Skocz do zawartości

Hu! Hu! Ha! NASZA zima zła, czyli spam Grudniowy


Kazu

Rekomendowane odpowiedzi

"Żegnam was, już wiem

Nie załatwię wszystkich pilnych spraw

Idę sam, właśnie tam

Gdzie czekają mnie

Tam przyjaciół kilku mam, od lat

Dla nich zawsze śpiewam, dla nich gram

Jeszcze raz żegnam was"

Autko dzisiaj pojechało do innego kącikowicza.

Na kąciku zostaję, jak poprawi mi się sytuacja to pewnie wrócę do Krowy albo do Remonta. Chwilowo będę pomykał Stilo. Ostatnie kilka tygodni to był najgorszy okres w moim dotychczasowym życiu, co pewnie widać po mojej małej aktywności na AK, oby dalej było lepiej.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakieś 3,5h z przerwą na orlenowską kawę.

Strasznie mnie wkurza ta trasa, mam nadzieję, że niedługo oddadzą S8 i będzie się jechało elegancko.

> Pogoda nieciekawa, mgła i deszcz ale xenony pomogły

smile.gif

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od Sycowa jest już gotowa

> Trzeba tylko uważać żeby nie przegapić wjazdu, potem prawie pod sam dom 150km/h

Dobrze będzie jak będzie się jechało(zgodnie z przepisami) Łódź-Wrocław max 2h.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ostatnio do pracy dojezdzam autostrada bez pospiechu i szarpania. Spalanie z tygodnia dojezdzania.

> Z przebiegu ponad 500km

Dobre spalanie ok.gif, przy okazji mijałem Cię wczoraj bodajże na drodze 88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobrze będzie jak będzie się jechało(zgodnie z przepisami) Łódź-Wrocław max 2h.

> Pozdrawiam BAS

już dużo daje obwodnica Pabianic....droga z Sieradza do Łodzi skróciła się o 15 minut....jeszcze 2 lata i cała S8 będzie gotowa.....mam nadzieję tylko że nie zrobią jej płatnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po 2 latach z Croma.I przejechaniu razem 65 tys km, nigdy nie stanela, zawsze dowozila do celu

Zdaje się, że jak będzie w Pln-owni to się czymś co zawsze mi się podobało przejadę ok.gif, Oby się sprawował ten....... a nie powiem im , niech myślą grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdaje się, że jak będzie w Pln-owni to się czymś co zawsze mi się podobało przejadę , Oby się

> sprawował ten....... a nie powiem im , niech myślą

Nie ma sprawy.

Poczekam do 24 grudnia i wtedy powiem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma sprawy.

> Poczekam do 24 grudnia i wtedy powiem

Swoją drogą, miałem ostatnio okazję takowym pojazdem się przejechać (kombi) z sadzomiotem 140-to konnym. Postęp w stosunku do poprzednika jest meeeeeeeeeega, ale masa mocno te konie zabija frown.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ano, dzisiaj kolejny się sprzedaje .

> Kącik jednak będzie dzięki Twoim i innych staraniom trwał w najlepsze .

Niestety tak jest że dane modele wymierają z czasem i zastępowane sa nowszymi... Fiat mało ostatnio nowości pokazuje więc na razie nic tu się nie zmieni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , teraz coś , żeby szanowne grono mogło się ponapierniczać z badziewnej skody z mega dupiatym silnikiem 1,2 TSi co nie jedzie...

zdjciexq.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Wczoraj na niemieckiej autostradzie, mam nadzieję, że ITD gdzieś z tyłu nie było choć było by to dziwne bo w niemcach przeca jechałem grinser006.gif

Przy okazji było jakieś 205 , ale w chwili kiedy sięgałem po fona odpuściłem nieco co widać chociażby po chwilowym spalaniu 6...coś tam.

Generalnie przy takiej jeździe komp pokazywał średnie spalanie na poziomie 9,4 l choć te 200 jechałem przez chwilę, większość czasu w przedziale 170-190 km/h

Ci...lata ta skoda jak nic wpysk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszyscy świętami żyją a co z kącikiem??

