Skocz do zawartości

Scenic 2 do obczajki


targowica

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Widziałem już wątek oceny Scenic 1 (faza 2), proszę o opinie na temat tego Scenica 2 (przed liftem).

Noszę się z zamiarem zakupu takiego auta dla 4 osobowej rodziny. Roczny przebieg do 15 tyś. km w trasie (rzadko w mieście). Motor benzynowy 1,6 lub 2,0

Ogłoszenie

pozdrawiam,

Targowica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> Widziałem już wątek oceny Scenic 1 (faza 2), proszę o opinie na temat tego Scenica 2 (przed

> liftem).

> Noszę się z zamiarem zakupu takiego auta dla 4 osobowej rodziny. Roczny przebieg do 15 tyś. km w

> trasie (rzadko w mieście). Motor benzynowy 1,6 lub 2,0

> Ogłoszenie

> pozdrawiam,

> Targowica

W priwileżu to chyba była klima automagiczna, a tu jest manual.

To tak z moich spostrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

auto samo w sobie bardzo wygodne. jak 2+2 jest idealne ze względu na ilość miejsca, wyposażenie i komfort ok.gif

co do tego modelu:

- nie jestem do końca przekonany czy w 04/2005 montowali już z tyłu biało-czerwone lampy, czy jeszcze były takie pedalskie różowe. na pewno w II połowie 2005 już były biało-czerwone ok.gif

- na ramieniu wycieraczki brak mu dekielka plastikowego (trójkącik). niby popierdułka, ale ciężko to znaleźć, a nowe kosztuje ponad 120 PLN

- mocowanie tylnego stopnia (zderzaka) nie ma 2 kołków - ktoś tam dłubał i już nie założył no.gif

- klima manual? a fee... szukaj automatu

- brak zaślepki ośki tylnej wycieraczki (po hoooj ktoś to wyciągał icon_eek.gif)

- nie widzimy wyświetlacza, wiec nie wiemy jakie błędy mogą być no.gif

- wersja jakaś uboższa - bez klimatronika, tempomatu i czarne wstawki dookoła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - klima manual? a fee... szukaj automatu

Jeśli można...

Pomimo całego mojego umiłowania do automagicznej klimatyzacji pozwolę sobie delikatnie zauważyć, że ona'ż w meganie typ "żelazko" i pochodnych, a więc i sceniku się słabieńko udała.

Walczyłem z jej żałośnie niską wydajnością przez prawie cały okres gwarancji, wysłuchując (i uzyskując tego'ż potwierdzenie empiryczne na innych egzemplarzach), że "to tak ma być", aż w końcu położyłem na tym... No nie ważne co, niech się domyślą czytelnicy.

W praktyce sterowanie siłą nawiewu trzeba obsługiwać z palucha (inaczej z kratek ledwie co leci), a w cieplejsze dni temperatura musi być na "lo", alby wydusić choć trochę zimna.

W pozycji "auto" w lecie można się utopić we własnym sosie...

Jak już się z godzinę pojeździ, to owszem, nawet trzyma temperaturę sensną, ale ileż to trwa, zanim się wychłodzi...

Natomiast zimowe grzanie bangla bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, jak w meganie, ale w sceniku klima jest dozowana - nie od razu wali z kratek 15*, żeby nie załatwić od razu wszystkich na pokładzie. komp stopniowo (ale szybko) dawkuje obniżenie temperatury stąd może "to trwa". ważna jest czystość czujnika temp na pokładzie (wiatraczek).

pośród właścicieli jeszcze nie słyszałem, by ktoś na sprawną klimę narzekał, jednak zawsze coś się może przytrafić.

skoro robiłeś na gwarancji, to pewnie w ASO, a tam wiadomo ile % mechaników to znawcy, a ile znafffcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem, jak w meganie, ale w sceniku klima jest dozowana - nie od razu wali z kratek 15*, żeby

> nie załatwić od razu wszystkich na pokładzie.

Megane też ma taki system grinser006.gif który polega na tym że klima czy to manualna czy automat (sprawna i szczelna) działa słabo.

Ale nie wiedziałem że to dla mojego dobra serduszka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Megane też ma taki system który polega na tym że klima czy to manualna czy automat (sprawna i

> szczelna) działa słabo.

