ASO. może po prostu od zera wszystko

> podorabiam. kurcze, no trudno...

Jeśli tak chcesz zrobić to polecam Ci firmę ko-car w tychach,na pewno bedzie taniej,a kod z karty wtedy dostaniesz gratis smile.gifW serwisie skasują Cie za wszystko tzn duplikat karty np 250

dorobienie klucza np 350:zakodowanie 150 itd.Wyjdzie na pewno dużo drożej niż w tychach,z tym,że gdybyś chciał to zrobić u nich to musiałbyś wysłać im body z kluczem,a to sie wiąże z "niemaniem"jeżdżącego autka przynajmniej na tydzień frown.gif

Z tego co pamiętam,za jeden klucz jest cena 350zł,ale to sobie możesz już ustalić sam z nimi.

Ceny podane wyżej w aso są cenami oriętacyjnymi i mogą być inne,ale tak czy inaczej nie bedą mieli zahamowań,żeby z Ciebie zedrzeć jak najwięcej się da smile.gif

Napisano

> W ASO (czyli Examiner) skasowali mi obydwa klucze i piloty i wprogramowali na nowo (bo jeden z

> oryginałów nie działał)

Z całym szacunkiem dla Twojego ASO,to trochę to "ubarwili":otóż raz wymazany klucz nie da sie zaprogramować ponownie,nawet jeśli pochodzi z tego auta,poza tym nie ma czegoś takiego jak sama procedura wymazania kluczy!

To co zrobili Tobie wyglądało w ten sposób,że powtórzyli procedurę kodowania kluczy które im dałeś i dlatego zaczęło to działać.Można nazwać to w ten sposób,że odświeżyli Ci klucze,ponieważ body z jakiegoś powodu zapomniał o jednym z nich i dlatego nie chciał działać.Faktycznie przy kodowaniu ex pilot koduje się sam,nazywa sie to klucz z RF z tak go potem komputer widzi,ale jako takiej procedury programowania samego pilota w ex nie ma .

Napisano

> Z całym szacunkiem dla Twojego ASO,to trochę to "ubarwili":otóż raz wymazany klucz nie da sie

> zaprogramować ponownie,nawet jeśli pochodzi z tego auta,poza tym nie ma czegoś takiego jak

> sama procedura wymazania kluczy!

> To co zrobili Tobie wyglądało w ten sposób,że powtórzyli procedurę kodowania kluczy które im dałeś

> i dlatego zaczęło to działać.Można nazwać to w ten sposób,że odświeżyli Ci klucze,ponieważ

> body z jakiegoś powodu zapomniał o jednym z nich i dlatego nie chciał działać.Faktycznie przy

> kodowaniu ex pilot koduje się sam,nazywa sie to klucz z RF z tak go potem komputer widzi,ale

> jako takiej procedury programowania samego pilota w ex nie ma .

Z tego co dopytałem to nie da się "dołożyć" czy "usunąć" danych o jednym kluczu czy pilocie.

Musiano więc wprowadzić ponownie cały komplet (2szt).

Podczas operacji (osobnej dla kluczy i osobnej dla pilotów) widziałem, że zaprogramowane komputer miał 3 klucze i 3 piloty. Potem zostało to usunięte i cały komplet został wprowadzony na nowo.

Opisuję co widziałem i co usłyszałem.

Napisano

> Z całym szacunkiem dla Twojego ASO,to trochę to "ubarwili":otóż raz wymazany klucz nie da sie

> zaprogramować ponownie,nawet jeśli pochodzi z tego auta,poza tym nie ma czegoś takiego jak

> sama procedura wymazania kluczy!

> To co zrobili Tobie wyglądało w ten sposób,że powtórzyli procedurę kodowania kluczy które im dałeś

> i dlatego zaczęło to działać.Można nazwać to w ten sposób,że odświeżyli Ci klucze,ponieważ

> body z jakiegoś powodu zapomniał o jednym z nich i dlatego nie chciał działać.Faktycznie przy

> kodowaniu ex pilot koduje się sam,nazywa sie to klucz z RF z tak go potem komputer widzi,ale

> jako takiej procedury programowania samego pilota w ex nie ma .