Zimno więc zacznę temat elektrycznego dogrzewania...

W Cromie jest możliwość włączenia FESem dodatkowego ogrzewania, co z tego jednak, skoro nie widać żadnej różnicy czy jest opcja na ON, czy na OFF passed_out.gif

Croma długo się nagrzewa passed_out.gif Jest znacznie lepiej niż w było w Stilo, jednak to nie to....

Ostatnio sporo jeżdżę nowym Clio z 1,5 dCi i tam po uruchomieniu silnika i ustawieniu ogrzewania od razu widać, że pracuje moduł grzałek płynu. Przygasają co chwilę światła i praktycznie od razu leci letnie, a za chwilę ciepłe powietrze yikes.gif

Jeśli ostatecznie nie sprzedam Cromy, to będę szukał tego dogrzewacza i sterownika i zakładał do Cromy...

A jak jest z tym u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zamontowany dogrzewacz płynu chłodniczego...właśnie coś ala Clio...i sobie chwalę ten wynalazek...na pewno nie jest tak spełnia to rolę np. webasto ale widać różnicę w nagrzewaniu silnika (ale i tak Croma nagrzewa się bardzo długo)...u mnie silnik wskazówka na pionowo przy -10 pojawia się gdzieś po 20 km.

zastanawiam się nad włączeniem FES-em tej dodatkowej grzałki...ale już kilka głosów słyszałem że różnicy nie zauważyli....no chyba że jeżeli chodzi o obciążenia silnika... i zastanawiam się czy to ma sens...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z nagrzewaniem silnika jakoś nie widzę problemu i teraz nie wiem czy mam tą grzałkę włączoną czy w ogóle ją posiadam.

Chwilę silnik pracuję i leci letnie powietrze. Ogólnie stosuję metodę na mrozach że wolę nie włączać ogrzewania tzn mam ustawione na 16 stopni i wentylator wyłączony póki wskazówka temperatury się nie dźwignie oczywiście jak sam jadę żeby silnik szybciej się zagrzał.

Czy można to jakoś sprawdzić bez FES bo wg epera grzałka występuje ale nie wiem czy moim modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja próbowałem aktywować tą grzałkę ale bez powodzenia (nie da się aktywować czegoś co fizycznie nie ma wink.gif - nie wszystkie Cromy miały tą grzałkę w standardzie )

ale z nagrzaniem nie ma tak najgorzej chyba, wiadomo, to nie benzyna - mam ustawione na panelu 16 stopni 'auto' i tak przy -10 po około 1.5 km włącza się dmuchawa i sobie leci letnie powietrze; wskazówka do pionu przy takiej temperaturze to około 5-9km (oczywiście trzeba jechać a nie stać w korkach itd);

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja próbowałem aktywować tą grzałkę ale bez powodzenia (nie da się aktywować czegoś co fizycznie nie

> ma - nie wszystkie Cromy miały tą grzałkę w standardzie )

> ale z nagrzaniem nie ma tak najgorzej chyba, wiadomo, to nie benzyna - mam ustawione na panelu 16

> stopni 'auto' i tak przy -10 po około 1.5 km włącza się dmuchawa i sobie leci letnie

> powietrze; wskazówka do pionu przy takiej temperaturze to około 5-9km (oczywiście trzeba

> jechać a nie stać w korkach itd);

u mnie stary hebel ale już po 7km grzeje niemilosiernie...

ale ja ma 20 letnią turbobenzynę, którą z Waszymi autami łączy tylko nazwa...

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie stary hebel ale już po 7km grzeje niemilosiernie...

> ale ja ma 20 letnią turbobenzynę, którą z Waszymi autami łączy tylko nazwa...

Nawet jadąc delikatnie ze względu na turbo, noPB grzeje się z definicji szybciej niż ON bo ma mniejszą sprawność(więcej energii jest marnowane w postaci energii cieplnej).

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.