Skocz do zawartości

Pytanie z cyklu jakie auto


Randar

Rekomendowane odpowiedzi

Moja Cordoba średnio co 3 miesiące zgłasza jakiś problem techniczny i czas się z nią chyba pożegnać icon_rolleyes.gif. Co w zamian ? Nie jestem specjalnie wymagający. Podstawowe kryteria to:

- silnik benzynowy max 1.6 (chętnie 1.4 lub 1.2)

- klimatyzacja

- 4 drzwi

- przebieg do 100-120 km

- nie starszy jak 2005 r.

- raczej hatchback (ale inne wersję nadwozia też rozważę)

Robię przebiegi w okolicach 8 kkm rocznie (jak pojadę na dłuższy urlop to 10 kkm)

budżet na sam samochód 15 tyś (do tego pakiet startowy)

Przeglądam ogłoszenia i widzę, że wielkiego wyboru niema smirk.gif, w oko mi wpadły takie wózki:

Renault Megan II

Renault Clio III

Fiat Idea

Fiat Grande Punto

Jakoś mnie odpycha od Opli, Fordów i (tfu) Volkswagenów.

Co wybrać ? Jak żyć ? icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Twoje kryteria spełnia Stilo, polecam 1.6 16V 103KM by Fiat bo 1.6 16V 105KM by GM ma takie same

> osiągi(w tym mniej pali) jak 1.4 16V 95KM by Fiat

> Szybko i umierać młodo.

> Pozdrawiam BAS

No niby tak, ale co z failurami słynnymi hehe.gif ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja Cordoba średnio co 3 miesiące zgłasza jakiś problem techniczny i czas się z nią chyba pożegnać

> . Co w zamian ? Nie jestem specjalnie wymagający. Podstawowe kryteria to:

> - silnik benzynowy max 1.6 (chętnie 1.4 lub 1.2)

> - klimatyzacja u

> - 4 drzwi

> - przebieg do 100-120 km

> - nie starszy jak 2005 r.

> - raczej hatchback (ale inne wersję nadwozia też rozważę)

> Robię przebiegi w okolicach 8 kkm rocznie (jak pojadę na dłuższy urlop to 10 kkm)

> budżet na sam samochód 15 tyś (do tego pakiet startowy)

> Przeglądam ogłoszenia i widzę, że wielkiego wyboru niema , w oko mi wpadły takie wózki:

> Renault Megan II

> Renault Clio III

> Fiat Idea

> Fiat Grande Punto

> Jakoś mnie odpycha od Opli, Fordów i (tfu) Volkswagenów.

> Co wybrać ? Jak żyć ?

ostatni wypust nissana almery albo mazdy 323, suzuki swift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Twoje kryteria spełnia Stilo, polecam 1.6 16V 103KM by Fiat bo 1.6 16V 105KM by GM ma takie same

> osiągi(w tym mniej pali) jak 1.4 16V 95KM by Fiat

> Szybko i umierać młodo.

> Pozdrawiam BAS

że niby takie ? ogłoszenie

wygląda ładnie na pierwszy rzut oka icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No niby tak, ale co z failurami słynnymi ?

Jak autko nie było składane z dwóch, ma osłonę na akumulator, ma dobry i naładowany akumulator, nie ma cewek marki Sagem, ma zadbane tylne hamulce(groszowa sprawa, ale lubią się zapiekać tłoczki w zaciskach co powoduje popiskiwanie i szybsze zużycie klocków) to failury raczej się nie pojawiają.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja Cordoba średnio co 3 miesiące zgłasza jakiś problem techniczny i czas się z nią chyba pożegnać

> . Co w zamian ? Nie jestem specjalnie wymagający. Podstawowe kryteria to:

> - silnik benzynowy max 1.6 (chętnie 1.4 lub 1.2)

> - klimatyzacja

> - 4 drzwi

> - przebieg do 100-120 km

> - nie starszy jak 2005 r.