Moje informacje pokrywają się z ostatnim postem OCHKAROLa... najpierw trzeba wypruć aby dopisać kpl. Jednego się nie da. Zresztą to samo pisałem już wyżej.

Musi być trzecia opcja / zakładka, bo też coś pamiętam o uśmierceniu klucza na wieki.

Napisano

> Z tego co dopytałem to nie da się "dołożyć" czy "usunąć" danych o jednym kluczu czy pilocie.

Nieprawda.

> Musiano więc wprowadzić ponownie cały komplet (2szt).

> Podczas operacji (osobnej dla kluczy i osobnej dla pilotów) widziałem, że zaprogramowane komputer

> miał 3 klucze i 3 piloty. Potem zostało to usunięte i cały komplet został wprowadzony na nowo.

> Opisuję co widziałem i co usłyszałem.

To co widziałeś i usłyszałeś to prawda,ale wygląda to w taki sposób:

Na początku w\g ex miałeś zaprogramowane 3 klucze i 3 piloty,i to się zgadza.Potem gość zaczął procedurę kodowania i wpisał Ci te klucze które miałeś(czyli te dwa,i jest to bez znaczenia czy sa z pilotami czy bez,można wpisać jednorazowo do 8 kluczy)a reszta czyli jeden został całkowicie unieważniony,i dlatego zostały dwa w pamięci i zaczeły działąc(patrz kilka postów wyżej tam któryś kolega napisał,że jest to pierwsza rzecz przy sprawdzeniu jak się kupuje auto)

Nie chodzi mi o to żeby się spierać,ale taka jest procedura kodowania kluczy,i jak na razie nie słyszałem o innej.

Tak jak pisałem wcześniej ostatnio kodowałem do 500 i gość miał dwa nowe klucze sprowadzone przez serwis,jeden z pilotem a jeden zwykły,po kodowaniu miał zaprogramowane dwa klucze z pilotem i jeden zwykły,a jeden unieważniony w pamięci body.Nawet jak by go znalazł,to i tak nie można by było go już zakodować.

Jeżeli nie wierzysz,to mogę porobić zdjęcia z examinera krok po kroku jak się koduje klucze.Ale wtedy stawiasz browara smile.gif

Napisano

> Nieprawda.

> To co widziałeś i usłyszałeś to prawda,ale wygląda to w taki sposób:

> Na początku w\g ex miałeś zaprogramowane 3 klucze i 3 piloty,i to się zgadza.Potem gość zaczął

> procedurę kodowania i wpisał Ci te klucze które miałeś

Nie.

Byłem, widziałem, patrzyłem i pytałem (czasem miał mnie gośc już dosyć wink.gif )

Najpierw usunięto dane o wszytskich kluczach i pilotach a potem wprowadzono od nowa te dwa które miałem.

Zapamiętałem właśnie, że nie da sie "dopisać" klucza tylko trzeba dane o wszystkich usunąć i wprowadzać od nowa cały komplet.

Bo zapytałem o to, po jaką cholerę tyle zabawy jak można byłoby tylko dodać info o pilocie (bo tylko on nie działał - kluczyk odpalał auto spokojnie).

> Jeżeli nie wierzysz,to mogę porobić zdjęcia z examinera krok po kroku jak się koduje klucze.Ale

> wtedy stawiasz browara

Nie będziemy się faktycznie przekomarzać, bo nie o to chodzi.

A piwkiem mnie nie przestraszysz - w pracy mam kilkadziesiąt tysięcy sztuk tego dobra codziennie "pod opieką" wink.gif

Napisano

Czyli podsumowując cool.gif

1. Mając tylko JEDEN oryginalny kluczyk jak autor postu,

da się kolejny np. używany z innego stilo zaprogramować

pod nasze stilo FESem?

2. Pamiętam że już kiedyś mnie to ciekawiło i pytałem na

ak w tej sprawie. Ktoś wtedy napisał, że nie da się zaprogramować

pastylki z innego stilo pon nasze, bo tylko część "code" da się zmienić,

a reszta musi odpowiadać vin w aucie. Widzę więc że

zrozumienie w tej kwestii się zmieniło smile.gif

Szczególnie interesuje mnie jednak pkt 1.

