Skocz do zawartości

Wybór nowego auta: Clio 4 a Fiesta.


MARS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę Was o wybór między tymi dwoma autami. Wiem, że Fiesta będzie miała facelifting na początku 2013 roku i ją też biorę pod uwagę ok.gif. A więc wybór jest między najnowszym modelem renault clio 4 i fordem fiestą przed i po feceliftingu ( raczej biorę pod uwagę wersję sprzed liftingu ) . Proszę o krótki komentarz, np. to auto "stoi" wyżej w klasyfikacji marek aut, to sprawdzona wersja, silnik itp.

Jutro mam jazdę próbną clio 4 z silnikiem 90KM, a w piątek jazdy próbne fiestą z silnikiem 82KM i clio 4 z silnikiem 75KM i pewnie weźmiemy pod uwagę naszą subiektywną ocenę tych aut, ale chciałbym poznać Wasze opinie ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo już, jak ma ta Fiestka wyglądać po faceliftingu?

Zdaje się, że o takie porównanie będzie niełatwo. Ale tym bardziej liczę, że opiszesz swoje wrażenia na MK, na zasadach "mini testdrive".

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wiadomo już, jak ma ta Fiestka wyglądać po faceliftingu?

> Zdaje się, że o takie porównanie będzie niełatwo. Ale tym bardziej liczę, że opiszesz swoje

> wrażenia na MK, na zasadach "mini testdrive".

> Pozdro

> Bartek

Na stronie forda jest info o nadchodzących modelach: nowa Fiesta

Z tym mini testem, to pewnie byłbym zbyt subiektywny w ocenie- jeżdżąc 12. rok matizem, każdy inny samochód będzie super hehe.gif. Coś tam jednak "skrobnę".

P.S.

Prosiłbym jednak o wybór między Clio 4 a Fiestą sprzed faceliftingu, bo zdaje się, że nowa Fiesta z takim samym wyposażeniem będzie kosztowała powyżej 50 tys.zł, a chcę "wydać" mniej ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trochę mało jak na minitest

Przeca dopiero jutro rano jazda próbna fiestą ok.gif :hehe. Allle ninitest będzie trochę później- jutro po południu wyprawiamy nasze urodziny clown.gifok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clio 4 z silnikiem 0,9l; 90 KM bardzo ładnie ciągnie, ale przy każdym ruszaniu miałem wrażenie, że silnik wpada w dziurę- dodaję gaz, a on nic; coraz więcej gazu i więcej i w końcu zaczyna konkretnie ciągnąć- wywarło to na mnie bardzo złe wrażenie. Silnik 1,2; 75 KM bardzo ładnie rusza; nie ma tej dziury, allle potem nie dzieje się już nic- jedzie jak Matiz, a ja już chcę trochę więcej mocy. Największym minusem Clio 4 jest tylna szyba- mam prawko od 92' i cofanie na parkingu było męczące. Pewnie kamera cofania dużo by tu pomogła.

Niestety żona nawet nie chciała się przejechać Clio, więc wygrała Nowa Fiesta, czyli po faceliftingu. Co prawda odbyliśmy jazdę próbną "starą" Fiestą z silnikiem 82 KM, ale wywarła na mnie lepsze wrażenie. W dodatku żona się też przejechała kawałek i stwierdziła, że jest OK. Z minusów Fiesty, to brak metalizowanego czerwonego koloru- jest tylko zwykły, więc wybraliśmy srebrny. Zdecydowałem się na silnik 1,4l; 96KM oraz pakiet GOLD X: manualna klima, radio CD; alufelgi 15", podgrzewana przednia szyba, komputer i światła przeciwmgielne. Dodatkowo wziąłem regulację podparcia odcinka lędźwiowego. Czekam na info odnośnie ceny za czujniki cofania z tyłu i komplet 4 zwykłych felg z oponami zimowymi. Przewagą Forda jest też o wiele lepszy kredyt i rabat nawet na model po faceliftingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, proszę Was o wybór między tymi dwoma autami. Wiem, że Fiesta będzie miała facelifting na

> początku 2013 roku i ją też biorę pod uwagę . A więc wybór jest między najnowszym modelem

> renault clio 4 i fordem fiestą przed i po feceliftingu ( raczej biorę pod uwagę wersję sprzed

> liftingu ) . Proszę o krótki komentarz, np. to auto "stoi" wyżej w klasyfikacji marek aut, to

> sprawdzona wersja, silnik itp.

