Skocz do zawartości

Ile kosztuje serwis w ASO przez 5 lat


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

> Ale rozumiesz, że w tym samym czasie elektryk w ASO może się zająć pięcioma innymi autami zamiast

> mozolnie grzebać w jednym?

Jest taka możliwość.

> Co nie pojadę do ASO to zawsze elektryk jest najbardziej obłozony.

> mar00ha

To smutne. Następnym razem kup lepszy samochód zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie tak. Godzina pracy elektryka w ASO jest zbyt droga, aby zaganiać go do szukania przerwanego

> przewodu. ASO odstawia auto do tańszego podwykonawcy.

> mar00ha

O nie. Ten gość ma renomę i zna wartość swojej wiedzy. Do tego często dochodzi koszt lawety - z zasady nie przyjeżdża do klienta.

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem, że nie.

> Ale Jeżeli wychodzi nie najdrożej to po co mam kombinować? Żeby zaoszczędzić 50 zł?

żeby nie być frajerem, bo wiadomo, że tylko frajery jeżdża do ASO, gdzie nie dość, że nic nie robią, to jeszcze kradną części i podmieniają na stare zepsute zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Biorac pod uwage, ze przez pierwszych 4-5 lat utrata wartosci siega kilkudziesieciu tysiecy, to

> takie kombinacje wydaja sie byc niewiele warte

A co ma piernik do wiatraka? ja mówię o realnych 500zł, a nie o jakiś utratach wartości na papierze. Moja avena ma 4 lata i jeździ tak samo jak po wyjechaniu z salonu. Ile jest teraz warta nie ma dla mnie kompletnie znaczenia i tak będę nią jeździł do zdechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co ma piernik do wiatraka? ja mówię o realnych 500zł, a nie o jakiś utratach wartości na

> papierze. Moja avena ma 4 lata i jeździ tak samo jak po wyjechaniu z salonu. Ile jest teraz

> warta nie ma dla mnie kompletnie znaczenia i tak będę nią jeździł do zdechu.

to tej Toyoty dotyczy te 500pln oszczędności? Czyli sama robocizna przy przeglądzie to koszt 900pln?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to tej Toyoty dotyczy te 500pln oszczędności? Czyli sama robocizna przy przeglądzie to koszt

> 900pln?

Przegląd po roku (wymiana oleju i czyszczenie hamulców) bez oleju kosztował mnie u Chodzenia 800zł. Olej Mobil kupiłem sam za 140 bo za asowskiego Castrola chceli coś ponad 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przegląd po roku (wymiana oleju i czyszczenie hamulców) bez oleju kosztował mnie u Chodzenia 800zł.

> Olej Mobil kupiłem sam za 140 bo za asowskiego Castrola chceli coś ponad 200.

ten Chodzen to rozumiem jakieś ASO? Czyli 800pln za samą robociznę? Faktycznie trochę drogo, we Fiacie są trochę inne ceny wink.gif 200-300 pln za przegląd. Do tego za czyszczenie i smarowanie hamulców z tyłu kiedyś dopłacałem kilkadziesiąt (80-90pln już nie pamiętam dokładnie), bo nie było to uwzględnione jako przegląd, a popiskiwały trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ten Chodzen to rozumiem jakieś ASO?

Tak

> Czyli 800pln za samą robociznę? Faktycznie trochę drogo, we

Ano drogo, w następnym roku pojechałem już do innego i w tej cenie przynajmniej przez ścieżkę mi samochód przepuścili chociaż też nie było potrzeby.

Po 60 tyś czeka mnie wymiana świec i już zapowiedzieli, że ok 1500 mam naszykować. Zaufany mechanik zrobi to znacznie taniej.

> Fiacie są trochę inne ceny 200-300 pln za przegląd. Do tego za czyszczenie i smarowanie

> hamulców z tyłu kiedyś dopłacałem kilkadziesiąt (80-90pln już nie pamiętam dokładnie), bo nie

> było to uwzględnione jako przegląd, a popiskiwały trochę.

Zależy od marki i od miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mowa jest o zwykłym rocznym przeglądzie, czyli wymiana oleju i np czyszczenie hamulców.

Widzisz, dużo zależy od tego co w taki przegląd wchodzi. Np u mnie przez pierwsze 5 lat(100tyś km) wymieniasz tylko płyny i filtry. Po 120 tys trzeba też wymienić świece.

Mimo tego są samochody gdzie co 5 lat wymieniasz rozrząd i w tym momencie niestety złapiesz się na wymianę paska w AS a to możesz podbić cenę i to znacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzisz, dużo zależy od tego co w taki przegląd wchodzi. Np u mnie przez pierwsze 5 lat(100tyś km)

> wymieniasz tylko płyny i filtry. Po 120 tys trzeba też wymienić świece.

> Mimo tego są samochody gdzie co 5 lat wymieniasz rozrząd i w tym momencie niestety złapiesz się na

> wymianę paska w AS a to możesz podbić cenę i to znacznie.

Może, ale nie musi. Wszystkie szroty z Niemiec też mają książki serwisowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może, ale nie musi. Wszystkie szroty z Niemiec też mają książki serwisowe.

Miewają.

Yaris żony miał, raczej oryginał, bo lekko zużyta.

W Niemczech do 135kkm autko serwisowane w jednym ASO.

Ja serwisuję u jednego mechanika i kontynuuję wpisy. Dobijamy do 200kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żeby nie być frajerem, bo wiadomo, że tylko frajery jeżdża do ASO, gdzie nie dość, że nic nie

> robią, to jeszcze kradną części i podmieniają na stare zepsute

osobą, których nie stać na jakikolwiek serwis nie przemówisz smirk.gif

ASO i inne serwisy co każą sobie trochę zapłacić są zł, lepszy jest Pan kazio co robi za dychę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> osobą, których nie stać na jakikolwiek serwis nie przemówisz

> ASO i inne serwisy co każą sobie trochę zapłacić są zł, lepszy jest Pan kazio co robi za dychę

Uwielbiam takie generalizowanie. zlosnik.gif

A co powiesz na ASO, które fakturuje części/czynności nie dotykane w ogóle przy przeglądzie? cfaniaczek.gif

Ew. myli samochody - robi przegląd w innym... zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uwielbiam takie generalizowanie.

> A co powiesz na ASO, które fakturuje części/czynności nie dotykane w ogóle przy przeglądzie?

> Ew. myli samochody - robi przegląd w innym...

= ASO do kontroli i odebrania autoryzacji.

Znam takie przypadki skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.