- to kiedy jest konieczność dorabiać kluczyć od podstaw?

np w KO-CAR w tychach - koszt 350 zł (bez przycisków)

- a kiedy można to zrobić znacznie taniej w postaci

używanego kluczyka i FES'a?

Załóżmy sytuację że jest jeden oryginalny kluczyk i karta kodowa.

Pzdr. cool.gif

Napisano
  • Autor

no to ja ze swojej strony dziękuję wstępnie za odpowiedzi. tychy znaczą dla mnie podróż przez cały kraj, a za te koszty to mogę niestety i od razu podjechać do ASO oslabiony.gif

ale kolega google mi znalazł cekawego fachowca bliżej pomorskiego: www.max-tronic.pl

no cóż, może ten pomoże.

Napisano

> no to ja ze swojej strony dziękuję wstępnie za odpowiedzi. tychy znaczą dla mnie podróż przez cały

> kraj, a za te koszty to mogę niestety i od razu podjechać do ASO

> ale kolega google mi znalazł cekawego fachowca bliżej pomorskiego: www.max-tronic.pl

> no cóż, może ten pomoże.

Jak masz bliżej to super,ale jak by Ci nie wyszło,to do ko-car nie musisz jechać,możesz im to wysłać kurierem smile.gif

No ale to w ostateczności,gdybyś nie miał innej opcji.

Napisano

> Nie będziemy się faktycznie przekomarzać, bo nie o to chodzi.

> A piwkiem mnie nie przestraszysz - w pracy mam kilkadziesiąt tysięcy sztuk tego dobra codziennie

> "pod opieką"

Nie chodzi mi o przekomarzanie,tylko ja takiej procedury nigdy nie widziałem,i nawet bałbym się ją zastosować,bo istnieje ryzyko zablokowania tych kluczy.

I gość robił to examinerem?

Co do piwa,to musisz mieć cieżko w pracy,widzieć tyle "dobra"i nie móc zkorzystać cool.gif

Napisano

> I gość robił to examinerem?

Tak

> Co do piwa,to musisz mieć cieżko w pracy,widzieć tyle "dobra"i nie móc zkorzystać

Nie jest źle dopóki się coś nie pobije i nie rozejdzie się zapach smirk.gifslinka.gif

Napisano

> Tak

> Nie jest źle dopóki się coś nie pobije i nie rozejdzie się zapach

Zrobiłem fotki i wygląda to tak jak pisałem.Jest to 500 bo taka była pod ręką z dwoma kluczami

286025704-20120529176.jpg

Potem jest taki komunikat

286025704-20120529177.jpg

Potem wpisujemy kod z karty

286025704-20120529178.jpg

Potem wkładamy klucz nr 1

286025704-20120529179.jpg

Potem jes zapytanie o inne klucze,właściwie jeśli juz innych nie mamy procedurę możemy zakończyć i zostanie nam tylko jeden klucz smile.gifI jest to nie prawda,że nie można usunąć jednego klucza,jeśli nie chcemy przerwać i programować inne to jedziemy dalej.

286025704-20120529180.jpg

potem klucz drugi,może być z pilotem lub bez(w zależności jakie posiadamy)

286025704-20120529181.jpg

tutaj mamy klucz z pilotem

286025704-20120529182.jpg

Potem dalej się pyta czy chcemy zaprogramować inne klucze(tak do 8 sztuk)Jeśli nie mamy dajemy nie i uzyskujemy coś takiego jak na następnej foto

286025704-20120529183.jpg

Tutaj jest ilość kluczy które możemy zakodawać i moze to być od 1do 8 smile.gif

286025704-20120529184.jpg

Teraz zaczyna się kodowanie,ale najpierw ex pokaże w górnym ekranie indentyfikatory kluczy które zostaną zakodowane,a na dolnym te które usunie bezpowrotnie.I jest to proces automatyczny.