> - raczej hatchback (ale inne wersję nadwozia też rozważę)

> Robię przebiegi w okolicach 8 kkm rocznie (jak pojadę na dłuższy urlop to 10 kkm)

> budżet na sam samochód 15 tyś (do tego pakiet startowy)

> Przeglądam ogłoszenia i widzę, że wielkiego wyboru niema , w oko mi wpadły takie wózki:

> Renault Megan II

> Renault Clio III

> Fiat Idea

> Fiat Grande Punto

> Jakoś mnie odpycha od Opli, Fordów i (tfu) Volkswagenów.

> Co wybrać ? Jak żyć ?

może nissan note ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Twoje kryteria spełnia Stilo,

Przeczytałeś: "Moja Cordoba średnio co 3 miesiące zgłasza jakiś problem techniczny"

i mu proponujesz Stilo - wielokrotnego zwycięzcę rankingów awaryjności ? Auto tak usterkowe, że nawet Fiat się go wstydzi i nazwę odesłał w zapomnienie, udając że go nigdy nie było ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> że niby takie ? ogłoszenie

> wygląda ładnie na pierwszy rzut oka

- 5d jest brzydkie no.gif

- opis w ogłoszeniu zawiera błędy - to autko nie ma ASR, no.gif

- to jest total-golec edyszyn, Stilo da się wyrwać w dobrym wypasie, popatrz na Stilo-giełdzie.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeczytałeś: "Moja Cordoba średnio co 3 miesiące zgłasza jakiś problem techniczny"

> i mu proponujesz Stilo - wielokrotnego zwycięzcę rankingów awaryjności ? Auto tak usterkowe, że

> nawet Fiat się go wstydzi i nazwę odesłał w zapomnienie, udając że go nigdy nie było ?

Moje Stilo w tym roku dostało nowy akumulator(fabryczny miał powoli dość po 7latach), dostało nowe tuleje tylnej belki, nowe poduszki przednich wahaczy, regenerację przekładni kierowniczej(to były pierwsze ingerencje poza eksploatacyjne od zakupu w kwietniu/maju 2009)* nowy olej i filtry może dostanie, ale muszę sprawdzić ile zostało do przeglądu, przy zmianie opon zauważyłem, że niedługo zapali mi się kontrolka klocków, ale klocki to czysta eksploatacja.

O awaryjności Stilo to chyba mówią głównie Ci, którzy nie mają Stilo.

EDIT:

* Zważywszy na stan łódzkich dróg to uważam, ze jest to dobry wynik, co sezon prostuję 2 felgi co chyba jasno świadczy o tym jak zawieszenie/układ kierowniczy dostają w kość.

Przypomniało mi się, że w ubiegłym roku zrobiłem obie końcówki drążków kierowniczych bo jedna była już wytłuczona.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A który to rok i co jej dolega ?

2004 , teraz padł alternator. Było trochę innych wydaków. A mam ją trochę ponad 2 lata. Wczesniej miałem 7 lal daewoo i zero problemów, jeszcze wcześniej fiata i zero problemów. Ta cordoba sprawiła mi trochę kłopotów (mniejszych i większych) Chcę sie z nią pożegnać. A do tego chla olej jak głupia, jak prawie wszystkie silniki 1.4 BBY sick.gif

> Najgorsza z możliwych kategorii cenowych.

> Wydaje mi się, że masz marne szanse na kupienie czegoś lepszego niż masz.

Jestem optymistą i poszukam smile.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja Cordoba średnio co 3 miesiące zgłasza jakiś problem techniczny i czas się z nią chyba pożegnać

> . Co w zamian ? Nie jestem specjalnie wymagający. Podstawowe kryteria to:

> - silnik benzynowy max 1.6 (chętnie 1.4 lub 1.2)

> - klimatyzacja

> - 4 drzwi

> - przebieg do 100-120 km

> - nie starszy jak 2005 r.

> - raczej hatchback (ale inne wersję nadwozia też rozważę)

Bierz Chevy Aveo.

Nie jest to cudowne auto, ale się nie psuje.

