Skocz do zawartości

Ściągacz sworzni


Krisker

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Co prawda jest już takie pytanie w "Tools in garage", ale niestety bez odpowiedzi (2010r.). Może ktoś jednak doradzi po upływie dwóch latek? Pozwolę sobie zacytować hugh_h:

Quote:

potrzebuje kupić ściągacz do końcówek drążków i do sworzni,

czy ktoś może jakiś polecić, do domowego użytku, jakiej firmy jaki rodzaj ?

...

czy użycie ściągacza w formie widelca niszcz sworzeń a zwłaszcza gumkę ?

czy da się taki co to jednocześnie będzie do końcówek drążków (rozstaw koło 25mm) i do sworznia wahacza (koło 30mm)?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko jakie to ma znaczenie? Przecież 95% przypadków kiedy trzeba zdemontować sworzeń to jego

> wymiana.

Chyba troszkę przesadziłeś z tymi procentami. Często trzeba wyciągnąć półoś albo makpersona, a sworzeń zostaje. Jak jestem u mechanika to w większości takie operacje widzę, znaczy trzeba wypiąć sworzeń a nie wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba troszkę przesadziłeś z tymi procentami. Często trzeba wyciągnąć półoś albo makpersona, a

> sworzeń zostaje. Jak jestem u mechanika to w większości takie operacje widzę, znaczy trzeba

> wypiąć sworzeń a nie wymienić

Potwierdzam. Np trzeba wyjąć półoś bo blokuje dostęp do jakiegoś podzespołu i tego typu inne akcje. A jak jeszcze sworzeń jest niewymienny to fajnie jest go nie zniszczyć klientowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam widelec - prędzej rozpierdzielisz zwrotnicę niż ten widelec. Ale sworzeń po tym idzie w 99% do kosza. Także jeśli szukasz ściągacza na każdą okazję, to widelec nim nie będzie, bo uszkadza gumy, a czasem i sworzeń się poharata.

Widziałem jak to robią mechaniory - kawał łoma, 1m brecha pomiędzy półoś a końcówkę sworznia - przeważnie wychodzi. No ale do tego trzeba mieć podnośnik kolumnowy , bo z kanału też średnia siła jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Także jeśli szukasz ściągacza na każdą okazję, to widelec nim nie będzie, bo uszkadza

> gumy, a czasem i sworzeń się poharata.

To też wymyślono ściągacze na śrubę ...

> Widziałem jak to robią mechaniory - kawał łoma, 1m brecha pomiędzy półoś a końcówkę sworznia -

> przeważnie wychodzi. No ale do tego trzeba mieć podnośnik kolumnowy , bo z kanału też średnia

> siła jest

No właśnie nie mechanicy tylko mechaniory ze stodoły ... Zapinać metrowy łom o półoś ... pad.gifscrewy.gif Do czego tu siła potrzebna? Zapinasz, skręcasz mocno śrubę do oporu, dwa młotki - stuk (a czasem to i pierd...yknąć trzeba) i sworzeń wypada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie nie mechanicy tylko mechaniory ze stodoły ... Zapinać metrowy łom o półoś ... Do

> czego tu siła potrzebna? Zapinasz, skręcasz mocno śrubę do oporu, dwa młotki - stuk (a czasem

> to i pierd...yknąć trzeba) i sworzeń wypada.

pad.gif mało miałeś styczności widać z naprawami samochodu wink.gif Potrafią się trafić takie sworznie że ściągacz ci nie pomoże albo peknie albo przekręcisz w nim gwint, czasami łom to bardzo dobry pomysł O ILE jest opcja go jakoś sensownie podstawić.... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam coś w miarę uniwersalnego podobnego do tego, wykonane osobiście.

> Sprawdza się. Naciągasz kluczem, następnie młotkiem w obsadę i sworzeń wypada.

mam taki sam

w quadzie sprawdza się wyśmienicie. Nie uszkadza gumy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mało miałeś styczności widać z naprawami samochodu

Mam wystarczającą styczność, wiedzę i wyobraźnię, żeby nie doradzać podstawiania ŁOMU O PÓŁOŚ do wyciągania czy napinania czegokolwiek

> Potrafią się trafić takie sworznie że

> ściągacz ci nie pomoże albo peknie albo przekręcisz w nim gwint, czasami łom to bardzo dobry

> pomysł O ILE jest opcja go jakoś sensownie podstawić....

łom to służy do tego samego co i ściągacz. TYLKO do napięcia wstępnego. Później trzeba zastosować udar - uderzenie młotkiem w obsadę sworznia, najlepiej dwoma z dwóch stron o ile jest miejsce. Jak nie idzie to wystarczy podgrzać np. palnikiem gazowym. Jak ktoś ciągnie takim ściągaczem żeby sam sworzeń wyskoczył albo łomem to rzeczywiście wiedzę na temat mechaniki ma żadną ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.