Skocz do zawartości

Problem z obsiadającymi sprężynami z przodu..:(


Devolt

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

po raz kolejny mamy problem z przednim zawieszeniem. W stilo mojego taty, 5d 1,9 JTD 115KM 2002 rok, znowu obsiadły sprężyny z przodu.

To są już nasze 3-cie sprężyny. Ręce opadają.

Wyglądało to tak. Dopadła nas usterka - pękła jedna z przednich sprężyn.

Wymieniliśmy je na takie jakie były w Intercarsie - firmy Magnum.

Sprężyny obsiadły po kilku miesiącach, tak że miedzy kołem, a rantem nadkola ledwo wchodziły dwa palce.

Podejrzeniem było to, że sprężyny zostały odwrotnie założone.

Przełożyliśmy je na odwrót było trochę lepiej, ale znowu na kilka miesięcy.

Tata obcierał osłoną o każdego leżącego policjanta...dlatego kupiliśmy kolejne dobrej firmy AP Sportfahrwerke. Cały komplet na przód i tył.

Było dobrze przez jakiś 1,5 - 2 lata. Teraz jest znowu to samo każdy policjant musi być przejeżdżane ze szczególną ostrożnością, a ostatnio nawet strach wjechać na parking, bo zaczepia o kładzione słupki - blokady.

Czy mieliście podobny problem?

Dodam, że amorki też są nowe KAYABY.

Nie wiem co mamy już robić, bez sensu kupować kolejne sprężyny żeby obsiadły po jakimś czasie.

Może zamontować od kombi? Nie wiecie czy są mocniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przedstawiałem się. Wystarczy użyć szukajki

> A wracając do sprężyn, gdzie polecacie kupić, czy tylko ASO, bo jakoś nie wierzę w te "oryginały" z

> Allegro

> Chyba, że ktoś ma już sprawdzonego usera?

akuki( wyzej wspomniany ) to ASO na allegro ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo, co pół roku zmieniam spręzyny, każde kolejne siadają i trę osłoną o co się tylko da.... jedyne cywilizowane rozwiązanie to oryginalne spręzyny, najtaniej dostaniesz od akuki wink.gif Do 5d i do kombi są te same. Pamiętaj też że łożyska te co wchodzą do kolumny powoli się wyrabiają i wchodzą coraz głębiej, wymieniając je na nowe powinieneś zyskać dodatkowe 1-2cm smile.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zamontoj obnizajace o 30mm twarde:D

Bardzo chętnie,tym bardziej, że ten stilo jest na małym dopingu, ma 146 KM.

Ale to samochód ojca , a on ceni sobie komfort ponad wszystko.

Ja mam Barchette i jest wystarczająco twarda wink.gif

Podsumowując, chyba jednak będziemy zmuszeni kupić nowe, tym razem oryginalne.

Zastanawiam się czy na razie nie wystarczy wymienić łożysk, te 2 cm akurat by sporo dało, przynajmniej do puki nie nazbieramy na sprężyny;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obadaj jeszcze oznaczenia (z rachunku , pudełek) tych sprężyn magnuma

Tych magnumów to już dawno nie mamy, teraz są zamontowane AP Sportfahrwerke. Na pudełku jest napisane Fiat Stilo 1,9 JTD, niby ok.

A wiecie jakie kropki powinny być na sprężynach i ile 2 czy 3?

Bo to chyba oznacza twardość sprężyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tych magnumów to już dawno nie mamy, teraz są zamontowane AP Sportfahrwerke. Na pudełku jest

> napisane Fiat Stilo 1,9 JTD, niby ok.

> A wiecie jakie kropki powinny być na sprężynach i ile 2 czy 3?

> Bo to chyba oznacza twardość sprężyny.

we fiacie to mdel auta:P silnik i KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień tylko i wyłącznie na sprężyny z ASO dedykowane do tego modelu. Rok temu kupowałem nowe w ASO i nie mam od tego czasu problemu z opadającymi sprężynami, a poprzednie nowe sprężyny z intercarsu wytrzymały niespełna pół roku. Do kupna był nawet potrzebny numer VIN, gdyż według sprzedającego do 1,9 jtd jest kilka modeli sprężyn, ale akurat do mojego odpowiedni był tylko jeden model spośród tych wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poza

> "firmowymi" z ASO wszystkie z czasem siadają, nawet KAYABY.

Nie zauważam u siebie takiej tendencji. Rok temu zmieniłem wszystko (amorki i sprężyny - przód i tył).

Zrobione już ponad 30 kkm po zmianie.

KYB to żadna rewelacja ale nie bardzo widzę w czym miałyby ustępować oryginałom.

A ceny w ASO? To jakaś pomyłka. Proponowano mi 280zł za jedną sprężynę przednią... sciana.gifbiglaugh.gif

Za 1081zł zmieniłem komplet (z robocizną).

Za tuleje tylnej belki zapłaciłem 406zł (z wymianą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W środę wymieniam w aso sprężyny i amortyzatory przód w Stilo 1,2 i tuleje tylnej belki (cena z

> robocizną za wszystko oryginalne 2000 zł )

Taniej wyjdzie Ci umówić się w tym samym zakładzie co ja w Lublinie, kupić sprężyny i amorki KYB na Allegro.

