Skocz do zawartości

Zdjęcie z fotoradaru - odpowiedzta mi panowie :)


crawen

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem foto z Straży miejskiej z dnia 11 Sierpnia 2012 a dziś mamy 26 Listopada 2012 więc to ponad 100dni , jak to się ma teraz do przepisów ?

Wiem że to tylko / aż 100zł i 2pkt ale z ciekawości pytam 20.GIF

Celowo nie zamazałem tablic ok.gif

51c68daf65caa8d2m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trudno... jak sie ma takie szybkie i sportowe auto to trzeba płacić

no to fakt 115km w samochodzie napędzanym gnojówką budzi respekt , a tak poważnie to była totalna dziura gdzie nie spodziewałem sie ograniczeń

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, przekroczyłeś prędkość - zapłać mandat, tylko mam jedno ale...

Górny lewy róg zdjęcia, to co oni tam wycięli?

Bo raczej rzadka przeszkoda to nie była, a raczej tył samochodu poprzedzającego...

Czy takiego zdjęcia nie powinni odrzucić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko ok, przekroczyłeś prędkość - zapłać mandat, tylko mam jedno ale...

> Górny lewy róg zdjęcia, to co oni tam wycięli?

> Bo raczej rzadka przeszkoda to nie była, a raczej tył samochodu poprzedzającego...

> Czy takiego zdjęcia nie powinni odrzucić?

> Pozdrawiam

Ja sie nie wzbraniam przed płaceniem jechałem troche za szybko i ok , wysłałem @ z zapytaniem do Ruchu drogowego ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sie patrzy na znaki...

> Sie nie patrzy się płaci..

> Krawiec

Bardzo mądra i wyczerpująca wypowiedź , chciałbym zobaczyć czy ty za każdym razem masz "50" , przekroczyłem o 18km/h a to jakaś zbrodnia ? Zdarzą się i już ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy fotoradarach tak. One są oznaczone

> Krawiec

Tak mają odpowiedni do tego znak , ale jechałem na wakacje , może myślałem już o wypoczynku , tragedii nie ma , poprostu chciałem wiedzieć ile mają dni na przesłanie zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dostałem foto z Straży miejskiej z dnia 11 Sierpnia 2012 a dziś mamy 26 Listopada 2012 więc to

> ponad 100dni , jak to się ma teraz do przepisów ?

> W ogóle jakies z dup* to zdjęcie .. bo równie dobrze mogli sobie podłożyć tą tablice

> Wiem że to tylko / aż 100zł i 2pkt ale z ciekawości pytam

> Celowo nie zamazałem tablic

ta. następny... nie mieli akurat co robić tylko sobie podłożyć twoją tablicę, do auta, które posiadasz itd., itd... zastanów się trochę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> E .. tam . Twardym trza być nie mientkim. Nie placić strażnikom. Poczekać na sąd i wtedy zapłacić

> tą stówkę + 5 dych kosztów sądowych ale do budżetu PAŃSTWA a nie gminy Bobolewo czy inny

> Pcim.

Dobra wydaje mi się że można usunąć ten temat , bo widze że każdy jeden tu jeździ przepisowo i nie miał nigdy pkt karnego / mandatu ...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dostałem foto z Straży miejskiej z dnia 11 Sierpnia 2012 a dziś mamy 26 Listopada 2012 więc to

> ponad 100dni , jak to się ma teraz do przepisów ?

> W ogóle jakies z dup* to zdjęcie .. bo równie dobrze mogli sobie podłożyć tą tablice

> Wiem że to tylko / aż 100zł i 2pkt ale z ciekawości pytam

> Celowo nie zamazałem tablic

Eeeee to od tyłu przynajmniej punktów unikniesz (no bo przecież, to nie Ty prowadziłeś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to fakt 115km w samochodzie napędzanym gnojówką budzi respekt ,

A może kolega ma małego wiruska i ma 160 KM a może i 360 Nm sie znalazło... a może do baku leje V-Pover.... nie damy się nabrać pozorom... to że jedzie woźnica konno to nie znaczy że nie może 100 km/h jechać bo bryczka również może być sportowa a sianko z nielegalnej plantacji ziół smile.gif

>a tak poważnie to była totalna

> dziura gdzie nie spodziewałem sie ograniczeń

> Pozdrawiam

Quote:

. A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości i wasz synek mały tędy przechodził w przyszłości, którego jeszcze nie macie, więc nie mówcie mi, że siedzi z tyłu!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Eeeee to od tyłu przynajmniej punktów unikniesz (no bo przecież, to nie Ty prowadziłeś)

no właśnie i tu masz rację , kolega prowadził (100zł :2 =50zł ) i poraz KOLEJNY MÓWIE NIE WZBRANIAM SIE OD ZAPŁACENIA CHCIAŁEM TYLKO WIEDZIEĆ ILE MAJĄD DNI !

