Skocz do zawartości

Palące się żarówki H7 w scenic II


spad

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie, czy ten typ tak ma, że często palą się żarówki mijania? Siostra narzeka, że jej Scenic II spala żarówki w trybie co dwa miesiące komplet. Słyszał ktoś o takim problemie w tym aucie? Ewentualnie jak to rozwiązać, nowa wiązka, etc? Zasugerowałem siostrze żeby pomyśliła o dodatkowych dziennych, ale to jakby nie rozwiązuje problemu w znaczeniu usunięciu "usterki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem- ogólnie to sprawa żarówek H7. One z reguły padają częściej niż H4. Wielu moich znajomych ma ten problem w różnych autach, wspólnym mianownikiem jest zawsze H7.

Być może rozwiązaniem będzie korekcja sposobu montażu?

A może zakup żarówek innej firmy i nie koniecznie tych super hiper dobrze świecących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie i Panie, czy ten typ tak ma, że często palą się żarówki mijania?

No mi często, za często smirk.gif

Pół biedy jak prawa, bo tam dostęp jest w miarę lajtowy wink.gif

Nigdy w życiu się tak nie nawymieniałem żarówek jak w Scenicu, a troche smachochodów miałem i mam.

Dziwne, że żony Megana II (2004r) nie jara tak żarówek hmm.gif

Kiedyś się wykosztowałem i zmieniłem żarówki na markowe, drogie jak cholera. Nic nie dało. Teraz kupuje najtańsze po pare złotych szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co wiem- ogólnie to sprawa żarówek H7. One z reguły padają częściej niż H4. Wielu moich

> znajomych ma ten problem w różnych autach, wspólnym mianownikiem jest zawsze H7.

> Być może rozwiązaniem będzie korekcja sposobu montażu?

> A może zakup żarówek innej firmy i nie koniecznie tych super hiper dobrze świecących.

To raczej nie to. Problem z H7 jest mi dobrze znany. W Stilo wymieniałem żarówkę średnio jedną na trzy miesiące, w lacetti dwa razy w roku, w starej lagunie raz na rok.

Co do wymiany to siostra z tych co do ASO jedzie, więc można przyjąć, że i żarówka normalna i mechanik wie jak wymienia się H7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie i Panie, czy ten typ tak ma, że często palą się żarówki mijania? Siostra narzeka, że jej

> Scenic II spala żarówki w trybie co dwa miesiące komplet. Słyszał ktoś o takim problemie w tym

> aucie? Ewentualnie jak to rozwiązać, nowa wiązka, etc? Zasugerowałem siostrze żeby pomyśliła o

> dodatkowych dziennych, ale to jakby nie rozwiązuje problemu w znaczeniu usunięciu "usterki".

miałem podobne przygody z Fabia tam żarówki padały regularnie po 7,5 km czyli w moim przypadku 1,5 miesiąca.

Podobno rozwiązaniem były "kable oporowe" ale to rozwiązanie stało się modne jak już pozbyłem się autka . Generalnie szukaj pod tym hasłem "kable oporowe" na forach skody , z tego co pamiętam były to takie krótkie kableki z wtyczkami które wpinało się w oryginalny kable lampy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie i Panie, czy ten typ tak ma, że często palą się żarówki mijania? Siostra narzeka, że jej

> Scenic II spala żarówki w trybie co dwa miesiące komplet.

TAK. w SCII szczególnie często lecą no.gif rozwiązania dwa:

- odpallać światła PO uruchomieniu silnika

- światła dzienne

problem dobrze znany użyszkodnikom SCII grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TAK. w SCII szczególnie często lecą rozwiązania dwa:

> - odpallać światła PO uruchomieniu silnika

> - światła dzienne

> problem dobrze znany użyszkodnikom SCII

hmm.gif Czyli zaopatrzyć się w nowy komplet? Bo mój już prawie rok bez wymiany. Ale w Passacie B5FL szły co 3 miesiące jedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli zaopatrzyć się w nowy komplet?

czy ja wiem? jak kupiłem SCII to od razu mnie o tym poinformowali. w ciągu roku zmieniłem 4-6 żarówek (niepamiętam).