Z racji tego że ma dużą utratę wartości (łatka Daewoo się ciągnieee) to Twój budżet starczy na rok 2007. Najdroższe Aveo na allegro z tego rocznika jest za 17999, ale już dwa niżej jest za 16800. Da się utargować ok.gif

Nie ma ani super osiągów, ani super prowadzenia, ani super materiałów w środku, ani oszczędnego silnika zlosnik.gif

Plusy, to że "jest", to że działa, to że nie dokładasz i to że wnętrze można określić jako "schludne" wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dostało nowe tuleje tylnej belki, nowe poduszki przednich wahaczy, regenerację przekładni kierowniczej

Przebieg ponad 200 kkm ? Szczególnie pad przekładni na to wskazuje - w normalnym aucie to byłby przebieg +/- uzasadniający.

> O awaryjności Stilo to chyba mówią głównie Ci, którzy nie mają Stilo.

Nie wiem, czy TUV ma Stilo, czy nie - ale okolice 112 - 118 miejsca na ok. 120 badanych aut o czymś świadczy.

Posiadana przez autora Cordoba wypada znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestem optymistą i poszukam

IMHO - szkoda czasu i pieniędzy.

Chyba że Twoje auto ma 250+ kkm, albo powypadkową przeszłość. W innym przypadku - zrób co trzeba i jeździj dalej. Części do grupy VAG są tanie i dostępne na każdym rogu, a każdy mechanik to auto naprawi.

Aveo nie byłoby złą opcją (miałem), gdyby nie czasem problematyczne części i brak doświadczenia u mechaników - a w porównaniu do Ibizy/Cordoby wnętrze, prowadzenie itp. - o klasę niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przebieg ponad 200 kkm ?

~117kkm.

> Szczególnie pad przekładni na to wskazuje - w normalnym aucie to byłby

> przebieg +/- uzasadniający.

Jest to pierwsze autko, w którym spotkałem się z padem przekładni, zdaje się, że coś za mocno zakombinowali z tą przekładnią.

> Nie wiem, czy TUV ma Stilo, czy nie - ale okolice 112 - 118 miejsca na ok. 120 badanych aut o

> czymś świadczy.

> Posiadana przez autora Cordoba wypada znacznie lepiej.

Nie kłócę się, mówię tylko, że jestem zadowolony z autka.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeczytałeś: "Moja Cordoba średnio co 3 miesiące zgłasza jakiś problem techniczny"

> i mu proponujesz Stilo - wielokrotnego zwycięzcę rankingów awaryjności ? Auto tak usterkowe, że

> nawet Fiat się go wstydzi i nazwę odesłał w zapomnienie, udając że go nigdy nie było ?

Po przeczytaniu biografii w Twoim opisie:

Quote:

Hmm.... jestem gburowatym aspołecznym chamem ze wsi.


Twoja odpowiedź od razu stała się bardziej czytelna i zrozumiała smile.gif

Stilo ciągle jest sprzedawane w Brazylii wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekasz na cordobę, a chcesz ją zamienić na Gande punto - chcesz wejsć na całkiem nowy poziom narzekania? zlosnik.gif

Proponuję dojść do ładu z autem które masz ,bo za proponowaną kasę ciężko o coś lepszego. Albo ewentualnie wymień ją na niezajeżdżony egzemplarz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Narzekasz na cordobę, a chcesz ją zamienić na Gande punto - chcesz wejsć na całkiem nowy poziom

> narzekania?

> Proponuję dojść do ładu z autem które masz ,bo za proponowaną kasę ciężko o coś lepszego. Albo

> ewentualnie wymień ją na niezajeżdżony egzemplarz...

Ty jesteś zrażony do GP hehe.gif, znam historie hehe.gif, nie ma jeszcze żadnej decyzji poza pozbyciem się seaciny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - silnik benzynowy max 1.6 (chętnie 1.4 lub 1.2)

> - klimatyzacja

> - 4 drzwi

> - przebieg do 100-120 km

> - nie starszy jak 2005 r.

Moje Lacetti podpasowało by Ci.