286025704-20120529185.jpg

I po kodowaniu smile.gif

Potem sprawdzamy sobie jakie klucze mamy zapisane i ile sztuk z pilotem i bez.Proces kodowania pilotów też jest automatyczny smile.gifI jeśli pilot jest sprawny,to musi działać smile.gif

286025704-20120529186.jpg

I po sprawie smile.gif

286025704-20120529188.jpg

W tym przypadku były kodowane dwa klucze,jeden z pilotem,a drugi zwykły,ale to nie ma znaczenia,bo możesz mieć 8 kluczy z pilotem lub 8 zwykłych smile.gifŁyknie wszystkie pod warunkiem,że są dedykowane do tego auta(czytaj sprowadzone przez serwis) smile.gif

Nie ma w tej procedurze żadnego usuwania kluczy przed kodowaniem nowych smile.gif

W stilo też tak jest(chociaż dawno tego nie robiłem w stilo,ale to jest to samo)

post-140827-14352516568793_thumb.jpg

Napisano

Poza wszystkimi rozważaniami:

Transponder w Fiacie 500 jest inny - to Philips ph20 w odróżnieniu do Megamos cr 48 w Stilo.

Natomiast transponder Z Fiata 500 można sklonować- czyli można powielić klucz bez odczytywania /przerabiania zawartości pamięci w aucie (jak to się robi w Stilo).

Napisano

> Immo = ASO/Examiner only.

> Pozdrawiam BAS

AlfaOBD + karta kodowa i programujesz immo

Napisano

> Transponder w Fiacie 500 jest inny - to Philips ph20 w odróżnieniu do Megamos cr 48 w Stilo.

Właśnie w 500 jest połączony ze scalakiem pilota, a nie jak w Stilo niezależna pastylka.

Napisano

> Właśnie w 500 jest połączony ze scalakiem pilota, a nie jak w Stilo niezależna pastylka.

Tak - jest stosowana wersja z transponderem w układzie z pilotem. Ale istnieje wersja philipsa crypto także w plastikowej "pastylce" stosowana np. w Pandzie.

Aczkolwiek żeby nie rozwlekać tematu- istnieje też taki megamos cr który jest też na płytce z pilotem. Ale nie w Fiacie tylko np. w niektórych Hondach. Ale to już chyba off top...

Ogólnie immo w Fiacie trudniej sforsować niz np. w Hondach albo najnowszych nawet Toyotach. Tutaj Fiat nie ma czego sie wstydzić.

A jest takie auto francuskie gdzie immo kasuje się końcówką długopisu :D Nie napiszę które bo śwagier ma ten model hahaha.gif

Napisano

> Tak - jest stosowana wersja z transponderem w układzie z pilotem. Ale istnieje wersja philipsa

> crypto także w plastikowej "pastylce" stosowana np. w Pandzie.

Posiada "niejawny kod ukryty" niemożliwy do odczytu przez urządzenia serwisowe itd..itd..,stąd konieczność "ingerencji" w pamięć body.Tak jak w przypadku Stilo i innych..

Mam rację confused.gif

Napisano

> Posiada "niejawny kod ukryty" niemożliwy do odczytu przez urządzenia serwisowe itd..itd..,stąd

> konieczność "ingerencji" w pamięć body.Tak jak w przypadku Stilo i innych..

> Mam rację

No właśnie, że philipsa crypto już "rozpracowano" - i można go w całości zapisać na innym , specjalnie do tego wymyślonym transponderze. Natomiast megamos cr (taki jak w stilo) nie da się przepisać na inny transponder. Stąd też w stilo trzeba grzebać w elektronice...

Z tym, że urządzenia serwisowe (np. examiner i nawet i FES) nie odczytują wartości transponderów ,robi to auto po przekręceniu kluczykiem stacyjki , bądż po włożeniu klucza do stacyjki...

Do odczytu transponderów poza autem są inne urządzenia ...

Napisano

To i ja się podepnę. W moim Ducato mam jeden kluczyk bez karty kodowej. Karta to nie problem w poniedziałek ide do ASO niech wyrabiają. Problemem jest drugi kluczyk. Jako że nie chce płacić za nowy kluczyk 700zł pomyślałem że można zrobić tak: Kupuje używany scyzoryk z elektroniką i immo. Ide z nowym grotem do klucznika ten mi docina grot oraz kopiuje pastylkę ze starego kluczyka do nowego. Jadę do ASO i dzięki wyrobionej karcie usuwają mi zagubiony kluczyk. Na koniec FES'em dodaję pilot z nowego kluczyka. Od teraz mam 2 kluczyki z dwoma takimi samymi immo. zlosnik.gif

Czy dobrze kombinuje i czy klucznik da radę skopiować immo. Nie wiem tylko jakie immo siedzi w kluczyku wiem tylko że pastylka. Elearn gdzieś podaje jaki rodzaj tego jest ? wink.gif

Napisano

Na grocie klucza wybita 2 czy 3 ? Bo jeżeli 3 to za karte w aso sporo liczą...