> Jutro mam jazdę próbną clio 4 z silnikiem 90KM, a w piątek jazdy próbne fiestą z silnikiem 82KM i

> clio 4 z silnikiem 75KM i pewnie weźmiemy pod uwagę naszą subiektywną ocenę tych aut, ale

> chciałbym poznać Wasze opinie .

Ja swoją fiestą jeżdżę ponad 5 lat. Teraz też bym kupił nową bo nie miałem z tym autem żadnych problemów. W rodzinie była taż re nówka (meganka) i to było dość awaryjne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje zdanie znasz - z ranault jest raz dobrze, a raz źle. Szukasz auta na lata, a Fiesty mają

> bardzo dobre opinie nawet wśród serwisantów. poza tym możliwość przeciągania gwarancji do 10

> lat

Twoja opinia też się przydała ok.gif.

P.S.

Będę miał fabryczne czujniki parkowania za 500zł ( rabat 500zł ) ok.gif.

Za to cena 4 stalowych felg z oponami zimowymi jest porażająca- 2 tys.zł. Poradźcie coś- brać, czy da radę kupić taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Będę miał fabryczne czujniki parkowania za 500zł ( rabat 500zł ) .

> Za to cena 4 stalowych felg z oponami zimowymi jest porażająca- 2 tys.zł. Poradźcie coś- brać, czy

> da radę kupić taniej.

Zalezy jakie opony w tej cenie.

Jezeli jakiejs "lepszej" firmy i nowe felgi policzyc to tak wyjdze, jak kupisz opony budzetowki i felgi uzywki to pewnie za polowe ceny ogarniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Twoja opinia też się przydała .

> P.S.

> Będę miał fabryczne czujniki parkowania za 500zł ( rabat 500zł ) .

> Za to cena 4 stalowych felg z oponami zimowymi jest porażająca- 2 tys.zł. Poradźcie coś- brać, czy

> da radę kupić taniej.

felga x4 + oponki + nakrętki (stalowe mają inne nakrętki niz alu) i juz smile.gif ja mam 14tki na zimę o takie - tansze opony, ale za to auto prowadzi sie jak łódka na pełnym morzu zlosnik.gif

dobrze że wziąłeś fabrycznye czujki parkowania - ja mam dokladane w salonie i najchętniej je bym wywalił - w ogóle nie chcą działać jak należy. jeździłem fiestą z fabrycznymi z przodu i z tyłu i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> felga x4 + oponki + nakrętki (stalowe mają inne nakrętki niz alu) i juz ja mam 14tki na zimę o

> takie - tansze opony, ale za to auto prowadzi sie jak łódka na pełnym morzu

> dobrze że wziąłeś fabrycznye czujki parkowania - ja mam dokladane w salonie i najchętniej je bym

> wywalił - w ogóle nie chcą działać jak należy. jeździłem fiestą z fabrycznymi z przodu i z

> tyłu i było ok.

Felgi 15" ( alusy i stalowe ). Opony zimowe, to Semperit. Dodatkowo nakrętki na koła i kołpaki. Niestety tamta cena dotyczyła felg stalowych do "starej" Fiesty. Do "nowej" komplet kosztuje ponoć ok. 3 tys.zł; ja mam zapłacić 2,4 tys.zł. Niby od "starej" Fiesty te felgi nie pasują.

P.S.

Dodatkowo dołożyłem "Układ monitorowania ciśnienia w ogumieniu (DDS)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie pasują?... chcą zmieniać coś w piastach?... przy głupim liftingu?... ciekawe.

Albo ściemka, albo chodzi np. o inne ET felgi.

A tak a'propos Fiesty..... miałeś może do czynienia z Fiestą ST? Jak to jeździ?

Orientujesz się może, czym ona się różni od normalnej wersji? Zawias, hamulce, skrzynia biegów, cokolwiek?