> Ale nie wiedziałem że to dla mojego dobra

qrde a u mnie nawet działa i nie narzekam icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wsadzisz 3-4 osoby ( a jedna osoba to minimum 100W) na pokład i jest naprawdę gorąco to wtedy

> czuć to wyraźnie.

kurcze... nie zauważyłem tego. może faktycznie coś w tym jest ok.gif

ale od dawna radzą znawcy klimy, żeby szybko schłodzić trza włączyć obieg wewnętrzny i to działa ok.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

bardzo dziękuję za opinie.

Jakich elementów w takim razie szukać w takim aucie prócz automatycznej klimy i tempomatu ?

Proszę o wskazanie którą wersją wyposażenia warto się zainteresować (której szukać) ?

Słabo sobie z tego zdać sprawę po zakupie.

pozdrawiam,

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz silnika i nadwozia musisz zwracać uwagę na szczegóły wnętrza:

- klimatronik

- tempomat na kierownicy

- kompletne roletki przeciwsłoneczne na drzwiach tylnych

- przesuwany schowek między fotelami przednimi

- dodatkowe schowki w drzwiach przednich

- lusterko fotochromatyczne

- ESP (dodatkowy przycisk po lewej stronie kierownicy obok ściemniania wyświtlacza i )

- warto widzieć komunikaty na wyświetlaczu, czy nie świeci się STOP lub SERVICE

reszta PRAWIE jak w każdym innym aucie cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem, jak w meganie, ale w sceniku klima jest dozowana - nie od razu wali z kratek 15*, żeby

> nie załatwić od razu wszystkich na pokładzie. komp stopniowo (ale szybko) dawkuje obniżenie

> temperatury stąd może "to trwa". ważna jest czystość czujnika temp na pokładzie (wiatraczek).

> pośród właścicieli jeszcze nie słyszałem, by ktoś na sprawną klimę narzekał, jednak zawsze coś się

> może przytrafić.

> skoro robiłeś na gwarancji, to pewnie w ASO, a tam wiadomo ile % mechaników to znawcy, a ile

> znafffcy.

Wsiadam do nagrzanego samochodu, odpalam, jadę pół godziny - dalej pot się po d... leci.

Tam błyskawicznie went schodzi na niziuuuutkie obroty i ledwo cipie chłodnym z kratek.

Zresztą nawet ustawienie wenta na maks też nie daje jakiegoś tajfuna.

Jedyna sensowna koncepcja to went na 80% i zamknięty obieg.

Sprawdzone na paru przypadkach + jeden drążony do upadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kurcze... nie zauważyłem tego. może faktycznie coś w tym jest

> ale od dawna radzą znawcy klimy, żeby szybko schłodzić trza włączyć obieg wewnętrzny i to działa

Ale w sceniku jest albo obieg wewn, albo ręcznik dla każdego...

Tym dziwniejsze, że rzeczony scenik był to grand i to 7-osobowy.

Nie bałdzo widzę opcję dalszego wyjazdu w upał w pełnym składzie.

Aaaaa, żeby nie było - obecny scenik ma klimę bez zarzutu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ciągnę tematu, bo może ja (lub inni z forum) nie potrzebują/nie znają co to lodówka w aucie ok.gif. nie mam porównania z innymi super wydajnymi pojazdami. często jeżdżę też L200, Outlanderem oraz GLK i tam klima na 19* wygląda identycznie grinser006.gif

u mnie w krótkim, przy 2 + 2 klima przy 18-19* spoko wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie,

> bardzo dziękuję za opinie.

> Jakich elementów w takim razie szukać w takim aucie prócz automatycznej klimy i tempomatu ?

> Proszę o wskazanie którą wersją wyposażenia warto się zainteresować (której szukać) ?

> Słabo sobie z tego zdać sprawę po zakupie.

> pozdrawiam,

> T

tempomat to akurat można samemu prosto zamontować ok.gif

ale klimatronik to fajna sprawa ok.gif i szukał bym żeby było też ESP ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ten samochód spełnia większość postawionych wymagań ?

> Linka

> pozdr,

> PS Nie pytajcie mnie czemu tylko wiśniowy kolor lakieru (spytajcie moją żonę )

nie ma klimatronika ok.gif i jakoś prawe drzwi dziwnie wyglądają ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Megane też ma taki system który polega na tym że klima czy to manualna czy automat (sprawna i

> szczelna) działa słabo.

