Skocz do zawartości

Będe miał BMW.....


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

> Hej,

> Orientujecie się może, czy można już u nas rejestrować fury z kółkiem po prawej stronie? Kumpel

> znalazł fajną e39 2.2i 2003r w dobrej cenie i zastanawiamy się czy jej tutaj do nas nie

> sprowadzić...:)

Nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>druga sprawa to minimalnie żle ustawiona kierownica bo ściąga

> troche na prawo jak ją idelanie wyprostuje,

Z tego co mozna znalezc na roznych forum dot. BMW to dosc czesto zglaszany problem w przypadku nowych F10 - wrzuć do Google cos w stylu 'bmw f10 pulling to the right'

Co do silnika to ten 'najslabszy' diesel i tak zapewnia temu autu lepsze osiagi niz zapewne 80% aut na polskich drogach co spokojnie mozna wykorzystac ku swojej przewadze. Ponadto coraz czesciej jest jednak tak ze tam gdzie nie da sie bezpiecznie wyprzedzic nowoczesnym samochodem z silnikiem o mocy ok. 200KM tam i rowniez 300KM nie pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co mozna znalezc na roznych forum dot. BMW to dosc czesto zglaszany problem w przypadku

> nowych F10 - wrzuć do Google cos w stylu 'bmw f10 pulling to the right'

> Co do silnika to ten 'najslabszy' diesel i tak zapewnia temu autu lepsze osiagi niz zapewne 80% aut

> na polskich drogach co spokojnie mozna wykorzystac ku swojej przewadze. Ponadto coraz czesciej

> jest jednak tak ze tam gdzie nie da sie bezpiecznie wyprzedzic nowoczesnym samochodem z

> silnikiem o mocy ok. 200KM tam i rowniez 300KM nie pomoze.

Ja mam F01 ale problem został szybko usunięty po wizycie w serwisie, porzegląd przed sprzedażą robili na letnich kołach a ja odebrałem na zimowych i stąd prawdobodobnie był problem, zobaczymy jak zmienie na letnie koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam F01 ale problem został szybko usunięty po wizycie w serwisie, porzegląd przed sprzedażą

> robili na letnich kołach a ja odebrałem na zimowych i stąd prawdobodobnie był problem,

> zobaczymy jak zmienie na letnie koła.

Racja, F01 i F10 wygladaja teraz tak podobnie ze w sumie latwo sie pomylic blush.gif

W wolnej chwili wrzuc jakies zdjecia ze srodka oraz dokladna konfiguracje jesli to nie tajemnica spy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Racja, F01 i F10 wygladaja teraz tak podobnie ze w sumie latwo sie pomylic

> W wolnej chwili wrzuc jakies zdjecia ze srodka oraz dokladna konfiguracje jesli to nie tajemnica

ja do tej pory nie odróżniam f10 od f01...jeszcze nigdy mi się nie chciało przysiąść i sprawdzić czym się różnią wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, no przestańcie

> Teraz to uz chyba 3 bardziej podobna do 5, niz 5 do 7

IMO obecna 1 i 3 wciaz trzymaja rozmiary swoich poprzednikow, natomiast 5 rozrosla sie niemalze do rozmiarow 7.

W sumie troche szkoda, bo poprzednia 5 (E60) miala jakby w sobie wiecej sportowego charakteru od tej najnowszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a tak z ciekawosci moze kolega rozwinąć temat

Jadąc za samochodem gdy mam włączone swiatła drogowe w miejscu gdzie jedzie przede mną samochód one nie świeca, jest czarna dziura grinser006.gif a świecą po bokach tego auta njabardziej to widać w zakręcie, "czarna dziura" podąża sa jadącym samochodem jednocześnie świecą po jego bokach.

Ma nadzieje że załapłaeś o co mi chodzi zlosnik.gif

Poza tym mają bardzo jasne światlo i nie oślepiają tak jadących z przeciwka jak xenony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jadąc za samochodem gdy mam włączone swiatła drogowe w miejscu gdzie jedzie przede mną samochód one

> nie świeca, jest czarna dziura a świecą po bokach tego auta njabardziej to widać w zakręcie,

> "czarna dziura" podąża sa jadącym samochodem jednocześnie świecą po jego bokach.

> Ma nadzieje że załapłaeś o co mi chodzi

> Poza tym mają bardzo jasne światlo i nie oślepiają tak jadących z przeciwka jak xenony.

kumam tongue.gif

interesujasy patent smile.gif

tylko po co za kims jechac na drogowych swiatłach? hmm.gif

i rozumiem ze w przedniej lampie nie ma zarowek ani zenona, tak? Wszysko na ledach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kumam

> interesujasy patent

> tylko po co za kims jechac na drogowych swiatłach?

