Skocz do zawartości

Do upalania zimą, budżet do 6kzł.


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

> Jazda zimą wymaga specyfiki prowadzenia a nadmiar mocy w Evo, nieco przeszkadza.

"Nieco" to mało powiedziane, przeszkadza duża masa, duża moc. Najlepsze są właśnie stare wolnossące Audi quatro, Subaru Justy,wolnossące Imprezy.

Na sniegu mocnym autem jezdzić trzeba dość specyficznie... kiedy pierwszy raz zobaczyłem jak myślałem, ze trener sobie jaja robi ale pomiar czasu potwierdził, ze facet ma racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ostatnią niedzielę do Ułęza przyjechł gostek A-quatro/130KM

> Na polskich zimowych nalewkach, "wyciął" czasowo wszystkie czteronapędowe Evo.

> Koszt zakupu ok. 5 tyś + opony + drobne usterki. Do zabawy w śniegu, myślę że więcej nie potrzeba.

Dlatego wybór padł na OOOO z quattro i myślę, że w tych rewirach pozostanę ok.gif

Dzisiaj lub niedługo będę miał możliwość spróbowania, porównania napędu Audi i Subaru.

Jeśli coś sensownego będzie do napisania to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Dzisiaj lub niedługo będę miał możliwość spróbowania, porównania napędu Audi i Subaru.

> Jeśli coś sensownego będzie do napisania to napiszę.

No to mogę coś napisać.

Porównywane Audi A4 quattro 2.6 150 KM (ok. 1500 kg) i Subaru Impreza GL 2.0 125 KM (ok. 1200 kg)

Na prostej idą łeb w łeb i na tym podobieństwa się kończą zlosnik.gif

Napędy z grubsza działają podobnie = oba baaardzo skuteczne ale czuć, że inaczej jest to skonstruowane Impreza idzie jakby bardziej na okrągło, a Audi jest bardzo przewidywalne.

Ale ciężko tu o rokowanie wyższości jednego nad drugim.

Nie sądziłem, że aż taką różnicę robi masa w prowadzeniu, a różnica jest spora.

Jeśli ktoś szuka auta typowo do zabawy to jednak Impreza będzie lepszym wyborem,

Audi jest świetne bo jest komfort itd. ale ta masa zabija to auto, szczególnie przy tej mizernej mocy 150 KM.

Idea napędu 4x4 jest genialna szczególnie zimą i jak ktoś się zastanawia, to w zasadzie nie ma nad czym ok.gif

Audi sprzedane, bo za ciężkie i już za słabe do moich zastosowań grinser006.gif

Teraz powinna być jakaś Impreza GT chyba że jakieś mocniejsze Audi 80/90 się trafi.

Na razie chwila przerwy na ostudzenie głowy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to mogę coś napisać.

> Porównywane Audi A4 quattro 2.6 150 KM (ok. 1500 kg) i Subaru Impreza GL 2.0 125 KM (ok. 1200 kg)

> Na prostej idą łeb w łeb i na tym podobieństwa się kończą

> Napędy z grubsza działają podobnie = oba baaardzo skuteczne ale czuć, że inaczej jest to

> skonstruowane Impreza idzie jakby bardziej na okrągło, a Audi jest bardzo przewidywalne.

> Ale ciężko tu o rokowanie wyższości jednego nad drugim.

> Nie sądziłem, że aż taką różnicę robi masa w prowadzeniu, a różnica jest spora.

> Jeśli ktoś szuka auta typowo do zabawy to jednak Impreza będzie lepszym wyborem,

> Audi jest świetne bo jest komfort itd. ale ta masa zabija to auto, szczególnie przy tej mizernej

> mocy 150 KM.

> Idea napędu 4x4 jest genialna szczególnie zimą i jak ktoś się zastanawia, to w zasadzie nie ma nad

> czym

> Audi sprzedane, bo za ciężkie i już za słabe do moich zastosowań

> Teraz powinna być jakaś Impreza GT chyba że jakieś mocniejsze Audi 80/90 się trafi.

> Na razie chwila przerwy na ostudzenie głowy

Pozbawiles sie byc moze auta na kilka tygodni a sezon zimowy nie trwa wiecznie..

Nie sadzilem, ze tak bardzo moze nie przypasc do gustu A4 V6, a sam nad takim mysle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak mi się wydawało, ze audi będzie ciężkie do takiej zabawy. moim zdaniem dla fanu na śniegu dobre

> by było stare uturbione Justy. Kiedyś takie widziałem na aukcji...

Na prostej daje radę, gdyby było 2.8 193 KM to by było pięknie

ale z niższą masą oczywiście jest lepiej i dlatego poooszło.

A jazda jest coraz ambitniejsza i po prostu brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pozbawiles sie byc moze auta na kilka tygodni a sezon zimowy nie trwa wiecznie..

> Nie sadzilem, ze tak bardzo moze nie przypasc do gustu A4 V6, a sam nad takim mysle.

Jeździ to bardzo dobrze i nie ma co się zrażać.

Jedyne co to chociaż te 174KM z 2.8 przy 193KM powinno być bajecznie,

a jak się uda niezajechane 1.8 T to też dobrze.

Ja to naprawdę upalam do granic możliwości i po prostu 150 KM jest za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dla mnie osobiście wybór tego silnika był najgorszym z możliwych. Jak bym misł kupowac to albo

> 1.8T albo wersje 2.8 192km. S4 pomijam z racji ceny.

Wszystko się zgadza tylko przypominam że auto kosztowało 5900 zł z sekwencją! i nie było nic ciekawego na rynku do 10.000 zł. Priv wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to mogę coś napisać.