I nie potrzeba w tym temacie dziwnych , niepotrzebnych postów na temat mojej zawrotnej , wręcz pirackiej prędkości zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może kolega ma małego wiruska i ma 160 KM a może i 360 Nm sie znalazło... a może do baku leje

> V-Pover.... nie damy się nabrać pozorom... to że jedzie woźnica konno to nie znaczy że nie

> może 100 km/h jechać bo bryczka również może być sportowa a sianko z nielegalnej plantacji

> ziół

> Quote:

> . A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości i wasz synek mały tędy przechodził w

> przyszłości, którego jeszcze nie macie, więc nie mówcie mi, że siedzi z tyłu!

Podziel się tym co bierzesz hehe.gif Dawno się nie uśmiałem - Dzięki 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> E .. tam . Twardym trza być nie mientkim. Nie placić strażnikom. Poczekać na sąd i wtedy zapłacić

> tą stówkę + 5 dych kosztów sądowych ale do budżetu PAŃSTWA a nie gminy Bobolewo czy inny

> Pcim.

> E .. tam . Twardym trza być nie mientkim. Nie placić strażnikom. Poczekać na sąd i wtedy zapłacić

> tą stówkę + 5 dych kosztów sądowych ale do budżetu PAŃSTWA a nie gminy Bobolewo czy inny

> Pcim.

buahaha, ale super porada.

po co placic MNIEJ jak mozna WIECEJ.

chyba by mnie pogielo zeby tak robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie i tu masz rację , kolega prowadził (100zł :2 =50zł ) i poraz KOLEJNY MÓWIE NIE WZBRANIAM

> SIE OD ZAPŁACENIA CHCIAŁEM TYLKO WIEDZIEĆ ILE MAJĄD DNI !

> I nie potrzeba w tym temacie dziwnych , niepotrzebnych postów na temat mojej zawrotnej , wręcz

> pirackiej prędkości

To tak jak ja. Nigdy nie przekraczam prędkości swiety.gif A to zdjęcie co mi kiedyś zrobili to było pewnie w photo shopie wyczarowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie i tu masz rację , kolega prowadził (100zł :2 =50zł ) i poraz KOLEJNY MÓWIE NIE WZBRANIAM

> SIE OD ZAPŁACENIA CHCIAŁEM TYLKO WIEDZIEĆ ILE MAJĄD DNI !

przecież Ci napisałem, że 180 ok.gif

z pomocą przychodzi:

Quote:

Art. 97. § 1. W postępowaniu mandatowym, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej,funkcjonariusz uprawniony do nakładania grzywny w drodze mandatu karnego może ją nałożyć jedynie, gdy:

1) schwytano sprawcę wykroczenia na gorącym uczynku lub bezpośrednio po popełnieniu wykroczenia,

2) stwierdzi popełnienie wykroczenia naocznie pod nieobecność sprawcy, a nie zachodzi wątpliwość co do sprawcy czynu,

3) stwierdzi popełnienie wykroczenia za pomocą przyrządu kontrolno-pomiarowego lub urządzenia rejestrującego, a sprawca nie został schwytany na gorącym uczynku lub bezpośrednio potem, i nie zachodzi wątpliwość co do sprawcy czynu

— w tym także, w razie potrzeby, po przeprowadzeniu w niezbędnym zakresie czynności wyjaśniających, podjętych niezwłocznie po ujawnieniu wykroczenia. Nałożenie grzywny w drodze mandatu karnego nie może nastąpić po upływie 14 dni od daty ujawnienia czynu w wypadku, o którym mowa w pkt 1, 90 dni w wypadku, o którym mowa w pkt 2, oraz 180 dni w wypadku, o którym mowa w pkt 3.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra wydaje mi się że można usunąć ten temat , bo widze że każdy jeden tu jeździ przepisowo i nie

> miał nigdy pkt karnego / mandatu ...

a ty to od dzisiaj to forum czytujesz, ze tak sie dziwisz?

przeciez to norma: wiekszosc nie ma temat (ten moj tez niestety nie w temacie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak od tylu foto i nie widac kierowcy to pkt nie ma?

w zdjęciach z foto radarów możesz wypisać tzw "wniosek C"

w moim przypadku mandat to 100zł 2pkt , przy wypisaniu wniosku "C" wynosi on 200zł bez pkt karnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko ok, przekroczyłeś prędkość - zapłać mandat, tylko mam jedno ale...

> Górny lewy róg zdjęcia, to co oni tam wycięli?

> Bo raczej rzadka przeszkoda to nie była, a raczej tył samochodu poprzedzającego...

> Czy takiego zdjęcia nie powinni odrzucić?

> Pozdrawiam

Jesli to byl tyl poprzedzajacego auta to powinni jeszcze go ukarac za brak zachowania odpowiedniego odstepu od poprzednika.

Na oko to moze byc z 10m a przy 68km/h to zdzibko malo.

Za 30 - 40 by sie przydalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli to byl tyl poprzedzajacego auta to powinni jeszcze go ukarac za brak zachowania odpowiedniego

> odstepu od poprzednika.