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Felgi stalowe 942, kołpaki 231, śruby 263.

> Opony BF Goodrich 1134 lub Michelin 1586.

> Ceny do tzw "starej" wersji.

> 15"

Więc miałbyś droższy komplet niż ja do Nowej Fiesty- nie dostałeś rabatu, czy też wzięli Ci cenę z sufitu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żona ma nową fiestę mk VII 1.4 z jakimiś tam pakietem i alusami 15" . Kupowałem na zimę felgi stalowe 15" + opony 195/55, całość wyszła około 1800 PLN. Nakrętki w ASO kosztują 15 PLN/sztuka, po rabacie 12PLN i sami się z tej ceny śmiali hehe.gif. Kupiłem inne w sklepie z częściami do forda po 3 PLN/sztuka.

Auto jest zupełnie bezawaryjne, silnik oleju nie bierze, żona zadowolona; co więcej trzeba? biglaugh.gif Oczywiście przy wyborze doradzałem osobiście; fiesta mkVII w raportach dekry stała bardzo wysoko, podobała się więc jest z nami skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK- ja wziąłem.

Pakiet Gold dla wersji Trend SVP oferuje YD2SBS, które to mówiąc delikatnie nie przypadły mi do gustu, więc będą przeznaczone na zimę.

Podobają mi się natomiast D2XH3, które docelowo "widziałbym" na lato, tylko to jest 16', i musiałbym najpierw pogonić letnie opony 15' później dopiero rozglądać się za felgami, ajj, zobaczymy co z tego wyjdzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Największym minusem Clio 4 jest tylna szyba- mam prawko od 92' i cofanie

> na parkingu było męczące.

Ja od 90` ale mimo to nie potrafię zrozumieć co ma do cofania tylna szyba. Przecież lusterek zewnętrznych nie urwało chyba?

>Pewnie kamera cofania dużo by tu pomogła.

bardziej czujnik parkowania Chwila treningu i jedziesz jak po sznurku.

> Niestety żona nawet nie chciała się przejechać Clio, więc wygrała Nowa Fiesta, czyli po

> faceliftingu.

A moja zona.gif po sobotniej jeździe Clio 0,9 twierdzi że to całkiem miłe auto

Ja mam takie samo wrazenie mimo że przesiadając sie z Astry 1.9 120KM spodziewałem sie słabszej dynamiki. System Start/Stop działa świetnie. Fajny ma być system R-link. Podobno wtedy da sie mieć filmy czy navi z telefonu wyświetlaną na 7" monitorze samochodu.

Niezły wypas z aut. klimą, nawigacją i czujnikiem parkowania i czerwonym metalikiem biglaugh.gif jest do wyrwania za 55 tyś bez żadnych rabatów. Tylko chyba na stalowych kołach facepalm%5B1%5D.gif Myślę że koło marca będzie za 50 tyś bez bólu. Renówka słynie z tego że przy rabatowaniu potrafi ściągnąć majty przez głowę hahaha.gif

Jako bonus jest 5 letnia gwarancja za 1000 zł. Z tego co mówił sprzedawca obejmuje również pokrycie przez Renault kosztów oleju przy jego wymianie. Ale za 1000 zł jest tylko dla tych którzy już mają Renówkę. Taki lojalnościowy bonusik. Dla reszty chyba 2,5 tyś. A jak ktoś auto w rozliczeniu zostawi to dodatkowy rabat 2 tyś.

Nie jeździłem Fiestą ale moja subiektywna ocena Clio 0,9 jest dobra. Jeśli katalogowe spalanie mniejsze w Renówce o 2 litry w mieście w stosunku do Fiesty 1,4 będzie miało odzwierciedlanie w realu to głosuję za Renówką. biglaugh.gif

Chyba nawet stanę na chwilę współwłaścicielem Renówki żeby mieć w razie czego gwarancję za tysiaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko ta cena 55 za Clio to chyba ciut za duzo za tyle to mozna kupic Megane w niezlym wypasie.