> Ale nie wiedziałem że to dla mojego dobra

W megane (ale IphII) mojej żony klimatyzacja jest wydajna jak cholera - nie ma żadnego systemu dozowania, za to przy +33st na zewnątrz z kratek potrafi dmuchać powietrze +2st icon_eek.gif. Auto dodatkowo jest małe, więc wychłodzenie trwa chwilę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ten samochód spełnia większość postawionych wymagań ?

ale czy chcesz kupić auto z ogłoszenia czy mieszkasz parę kilometrów od ogłoszenia i chcesz tam jechać? skąd jesteś?

fotki są kiepskie i mało. wyposażenia też całego nie widać - nie ma tempomatu i klimatronika. reszta niewiadoma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale czy chcesz kupić auto z ogłoszenia czy mieszkasz parę kilometrów od ogłoszenia i chcesz tam

Miejsce zamieszkania Warszawa.

Jestem trochę załamany ogłoszeniami otomoto czy motoallegro.

Strach kupować.

Zdecydowałem się na zakup w Rzeszy ponieważ mam człowieka

który może mi go przywieźć i ew. sprawdzić na miejscu.

Niemniej cenię sobie opinie forumowiczów smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód fajny tylko ten środek paskudny i plastikowy. Szukam czegos takiego dla ojca i póki co skłaniam sie bardzie w strone c-maxa 1.8benzyna ale jak sie fajna renówka trafi to tez może być.

Tez mieszkam w stolicy więc jak pooglądam kilka"perełek" to dam znać gdzie nie jechać.

Jak możesz to wklej linki do tego co juz ogladałes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miejsce zamieszkania Warszawa.

> Jestem trochę załamany ogłoszeniami otomoto czy motoallegro.

> Strach kupować.

nie ma strachu - trzeba wziąć kogoś, kto się na takich autach zna, a przede wszystkim daj ogłoszenia na forach specjalistycznych, a nie na ogólnych

> Zdecydowałem się na zakup w Rzeszy ponieważ mam człowieka

> który może mi go przywieźć i ew. sprawdzić na miejscu.

jak już przywieziesz, to może być "już posprzatane"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Samochód fajny tylko ten środek paskudny i plastikowy. Szukam czegos takiego dla ojca i póki co

> skłaniam sie bardzie w strone c-maxa 1.8benzyna ale jak sie fajna renówka trafi to tez może

> być.

> Tez mieszkam w stolicy więc jak pooglądam kilka"perełek" to dam znać gdzie nie jechać.

> Jak możesz to wklej linki do tego co juz ogladałes.

szczerze to c-max ma jeszcze bardziej paskudne platiki, wybitnie na drzwiach, całe panele sick.gif ani kawałka szmaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam nadzieje, że sprawdzi jeszcze w Reichu

> Wstępna weryfikację przeprowadzam via internet.

> Generalnie najpierw muszę wiedzieć czego szukać.

> Mechanicznie to mi znajomy sprawdzi.

Problem pojawia sie kiedy na miejscu okazuje sie ,że jednak nie jest

taki piekny jak miał być.Kasa na "wycieczke"wydana i wraca sie z tym co sie zastało na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problem pojawia sie kiedy na miejscu okazuje sie ,że jednak nie jest

> taki piekny jak miał być.Kasa na "wycieczke"wydana i wraca sie z tym co sie zastało na miejscu.

dokładnie ok.gif . dlatego jak się już coś porządnego wynajdzie i się dokładnie wypyta o co kaman, to wtedy wycieczka ze znawcą tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

> Podbijam z nowym Scenic 2 do weryfikacji

skupmy się na fotkach :D...

1) nie ma alufleg

2) hak z tyłu

3) brak klimatronika

4) brak tempomatu (plastikowa kiera cfaniaczek.gif)

5) brak dodatkowych schowków w drzwiach

6) przebieg może i ma taki

jak Ci się podoba to bierz. może coś utargujesz, bo trza jeszcze toto zarejestrować, więc z 1500 PLN dołożysz.

ma nowy akumulator + nowe opony letnie to już coś. pamiętaj, by mieć 2 karty do auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skupmy się na fotkach :D...

Szacuneczek mrarek smile.gif

Zadzwonię do Niemca i podpytam ile zejdzie z ceny.

W podobnej cenie jest jeszcze ten:

http://www.autoscout24.pl/Details.aspx?id=214749148

Tylko ma slaby po gradzie i nie ten kolor lakieru coby żonie pasował (do ubrania grinser006.gif).