2006 r.,

112 kkm przebiegu

silnik 1,6 109KM

klima, alusy, dużo miejscja w środku

I właściciel, auto regularnie serwisowane zgodnie z książką

w cenie zapewne sporo poniżej 15kzł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeczytałeś: "Moja Cordoba średnio co 3 miesiące zgłasza jakiś problem techniczny"

> i mu proponujesz Stilo - wielokrotnego zwycięzcę rankingów awaryjności ? Auto tak usterkowe, że

> nawet Fiat się go wstydzi i nazwę odesłał w zapomnienie, udając że go nigdy nie było ?

Nie przesadzaj, moje byłe stilo dalej jeździ, a właścicielka bardzo zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje Lacetti podpasowało by Ci.

> 2006 r.,

> 112 kkm przebiegu

> silnik 1,6 109KM

> klima, alusy, dużo miejscja w środku

> I właściciel, auto regularnie serwisowane zgodnie z książką

> w cenie zapewne sporo poniżej 15kzł

czerwona.gif

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ja nie sprzedaję - tylko podpowiadam kierunek poszukiwań

Twoje Lacetti to zacny egzemplarz. Jeśli Lanos nie zmusi mnie do wcześniejszej wymiany auta albo nie uznam,

że pora na Lupo w dieslu ze względu na ceny Pb, to nadal podtrzymuję zainteresowanie. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> że pora na Lupo w dieslu ze względu na ceny Pb, to nadal podtrzymuję zainteresowanie.

Mnie żona na razie nie pozwala na zmianę auta - wymyśla inne wydatki.

Za to jeżdżę głównie jej Yarisem - Lacetti odpalam raz w tygodniu i przeganiam do fabryki lub w dłuższą trasę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Twoje kryteria spełnia Stilo, polecam 1.6 16V 103KM by Fiat bo 1.6 16V 105KM by GM ma takie same

> osiągi(w tym mniej pali) jak 1.4 16V 95KM by Fiat

> Szybko i umierać młodo.

> Pozdrawiam BAS

Stilonów 1.6 16V jest sporo na rynku a 1.4 16V szukać z lupa. Miałem podobny dylemat ok 1,5 roku temu i wybór padł na Meganke 2, do wyboru silnik 1.4 16V 98 KM lub 1.6 16V. Cena bardzo korzystna jak za to co auto oferuje. Wyposażenie jest na prawde niczego sobie. Tani compact z przed 10 lat a bagażnik wystarczający, 4x el. szyby, ręczna klima, komputer, ABS, ESP, czujnik deszczu, świateł, komplet poduszek. Czego chcieć więcej do jazdy po mieście + minimalnie poza miasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stilonów 1.6 16V jest sporo na rynku a 1.4 16V szukać z lupa. Miałem podobny dylemat ok 1,5 roku

> temu i wybór padł na Meganke 2, do wyboru silnik 1.4 16V 98 KM lub 1.6 16V. Cena bardzo

> korzystna jak za to co auto oferuje. Wyposażenie jest na prawde niczego sobie. Tani compact z

> przed 10 lat a bagażnik wystarczający, 4x el. szyby, ręczna klima, komputer, ABS, ESP, czujnik

> deszczu, świateł, komplet poduszek. Czego chcieć więcej do jazdy po mieście + minimalnie poza

> miasto

Tak właśnie spoglądam w kierunku tych meganek icon_rolleyes.gif, ale pokutuje opinia, że francuskie auta mają problemu z elektroniką icon_rolleyes.gif. Teść miał 406, teraz 407 i zadowolony. W najbliższym otoczeniu znajdzie się kilka francuzów i generalnie jest OK. Co warte są te silnki benzynowe i ogólnie meganki niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Teść miał 406, teraz 407 i zadowolony. W najbliższym otoczeniu

> znajdzie się kilka francuzów i generalnie jest OK. Co warte są te silnki benzynowe i ogólnie

> meganki

Też zacząłem patrzeć w kierunku "francuza" i jakoś mało jest konkretnych zarzutów, które się wydarzyły naprawdę. Nie ma samochodów bezawaryjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.