Pozdr

Ogólnie aby obniżyć cenę klucza zamówionego w ASO mozna:

zamówic klucz jako część zamienna do auta. Nie programować go w ASO tylko u klucznika posiadającego tester z opcją na Fiata.

Nadmienię, że mój tester ogarnia Fiata włącznie z wersjami USA smile.gif

Napisano

> Na grocie klucza wybita 2 czy 3 ? Bo jeżeli 3 to za karte w aso sporo liczą...

> Pozdr

jeszcze dwójeczka. wink.gif czyli mój tok rozumowania wcale nie jest taki zły. confused.gif musze w poniedziałek podjechać do klucznika żeby wydał opinię o skopiowaniu immo - czy da rade wink.gif

Napisano

W ducato system code 2 oparty jest na megamos cr.

Więc nie da sie sklonować...

Pozostaje:

Albo zamówienie nowego klucza - ASO ... ewentualnie metoda "grzebanie w elektronice" .

Pozdrawiam

Napisano

Tutaj jest coś naskrobane że ducato po 2006 roku już nie ma megamos crypto tylko jakies inne wynalazki. Jeżeli ktoś ogarnia te nazwy to bardzo bym prosił o wypowiedzenie się czy te da rade sklonować. wink.gif

PS. takie samo IMMO ma nuovo bravo i GP po 2007 roku

Napisano

No potem jest właśnie code3 na Philips crypto ... Ty masz 2 na grocie - więc to immo na megamosie (zgodnie z przytoczoną tabelką ...

Zaś transponder 7946 to Philips crypto w układzie z pilotem...

  • 3 miesiące później...
Napisano

dołącze sie do tematu... czyli jeśli np zgubi sie kluczyk, kupi używany, dorobi grot, zaprogramuje to nie ma niebezpieczeństwa otworzenia auta starym, zgubionym kluczem?

Napisano

> dołącze sie do tematu... czyli jeśli np zgubi sie kluczyk, kupi używany, dorobi grot, zaprogramuje

> to nie ma niebezpieczeństwa otworzenia auta starym, zgubionym kluczem?

Programowanie zaczyna się od usunięcia wszystkich kluczy...

Więc po programowaniu aktywne zostaną tylko te które zostaną wczytane.

Napisano

> Programowanie zaczyna się od usunięcia wszystkich kluczy...

> Więc po programowaniu aktywne zostaną tylko te które zostaną wczytane.

Ale auto starym niezaprogramowanym kluczem i tak otworzy.

Napisano

> Ale auto starym niezaprogramowanym kluczem i tak otworzy.

no tego nie unikniesz, ale body go już nie polubi.... więc auto da się okraść, ale nie ukraść

  • 2 tygodnie później...
Napisano

> no tego nie unikniesz, ale body go już nie polubi.... więc auto da się okraść, ale nie ukraść

Jakie fajne pocieszenie. :D

___

Sama temat przerabiałam. Niestety nie mając klucza nr 2. A więc było "włamywanie", odcinanie alarmu, wyjmowanie komputera, dorabianie klucza z imo (400zł), a potem zakup pilota z grotem na all i kodowanie go.

Tymczasem mam jeszcze osobno klucz zwykły i osobno pilot z innym grotem. Muszę zrobić ten grot właściwym, a tamten zwykły klucz potraktować jako zapas, bo tak to ciągle mam jeden...

Ahoj przygodo. smile.gif

Napisano

Czyli odpowiadając na moje pytanie zlosnik.gif, nie da się zakodować fesem kluczyka z innego stilo, jeśli posiada się tylko 1 oryginalny?

W takim wypadku trzeba najpierw od podstaw wyrobić drugi kluczyk, np w "Kocarze" za około 400 pln, żeby mieć komplet? ideia.gif

Pozdrawiam

SHT

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.