po roku założyłem dzienne i od dwóch lat nie wymieniałem nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam sobie i rozmyślam,co prawda w meganie mam ksenony i pokrętło od świateł właściwie mam cały czas włączone (to po to by nie zapomnieć wł świateł)ale czy to że uruchamiam i gaszę silnik na światłach szkodzi tym żarówką?one zapalają się po uruchomieniu ale jest to niezauważalne opóźnienie.Zwykła żarówka a żarówka ksenon to spora róźnica w cenie może warto się przyuczyć i używać włącznika tych że świateł po uruchomieniu i przed zgaszeniem??

są tam wahania napięcia czy instalka pod ksenon jest jakoś inaczej zabezpieczona przed takimi skokami napięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak czytam sobie i rozmyślam,co prawda w meganie mam ksenony i pokrętło od świateł właściwie mam

> cały czas włączone (to po to by nie zapomnieć wł świateł)ale czy to że uruchamiam i gaszę

> silnik na światłach szkodzi tym żarówką?one zapalają się po uruchomieniu ale jest to

> niezauważalne opóźnienie.Zwykła żarówka a żarówka ksenon to spora róźnica w cenie może warto

> się przyuczyć i używać włącznika tych że świateł po uruchomieniu i przed zgaszeniem??

> są tam wahania napięcia czy instalka pod ksenon jest jakoś inaczej zabezpieczona przed takimi

> skokami napięcia?

mozesz spac spokojnie. Ksenony ciezko zabic zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TAK. w SCII szczególnie często lecą rozwiązania dwa:

> - odpallać światła PO uruchomieniu silnika

> - światła dzienne

> problem dobrze znany użyszkodnikom SCII

ostatnio widziałem przerobione halogeny na ledowe światła dzienne i bardzo fajnie to wyglądało waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przerobione czy podmienione, bo na zamianę widziałem światła do jazdy w dzień, ale wtedy nie ma

> p.mgłowych

no nie ma nie ma ile razy w roku używasz przeciwmgłowych bo ja jeszcze nie użyłem ? zlosnik.gif chyba lepiej mieć dzienne zamiast przeciwmgłowych bo z tych pierwszych będziesz korzystał codziennie a z przeciwmgłowych parę razy w roku w najlepszej okazji ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent może nie scenik ale meganka i do tego I PH II

Prze ponad rok jeździłem na żarówkach H7 firmy bosch takie były jak kupiłem auto, po około 2 latach się przepaliła no i zaczęły się jaja czytaj częste wymiany, były philipsy (zwykłe) wytrzymały z 6 miesięcy. Później zachęcony kupiłem żaróweczki nagrodzone w teście gazetowym Auto Światu czy Motoru ( nie pamiętam już) + 30% Ultra White UniteC. Świecą genialnie naprawdę jasność na w nocy na drodze ale przepalanie co 2 miesiące frown.gif mówię może kiepski komplet kupiłem następny i następny. Niestety mam dość już ciągłych wymian i ostatnio w czerwcu kupiłem Hella long life no i działają bezproblemowo i mam nadzieje ze będzie tak dalej. Światło jest mniejsze ale i tak jeżdżę większość obecnie po mieście .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie przed chwilą wymieniłem bo mi się spaliła. Mam scenica ponad rok i jakoś nie zauważyłem żebym za często wymieniał... w sumie to chyba w ogóle pierwsza wymieniona a przejechałem ponad 30 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> byc może (świadomie lub nie) nie odpalasz na włączonych światłach [up]

nigdy nie wyłączam świateł, więc raczej zapalam na włączonych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nigdy nie wyłączam świateł, więc raczej zapalam na włączonych...

no to masz 100% przyczynę ok.gif

ja tego spadku na światłach dziennych nie odczuwam, bo mają zasilanie pomiędzy 9 - 36V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to masz 100% przyczynę

no ale czego ?? mam samochód od ponad roku i pierwszy raz wymieniłem to chyba niezły wynik z tego co widzę po innych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no nie wiem

no ja wiem,

mam ustawione na auto,

wsiadam,

naciskam START,

silnik się uruchamia a następnie swiatła zlosnik.gif

pozdrawiam

ps: nie na auto bo wtedy by sie nie paliły w dzień, więc tak, auto wyłączone a manetka świateł na pozycji "mijania" skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha! a nie wiem czy znasz taki motyw, ale podobno można takie automatyczne włączanie świateł zrobić na dwa sposoby, zależnie od tego, jak jest komp "przyuczony".

nigdy tego nie sprawdzałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ha! a nie wiem czy znasz taki motyw, ale podobno można takie automatyczne włączanie świateł zrobić

> na dwa sposoby, zależnie od tego, jak jest komp "przyuczony".

