Skocz do zawartości

ITD - i robienie fotek


eryko

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji że ITD nabyło sobie nowe zabawki do zarabiania , codziennie witamy ich bo upodobali sobie moją drogę biglaugh.gif .

A więc droga po dwa pasy w każdą stronę , pośrodku pas zieleni, na poboczach las limit z godnie z przepisami 100 km/h .

I mości panowie z ITD parkują sobie furę na poboczu , przeważnie wjeżdzaja na trawę ale zadaża się że stoją kawałek na pasie awaryjnym .

Najważniejsze pytanie czy poza terenem zabudowanym też musi być tablica oznaczające na jakim odcinku moga focić . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z racji że ITD nabyło sobie nowe zabawki do zarabiania , codziennie witamy sie na drodze bo

> upodobali sobie moją drogę .

> A więc droga po dwa pasy w każdą stronę , pośrodku pas zieleni na poboczach las limit z godnie z

> przepisami 100 km .

> I mości panowie z ITD parkują sobie furę na poboczu , przeważnie wjeżdzaja na trawę ale zadaża się

> że stoją kawałek na pasie awaryjnym .

> Najważniejsze pytanie czy poza terenem zabudowanym też musi być tablica oznaczające na jakim

> odcinku moga focić . .

TO jeszcze napisz wszystkim ku przestrodze, gdzie tak robią dokładnie ? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z racji że ITD nabyło sobie nowe zabawki do zarabiania , codziennie witamy ich bo upodobali sobie

> moją drogę .

> A więc droga po dwa pasy w każdą stronę , pośrodku pas zieleni, na poboczach las limit z godnie z

> przepisami 100 km/h .

> I mości panowie z ITD parkują sobie furę na poboczu , przeważnie wjeżdzaja na trawę ale zadaża się

> że stoją kawałek na pasie awaryjnym .

> Najważniejsze pytanie czy poza terenem zabudowanym też musi być tablica oznaczające na jakim

> odcinku moga focić . .

A czy wogole musi byc jakas tabliczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy wogole musi byc jakas tabliczka?

Nie wiesz o tym, że w Polsce musi ?

Przecież nie chodzi o to, żeby przestrzegać przepisów, tylko żeby nie dać się złapać.

Z fotoradarem powinno być jak z użyciem broni palnej - trzy błyski ostrzegawcze, okrzyk "hamuj, fotoradar" i dopiero zdjęcie.

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W niebezpiecznych miejscach powinien byc znak z ograniczeniem predkosci i to powinno kierowcow

> motywowac do zwolnienia.

> A nie znak ostrzegawczy o fotoradarze.

W Polsce według projektantów dróg nie ma miejsc bezpiecznych i dlatego już nikt na znaki nie zwraca uwagi.

Polsce_duzo_znakow_fakty_5652601.jpg

Na poboczu kierowcy wypatrują tylko szarych gołębników i niebieskich znaków z fleszem. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na poboczu kierowcy wypatrują tylko szarych gołębników i niebieskich znaków z fleszem.

Dokładnie. Bo jest duża szansa że widząc niebieski znak w miejscu niebezpiecznym zwolni ratując być może komuś życie. Choć dla niektórych jest to strasznie ciężkie do zrozumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wlot od Myślęcinka? Mają tam wprowadzić pierwszy w Polsce odcinkowy pomiar prędkości. A póki co

> jest tam waga, która nie robi fotek za przekroczenie prędkości.

A dokladnie DK5 wlot do bydgoszczy od Gdanska. Te samochody to nie sa viatole, to sa cywilne fury w tym przypadku mondeo ciemnego koloru granat albo czarne oraz fokus kombi. Samochody zgadzaja sie z pula o ktorej bylo glosno przy okazji zakupu insigni dla szfa ITD. Ja osobiscie nie zauwazylem ale na cb mowili ze pare razy widzieli blysk. Co ciekawe te samochody zawsze sa zwrocone zgodnie z ierunkiem jazdy tak ze raczej wala w plecy, ale jest szansa ze ogarniaja przeciwny pas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie. Bo jest duża szansa że widząc niebieski znak w miejscu niebezpiecznym zwolni

Na okrągłe znaki z liczbą w czerwonej obwódce nie zwraca uwagi ? Jakby jechał z dozwoloną w tym miejscu prędkością nie musiałby zwalniać.

Może zastąpmy wszystkie znaki jednym - "uwaga, fotoradar !" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na okrągłe znaki z liczbą w czerwonej obwódce nie zwraca uwagi ? Jakby jechał z dozwoloną w tym

> miejscu prędkością nie musiałby zwalniać.

