Skocz do zawartości

Nowy rodzaj silnika


KeyaR

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej podoba mi się wynalazek, który pojawił mi się jako link

artykule który polecasz:

6 godzin pracy generatora prądu z 1 litra moczu

grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif

Aczkolwiek wierzę, że kiedyś będziemy naprawdę sikać...do baków grinser006.gif

Ciekawostka, ale przyznam że szczerze zawsze marzyłem o tym,

żeby powstało coś takiego. Do napędzania aut droga pewnie daleka,

ale.... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polski wynalazca opatentował nowy rodzaj silnika. Coś jak silnik Wankla, ale jakby ulepszony -

> wirnikowy...ciekawe co się z nim stanie...

> Więcej można poczytać TU

silnik Wankla upadł to i tego nikt serio nie potraktuje palacz.gif problemy a uszczelnieniem zapewne będą palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aczkolwiek wierzę, że kiedyś będziemy naprawdę sikać...do baków

wyobraziłem sobie, jak to najlepiej oświetlonym punktami miasta będą puby i piwiarnie hehe.gif

zresztą generatory prądu w afryce działają na gaz uzyskany z fermentacji zwierzęcych odchodów więc sam wynalazek jakoś rewolucyjny nie jest

a sam góralski wynalazek pewnie światła dziennego nie zobaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardziej podoba mi się wynalazek, który pojawił mi się jako link

> artykule który polecasz:

> 6 godzin pracy generatora prądu z 1 litra moczu

> Aczkolwiek wierzę, że kiedyś będziemy naprawdę sikać...do baków

> Ciekawostka, ale przyznam że szczerze zawsze marzyłem o tym,

> żeby powstało coś takiego. Do napędzania aut droga pewnie daleka,

> ale....

Tak , i tankowanie do pełna będzie trwało 3 tygodnie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh... nic nowego ten góral nie wymyślił, od dawna niejaki Pan Woźniak stara się coś uzyskać z własnego projektu silnika. Coś słyszałem, że rosjanie go wprowadzają do użycia.

link do wikipedi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technika jest niczym przy podatkach... Chocby ten silnik spalal 10% tego co teraz to jak sie upowszechni to podatki wzrosna za paliwo i na jedno wyjdzie. Nobla dla tego kto bedzie wiedzial jak zgodnie z prawem obejsc podatki i akcyze od paliw smile.gif

Gdybym JA wpadl na pomysl jakiegos silnika na paliwo alternatywne latwo dostepne i MIAL KASE (tu najwiekszy problem) to bym poszedl w inan strone. Robie po cichu swoje instalacje we WLASNEJ FLOCIE TIRow lub osobowek pod floty i na tym jako za usluge koncowa z wysoka marza (przewoz towarow,osob) bym staral sie zarobic.... Przez to rozwiazanie bedzie niszowe i NIE BEDZIE SWIERZBIC RAK MINISTRA FINANSOW do podniesienia akcyzy itp... Jak sie stane milionerem to wtedy moze podwyzszac smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polski wynalazca opatentował nowy rodzaj silnika. Coś jak silnik Wankla, ale jakby ulepszony -

> wirnikowy...ciekawe co się z nim stanie...

> Więcej można poczytać TU

Jaki baran wydał na takie coś patent? Przecież to żadna nowość, pompa łopatkowa w innym zastosowaniu. Podobnie jak w wanklu komora spalania nie jest zwarta, nie da się uzyskać wysokich stopni sprężania i to w życiu nie będzie miało sensownej sprawności. I jak ktoś tu zauważył, podobnie jek wankla nie da sie tego sensownie i trwale uszczelnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki baran wydał na takie coś patent?

Rzecznik patentowy zlosnik.gif

> Przecież to żadna nowość, pompa łopatkowa w innym

> zastosowaniu. Podobnie jak w wanklu komora spalania nie jest zwarta, nie da się uzyskać

> wysokich stopni sprężania i to w życiu nie będzie miało sensownej sprawności. I jak ktoś tu

> zauważył, podobnie jek wankla nie da sie tego sensownie i trwale uszczelnić.

Aple nie takie rzeczy opatentowało zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli można opatentować kształt "ajfona" to tym bardziej coś takiego.

Wbrew pozorom łatwiej opatentować coś prostego, coś co jest podobne do czegoś już na rynku, niż coś całkiem innowacyjnego - wtedy są problemy ze znalezieniem rzecznika patentowego, który podjąłby się oceny wniosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.