Może to lepsze ?

pozdro,

T

EDIT no ale jest Klimatronik. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szacuneczek mrarek

> Zadzwonię do Niemca i podpytam ile zejdzie z ceny.

> W podobnej cenie jest jeszcze ten:

> http://www.autoscout24.pl/Details.aspx?id=214749148

> Tylko ma slaby po gradzie i nie ten kolor lakieru coby żonie pasował (do ubrania ).

> Może to lepsze ?

A te zdjecia to kiedy robione bo na blacie 28kkm a w ogloszeniui 150kkm ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skupmy się na fotkach :D...

> 1) nie ma alufleg

> 2) hak z tyłu

> 3) brak klimatronika

> 4) brak tempomatu (plastikowa kiera )

> 5) brak dodatkowych schowków w drzwiach

> 6) przebieg może i ma taki

> jak Ci się podoba to bierz. może coś utargujesz, bo trza jeszcze toto zarejestrować, więc z 1500

> PLN dołożysz.

> ma nowy akumulator + nowe opony letnie to już coś. pamiętaj, by mieć 2 karty do auta

A hak to jakaś wada auta? Siostra ma hak w swoim Scenicu tylko po to, żeby raz w roku zamontować platformę na rowery i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moich uwag nie bierz tak bardzo do serca, bo nie wypisuję np. innych bajerów typu szklany dach czy czujniki cofania grinser006.gif

ale to co piszę, że brakuje to fajnie jest mieć, przy czym człek się do luksusu przyzwyczaja ok.gif

ten drugi lepszy z wyposażeniem (tempomat można dołożyć później). ślady po gradzie hmmm... nikt takiego nie ukradnie grinser006.gif

ma już alusy, fajne siedzenia no i klimatronik. z ceną się targuj za te wgiotki. IMHO szybko i tanio je można wyciągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A hak to jakaś wada auta? Siostra ma hak w swoim Scenicu tylko po to, żeby raz w roku zamontować

> platformę na rowery i tyle.

a siostra innego kolegi targa przyczepy z cementem, bo kolega (jej mąż) jest okolicznym murarzem na wsi smile.gif

ale w niedzielę do kościoła scenikiem jadą bez przyczepki ok.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a siostra innego kolegi targa przyczepy z cementem, bo kolega (jej mąż) jest okolicznym murarzem na

> wsi

> ale w niedzielę do kościoła scenikiem jadą bez przyczepki

No i? To dyskwalifikuje auto? Patrząc na Polaków pod marketami budowlanymi to każde auto przynajmniej raz w roku jedzie na maksymalnym obciążeniu bo zawsze gdzieś trzeba położyć 20 metrów kafli. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moich uwag nie bierz tak bardzo do serca, bo nie wypisuję np. innych bajerów typu szklany dach czy

> czujniki cofania

> ale to co piszę, że brakuje to fajnie jest mieć, przy czym człek się do luksusu przyzwyczaja

> ten drugi lepszy z wyposażeniem (tempomat można dołożyć później). ślady po gradzie hmmm... nikt

> takiego nie ukradnie

> ma już alusy, fajne siedzenia no i klimatronik. z ceną się targuj za te wgiotki. IMHO szybko i

> tanio je można wyciągnąć

No właśnie fajnie mieć różne bajery bo może się przydadzą smile.gif

Czujnik cofania to mus dla żonki (chyba że sam będę go musiał montować).

Przewozić rowery też byśmy chcieli więc w sumie to się przyda ale nie jest konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie fajnie mieć różne bajery bo może się przydadzą

> Czujnik cofania to mus dla żonki (chyba że sam będę go musiał montować).

> Przewozić rowery też byśmy chcieli więc w sumie to się przyda ale nie jest konieczne.

Jak juz to zdecydowanie ten pierwszy. Drugi bardziej wypasiony ale wg mnie ma przebieg w granicach 200 000.

A takl z drugiej strony jest sens jechania do niemca po auto? 3000E x 4zł = 12000zł + tablice wywozowe + opłaty + paliwo wyjdzie jak nic z 15000zł. Lepiej poszukac w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak juz to zdecydowanie ten pierwszy. Drugi bardziej wypasiony ale wg mnie ma przebieg w granicach

> 200 000.