> Na oko to moze byc z 10m a przy 68km/h to zdzibko malo.

> Za 30 - 40 by sie przydalo.

Uspokoję cie kolego , nie mam zwyczaju jazdy na zderzaku wiec to na 100% nie pojazd poprzedzający ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po co placic MNIEJ jak mozna WIECEJ.

Po to by nie sponsorować zakupu kolejnego gminnego fotołupieżcy

> chyba by mnie pogielo zeby tak robic.

Ciebie może giąć . Mi to lotto. Ale dla niektórych 5 dych kosztów sądowych to nie pieniądze a radość z tego że sie nie sponsoruje różnych gminnych klnie.gif bezcenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli to byl tyl poprzedzajacego auta to powinni jeszcze go ukarac za brak zachowania odpowiedniego

> odstepu od poprzednika.

> Na oko to moze byc z 10m a przy 68km/h to zdzibko malo.

> Za 30 - 40 by sie przydalo.

A jeśli to był tył samochodu, który kolegę akurat wyprzedził, hmm? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra wydaje mi się że można usunąć ten temat , bo widze że każdy jeden tu jeździ przepisowo i nie

> miał nigdy pkt karnego / mandatu ...

Rzucasz się jak pstrąg w przeręblu, a nikt tu nawet słowa potępienia nie napisał. Rozluźnij majtki, bo gumka ciśnie.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w zdjęciach z foto radarów możesz wypisać tzw "wniosek C"

> w moim przypadku mandat to 100zł 2pkt , przy wypisaniu wniosku "C" wynosi on 200zł bez pkt karnych

Ku%$ panstwo prawa, ja tez po powrocie z wakacji dostalem foto z gminy obok tj.Barwic co prawda facjata ale nie rozpznawalna ptzekroczenie 14 km/h i u mnie opcja C wyceniona zostala na 500. No ale ja dostalem przesyke po tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ku%$ panstwo prawa, ja tez po powrocie z wakacji dostalem foto z gminy obok tj.Barwic co

> prawda facjata ale nie rozpznawalna ptzekroczenie 14 km/h i u mnie opcja C wyceniona zostala

> na 500. No ale ja dostalem przesyke po tygodniu.

Przekraczanie prędkości nie upoważnia do przeklinania na kulturalnym forum. czerwona.gif

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ku%$ panstwo prawa, ja tez po powrocie z wakacji dostalem foto z gminy obok tj.Barwic co

> prawda facjata ale nie rozpznawalna ptzekroczenie 14 km/h i u mnie opcja C wyceniona zostala

> na 500. No ale ja dostalem przesyke po tygodniu.

Może 114, w przypadku fotoradaru taryfikator też obowiązuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może 114, w przypadku fotoradaru taryfikator też obowiązuje

Miszczu a co stawki sa ile sie pani w okienku wymysli, jakos w meilozie z pania z SM wiem ze wlasnie obowiazuje. A co do twoich madrosci co do predkosci przekonuje sie ze co roku na tym forum coraz wiecej wrozek jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musza Ci dowiesc wine. A wiec udowodnic, ze to Ty prowadziles samochod.

Bez tego Nie moga Cie ukarac.

Przypominam, ze w Polsce obowiazuje zasada domniemania niewinnosci, a wina musi zostac udowodniona i stwierdzona prawomocnym wyrokiem Sadu.

Jak nie maja zdjecia z twoja twarza za kierownica, sa paktyczne bez szans w Sadzie. Zapytaj sie ich, jak w Sadzie zamierzaja Ci to udowodnc.

Ja osobscie dostalem kila mandatow od SM zrobionych z tylu samochodu. Poprosilem ich o zdjecia przedstawiajace mnie za kierownica, lub oddanie sprawy do Sadu wraz z dowodem. Nigdy nie dostarczyli mi takiego zdjecia ani do Sadu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dostałem foto z Straży miejskiej z dnia 11 Sierpnia 2012 a dziś mamy 26 Listopada 2012 więc to

> ponad 100dni , jak to się ma teraz do przepisów ?

> Wiem że to tylko / aż 100zł i 2pkt ale z ciekawości pytam

> Celowo nie zamazałem tablic

właśnie spojrzałem na swoją fotkę z bobolic i jest drugi samochód na zdjęciu.

zadzwoń i powiedz że dajesz 50 zł. spokojnie pójdą na to.

jak nie to przekreśl to 100 zł i wpisz 50 a w adnotacjach wpisz że prosisz o obniżenie mandatu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> właśnie spojrzałem na swoją fotkę z bobolic i jest drugi samochód na zdjęciu.

> zadzwoń i powiedz że dajesz 50 zł. spokojnie pójdą na to.

> jak nie to przekreśl to 100 zł i wpisz 50 a w adnotacjach wpisz że prosisz o obniżenie mandatu

A to nie jest tak, że jak widać drugie auto na zdjęciu to fotka powinna polecieć do kosza? Co na to sądy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.