> nigdy tego nie sprawdzałem

u mnie jest tak, że:

wyłaczone "auto" dźwigienka na pozycji światła mijania - światla zapalają się zawsze pouruchomieniu silnika,

albo,

właczone "auto" dźwigienka na pozycji świateł mijania - światła zapala się po uruchomieniu silnika ale tylko i wyłacznie "po zmroku" 270751858-jezyk.gif

nie sprawdzałem innych kombinacji clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> właczone "auto" dźwigienka na pozycji świateł mijania - światła zapala się po uruchomieniu silnika

> ale tylko i wyłacznie "po zmroku"

hmm.gif to dziwne, bo pokrętło ustawione na światla mijania powinno je od razu włączać...

no to są te kombinacje o których słyszałem, ale nie sprawdzałem. mam dzienne i jestem szczęśliwy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to dziwne, bo pokrętło ustawione na światla mijania powinno je od razu włączać...

nie, u mnie powtarzam raz jeszcze dźwignia włączona, funkcja "auto" wyłaczona i światła nie świecą, dopiero po uruchomieniu silnika się załączają clown.gif

chyba zrobię filmik hmm.gif

> no to są te kombinacje o których słyszałem, ale nie sprawdzałem. mam dzienne i jestem szczęśliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie, u mnie powtarzam raz jeszcze dźwignia włączona, funkcja "auto" wyłaczona i światła nie świecą,

> dopiero po uruchomieniu silnika się załączają

> chyba zrobię filmik

> > no to są te kombinacje o których słyszałem, ale nie sprawdzałem. mam dzienne i jestem szczęśliwy

zapodaj ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie i Panie, czy ten typ tak ma, że często palą się żarówki mijania? Siostra narzeka, że jej

> Scenic II spala żarówki w trybie co dwa miesiące komplet. Słyszał ktoś o takim problemie w tym

> aucie? Ewentualnie jak to rozwiązać, nowa wiązka, etc? Zasugerowałem siostrze żeby pomyśliła o

> dodatkowych dziennych, ale to jakby nie rozwiązuje problemu w znaczeniu usunięciu "usterki".

a ja miałem parę razy tak że jak miałem manetkę na auto czyli światła zapalone non stop to jak wróciłem się do auta to światła się zapalały automatycznie po otworzeniu pilotem ok.gif ale jak zamykałem to czasami dalej się świeciły i nie chciały zgasnąć sciana.gif miał ktoś tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zapodaj

filmu nie będzie ale:

pierścień ustawiony na światła mijania, funkcja automatycznego załączania świateł po zmroku wyłączona - naciskamy START i po uruchomieniu silnika jakąś sekundę dwie światła się zapalają same, po wyłączeniu silnika i otwarciu drzwi światła gasną,

to mi pasuje, tak już było jak kupiłem nic nie przyuczałem a nawet więcej powiem tak jest nawet opisane w instrukcji że ma być,

jak coś to auto ma HF wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> filmu nie będzie ale:

> pierścień ustawiony na światła mijania, funkcja automatycznego załączania świateł po zmroku

> wyłączona - naciskamy START i po uruchomieniu silnika jakąś sekundę dwie światła się zapalają

> same, po wyłączeniu silnika i otwarciu drzwi światła gasną,

> to mi pasuje, tak już było jak kupiłem nic nie przyuczałem a nawet więcej powiem tak jest nawet

> opisane w instrukcji że ma być,

> jak coś to auto ma HF

Jakoś ten patent powoduje u mnie zapalenie się świateł po rozblokowaniu auta... co więcej nie zapalają się po rozblokowaniu jeśli od zgaszenia i zablokowania upłynął krótki czas(sprawdzałem jakieś 5-10 minut po zablokowaniu) ale po ponad godzinie rozblokowałem i światła się zapaliły, nie chcę sprawdzać czy długo się palą ale ten paten to nie automatczne światła a automatyczne wyłączeni po skończonej jeździe.

U żony w clio automat świateł działa tak że pierścień jest ustawiony na 0, światła się zapalają w pozycji "zapłon" w momencie uruchamiania gasną(nie przygasają przez spadek napięcia tylko gasną całkowicie i zapalają się po powrocie kluczyka). Ponoć jest to funkcja regulowana z poziomu clipa, ale u żony fabrycznie były ksenony i być może że to też jest z tym związane niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.