> Może zastąpmy wszystkie znaki jednym - "uwaga, fotoradar !" ?

Nie o tym pytanie bylo, dyskusja na a co raguja kierowcy, albo slusznosc postawienia ograniczen - znakow to na dlugie zimowy popoludnia zostawmy. Pytanie jest proste czy dla ITD tez bedzie wymagana strefa pomiaru predkosci znak D-51 czy tez ta sluzba ma jakies wyjatkowe przywileje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie. Bardzo dużo jeżdżę i jak na razie napotkane, nieoznakowane auta ITD z wideo

> rejestratorem raczej zatrzymywały sprawców wykroczenia.

Juz niedługo będzie odwrotnie.Takie zatrzymanie to strata czasu. Można ogolić mniej baranów. Będą zatrzymywać tylko za grube łamanie przepisów. Zwykłe przekroczenia nagrane na kamerę polecą online do centrali CANARD, a tam system komputerowy obrobi i przygotuje do wysyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie o tym pytanie bylo, dyskusja na a co raguja kierowcy, albo slusznosc postawienia ograniczen -

> znakow to na dlugie zimowy popoludnia zostawmy. Pytanie jest proste czy dla ITD tez bedzie

> wymagana strefa pomiaru predkosci znak D-51 czy tez ta sluzba ma jakies wyjatkowe przywileje.

Ja chcialbym zobaczyc jakies przepisy ktore nakazuja innym sluzbom (policja, sm ??) uzywanie fotoradarow tylko i wylacznie w strefach tak oznaczonych?

Chcesz mi powiedziec, ze jesli straz miejska mi zrobi zdjecie fotoradarem poza taka strefa (tam gdzie nie bylo znaku), to zdjecie bedzie nie wazne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcesz mi powiedziec, ze jesli straz miejska mi zrobi zdjecie fotoradarem poza taka strefa (tam

> gdzie nie bylo znaku), to zdjecie bedzie nie wazne?

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 22 czerwca 2011 Straż miejska nie może robić poza wyznaczoną strefą ograniczoną znakiem D-51. Pytanie jest otwarte co może ITD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja chcialbym zobaczyc jakies przepisy ktore nakazuja innym sluzbom (policja, sm ??) uzywanie

> fotoradarow tylko i wylacznie w strefach tak oznaczonych?

Art. 129b pkt.4 PORD

> Chcesz mi powiedziec, ze jesli straz miejska mi zrobi zdjecie fotoradarem poza taka strefa (tam

> gdzie nie bylo znaku), to zdjecie bedzie nie wazne?

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ZTCW to krokodyle obsługują tylko foto na masztach i mobilne videorejestratory. Na foto przenośne

> nie mają pozwolenia

Przecież ITD zakupiło kilkadziesiąt samochodów z mobilnymi fotoradarami. Więc chyba mają pozwolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No czyli rzeczywiscie straz miejska/gminna nie moze dawac fotoradarow poze strefa oznaczona

> znakiem.

> Ale policja moze mnie capnac gdzie tylko jej sie podoba.

tak, ale policja nie używa fotoradarów przenośnych o ile mi wiadomo

> I tak samo jak przypuszczam ITD.

tego nie wiem, nie znalazłem nic na ten temat, ale i za dużo nie szukałem

EDIT: Każdy punkt automatycznej kontroli prędkości musi być oznakowany (zgodnie z Dz.U. 133/2011 poz.772), te które obsługuje straż miejska są oznakowywane nieco inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba z video-rejestratorami czy jak to się pisze...

Określane jest to jako mobilny fotoradar jakiś tekst

Quote:

Inspektorzy planują przy tym inną strategię działań od stosowanej przez drogówkę. Jeśli policjant nagra wyczyny kierowcy na drodze (zwykle jest to przekroczenie prędkości), zatrzymuje go i wypisuje mandat. ITD, które do dyspozycji będzie mieć w sumie 35 aut, chce uwieczniać kierowców jeżdżących zbyt szybko, ale używając do tego nie wideorejestratorów jak drogówka, lecz fotoradarów działających także podczas ruchu radiowozu.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież ITD zakupiło kilkadziesiąt samochodów z mobilnymi fotoradarami. Więc chyba mają

> pozwolenie.

Ustawowo mają pozwolenie ale ZTCW to w ramach jakiś tam wewnątrzresortowych podziałów kompetencji ITD nie ma pozwolenia na sposób działania jak straż miejska czy policja. Tzn nie spotkasz krokodyla obsługującego przenośny czy fotoradar czy stojącego za krzakiem z suszarką. Tylko maszty stacjonarne z fotoradarami i videonagrywanie za pomocą poruszających sie samochodów. Tyle teoria a jak jest w praktyce to nie wiem bo staram sie unikać spotkania z organami:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiesz o tym, że w Polsce musi ?

