Skocz do zawartości

2.5TDI w Audi A4/A6 VW Passat B6 FL - co to za silnik ?


Lcf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiam sie nad kupnem A4 B6 lub A6 C5 ew. Passatem B5 FL z silnikiem 2.5TDI najlepiej, gdyby to byla wersja 180KM,ale widze, ze sa jeszcze jakies wersje 150 i 163KM. Widze, ze te silniki sa na pompie wtryskowej VP44 wiec to dosc stara konstrukcja? Ktore silniki ewentualnie mozna brac pod uwage ? Auto ma byc w automacie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jak auto było serwisowane / jaki ma przebieg (realny).

Najogólniej - 150 KM to silnik sprzed "liftu".

Od literki "B" zaczyna się kod silnika po "lifcie" - ten ma opinię mniej awaryjnego.

Prawda jest taka, że te 2.5 tdi to "silniki specjalnej troski" zlosnik.gif

Ale jak ktoś serwisuje prawidłowo, to auto jeździ znacznie przyjemniej niż 1.9 tdi hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pozmianowy czyli ten 163m i od 2003 roku klepany. Stare to padaka. Wałki sie wycieraja, pompy

> padaja jak muchy. Nie warto nawet na starego spoglądać.

Wlasnie tak patrze na osiagi i widze, ze ten 163KM zbiera sie lepiej niz ten 180KM no i przy tym mniej pali, jak to jest mozliwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prawda jest taka, że te 2.5 tdi to "silniki specjalnej troski"

Powiedz to ojcu mojej eks, który to ujeżdżał przez mnóstwo lat Audi 100 z jakimś starym 2.5tdi, jak się z koleżanką rozstawałem to auto miało w okolicach 800kkm, nie działały el szyby, padł szyberdach, ale w silniku nikt nigdy niczego nie dotykał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedz to ojcu mojej eks, który to ujeżdżał przez mnóstwo lat Audi 100 z jakimś starym 2.5tdi,

> jak się z koleżanką rozstawałem to auto miało w okolicach 800kkm, nie działały el szyby, padł

> szyberdach, ale w silniku nikt nigdy niczego nie dotykał.

format nie myl, bo tam był R5 a nie v6.

R5 tdi zajadą wszystkie dzisiejsze diesle super hiper nowoczesne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedz to ojcu mojej eks, który to ujeżdżał przez mnóstwo lat Audi 100 z jakimś starym 2.5tdi,

> jak się z koleżanką rozstawałem to auto miało w okolicach 800kkm, nie działały el szyby, padł

> szyberdach, ale w silniku nikt nigdy niczego nie dotykał.

mowa jest o 2.5 TDi V6

ten o ktorym piszesz to R5 nie do zarzniecia grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.9 TDI AVF i AWX, jak dobrze pamiętam kody, ma sporo większy potencjał i po wirusie może okazać się szybszy od 2,5 V6. Do tego weż pod uwagę dużą podsterowność tych aut, gdzie V-ka ją jeszcze powiększa.

Passat B5fl 2,5 TDI spala w mieście 10-11 przy normalnej jeździe, dynamicznie w trasie może spalić nawet ciut więcej. W 1.9 naprawdę ciężko o taki wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.9 TDI AVF i AWX, jak dobrze pamiętam kody, ma sporo większy potencjał i po wirusie może okazać

> się szybszy od 2,5 V6.

Mimo wszystko - jeździ się tym zupełnie inaczej.

Poza tym - 2.5 tdi - też możesz modzić.

Mi jednak lepiej się jeździło niemodzonym 2.5 niż zawirusowanym 1.9...

> Passat B5fl 2,5 TDI spala w mieście 10-11 przy normalnej jeździe, dynamicznie w trasie może spalić

> nawet ciut więcej. W 1.9 naprawdę ciężko o taki wynik.

9 po mieście, w 2.5 tdi to max co miałem (i to w cięższym aucie, ale ze skrzynią man. "6").

"Normalne" spalanie po mieście w moim przypadku wynosiło ~8l.

W trasie nawet poniżej 5l. się dało zejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wlasnie tak patrze na osiagi i widze, ze ten 163KM zbiera sie lepiej niz ten 180KM no i przy tym

> mniej pali, jak to jest mozliwe ?

jesli chodzi o a6 to 180KM jesli dobrze pamietam bylo tylko w konfiguracji z Q i Tipem

moze stad wyzsze spalanie i nizsze osiagi

jedyny godny polecenia 2,5 TDI to 180KM o kodzie BAU (+ chyba jeszcze BAE, ale tego drugiego nigdy nie widzialem a szukalem namietnie nastepcy mojego A6) - ostatnie roczniki produkcji

jesli dobrze pamietam wersje 163KM mialy jakies dziwne sterowniki, ktore czynia je niechipowalnymi (jesli Ci na tym zalezy)

poza tym 163KM to bedzie zwykle FWD wiec w 95% przypadkow bedzie tam skrzynia Multitronic, ktora byla wielkim bugiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.9 TDI AVF i AWX, jak dobrze pamiętam kody, ma sporo większy potencjał i po wirusie może okazać

> się szybszy od 2,5 V6. Do tego weż pod uwagę dużą podsterowność tych aut, gdzie V-ka ją

> jeszcze powiększa.

> Passat B5fl 2,5 TDI spala w mieście 10-11 przy normalnej jeździe, dynamicznie w trasie może spalić

> nawet ciut więcej. W 1.9 naprawdę ciężko o taki wynik.

i klekot 1,9 gratis zlosnik.gif

kupi wersje Quattro i nie bedzie mial problemow z podsterownoscia 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.9 TDI AVF i AWX, jak dobrze pamiętam kody, ma sporo większy potencjał i po wirusie może okazać

> się szybszy od 2,5 V6.

Seryjny Passat 1.9 TDI AWX i seryjny Passat 2.5 TDI 150 Ida prawie równo ,na przyspieszeniu 0-160 o długość auta szybsze 2,5. Dla mnie gra nie warta świeczki. Powirusowany 1.9 będzie sporo szybszy od 2.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesli za specjalna troske uwazasz normalne serwisowanie na porzadnych czesciach

> to sie z Toba zgodze

Nie ukrywajmy - w 2.5 jest więcej elementów które wymienia się "eksploatacyjnie"...

Chociażby wspominana hydraulika zaworów/wałki - jak ktoś jest przygotowany na to, że co 200 tys. km trzeba tam zajrzeć - nie będzie marudził zlosnik.gif

No i jeszcze jeden istotny szczegół zlosnik.gif

Nie każdy warsztat zajmuje się 2.5 tdi hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Pamiętam, jak szukałem sam warsztatu zlosnik.gif

W niektórych jak wspomniałem, że chodzi o 2.5 tdi - "uuU Panie a to ja tego nie naprawiam" hehe.gif

W końcu trafiłem na naprawdę dobry serwis (polecany na forach) - kiedy odebrałem auto - zrobiłem icon_eek.gificon_eek.gificon_eek.gif Myślałem, że wsadzili mi jakiś inny (nowy) silnik hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.