Skocz do zawartości

kolego Lucyfer ...


Oscar_

Rekomendowane odpowiedzi

> będziesz tak miły i pomożesz ??

> mógłbys wolną chwilą zmierzyć i podac długość pióra wycieraczki przedniej w uno ??

> z góry dziękuję

Nawet nie muszę mierzyć, kilka dni temu kupowałem. Mam 46 cm, ale zaznaczam, że fabryczne były nieco krótsze. Ja skróciłem nieco ramię przez jego podgięcie i taka się doskonale mieści zbierając prawie do uszczelki szyby. I silnik bez problemów wyrabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet nie muszę mierzyć, kilka dni temu kupowałem. Mam 46 cm, ale zaznaczam, że fabryczne były

> nieco krótsze. Ja skróciłem nieco ramię przez jego podgięcie i taka się doskonale mieści

> zbierając prawie do uszczelki szyby. I silnik bez problemów wyrabia.

Dzięki , ja własnie tez mam założoną która zbiera od uszczelki tylko nie pamiętałem rozmiaru a czas na wymianę.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki , ja własnie tez mam założoną która zbiera od uszczelki tylko nie pamiętałem rozmiaru a czas

> na wymianę.

Ten problem rozwiązuję w ten sposób, że zjeżdżam na wiejskiego Shella lub do InterCarsu (zależnie gdzie mi pomysł wpadnie do głowy), zdejmuję wycieraczkę, i z nią w garści kupuję nową zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten problem rozwiązuję w ten sposób, że zjeżdżam na wiejskiego Shella lub do InterCarsu (zależnie

> gdzie mi pomysł wpadnie do głowy), zdejmuję wycieraczkę, i z nią w garści kupuję nową

Wpadłem na to , problem w tym że uno jeżdzi zona jest ono po drugiej stronie wawy względem mnie a z wycieraczką mam wrócić z pracy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> będziesz tak miły i pomożesz ??

> mógłbys wolną chwilą zmierzyć i podac długość pióra wycieraczki przedniej w uno ??

> z góry dziękuję

Wycieraczka w Uno ma przesunięte mocowanie i jeśli chcesz żeby zbierała tak jak powinna ,to musisz kupić typówkę do Uno a nie uniwersalną ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wpadłem na to , problem w tym że uno jeżdzi zona jest ono po drugiej stronie wawy względem mnie a z

> wycieraczką mam wrócić z pracy

No to jasne. Pamiętaj tylko, żeby mocowanie pasowało. Ostatnio kupowałem Bosche, one mają jedno i pasuje do wielu samochodów, w tym Uno i Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja skróciłem nieco ramię przez jego podgięcie i taka się doskonale mieści

> zbierając prawie do uszczelki szyby. I silnik bez problemów wyrabia.

a po co od razu podginać i modzić z ramieniem, jak można samą gumę wycieraczki lekko cofnąć w tej prowadnicy?

sam tak dziś zrobiłem wymieniając bo miałem taką, która zachodziła na uszczelkę.

złapałem za gumę, lekko przesunąłem i gra gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polecam wycieraczkę firmy MOTGUM (48 cm) z asymetrycznym mocowaniem Kosztuje ok 14 zł i spisuje

> się znakomicie

Potwierdzam ok.gif próbowałem Boscha i Valeo i po każdej wracałem do Motguma. Tak samo teraz w Almerze też mam Motgumy i jestem bardzo zadowolony ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fabryczna ma 48

Zgadza się, ale ma też lekko przesunięte względem środka mocowanie, może więc byc dłuższa.

Ja mam założoną standardową 480mm i mi jeździ po uszczelkach wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadza się, ale ma też lekko przesunięte względem środka mocowanie, może więc byc dłuższa.

O mocowaniu wiem i przez to zawsze kupowałem typowo uniakowe ok.gif Dopiero do Almery zalozylem wieksze niz fabryka ok.gif

> Ja mam założoną standardową 480mm i mi jeździ po uszczelkach

Nie pamietam dokladnie, ale cos z tymi uszczelkami mi sie kojarzy hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a po co od razu podginać i modzić z ramieniem, jak można samą gumę wycieraczki lekko cofnąć w tej

> prowadnicy?

> sam tak dziś zrobiłem wymieniając bo miałem taką, która zachodziła na uszczelkę.

> złapałem za gumę, lekko przesunąłem i gra gitara.

Nie w każdym typie pióra da się gumę przesunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Wycieraczka w Uno ma przesunięte mocowanie i jeśli chcesz żeby zbierała tak jak powinna ,to musisz

> kupić typówkę do Uno a nie uniwersalną

A tak swoja droga - patrzac wzgledem mocowania "wiecej wycieraczki" jest po stronie wewnetrznej czy zewnetrznej? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wycieraczka w Uno ma przesunięte mocowanie i jeśli chcesz żeby zbierała tak jak powinna ,to musisz

> kupić typówkę do Uno a nie uniwersalną

Ale co znaczy "jak trzeba"? Bo mnie 46 cm symetryczne zbiera na górze i bokach do kilku mm od uszczelki. To że półokrąg na dole zostanie o 2 cm wyższy nie ma większego znaczenia, bo o ile człowiek nie jest wzrostu siedzącego psa, to przez niego może oglądać tylko maskę, nie drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> patrzac wzgledem mocowania "wiecej wycieraczki" jest po stronie wewnetrznej czy

> zewnetrznej?

Dzisiejsze pomiary wykazały, że po zewnętrznej jest ~22cm oink.gif a od wewnętrznej jest ~26cm clown.gif

Wniosek: można stosować dedykowaną wycieraczkę asymetryczną 48cm lub też (świadomie bądź nie, awaryjnie bądź planowo) zastosować symetryczną 44cm.

Skutki: jak zauważył kolega Lucyfer, krótsze ramię symetryczne będzie zostawiać większy "biegun nieczystości" wokół osi silnika. Krótsze pióro to zaś mniejsze tarcie, więc ruchy powinny być szybsze... oink.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.