> Przecież nie chodzi o to, żeby przestrzegać przepisów, tylko żeby nie dać się złapać.

> Z fotoradarem powinno być jak z użyciem broni palnej - trzy błyski ostrzegawcze, okrzyk "hamuj,

> fotoradar" i dopiero zdjęcie.

Jeśli zadaniem fotoradaru jest zarabianie to jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dokladnie DK5 wlot do bydgoszczy od Gdanska. Te samochody to nie sa viatole, to sa cywilne fury

> w tym przypadku mondeo ciemnego koloru granat albo czarne oraz fokus kombi. Samochody

> zgadzaja sie z pula o ktorej bylo glosno przy okazji zakupu insigni dla szfa ITD. Ja osobiscie

> nie zauwazylem ale na cb mowili ze pare razy widzieli blysk. Co ciekawe te samochody zawsze sa

> zwrocone zgodnie z ierunkiem jazdy tak ze raczej wala w plecy, ale jest szansa ze ogarniaja

> przeciwny pas.

Chodzi o to, żeby nie było widać kierowcy i żeby zgarniać więcej za niewskazywanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na okrągłe znaki z liczbą w czerwonej obwódce nie zwraca uwagi ? Jakby jechał z dozwoloną w tym

> miejscu prędkością nie musiałby zwalniać.

> Może zastąpmy wszystkie znaki jednym - "uwaga, fotoradar !" ?

Dokładnie ok.gif

banda jełopów jedzie i ma ograniczenie do 60km/h i znak fotoradar

do ilu zwalnia?

do 50 sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na okrągłe znaki z liczbą w czerwonej obwódce nie zwraca uwagi ? Jakby jechał z dozwoloną w tym

> miejscu prędkością nie musiałby zwalniać.

> Może zastąpmy wszystkie znaki jednym - "uwaga, fotoradar !" ?

Nie chodzi o znak "Uwaga fotoradar" tylko znak+fotoradar. Czyli jadę za szybko - poniosę karę. Zawsze. Jako prawnik powinieneś wiedzieć że na niektórych ludzi działa tylko taka kombinacja. I o nich w tym tak naprawdę chodzi. Bo jeśli ktoś zwraca uwagę na znaki to mu niepotrzebne fotoradary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chodzi o znak "Uwaga fotoradar" tylko znak+fotoradar. Czyli jadę za szybko - poniosę karę.

Nie widzisz drugiej strony medalu. Czyli - "nie ma fotoradaru, mam w dupie znaki".

Znakowanie każdego fotoradaru powoduje, że musi być ich pierdylion. Jak by były nieoznakowane i było jasno powiedziane, że mogą czaić się wszędzie - w koszu na śmieci, w dziupli na drzewie itp.. to jedynym sposobem uniknięcia kary byłaby jazda zgodnie z przepisami wszędzie, a nie tylko w okolicach fotoradaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie widzisz drugiej strony medalu. Czyli - "nie ma fotoradaru, mam w dupie znaki".

To nie tak. Od tego są nieoznakowane radiowozy, samochody ITD itp. Oni łapią nie tylko za prędkość. Wbrew powszechnie lansowanie opinii jest wiele gorszych przewinień od przekroczenia prędkości. Poza tym Policja może łapać wszędzie. Natomiast fotoradary stacjonarne powinny być ustawione w miejscach niebezpiecznych i dobrze oznakowane. Po to żeby do mózgu delikwenta dotarła czytelna informacja - "tu jest niebezpiecznie - zwolnij. Jeśli mimo to nie zwolnisz to zapłacisz mandat". Bo jeśli ten radar prawdopodobnie tam będzie to delikwent wyjdzie z założenia że może dzisiaj go tam nie ma i nie zwolni. I jeśli kogoś zabije to nic temu komuś życia nie wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spotkałeś choć jeden fotoradar, który "zarabiał" inaczej niż poprzez dokumentowanie wykroczeń ?

> Jest bardzo prosty sposób na to, żeby nie dać "zarobić" fotoradarowi - nie popełniać wykroczeń.

Jeśli doniesienia prasowe nie kłamią to taki stoi w Białym Borze. Obszar zabudowany się kończy, ale SM sprytnie ustawiła ograniczenie na słupku z oznaczeniem miejscowości i wykorzystała stary przepis, o którym mało kto pamiętał. Bezpieczeństwa to w żaden sposób nie podnosi, za to generuje znaczne dochody gminy, które na poprawę bezpieczeństwa nie są przeznaczane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.