> i rozumiem ze w przedniej lampie nie ma zarowek ani zenona, tak? Wszysko na ledach?

O to chodzi że wciskasz przycisk "auto" i światła robią wszystko za ciebie tzn przełanczają sie jak jedzie coś z przeciwka albo ty jedziesz za innym autem lub jeśli jest taka możliwośc to przyciemniaja się tak jak pisałem wcześniej.

Nie interesuje cie zmiana świateł nawet w zabudowanym w 90 % zmieniają się na "krótkie"

Tak wszystko jest na ledach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O to chodzi że wciskasz przycisk "auto" i światła robią wszystko za ciebie tzn przełanczają sie jak

> jedzie coś z przeciwka albo ty jedziesz za innym autem lub jeśli jest taka możliwośc to

> przyciemniaja się tak jak pisałem wcześniej.

> Nie interesuje cie zmiana świateł nawet w zabudowanym w 90 % zmieniają się na "krótkie"

> Tak wszystko jest na ledach.

no to patent jest zacny waytogo.gif

wszystkie F01 ledy maja w seri?

Czy to opcja jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

> Na letnich kółkach...

> Od tyłu

> I środeczek

Kółka jak kółka ale przód w tym samochodzie to chyba Chińczycy na kacu projektowali.

Wiem.. gust jak pośladki. Ale mimo wielkiej sympatii do tej marki trzeba to otwarcie powiedzieć: nie wyszło im.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kółka jak kółka ale przód w tym samochodzie to chyba Chińczycy na kacu projektowali.

> Wiem.. gust jak pośladki. Ale mimo wielkiej sympatii do tej marki trzeba to otwarcie powiedzieć:

> nie wyszło im.

Faktycznie przednie lampy po lifcie delikatnie mówiąc wizualni im nie wyszły grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kółka jak kółka ale przód w tym samochodzie to chyba Chińczycy na kacu projektowali.

> Wiem.. gust jak pośladki. Ale mimo wielkiej sympatii do tej marki trzeba to otwarcie powiedzieć:

> nie wyszło im.

cała linia im ostatnio nie wyszła. wielkie halo robią z premiery bmw 4. kurde - to jest IDENTYCZNE auto jak 3ka i 5tka. tylko bez 2 drzwi. na ulicy jak to zobacze z przodu to nie bede wiedział na ktory numerek patrze... 7mka jest grubaśna to rozpoznam, ale też nie od razu...

pogieło ich? taki trend teraz? robisz 5tke i potem dodajesz/zabierasz po 5 cm i masz od razu wszystkie segmenty gotowe? oszczędzają na projektantach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cała linia im ostatnio nie wyszła. wielkie halo robią z premiery bmw 4. kurde - to jest IDENTYCZNE

> auto jak 3ka i 5tka. tylko bez 2 drzwi. na ulicy jak to zobacze z przodu to nie bede wiedział

> na ktory numerek patrze... 7mka jest grubaśna to rozpoznam, ale też nie od razu...

> pogieło ich? taki trend teraz? robisz 5tke i potem dodajesz/zabierasz po 5 cm i masz od razu

> wszystkie segmenty gotowe? oszczędzają na projektantach?

lepiej wyglada niz ta siodemka ktora bangle zaprojektowal (e65)

mi sie w ogole bardzo podoba nowa linia Bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo podobają mi się te nowe 7emki, ale nie wierzę, że to piszę, są już przerośnięte jak dla jednej osoby. e38 jeszcze obejdzie, ale od e65 to już okręty. do tego mam zryte na punkcie kół, a do tych samochodów nie da się dobrać czegoś rozsądnego rozmiarowo. 19tka wygląda jak kółko od malucha a 22" już są karykaturalne niezależnie od wielkości auta...tak źle i tak niedobrze.

ale do f11tek to mi się oczka uśmiechają cfaniak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lepiej wyglada niz ta siodemka ktora bangle zaprojektowal (e65)

no ja wlasnie nie wiem czy lepiej. są totalnie bez wyrazu. a wieloryb zyskuje ostatnio fanów smile.gif

> mi sie w ogole bardzo podoba nowa linia Bmw

mi nie. stają się tandetni jak japonczycy, niestety dotyczy to też wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czemu zdecydowałeś się na BMW i konkretnie na ten model?

Mercedes dla dziadka , Audi za drogie a BMW nigdy nie miałem grinser006.gif

A na poważniej to w tej klasie nie ma za dużo wyboru a SUV- nie chciałem.

Nie ukrywam tez że na zakup tego auta skusiłem się ze względu na bardzo dobrą ofertę cenową smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> A na poważniej to w tej klasie nie ma za dużo wyboru a SUV- nie chciałem.