> Porównywane Audi A4 quattro 2.6 150 KM (ok. 1500 kg) i Subaru Impreza GL 2.0 125 KM (ok. 1200 kg)

> Na prostej idą łeb w łeb i na tym podobieństwa się kończą

> Napędy z grubsza działają podobnie = oba baaardzo skuteczne ale czuć, że inaczej jest to

> skonstruowane Impreza idzie jakby bardziej na okrągło, a Audi jest bardzo przewidywalne.

> Ale ciężko tu o rokowanie wyższości jednego nad drugim.

> Nie sądziłem, że aż taką różnicę robi masa w prowadzeniu, a różnica jest spora.

> Jeśli ktoś szuka auta typowo do zabawy to jednak Impreza będzie lepszym wyborem,

> Audi jest świetne bo jest komfort itd. ale ta masa zabija to auto, szczególnie przy tej mizernej

> mocy 150 KM.

> Idea napędu 4x4 jest genialna szczególnie zimą i jak ktoś się zastanawia, to w zasadzie nie ma nad

> czym

> Audi sprzedane, bo za ciężkie i już za słabe do moich zastosowań

> Teraz powinna być jakaś Impreza GT chyba że jakieś mocniejsze Audi 80/90 się trafi.

> Na razie chwila przerwy na ostudzenie głowy

a nie mowiłem smile.gif

nie probowales wybebeszyc audi? aku do bagaznika, itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie mowiłem

> nie probowales wybebeszyc audi? aku do bagaznika, itp

Nie ma sensu wybebeszać, bo za wiele to nie da.

Silnik dla mnie jest po prostu za słaby.

Lata bokami pięknie ale jadąc pod mocno pod górę brakuje mocy, a głównie tak latamy. Świetne auto ale pod moje konkretne potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napędy z grubsza działają podobnie = oba baaardzo skuteczne ale czuć, że inaczej jest to

> skonstruowane Impreza idzie jakby bardziej na okrągło, a Audi jest bardzo przewidywalne.

W kombi Imprezie seryjnie z tylu montowana jest szpera wiec zabawy jest jeszcze wiecej tylko jak to bywa z tego typu wielkosci autami trzeba juz myslec o zakrecie wczesniej i ustawiac auto bo mozna sie zdziwic jak sie masy nie przerzuci zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W kombi Imprezie seryjnie z tylu montowana jest szpera wiec zabawy jest jeszcze wiecej tylko jak to

> bywa z tego typu wielkosci autami trzeba juz myslec o zakrecie wczesniej i ustawiac auto bo

> mozna sie zdziwic jak sie masy nie przerzuci

Chyba reduktor, a nie szpera hmm.gif

Brzydkie są jak noc ale sporo taniej można kupić niż sedana palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ostatnią niedzielę do Ułęza przyjechł gostek A-quatro/130KM

> Na polskich zimowych nalewkach, "wyciął" czasowo wszystkie czteronapędowe Evo.

> Koszt zakupu ok. 5 tyś + opony + drobne usterki. Do zabawy w śniegu, myślę że więcej nie potrzeba.

wyciął, bo na sniegu moc nic nie da, a byl poprostu lepszy w tych warunków od kierowców EVO, dobrze wiesz co by sie działo na suchym asfalcie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma sensu wybebeszać, bo za wiele to nie da.

> Silnik dla mnie jest po prostu za słaby.

> Lata bokami pięknie ale jadąc pod mocno pod górę brakuje mocy, a głównie tak latamy. Świetne auto

> ale pod moje konkretne potrzeby.

Stary 2.6 vaga ABC, jak dobrze pamiętam, to jednostka, której nic już nie uleczy. Nawet masa auta. Jeździłem sporo Audi B4 zarówno 2.6, jak i 2.8. Ten pierwszy zawsze sprawiał wrażenie, jakby miał ze 120 KM. Dużo szybsze było 2.3 20V, chociaż miało tylko 20 KM więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stary 2.6 vaga ABC, jak dobrze pamiętam, to jednostka, której nic już nie uleczy. Nawet masa auta.

> Jeździłem sporo Audi B4 zarówno 2.6, jak i 2.8. Ten pierwszy zawsze sprawiał wrażenie, jakby

> miał ze 120 KM. Dużo szybsze było 2.3 20V, chociaż miało tylko 20 KM więcej.

No takie są opinie nt tego silnika, na naukę wystarczyło ale już brakuje.

Także mogę tylko potwierdzić, jedzie bo jedzie ale to nie jest to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja swoje 3 grosze wcisnę. Jeżeli priorytet to frajda z jazdy, to ja bym się nie izolował od wrażeń jakimś wyciszonym GranTurismo tylko postawił na najlepsze i najprostsze sprawdzone rozwiązania - a jako, że uważam, że włosi są w tym przypadku niezastąpieni to:

Na Lancie Integrale w dobrym stanie prawdopodobnie nie starczy (i w sumie wg mnie szkoda jej byłoby tylko do pokręcenia bączków w zimie)... ALE:

Jedyna wada, konieczność sprowadzenia z Włoch/Austrii i ograniczona liczba aut smile.gif ale można się zmieścić w tej kwocie a ewentualne koszty doprowadzenia do używalności oraz późniejsze serwisowe, minimalne. (nawet możnaby się pokusić o odbudowanie jakiegoś ze szrotu jeżeli czas by na to pozwalał). Ot taka moja skromna propozycja "do zabawy". smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na Lancie Integrale w dobrym stanie prawdopodobnie nie starczy (i w sumie wg mnie szkoda jej byłoby

> tylko do pokręcenia bączków w zimie)... ALE:

Ot taka moja skromna propozycja "do zabawy".

Gdyby chodziło o "kręcenie bączków" to propozycja dobra ale tu chodzi o bardziej ambitne "bączki" grinser006.gif

Integrale bardzo chętnie ale z opłaconym serwisem na najbliższe 2 lata zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.