Nawet z kosztami podróży... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja KYB mam drugi rok i widzę różnicę, dlatego chcę oryginały. Powiem tak, Tak naprawdę do 5d 1.2 sprężyn zamienników na przód nie ma. - też tak poiedzieli ASO. To, że sprzedają to tak po pół roku - 2 lat siadają, bo są miękkie. Ja miałam KYB i Lesjoforce. Stare oryginały zanim pękły były o niebo lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM TAK SAMO JAK TY KOLEGO....KAYBA KOMPLET NA PRZODZIE I ORYGINALY POMIMO PRZEBIEGU 180TYS ZACHOWYWALY SIE LEPIEJ NIZ TE KYB NOWE...POZATYM AMORKI SERYJNE MIALY POZIOM 82% TLUMIENIA A NOWE KYB 84:( NASTEPNYM RAZEM MONTUJE SZTYWNE ZAWIASY:d BEDZIE BEZPIECZNIEJ A I KOMFORT ZBYTNIO NIE UCIERPI:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... KOLEGO...

zlosnik.giffacepalm%5B1%5D.gif

Sory za OT

Mimo wszystko. 280zł za jedną sprężynę nie dam, bo KYB będzie dwukrotnie tańszy a nie będzie dwa razy gorszy na pewno.

U mnie oryginalne amorki, po 95kkm miały niewiele ponad 50% sprawności.

I nie piszcie o wieku sprężyn czy amortyzatorów a o ich przebiegu.

A tak na marginesie to czemu się drzesz? oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elementy zawieszen na 1 montaz fabryczny produkowane sa tylko i wylacznie w grupie Fiata,producentem amortyzatorow jest COFAP (dla stilo made in italia)dla magneti marelli.W prosty sposob mozna to sprawdzic czy kyb to tez producent dla fiata> po znaczku produktu oryginalnego>(sa pewne wyjatki w ktorych nie ma tego znaczka))http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/315f404eba16bcf7.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w ręcę amorki kyb zwrot z fiata. I te znaczki nic nie znaczą , trw wahacze ma ori vag , chociaż akurat trw mało się czai i widać zeszlifowane kółeczka audi 270751858-jezyk.gif

Znaczek fiat/lancia bywa na ori częściach głównie tych dostępnych tylko w ASO , bo np nie ma zamiennika bloku silnika itd. Co nie zmienia faktu ,że nawet w zestawach INA rozrząd można znaleść pasek z napisem volkswagen przeznaczony do pudełek aso vag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz mam oryginały i jest o niebo lepiej niż na kyb i lesjoforce.

> Jak wcześniej można było włożyć 2 palce między koło a nadkole, to teraz można całą rękę

> Amorki pewnie też oryginalne zrobiły swoje.

Oczywiście wiesz czemu są kropki na ori sprzętach ? Po to by kayabie,monrołowi itp firmach się nie pomyliło podczas produkcji 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej no i stało się.

Poszedłem za waszą radą i wymieniliśmy na oryginalne.

Ale tym razem przezornie pojechaliśmy do ASO.

Aby dali gwarancje.

Za wymianę zapłaciliśmy niecałe 1300 zł ( sprężyny + górne mocowanie MCpersona+ robota).

Narazie wchodzi prawie cała ręka, pomiędzy koło a nadkole:)

Oby tak zostało.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za tą cene to jest całe zestaw amorki + sprężyny + robota

Tylko że nie w ASO. Jeśli liczyć łącznie z amorkami to myślę że podana kwota nie starczyłaby nawet na same części...

Niedawno przerabiałem temat i po usłyszeniu cen oryginalnych części zdecydowałem się na KYB w niezależnym warsztacie (który dodatkowo w odróżnieniu od ASO potrafi ustawić geometrię tak że kierownica jest prosto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile

> Za tą cene to jest całe zestaw amorki + sprężyny + robota

No niestety, jak chcemy mieć gwarancję no to nie było wyjścia.

Gdyby nie nasze przygody z różnymi "zamiennikami", tak jak pisałem: Lesjofors, Magnum, po "tuningowe" Apsportfahrwerke wymienili byśmy sami. Ale za dużo to nas już kosztowało.

Mam tylko nadzieję, że tym razem już nie obsiądą. Podczas wymiany okazało się, że auto siedziało praktycznie na poduszkach. Mało brakowało, a można było by coś urwać frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry żart wink.gif Byś postudiował którąś z nauk gdzie masz teorie sprężystości , itd to byś wiedział ,że sprężyna z ilością cykli osiada , jedna bardziej druga mniej zależnie od materiału z jakiego jest zroiona. To tak jakbyś chciał reklamować klocki ,bo się skończyły w tydzień. Mnie się kiedyś tak skończyły ori klocki z aso po 1 wyprawie w góry pełnym wozem 270751858-jezyk.gif

1300zł za 2 sprężyny + mocowania + montaż to rozbój w biały dzień. Spokojnie możnaby to zrobić za połowę ceny a i materiały nie byłyby gorszej jakości grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Stilo temat spręzyn jest dokładnie przerobiony. Nie obsiadają tylko sprężyny z ASO.

W ubiegłym roku kupiłem sprężyny z ASO za 400 zł, do tego amorki KYB, wymieniłem w niezależnym warsztacie i Stilak stoi dokładnie na tej samej wysokości. Po wymianie nie był podniesiony, tak jak to się dzieje na sprężynach KYB (które to KYB po roku nadają sie już do wymiany, tak siadają).

Oczywiście oryginalne sprężyny też kiedyś siądą - ale nie po roku i kilkunastu tysiącach przejechanych km, tylko tak jak poprzednie, które miałem tzn. po 7 latach i prawie 200 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.