A jak niepotrzebny taki duzy samochod? W tym kraju ciagle pokutuje przekonanie o tym, ze trzeba kupic jak najwieszy samochod za dane pieniadze facepalm%5B1%5D.gif

Nawet w salonach. Bylem pytac o twingo, to gosciu caly czas meczyl mnie, zebym kupil thalie za te same pieniadze - nie musze mowic, ze nie pokazalem sie wiecej w tym salonie smile.gifsmile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko ta cena 55 za Clio to chyba ciut za duzo

Dlatego sie nie napalam. IMHO za 5 dyszek po Nowym Roku będzie do wyrwania. To tylko -10% od obecnej ceny, a na bogate wypasy Renówka potrafi czasami zejść nawet ze 20%. Poza tym obecna cena zawiera premię za nowość. Ja sie ciut auto opatrzy to i francuzom rura zmięknie biglaugh.gif

Nie patrzylem na ceny Meganki, ale wątpię by za podobne pieniądze mieć auto z automatyczną klimą, navi, metalikiem i parktronikiem. Jeśli jednak jest jak piszesz to sie nad tym poważnie zastanowię bo Cliówka ma jeden bardzo istotny dla mnie minus. Nie ma dostępnych ksenonów w żadnej wersji wyposażenia. Ja wiem że dla niektórych to bez znaczenia ale odkąd mam w domu Astrę z ksenonami i bez ksenonów to widzę kolosalną różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja od 90` ale mimo to nie potrafię zrozumieć co ma do cofania tylna szyba. Przecież lusterek

> zewnętrznych nie urwało chyba?

Oczywiście, że nie urwało. Rozumiem, że ty patrząc w lusterka zewnętrzne widzisz także to, co jest za samochodem?

> bardziej czujnik parkowania

Czujniki pomagają, ale nadal nic nie widzisz. Słyszałem, że można się zdziwić polegając tylko na czujnikach.

... Tylko chyba na stalowych kołach Myślę że koło marca

> będzie za 50 tyś bez bólu. Renówka słynie z tego że przy rabatowaniu potrafi ściągnąć majty

> przez głowę

Było info w internecie, że od clio 4 renault nie będzie dawało rabatów gotówkowych na clio. Może kiedyś zmienią zdanie.

W Bydzi chcieli dołożyć opony zimowe.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zalezy co komu , jak masz rodzine 2+2 to raczej to Twingo ciezko sie pomiescic i jechac np na

> wakacje/dzialke itd. Jak jestes singiel lub nie masz dzieciakow to w 2 osoby i Twingo sie nad

> morze zapakujesz.

No ale widac, ze kolega chce segmentu B... wiec nalezy przyjac, ze akurat jemu wieksze niepotrzebne.

A co do twingo - no moze z twingo ciezko, ale jakbym mial krotsze nogi, to do i10, ktore ostatecznie kupilem, rodzine z dwojka dzieciakow bym spokojnie zmiescil i jeszcze bagaze zapakowal smile.gifsmile.gif

Bylo by glosno, ale na pewno nie ciasno ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale widac, ze kolega chce segmentu B... wiec nalezy przyjac, ze akurat jemu wieksze > niepotrzebne. > ...

W grę wchodzi już tylko Nowa Fiesta. Wiem, że za te pieniądze kupiłbym np. nowe megane, ale ja potrzebuję auta do miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co do rozmiarów opon i felg w Fieście mk7 to na podstawie homologacji wychodzi (w tej którą posiadam):

175/65 R14 5.5Jx14H2 ET37.5

195/50 R15 6Jx15H2 ET47.5

195/60 R15 6Jx15H2 ET47.5

195/45 R16 6.5Jx16H2 ET41.5

Czy może któryś z Kolegów zastosował felgi o innym ET i pasują do mk7 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem ze juz wybrales , ale powiedz mi tak z ciekawosci Meganka do miasta sie nie nadaje ??

A na diabła mi taki duży samochód do miasta? Żeby żonka go i tak zmniejszyła do gabarytów Fiesty? grinser006.gif W garażu stoi jeszcze motocykl cruiser Kawasaki VN, więc muszą się zmieścić dwa pojazdy ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.