> A takl z drugiej strony jest sens jechania do niemca po auto? 3000E x 4zł = 12000zł + tablice

> wywozowe + opłaty + paliwo wyjdzie jak nic z 15000zł. Lepiej poszukac w PL.

Chyba bardziej ufam Niemcom. W Polsce za dużo kombinatorów (IMHO).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie fajnie mieć różne bajery bo może się przydadzą

dokładnie ok.gif

> Czujnik cofania to mus dla żonki (chyba że sam będę go musiał montować).

sam montowałem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i? To dyskwalifikuje auto?

ja nie piszę, że dyskwalifikuje. hak montuje się w ścisle określonym celu.

Twoje zapewnienia, że koleżanka woziła rowery sa dla mnie niewiarygodne palacz.gif

ja uważam, że ciągała ciężkie przyczepy po polskich drogach i tylna belka jest conajmniej skrzywiona. chyba nie zabronisz nam tak myśleć?

Patrząc na Polaków pod marketami budowlanymi to każde auto

> przynajmniej raz w roku jedzie na maksymalnym obciążeniu bo zawsze gdzieś trzeba położyć 20

> metrów kafli.

g. prawda grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja nie piszę, że dyskwalifikuje. hak montuje się w ścisle określonym celu.

> Twoje zapewnienia, że koleżanka woziła rowery sa dla mnie niewiarygodne

> ja uważam, że ciągała ciężkie przyczepy po polskich drogach i tylna belka jest conajmniej

> skrzywiona.

Mam nadzieje że ten czerwony Scenic nie ciągnął przyczepy z wielbłądami w turecki cyrku.

horse.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A takl z drugiej strony jest sens jechania do niemca po auto? 3000E x 4zł = 12000zł + tablice

> wywozowe + opłaty + paliwo wyjdzie jak nic z 15000zł. Lepiej poszukac w PL.

Ile wg Ciebie warte jest takie auto ? Za ile znajdę w PL ?

Moim zdaniem nie ma tanich aut. Zawsze koszty wyjdą podczas lub po zakupie okazji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba bardziej ufam Niemcom. W Polsce za dużo kombinatorów (IMHO).

Niemcowi może i tak. Ale teraz 95% komisów w D prowadzą turasy i innej masci kombinatorzy. Zresztą niemcy też już kombinują. Wieć jak szukać auta to jechac do niemiec i szukac od niemca a nie z komisu,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile wg Ciebie warte jest takie auto ? Za ile znajdę w PL ?

> Moim zdaniem nie ma tanich aut. Zawsze koszty wyjdą podczas lub po zakupie okazji...

W Maju kupiłem dla żony Grand Scenica II 2.0 16V. 2004 rok Privilage (4el. szyby, klimatronic, pakiet schowków, Hand free, el podgrzewane regulowane i skladane lusterka, lusterko fotochrom, 7 miejsc, komplet prawie nowych zimówek, i letnich, po wymiane rorzady przy 110 000KM) kupionyw w polskim salonie 116tyś przbiegu , zawsze serwiowany w ASO (sterta faktur). Auto bezwypadkowe, zarysowany deliktanie zderzak i tyl;ni błotnik (obcierka parkingowa).

Zapłaciłem za auto 15 500zł.

Tu masz fotki:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c71777b538c8f4cb.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/559d6046495f6b3c.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja nie piszę, że dyskwalifikuje. hak montuje się w ścisle określonym celu.

> Twoje zapewnienia, że koleżanka woziła rowery sa dla mnie niewiarygodne

> ja uważam, że ciągała ciężkie przyczepy po polskich drogach i tylna belka jest conajmniej

> skrzywiona. chyba nie zabronisz nam tak myśleć?

Ja o koleżance nie pisałem, wspomiałem, że siostra targa na haku raz w roku platformę na rowery i po to go kupiła. I nic więcej. A myśleć to sobie możesz co chcesz. Ale odnośnie haka w autach z D to warto brać to pod uwagę, że u nich bagażniki rowerowe na dach to mniejszość, większość wozi z tyłu na hakach i z tego powodu mogą mieć je zamontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z D to warto brać to pod uwagę, że u nich bagażniki rowerowe na dach to mniejszość, większość

> wozi z tyłu na hakach i z tego powodu mogą mieć je zamontowane.

oprócz tego, że masowo ciągną kempingi ok.gifpalacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.