Skocz do zawartości

W kwestii zalegalizowania samochodu


joshua79

Rekomendowane odpowiedzi

Uszanowanie,

Mam zagwozdkę i liczę na Waszą pomoc.

Zamieniłem swoje zarejestrowane w PL auto na auto sprowadzone. Ma niemieckie blachy (nie wywozowe, nie tymczasowe). Człek który go sprowadził jeździł tak od miesięcy wykupując jedynie polisę OC co miesiąc.

Pytanie:

- czy mogę jeździć tak jak on przedłużając jedynie OC?

- jakie kroki mam podjąć by jeździć legalnie jeśli powyższe nie wchodzi w rachubę?

- jak wygląda kwestia przeglądu skoro mam tylko brief i inne niemieckie bohomazy łącznie z umowami?

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie:

> - czy mogę jeździć tak jak on przedłużając jedynie OC?

ja bym nie ryzykował, auto nie posiada dopuszczenia do ruchu w Polsce. W przypadku kolizji same problemy

> - jakie kroki mam podjąć by jeździć legalnie jeśli powyższe nie wchodzi w rachubę?

tłumaczenie dokumentów + przegląd + akcyza / US => wydział komunikacji

> - jak wygląda kwestia przeglądu skoro mam tylko brief i inne niemieckie bohomazy łącznie z umowami?

diagnosta na podstawie BRIEFu i badania technicznego w stacji wyda decyzję która jest niezbędna do przedłożenia w WK przy rejestracji krajowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym nie ryzykował, auto nie posiada dopuszczenia do ruchu w Polsce. W przypadku kolizji same

> problemy

Dlaczego nie posiada dopuszczenia do ruchu w PL?

Przeciez auta zarejestrowane w Niemczech chyba maja dopuszczenie do ruchu w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego nie posiada dopuszczenia do ruchu w PL?

> Przeciez auta zarejestrowane w Niemczech chyba maja dopuszczenie do ruchu w Polsce.

Skąd wiesz że auto jest nadal zarejestrowane w D?

Na 99% tablice są bez naklejek które trzeba było zerwać przy wymeldowaniu, tudzież dorobione w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skąd wiesz że auto jest nadal zarejestrowane w D?

> Na 99% tablice są bez naklejek które trzeba było zerwać przy wymeldowaniu, tudzież dorobione w PL.

Czyli w Niemczech mozna auto wyrejestrowac bez koniecznosci rejestracji w innym kraju, czyniac poprostu auto niezarejestrowanym nigdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli w Niemczech mozna auto wyrejestrowac bez koniecznosci rejestracji w innym kraju, czyniac

> poprostu auto niezarejestrowanym nigdzie?

Oprócz tego co napisali koledzy, możesz je nawet wyrejestrować jeśli nie zamierzasz nim jeździć przez jakiś czas i ponownie na siebie zarejestrować jak będziesz miał ochotę pojeździć.

Jedyny warunek to taki że wymeldowane auto nie może stać na drodze publicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - czy mogę jeździć tak jak on przedłużając jedynie OC?

Kolega tak robil po powrocie z autem zza oceanu.

Po roku zaproponowali mu takie OC, ze jego polamerykanskie pojmowanie swiata spowodowalo, ze auto jednak przerejestrowal.

Nie pamietam dokladnie, ale cos tam mowil, ze gdyby auto bylo z UE to moglby spokojnie dalej na miesiecznych OC smigac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.