> Nie ukrywam tez że na zakup tego auta skusiłem się ze względu na bardzo dobrą ofertę cenową

całkowicie się zgadzam

w tej klasie nic innego bym nie wybrał

nawet jeśli s, a8, ls dali by podobny upust ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Dziś mija równy rok od odbioru auta z salonu. Przebieg wynosi 52876 km. Tak sie zlożylo że akurat dzisiaj byłem na przymusowej wizycie w ASO.

Przez ten okres byłem 2 razy na darmowych przeglądach (olej i filtry), przy drugiej wizycie wymieniłem klocki z tyłu i pióra wycieraczek za co zapłaciłem 1300 zł .

Były również naprawy gwarancyjne.

W sumie drobnostki ale musiałem kilka razy podejchać do serwisu. Pierwsza poległa kamerka w zderzaku, potem miałem problem z piszczącymi hamulcami które po wyczyszczeniu przestały piszczeć. Na drugim przeglądzie przy przebiegu ok 49 tyś km wymieniono też jakiś drążek w układzie kierowniczym bo przy ruchach kierownicą coś stukało. Zgłosiłem też wtedy spadki napięcia w akumlatorze który został doładowany i miało być ok. Ale po tygodniu, rano nie odpaliłem samochodu bo akumlator się rozładował. Dzisiejsza moja wizyta była właśnie z tym związana i diagnoza jest taka że uszkodzona jest jedna klamka zewnętrzna która pobiera cały czas prąd i przez to sa problemy z akumlatorem. Klamka została zamówiona i za 2- 3 tygodnie będzie wymieniana.

Pomimo tych kilku problemów z auta jestem bardzo zadowolony i nie żałuje zakupu.

Dziękuje za uwagę 20.GIFzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Planuje pojeżdzić 5-6 lat a co będzie to życie pokaże

To pamiętaj żeby zrobić rozrząd jak będziesz dobijał do 150-200 tysięcy. Jest na dość cienkim łańcuszki i potrafi się zerwać. Zwykle daje wcześniej o sobie znać szuraniem, ale można to przeoczyć. Koszt poza ASO ok 4 tysięcy brutto z częściami. Niestety trzeba demontować silnik bo jest od strony skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś mija równy rok od odbioru auta z salonu. Przebieg wynosi 52876 km.

proponuję to przybić na Motokąciku i na HP tak żeby wszyscy widzieli ile się jeździ samochodem, który kupiło się nie po to żeby sąsiadowi skoczył gul. grinser006.gif

Co do tych "drobnych" awarii. To widzę, że awaryjność mojej E34 z ostatniego roku eksploatacji jest na podobnym poziomie. A samochód ma 20 lat blush.gif

Nie jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś mija równy rok od odbioru auta z salonu. Przebieg wynosi 52876 km.

No to jak na nówkę-salonówkę za wiadro dukatów to z tą niezawodnością dupy nie urywa.

Wychodzi na to, że czym gangsta młodsza tym pod względem niezawodności gorsza. Jedyna nadzieja, że ruda się ich nie ima... crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proponuję to przybić na Motokąciku i na HP tak żeby wszyscy widzieli ile się jeździ samochodem,

> który kupiło się nie po to żeby sąsiadowi skoczył gul.

> Co do tych "drobnych" awarii. To widzę, że awaryjność mojej E34 z ostatniego roku eksploatacji jest

> na podobnym poziomie. A samochód ma 20 lat

> Nie jest dobrze.

Poza gałką w układzie kierowniczym reszta to awarie elektroniki a niestety z tym trzeba się liczyć że im więcej tego napchane w aucie to awarie będą się zdarzać. W Q7 miałem więcej awari mechanicznych a elektroniki tez bylo sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poza gałką w układzie kierowniczym reszta to awarie elektroniki a niestety z tym trzeba się liczyć

> że im więcej tego napchane w aucie to awarie będą się zdarzać. W Q7 miałem więcej awari

> mechanicznych a elektroniki tez bylo sporo.

Dokładnie. Jak można porównywać awaryjność aut które bardzo mocno się różnią wyposażeniem. Jeśli czegoś w aucie nie ma to się nie zepsuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> Powiedzcie mi ile kosztuje podstawowoa wersja BMW M3 i M5 bardzo mnie to ciekawi a nie moge sie do

> tego dokopac w necie :0

widzę, że koleżanka nowa na forum, czy tradycji stało się już zadość w takim przypadku? czyli czy koleżanka pokazywała już cycki? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedzcie mi ile kosztuje podstawowoa wersja BMW M3 i M5 bardzo mnie to ciekawi a nie moge sie do

> tego dokopac w necie :0

Nie wiem ile dokładnie ale M5 coś koło 480 tyś a M3 ok 350 tyś. Wystarczy wejść na strone BMW i w konfiguratorze masz wszystko co do grosza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.